Keresés

Részletes keresés

CérnaSzáll Creative Commons License 2007.11.24 0 0 466
Rajtam is csak 20 éves korom körül jött ki, és 3 bőrgyogyász sem tudta megállapítani a pontos diagnózist, ekkor én felcsaptam az Orvos a családban című örökbecsűt, amelyből rájöttem. amikor ezt említve mentem dokihoz mondta, hogy igen, azom van... (ennyit a bőrgyógyászokról)

Kristófnak a hajas fejbőre nagyon durva, de nem merem már addig abajgatni, amíg nem látják a Heim Pálban. Nekem az alo verás gél tett csodát, majd azt fogom rajta is kipróbálni, hátha.

Igen, sajnos a pikkelysömör olyan, hogy hullámokban jön elő. Nekem is volt már annyira durva, hogy felnőtt-tenyérnyi foltok a vádlimon, karomon, majd egyszercsak elmúlt, most semmi.
És a legszőrnyűbb az, hogy ebből kigyógyulni nem lehet, csak tünetmentessé válni egy időre.
Előzmény: Törölt nick (465)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 465
:(((

A szüleim ma ugyancsak azzal álltak elő, hogy lehet, hogy Lillának is pikkelysömöre van :( (apukámnak az van, az öcsém is örökölte... én nem)

Most lesem a netet és képeket keresek, hátha tévednek... (ld. eddig mindig ekcémára tippelt mindenki, csak észrevették volna ha pikkelysömör... nem?)

Am miatt bepánikoltam, hogy Lilla lába NAGYON ronda lett. Nagyon, nagyon. Ráadásul a karján is plakkok kezdtek megjelenni ... és mintha a háta is rücskösödne egy kicsit.

Ma abszolut beparáztam és egyszerűen végigkentem a lábát vitamerfennel. Nincs jobb ötletem. 2 napig Welwdával kentem, attól mintha hegesedni kezdett volna...

A lábán most szó szerint egy nagy hegszerű izé van... de tök olyan mintha a verejtékmirigyek lennének bedurranva, nem olyan pikkelyes mint a pikkelysömör.

Ijesztő.

Azt hiszem nincs mese, jövő héten újra bőrgyógyászat. Még nem tudom melyik.
Előzmény: CérnaSzáll (463)
szesztre Creative Commons License 2007.11.23 0 0 464
Mi előre leegyeztetett időpontra mentünk, ennek sajna kb. 1 hónap az átfutási ideje. Azt hallottam, hogy baromi sokan vannak, s emiatt nem mertem a kicsivel vállalni az egésznapos ott dekkolást.
Előzmény: CérnaSzáll (463)
CérnaSzáll Creative Commons License 2007.11.23 0 0 463
Jövő héten megyünk a Heim Pálba psoriasis (pikkelysömör)-gyanúval :-((
Szerintetek melyik nap érdemes menni, hogy ne kelljen ott egész nap ülni, csak mondjuk egy felet?
(és azonmeg nagyot röhögtem, hogy a 3 hónaposommal a Bőr és Nemibeteg gondozóba kell menni :-)) )
iricc Creative Commons License 2007.11.22 0 0 462
BEBE-t használunk mi is
Előzmény: szesztre (448)
VIKICS Creative Commons License 2007.11.21 0 0 461
Sziasztok!

Én a svájci Spirig pharma cég képviselténél dolgozok. Termékeink mind hosszas klinikai kutatások eredményeképpen születtek. Egyik sem alargizáls és bőrfelülettől, problémától függően használhatóak problémás, száraz, nagyon száraz, ekcémás vagy dermetitiszes, tehát gyulladt bőrre. Kifejezetten pelenkadermatitiszre is van készítményünk.

