Keresés

Részletes keresés

micimacho Creative Commons License 2007.11.22 0 0 3390
Egy váélemény a sokból:

Bányay Róbert (2007. 11. 03.)
Értékelés: 5
Köszönjük, nagyon örülünk neki! Egyszerűen jó! Végre bármikor be tudok gyújtani!

:-DDD

Én is, csak nem kerül 20 rugóba... :-)) Egy sima vízszerelős gázlámpa 5e... a pizó gyujtós meg 8? Valami ilyesmi, és akkor még villanyt sem kell vezetni a kandalló mellé... vagy a low-end alternatíva... gáz öngyujtó papírral kombinálva...

:-DDD
Előzmény: sjohn (3389)
sjohn Creative Commons License 2007.11.22 0 0 3389
Hínnnye , ezt most jól odamondtad!
Előzmény: gykari (3388)
gykari Creative Commons License 2007.11.22 0 0 3388
Megnéztem, nem győzött meg.

Grillt semmiképpen nem gyújtanék be ezzel a ketyerével. Mikorra lesz ebből egyenletes parázs, ha csak egy helyen gyújtom meg a faszenet? Maradok a grillgyújtó folyadéknál.

Kandallót se gyújtanék be vele, nem éri meg az időráfordítás. Egyszerű alágyújtós korong ugyanezt elvégzi, ráadásul nem kell állnom mellette.

Szóval szerintem drága és macerás. Ha ingyen jutnék hozzá, akkor se használnám.
Előzmény: hykro (3387)
hykro Creative Commons License 2007.11.22 0 0 3387
Sziasztok! Nekem sikerült szereznem egy nagyon jó kis gyújtót. Tökéletesen lehet használni kandallóhoz és grillhez is begyújtásra gyújtófolyadék nélkül. Javasolni tudom mindenkinek mert a kandallóban 30 másodperc alatt tudok már tüzet gyújtani, a grillen meg a parazsat kb. 5-6 perc alatt készre is izzítom. 3 nap alatt ki is szállították. kandallogyujto.hu az oldaluk címe.
micimacho Creative Commons License 2007.11.22 0 0 3386
Miért probléma? Igy szokott lenni. Kívülről. Amúgy létezik kifejezetten kéményhez való sziló. fekete. bírja a hőt. szerintem ezt keresed.
mm
Előzmény: szellemes (3385)
szellemes Creative Commons License 2007.11.22 0 0 3385

Sziasztok!

 

Most találtam ezt a fórumot, mert én is ugyanabban a helyzetben vagyok, mint a lenti faházas kolléga. Faház, barkácsáruházas kályha. Annyi a különbség, hogy a mi faházunkban már volt korábban kályha. Van egy vastag, fém kémény, ami az alpesi típusú tetőn keresztül megy ki a szabadba. A házon belül pedig egy csonk. 

 

A kémény

 

Ehhez szeretném csatlakoztatni a füstcsövet. Mikre kell figyelnem? Létezik olyan hőálló szigetelőanyag, amivel a füstcső csatlakozásait lehet biztosítani?

 

A probléma az, hogy a kémény házon belüli végződése így néz ki:

A kémyén végződése

Tehát a füstcsövet kívülről kell ráhúzni. EZt szeretném biztosan szigetelni.

 

A másik, hogy én szívesen csináltatnám szakemberrel, de a ház egy domb tetején, a falutól kb 1 km-re van. Jelen időben én magam is elakadtam terepjáróval útközben. Kevés szaki lenne, aki ezt vállalná.

 

Minden vélemény érdekelne, mert amúgy totál kezdő vagyok ebben a témában. Köszönöm!

a kályhás Creative Commons License 2007.11.22 0 0 3384
küldtem mailt...
Előzmény: ancsika25 (3382)
gykari Creative Commons License 2007.11.22 0 0 3383
Egy pontosabb elérhetőség: http://www.mtv.hu/videotar/?id=12483
A 44. perc 44. másodperctől kezdődik a szóban forgó riport.
ancsika25 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 3382

www.mtv.hu/magazin, Ablak november 9.-i adás. Nézzétek meg!!

Csodálatos!! Fantasztikus!!!

 

RÖHEJES!

 

Előzmény: Baranyai5 (3381)
Baranyai5 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 3381
Az MTV1-en. Az ablak cimü műsorban. pénteken volt 15ó 55p-kor.
Előzmény: vigusz (3378)
firekiller Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3380
bord30
Vannak minősítéssel rendelkező szigetelt kémények ( KO füstcső-30 mm nem éghető hőszigetelés-KO külső köpeny ). Vagy minősítéssel rendelkező szerelt kémény (kerámia füstcső- nem éghető szigetelés- KO külső burkolat ) . Keress rá, a guglin és kérjél árajánlatot! Valószínű a kályhád a faház és a telek áránál nagyobb összeget fognak megadni. Ha üdülőként fogod használni a faházat akkor legolcsóbb egy négytéglás falazott kémény, saválló habarccsal belül kikenve.
Ha hosszútávra tervezel érdemes KO ( korrózióálló ) anyagú füstcsövet-béléscsövet a kéménybe behúzatni.
Barkácsmesterrel is csináltathatsz szerelt kéményt ( gondolom ezt tervezted ), de megrendelésnél kösd ki, hogy fizetni csak akkor fogod a munkát, ha a helyi kéményseprő vállalat pöcsétes papíron átveszi tőle a kéményt;)
bord30 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3379
Sima kandallót/kályhát/ nem lehet kívül vezetni a füstcsövét csak ha rakott kémény van?Én úgy gondoltam mint a gáznál is szokták.Vagy melyik része szabálytalan illetve a kémény rakást sehogy nem úszom meg?
Előzmény: Baranyai5 (3377)
vigusz Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3378
Ezt a riportfilmet mikor és hol lehet látni a tv-ben?
Előzmény: Baranyai5 (3377)
Baranyai5 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3377
Hát amit elgondoltál teljesen szabálytalan és nem fogja kivitelezni senki sem mindenképp kéményt kell építened tüzbiztonsági okokból.vagy épületen kivül vagy belül az mindegy. Köszönetet kell mondanom a sok  kritikáért amit  itt kaptam ugyan is erre felfigyelt a Magyar Televizió 1es csatornája, és készítettek 1 riport filmet velem a kályha építésről vizköpenyes kályháról-cserépkályhákról amin jó nagy ajtó van és müködik Ja igen 1 koléga megjegyezte  a feltett képen levő kályháról nem is működik, Hát el kell keseritenem  7 éve üzemel a kályha és még 3 kályhát építettem neki Pincészetben van sőtt arrébb 1 étterem szálloda ahol hasonlót építettem  és az is működik.gáz égővel központi fütéssel és  engedélyezte a gázművek.nyomástpróbálták is. A sütő rész is fűt nem is akár hogyan   a sütő alatt jön fel 1 közös járat-jobbra megkerüli a sütőt és lefele haladva ég be a kémény csőbe, bal ról azért van felégő csak kisebb igy teljesen körbe melegiti a sütőt. a kémény mérete 250-es schidel. magassága 18 méter  ugyhogy van szívóereje, ezért kicsi viszonylag a füstcső ami 160-as. Ja igen  Villányban található. Azóta is onnan hozom a bort és valószínü nem fogadnának szívélyesen ha nem üködne, akályha,A hollandoknak is épitettem ennél nagyobb-80×65cm-es nyilású ajtóval ott 2db-ot kellett építeni Na már most ha nem müködne akkor nem építenének velem több kályhát ugye? ahol a filmet forgatták ott is a 3. kályhát fogom építeni  most felyeztem be a 2. -at fel teszem nektek milyen hatalmas nagy  íves -betétes-vizteres padkafütéses-rejtett tisztitó nyilással épült. 45×35cm es ajtóval14 m füstjárattal. és nem füstöl vissza.Még egyszer köszönetem érte  hogy így meg kritizáltatok  eddig nem volt időm gép elé ülni na meg eztán sem lesz sok mert magamnak kell mindent csinálnom  ugyan is egyes kályhások csak szóban mernek maguktól dolgozni meg ha valaki ott áll mellettük. ebből volt több is .de igy nem előre haladunk hanem visszafele.aztán nem tetszik amikor megmondja az ember a véleményét. A kuncsaft pedig az én fejemet követeli jogosan mivel énvelem kötött szerződést.Na ennyit a jövendő generációról.Na persze ott is van kivétel bőven  aki jó kiválló szaki.De atöbbség sosem fog kályhát építeni mert egyszerüen nem meri. 
Előzmény: bord30 (3372)
Baranyai5 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3376

Üdv szivesen segitek  teljes rajzot  építési utasitást készítek neked mailre irj. mit és hogyan szeretnéd,

Előzmény: geza26 (3373)
monyesz Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3375
Valamelyik warezoldalon láttam ilyet, a Kószó-féle könyvet. De meg is lehet venni, pl az Alexandrában láttam.
Előzmény: geza26 (3373)
monyesz Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3374
Volt aki használta, pozitív tapasztalatokat írt.
Előzmény: páhoki (3371)
geza26 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3373
Hello!