A babaszobán idítottam már egy topicot és ott aki próbálta őket mind csak jót mondott.
http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=246553&page=4

Ha valakit érdekelnek a termékeink és most regisztrál a www.mdb.hu/spirig oldalon, annak nemsokára küldünk termékmintákat amiket ki lehet próbálni.
Aki viszont ismeri őket és szereti annak most nagyon sok akciónk van. A babaszobás topicban lehet erről is olvasni, de ha szeretnétek ide is felteszem. :)

Jobbulást minden csöppségnek!!!! :)

Vikics

Excipial U Lipolotio orvosi brossúra Mandulaolajos balzsam orvosi brossúra
VKOrsi Creative Commons License 2007.11.21 0 0 460
valószínűleg
Előzmény: szesztre (459)
szesztre Creative Commons License 2007.11.21 0 0 459

ahogy elnézem a gyerekdoki által felírt receptet ott nem ez az arány; jóval több az elocom, gondolom így sokkal agresszívabb, ezért tűnik el gyorsabban a folt

jól gondolom?

Előzmény: VKOrsi (455)
VKOrsi Creative Commons License 2007.11.21 0 0 458
jah értem. azt hittem az elocomos gyógyszertári kevert volt.
Előzmény: sundu (457)
sundu Creative Commons License 2007.11.21 0 0 457
Nekünk "tömény" elocomot adtak, hozzá elocomos kenőcsöket és a zsírozót. Majd ugyanígy, de locoiddal! Töményet is és nem mondták, hogy higítani kellene. Azt mondták, hogy azt kell használni a foltokra, a többi területre naponta 2-3-szor a higítottat, este fürdés után a zsírozót! Most reménykedem, hogy az alapos zsírozással kivédjük, hogy újra előjöjjenek, bár időnként látom, hogy vakargatja a bőrét, bár még nem látszik semmi elválltozás rajta.
Előzmény: VKOrsi (455)
sundu Creative Commons License 2007.11.21 0 0 456
Nekem azt mondták a hidrofilre, hogy meleg vízbe oldjam fel krémszerűre, mint egy folyékony szappant. Úgy is használom, azóta nincs gondom a kádra tapadt krémdarabkákkal, nem csúszik ki a gyerek a kezemből...
De kipróbálom a korpás fürdetőt, mert a testápoló nagyon bevállt. Most hála Istennek tünetmentes a kislányom, a picin viszont észrevettem, hogy szintén érzékeny bőrű, mert az arcocskája kipirult a hidegtől és még ma is meglátszott. Úgy hogy őt is érzékenyként kezelem mostantól ( nem mintha eddig különböző márkájú kozmetikumokkal bombáztam volna).
Előzmény: VKOrsi (453)
VKOrsi Creative Commons License 2007.11.21 0 0 455
az elocomot 1:5 arányban szokták hidrofillel vagy mással kikeverni.
nem tudom, miért hat at egyik a másik miért nem.
Előzmény: szesztre (454)
szesztre Creative Commons License 2007.11.21 0 0 454

próbálok negativitásomon javítani, kicsi panasz után jobban is éreztem magam

anyukám barátnője hozott ma délelőtt vmi csodaszert, majd meglátjuk, hogy mennyire csodás, s megírom

tudom, hogy a másik is szteroidos, csupán azon csodálkozom, hogy egyik elmulassza a foltokat, a másiknál meg még rosszabb lesz a helyzet, hiába szteroidos és hiába kenem; elképzelhető, hogy nincs benne annyi szteroid? a bőrgyógyász által felírtról semmit sem tudok, sem pontos összetételt, sem szteroid mennyiséget, mivel kijelentették, hogy titkos a recept, s csak ott lehet kapni

Előzmény: VKOrsi (449)
VKOrsi Creative Commons License 2007.11.21 0 0 453
Lilit is fürdettem már a zabossal is (5 hós volt 15.én), abszolút újszülött kortól használható, de a hidrofil is jó szokott lenni (csak ugye ezt is fürdés előtt a gyerekre kell kenni, gyorsan leöblíteni és ennyi - bocs, ha már írtam volna).
Előzmény: sundu (452)
sundu Creative Commons License 2007.11.20 0 0 452
Akkor újra be ruházok, mármint fürdetőbe. Eddig a sima Hydrophilt használtuk, pláne hogy most van a pici lányom (5 hónapos), de gondolom a zabos cucc neki sem fog ártani. A testápoló még megvan. :-)
Előzmény: VKOrsi (451)
VKOrsi Creative Commons License 2007.11.20 0 0 451
szerintem a babe zabos cucc jó, mi használtuk a testápolót meg a fürdetőt is, nekünk is jó volt.
Előzmény: sundu (450)
sundu Creative Commons License 2007.11.20 0 0 450
Sziasztok!
Amíg bírta a szemem, vissza olvastam az eddigi hozzászólásokat! Nagyon sok tanácsot olvastam. Nekem is a nagyobbik kislányom (most 2 éves) atipusos dermatitisben szenved, ami tejsömörrel kezdődött kb 4 hónapos korában az arcán. Arra kaptunk vmi kencét bőrgyógyásztól, ami el is mulasztotta. A gyerekorvos "meg nyugtatott", hogy ez mindig így lesz: jön-múlik-jön-múlik. Idén február környékén a hátán el durvultak ezek a sömörök, olyannyira, hogy az egyiken gennyes felrakódás is volt. Én itt a neten néztem utána természetes gyógymódjának és rá találtam a perilla kenőcsre. Lassan, de biztosan kezdett javulni a helyzet. Azért meg akartam dokinak is mutatni a dolgot, vissza mentünk bőrdokihoz, aki halkan, de határozottan közölte, hogy a perilla erre nem jó, de nem mondta, hogy mire jó és erre miért nem. Felírta az elocomot, oszt csókolom... Három hónap múlva kontroll, s bár a gyerek tünet mentes volt, felírta a locoid kenőcsöt. Este meg mindig a zsírozót.
Hát, be vallom, bárki vethet rám követ, én csak most a hideg beálltával kezdtem használni a zsírozót. Amúgy vettem a gyógyszertárba a BEBE termékei közül a zabkorpás testápolót, nagyon szerettem, mert pillanatok alatt felszívódik, de erre is azt mondta a doki, hogy most nem kell azt használni. Pedig azt is kifejezetten érzékeny, ekcémás bőrre javasolják!! Nagyanyáink még ennek híjján, zabkorpa levébe áztatták a gyereket... (konkrétan az én nagymamám áztatta így nagybátyámat, neki is az öregebbek tanácsolták...)
Én nem vettem észre, hogy bármi elő idézné, illetve "távol" tartaná! BOCS!!!! Az epertől, epres cuccoktól határozottan elő jön!!!! A tojás mostanság fel merült okozóként!
Amúgy a tejtől sem látok rosszabbodást! A kislányom naponta lefekvés előtt megiszik egy adag tejet (piacon vásárolt igazi boci tejet), van hogy napközben is iszik, mégsem jön ki rajta!!!! És aztán valamitől csak úgy megjelenik! Amúgy mindent előírás szerint: hypoallergén mosószer, no öblítő, Frosch ecetes tisztító, kizárólag pamut ruha neműk...
Szóval..., csak azért írtam le mindezt, hogy senki se csüggedjen..., én is azt várom, hogy kinője...bár nem elrettentés, de sokakat olvastam, hogy még 15 évesen is várták, hogy kinőjék, akkor meg azzal vigasztalták, hogy majd a ciklus beálltával elmúlik...
Ezt nem elkeserítésnek szántam, fiúknál meg alapból nem működik a dolog :-)))
Sziasztok!
VKOrsi Creative Commons License 2007.11.20 0 0 449
akkor jó, tényleg sokmindent tenni nem lehet a seborreával, ahogy nő a gyerek javul.
jah, és örökletes.
anyukámnak volt, nekem is most így a 30 felé kezd kijönni, Levinek van - de most nem látszik, meg mivel pasi, valószínűleg nem is nagyon fog rosszabbodni.

tényleg nem vagy valami pozitív :)
amit a gy.doki fel írt az is szteroidos - elocom a szteroid benne -.
Előzmény: szesztre (447)
szesztre Creative Commons License 2007.11.20 0 0 448

melyik az az új fürdető és testápoló, amit használtok?