Tudna valaki leírást (linket) adni kandalló építésről! Alapoktól kezdve, vennék kandallót és magam szeretném beépíteni!

Köszönöm!
bord30 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3372
Sziasztok!
Néhány kérdésre keresek választ.Faházba szeretnék barkácsárúházas kandallót betenni 6kw körülit,mivel ennél kissebbet nem láttam ami tetszik is.A faház belmagassága 2,2m és 30 m2.Kéményt viszont nem szeretnék rakni hanem az oldalfalon szeretném kivezetni és kívűl az oldalfalon menne fel. a ház gerince fölé kb.80cm-rel.Kérdésem ez mennyire szabályos,az oldalfalhoz milyen kivezetés kell.Gondolom két cső kell és közte valami szigetelés mivel a cső elég meleg lenne.Létezik ilyen speciális idom?A külső cső lehet alumínium is vagy csak rozsdamentes?A padlóra mit rakjak mert az is fábol van.A belső cső mögyött mennyi a minimális távolság vagy mit rakjak oda?
páhoki Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3371
Sziasztok!

Mi a véleményetek, a kéménytisztító szerekről?
A praktikerben láttam kéménytisztító fahasábot, az egyik gazdaboltban pedig por alakú kéménytisztítót láttam.
Használta már valaki valamelyiket?
kályhaking:) Creative Commons License 2007.11.19 0 0 3369
helló .igen az valószínű hogy vizes ,nézd meg a füstöt ha fehér akkor sok benne a vízgőz ,ez nem igazán jó probáld lakásban száritani ,garázs stb.
Előzmény: páhoki (3368)
páhoki Creative Commons License 2007.11.19 0 0 3368
Sziasztok!
Ha a fa amit a cserépkályhába raktam, égés közben szuszog, meg mintha csepegne belőle valami, az mit jelent? Vizes a fa?
micimacho Creative Commons License 2007.11.19 0 0 3367
Hát, ismerek olyat, akinek olyan van :-)) , de még nem forralta fel. Egyébiránt mi történik, ha nem tölt vissza? Lassabban hül le... nem hinném, hogy életveszély lenne. Vagy tévedek?

Másrészt minek ez az újnick? Félsz valamitől?

Viszont ismerek olyat, akinek 29-ese van, és ő már felforralta... véletlenül, mert a keringető letapadt. Nem mondta, hogy gond lett volna a visszatöltéssel...

Én mondjuk kandalló ügyben azért óvatos duhaj vagyok. nem kell azt teli rakni. Ha bírja 1 órát, akkor is jó az. És eleve, már 45-50 foktól keringetem a vizet, szóval tényleg csak szivattyúmegállásnál lenne gond... most szünetmentesen van.

Harmadrészt nem is értem, hogy miért lehetne kandallóprobléma, hogy nem tölt vissza. Ha nem megy a keringető, akkor persze, hogy nem, mert gravitációsan nem tud feltöltődni. Az automata légtelenítő sem tud működni. Ha meg megy a szivattyú, akkor simán utántöltődik, mert az meg ugyanaz a menet, mint a tágulás miatt vízveszteség...
És egyébként mi lesz, ha nem tölt vissza? Fel ugye nem robban, mert azért fújt le. Az összes víz nem megy el, mert ugye miért tenné. Melegszik a kandalló tovább, forralja a vizet. Egy idő után már alig valamennyi víz távozik gőz formájában. De azért az egész még mindig "hűti" a kandallót. Ami egyébként vasból van, tehát max felizzana, ha valaki annak ellenére rakná folyamatosan, hogy tudja, hogy se áram nincs, sőt a készülég folyton lefúj. Hát az meg megérdemli. De ilyen esetben is ki lehet teljesen nyitni az ajtaját, amitől a hő pilanatok alatt kimegy a kéményen, ami ettől jó meleg lesz, esetleg felizzik az acélkémény egy darabja, ami ha nincs jól szigetelve persze megint lehet tűzveszélyes... Node a gázkazán nem robbanhat fel, ha szándékosan túlterheljük, figyelmen kívül hagyjuk, hogy nincs meg a működésének minden feltétele?