én is a dm-es tisztítószert használom :))) és úgy gondolom, hogy befejezem a linola fett termékek használatát, javulás nem volt, s mellesleg nem is olcsó, mert ha jó lenne, akkor nem érdekelne, de így.... 

tejet egyáltalán nem fogyaszt Dani, újszülött korától tejallergiát állapított meg nála a gyerekdoki

Előzmény: iricc (445)
szesztre Creative Commons License 2007.11.20 0 0 447

kérdéseimre egyben válaszoltál is a seborrával kapcsolatban, kenni kell, egyébként nem sok mindent lehet kezdeni vele

kicsit el vagyok most keseredve, mert Dani bőrének állapota romlott, megjelent jónéhány piros folt, s a lábhajlatokban nagyon makacs

olvasva a hozzászolásokat, ráfogom valamilyen szintem az időjárásra, ugyanis nem volt étred, testápoló és életmódbeli változás

ráadásul a bőrgyógyász által felírt szteroidos kérm még csak nem is enyhíti a tüneteket, így a gyerekorvoshoz fordultam, ugyanis ő anno írt olyan krémet Daninak, mely 1-2 nap alatt eltüntette a piros foltokat - ung elecom gma30 és ung refrigeans gma 60, napi 1x vékonyan arcra - , a bőrgyógyász által felírt testápoló is katasztrófa, annyira zsíros, hogy szinte meg sem szárad a gyereken

linola fettet a fürdőkád tisztítása miatt utálom, Dani pedig azért, mert csúszkál a kádba, egyáltalán nem élvezi a fürdést

most kicsi szomorkodás van részemről... látom a gyereken azt is, hogy viszket neki, asszem megint elballagok a gyógyszertárba, s vásárolok valami eddig még nem használt, s itt ajánlott terméket

Előzmény: VKOrsi (440)
Arzénka Creative Commons License 2007.11.20 0 0 446

Az időjárás nálunk is rontott a helyzeten, de szerencsére plusz egy kenéssel rendben van Vilmos bőre. Az viszont tök érdekes, h. még azelőtt lett rosszabb, h. ideért volna a hideg. Most, hogy felmelegedett az idő, megint jobb.

Az Excipial most a nyerő nálunk, 4%-kos karbamidos a rosszabb napokra, egyébként meg elég a 2%-kos.

iricc Creative Commons License 2007.11.19 0 0 445

a linola nekünk sem jött be, az alább említett okokból. nem használt egyáltalán, viszont nagyon drága, minden ragad tőle, és a fürdőkádat állandóan suvickolhattam.

nekünk az is bevált, hogy a kádat, amiben fürdött bio tisztítószerrel mostam ki. a dm-es ecetes fürdőszobai tisztítója nagyon bevált. olcsó, környezetbarát, és nem hagy bőrirritáló bevonatot a kádon, ami aztán beleázik a fürdővízbe.

én lekopogom, de ez az első telünk, hogy a fiam bőre nem romlott a hideg idővel.

talán kezdi kinőni, talán a zuhanyzás, talán az új fürdető és testápoló, amit használunk, talán a tejcsökkentett étrend vagy az összes együtt, hát nem tudom.

de most teljesen normális a bőre, nagy ritkán érdesedik be a combja, de ha bekenem, reggelre elmúlik...

Előzmény: szesztre (435)
Ancsúr Creative Commons License 2007.11.19 0 0 444

A szűrő jó ötlet. Szerintem indulj most tiszta lappal! A fürdőbe tegyél csak tengeri sót. Igaz, hogy szárít, de fertőtlenít is egyben. Aztán egy hétig csak egyfajta krém.

A zsíros gyszertári krémek 99%, hogy rontottak a fiam bőrén. Én egyszer kértem tiszta vazelint, azzal nagyon rosszat tettem. Gondolom egy átlagos bőrűnek meg sem kottyant volna. Szerintem eltömődhettek a pólusok, mert a napraforgóolajjal is így jártam.