mm.
Előzmény: 2428 (3364)
db2002 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 3366
Szia,

30Kw-os a tűztér, kb. 4 óra mire leég ha csurig meg van rakva és ki van nyitva a huzatszabályozó :-(
Előzmény: micimacho (3358)
previa696 Creative Commons License 2007.11.18 0 0 3365
Üdv ! Honeywell ts 130 hütöhurok szelep, kb 20e huf. Ez van nálunk is ,+ még nyitott a rendszer+ még fr huzatszabályzó :)
Előzmény: halaloszto (3362)
2428 Creative Commons License 2007.11.18 0 0 3364

Beépítettünk egy acquatondo 22 vizes kandallót, amiről a vészhelyzetes tesztnél kiderült, hogy nem folyik utána a víz a kiforrt helyébe.

Egy hétig túlóráztak a kivitelezők, amíg állítani merték: a kandalló a hibás. Kihívtuk a gyár által megbízott szervízszolgálatot, akik már előre megmondták: biztos rosszul kötötték be. Aztán a helyszínen megállapították, a gyári előírás szerint megfelelő átmérőjű csöveket használtak, és megfelelő a magasság is a nyílt tágulási tartály számára. Vagy 4 órahosszáig kisérleteztek, aztán jegyzőkönyvileg elismerték: hibás a kandalló. Aztán jött a gyár megbízottja, előtte is ugynazt tudta mutatni a kandalló, aztán 2 hét gondolkodási idő után a gyár adott egy új kandallót. (Ha elszállítom, és a régit is saját költségemen visszaviszem) A baj, az, hogy az új sem engedi át a vizet. A gyár képviselője jelen volt, elismerte. Ezután egy hét múlva a gyár felajánlotta, hogy kifizeti a kandalló árát, vigyem vissza a kettő rosszat saját költségeen. Visszavittem, kifizették. Tovább nincs, legalábbis szerintük

Kérdés: ha ez a kettő ilyen vajon a többi nem ilyen?

T. Fórumozók! Ha valaki tud ilyen beépített kandallót, ellenőriztesse.

Ha jó, akkor megnyugszom, hogy csak nekem volt ilyen pechem, de ha a gyanúm beigazolódik (talán a gyár viselkedéséből is erre lehet következtetni) akkor családok vannak életveszélyben.

szenyor Lopez Creative Commons License 2007.11.16 0 0 3363
Ehh, kicsit el voltam varázsolva úgylátszik:) A csatornacső gondolom a pvc cső. Én meg az esőcsatornára gondoltam:) Ugyanis nálam valóban oda megy a nyitott rendszer miatt a tágulási tartályból a túlfolyó.Most már értem mit mondtok;)
Előzmény: halaloszto (3362)
halaloszto Creative Commons License 2007.11.16 0 0 3362
En ugy tudom, hogy meg letezik is egy speci szelep, ami kifejezetten arra valo, hogy 95 foknal a halozati vizet ranyitja a vizkorre, a tulfolyon meg kimegy a felesleg. A csatorna azert kell, hogy legyen hol lemenjen a felesleg. Ha a tulfolyot/lefujot nem a kandallohoz teszed, akkor nem a kandallonal kell legyen...

Igy egy aramszunet eseten legfeljebb buksz egy m3 vizet.

vajk
Előzmény: szenyor Lopez (3361)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.11.16 0 0 3361

"csatornacső a kandalló mellett, amibe le tud folyni a víz."

 

Milyen víz jön ott???

 

"És a lefúvást is el kell tudni vezetni, de az meg még ráadásul több mint 90 fokos, tehát csatornacsőbe nem nagyon vezethető."

 

Nálam oda megy, volt is hogy folyott a forró víz bele, de semmi baja. Túlforraláskor ha van rá lehetőség, érdemes hideg vizet kötni a rendszerbe és azzal hűteni. Bár ez nemtom mennyire szabályos;)

Előzmény: micimacho (3359)
monyesz Creative Commons License 2007.11.16 0 0 3360

Nédde már ! Földik lennénk ? :)))

Akkor tudok jó kályhást neked, meg gépészt és fűtésszerelőt is.

De még utána érdeklődök azért...

 

Parkerdőnél, erdei iskolánál épültök ?

Előzmény: Tibcsik (3356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!