A bőrgyógyászhoz mindenképp vidd vissza hamar, ő nagyon együttműködőnek tűnt a korábbi írásodban.

Előzmény: Törölt nick (443)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 443
Ja... valszeg tényleg. 2 napig a lakásban dekkoltunk, Lilla arcáról eltűntek a foltok. Ha kimegyünk, másnap tiszta vörös, hiába kenem be előtte. "Kicsit" érzékeny a bőre azt hiszem...

A lábával meg nem tudok mit csinálni. Most 2 napja nem kenem, hogy megnézzem mennyi a változás. Meg kell mondanom, hogy semmi. Az egyik javult egy kicsit, a másik lába (ami eleve iszonyú gáz, mint egy terepasztal) meg romlott egy kicsit - de alig észrevehetően úgyhogy mintha nem is lenne semi változás. A levegőt éjszaka folyamatosan párásítom (sós vizet pakolok a konvektorra). Lövésem sincs, mit kezdjek vele. A zsíros gyógyszertári krémek is mintha csak ártanának. Szegény kis büdösbogár 4 napja nem fürdött de ma megpancsoltatom... (azon filózok, hogy beruházok valami csapra szerelhető klórszűrőbe, hátha az árt sokat neki... egyszer láttam valahol, néhány ezres volt... igaz, max. 2-3 hónapig jó).

Szerintem max. jövő héten újra elügetek a bőrgyógyászhoz. A gyerekorvost kihagyom, nem megyek a Heim Pálba. Ott is csak kísérleteznek és a végén még elkap valami komolyabbat.
Előzmény: Ancsúr (442)
Ancsúr Creative Commons License 2007.11.19 0 0 442
Na, akkor nyugodjunk meg, hogy mindent jól csinálunk. A múlt héten kezdődő időjárás az oka mindennek. Nálunk talán kedden jöttek az arcára a foltok, mikor az a szutyok vizes hó esett. 1 órát sétáltunk, ő azzal szórakozott, hogy nézett felfelé, aztán kesztyűvel törölgette az arcát.
Előzmény: VKOrsi (441)
VKOrsi Creative Commons License 2007.11.19 0 0 441
jah, nálam a 3. gyerek is beállt a sorba. Lili arcán ca. 1 hete kijöttek a foltok... nem tudom, mit csinálok én rosszul, hogy mind3nak ilyen a bőre.
Előzmény: VKOrsi (440)
VKOrsi Creative Commons License 2007.11.19 0 0 440
bőrgyógyász lehet, hogy százalékot kap a drága kencés cégektől :) de most gonosz vagyok, anyukám is az, nem kap százalékot, bár ő első körben az olcsóbb krémmel kezdi :)

seborrával kapcs. mi érdekel?
az is elég gyakori, alkati dolog, sokmindent nem lehet vele kezdeni.
tipikus tünetei: piros foltok a tarkón a hajas fejbőr alatt, szemöldöknél száraz foltok, szájzugban és az állon száraz foltok.
kenni kell.

linolafettet ismerem, de csak aleírását mi sosem használtuk. A fürdőolajokat én helyből utálom, mert utána ragad a kezem, és fél óráig súrolom a fürdőkádat, hogy ne csússzon - de ez az én személyes hülyeségem, sok embernek bevált.
Ancsúr Creative Commons License 2007.11.19 0 0 439
Mi is használtuk a Linola Fett fürdőolajat. Én betartottam a használati utasítást. Nem vettem észre semmi változást. Se pozitív, se negatív irányút.
Ancsúr Creative Commons License 2007.11.19 0 0 438

Novembertől tavaszig?!

Köszi, hogy írtad. Sokkal jobb, ha van mire fognom a romlást.

Előzmény: Danae (434)
Danae Creative Commons License 2007.11.19 0 0 437
A linola család Bori bőrénnem segített, sőt sokat rontott. Nem minden készítmény használ mindenkinek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!