Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

no usa Creative Commons License 2007.11.18 0 0 4472

  Üvegszálas spoilert szeretnék feltenni az autóra. Mivel kell felragasztani illetve, mivel kell eldolgozni a szélét, hogy ne váljon el. Láttam egy BMW motorháztetőre tettek fel egy légbeömlőt és a szélénél végig meg volt repedezve. Van üvegszálra valami speciális vagy sima kitt?

 

mozso Creative Commons License 2007.11.14 0 0 4471

Koszi az infokat.

 

Az a baj, hogy erre nagyon raall a szemem es nem hagytam magam. Utananeztem es Standox szerint 8 fele variansa van az 1C0-nak. Az is kiderult, hogy milyennel fujtak es az is milyennel kellett volna (1C0 H-  versus 1C0 GE), az a bajom viszont, hogy az a hely ahol ujrafujjak nem Standox, hanem ICI rendszert hasznal es arrol itthon senki nem tudott reszleteket mondani az 1C0 szinvariansokat illetoen.

 

Allitolag a nedvesebb fujassal eltunik a kulonbseg, de az a baj, hogy arnyalat elteres van (a katalogus szerint ket fokozat is) es nem tudom, hogy vastagabb reteget hasznalva tenyleg rendbe lesz-e...

Előzmény: mykeman72 (4469)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2007.11.14 0 0 4470
Sanyi-ka: még műanyag kromofágról nem hallottam,de ha van, akkor azt veszek. Köszi a segítséget ;-)
Előzmény: Sanyi-ka (4458)
mykeman72 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 4469

Ezen ne csodálkozz! Minden festéknek több árnyalata -variánsa- van. A te esetedben valószínűleg a rossz árnyalatot keverték ki és ezzel fújták le az alkatrészt!

Az 1C0 amúgy is egy kényes szín ráadásul minimum 4 vagy több variánsa létezik,úgyhogy nagy az esély a hibázásra!

Ha megigérték hogy újra lefényezik akkor valószínű,hogy ők is észrevették , nem lehetett volna átadni az autót ilyen állapotban.

Amúgy ha már az ügyfél  észreveszi a színkülönbséget akkor már tényleg nagy lehet a probléma.

Egyébiránt ez a szín nem tartalmaz gyöngyház pigmenteket!

   

Előzmény: mozso (4465)
nor-el Creative Commons License 2007.11.13 0 0 4468

Fényező mesterek!

 

Olyan gondom lenne, hogy lefestettem egy műanyag elemet a robogómon Neolux 1K festékkel. Jó is, csak belement egy kis kosz a festés során. Mivel lehet ezt kiszedni belőle. Van egy praktikeres autópolírozóm. Ezzel kijön? Ha igen akkor mikor kezdjem el a polírozást. Várjam meg még teljesen kemény lesz a festék? Milyen szerrel, pasztával csináljam?

 

doca Creative Commons License 2007.11.12 0 0 4467
Régen munkakönyvnek hívták. Állítólag csak füst folyamatos belégzése mellett lehet valamire jutni..:-))
Előzmény: HorDavid (4466)
HorDavid Creative Commons License 2007.11.12 0 0 4466
Sziasztok!

Lehet kapni lakatos szakma témakörben valami jó könyvet hasznos tanácsokkal?
Kösz
David
mozso Creative Commons License 2007.11.11 0 0 4465

Sziasztok!

 

Sajnos aktualis lett, hogy itt is kerdezoskodjek.

 

Feallas:

Masfel eves karcolasmentes Corollam motorhaztetejet egy konnyelmu biciklis elintezte, emiatt lakatolas es fenyezes kellett. Az auto soha nem volt geppel es szivaccsal mosva, de a Toyota markaszerviz altal lefujt motortetom total elut az original doblemezektol es elso lokharitotol.

 

Azt mondjak a gyongyhaz mar csak ilyen. Megigertek, hogy ujra lefujjak, de a kerdesem az, hogy tenyleg amolyan "proba szerencse" alapon lehet csak ujrafujni, hogy a szin stimmeljen?

 

Vagy sikerul vagy nem? Otthagytam egy csomo penzt es a motorteto hideg szurke a tobbi alkatresz meg meleg szurke, tehat ugy latom nem csak fenyesseg, de szinbeli elteres is van, pedig mindketto elvileg 1C0-as szinkod.

 

koszi,

mozso

bandi137 Creative Commons License 2007.11.11 0 0 4464
Sziasztok!

Jó sok idő eltelt, amióta feltettem egy kérdést: hogyan lehet garázda elemek által okozott karcolást az autó oldaláról eltüntetni (Suzuki, metálkék). Robim válaszát köszönöm, de lövésem sincs, hogy sima, gyönygy, vagy Xirallic-e ez a metál. Ez nekem kínai. A karc viszont még mindig megvan, és lassan ideje foglalkoznom vele. Ha lehet, nem szeretném az egészet újra festetni két 20-30 cm-es, pár tized mm mély, vékony karc miatt.

Tudtok segíteni?
Előzmény: robim (4116)
Sanyi-ka Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4463
és persze docánál sem,a többieket nem ismerem.
Előzmény: Sanyi-ka (4462)
Sanyi-ka Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4462

mert szart se ér ha nincs alapozva! Ma már ezt a lépést kihagyják a fényezők idősporolás miatt.:((

De ex londontaxinál se működe ez a lépés úgy mint nálam sem.

Előzmény: Dokibá (4460)
Dokibá Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4461
Szilikonlemosó és mézeskendő.
Előzmény: nor-el (4459)
Dokibá Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4460
Ez biztos? Az epoxyt tiszta csiszolatlan fémfelületre ajánlja a technológiai leírás... minek alá a washprimer?
nor-el Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4459

Hello mesterek.

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen szerrel lehet  por és zsírtalanítani a felületet. Miután már a felületet vízpapírral megcsiszoltam. Van v.mi spéci szer+kendő?

(Alkid festék megy színnek.)

Sanyi-ka Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4458
Van műanyagkromófág!
Előzmény: vw_golf1.6TD (4456)
doca Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4457
Szemcseszórással is lehet..
Előzmény: vw_golf1.6TD (4456)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4456
Lökhárító , illetve műanyagokról való festéklemarást ki hogy csinálná? A kromofág nem szívódik bele a műanyagba? Vagy ha bő meleg mosószeres vízzel lemosom semmi baja nem lesz műanyag alapozás után vele ? Várom a hozzászólásokat! köszi
no usa Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4455

   Gondolom akkor otthon fényezgetsz. Van kamrád is, vagy máshol fújod meg az autókat? Nálunk a mennyiség a fontos és a minőség másodlagos, mivel többnyire piacra mennek a kocsik.

   Klasz kis járgány az 1000 mb. Én egy trabant 600-ast szerettem volna, de mégjobban egy mustang 1960-1969-est. Most erre gyúrok (legalábbis szeretnék).

  A fényezésre koncentrálok inkább, csak szerettem volna jobban belelátni a lakatolásba, bár az nekem ránézésre is bonyolultabb.

Előzmény: MBjaki (4453)
MBjaki Creative Commons License 2007.11.09 0 0 4453
A szerző:Dr. Max Danner - Franz Auf der Mauer. Kiadó:Eurótax Kft Bp.1125 Trencséni ut 30. Én egyébként hobbiként fényezek,igy jut elég idő és energia a minőségre,amiben próbálok a maximumra törekedni.Lakatolást csináltam régen de biza annak is megvannak a buktatói.Szerintem messze nem olyan egyszerű mint ahogy látszik.Ugyhogy egyszerre az eggyik is elég,eleinte.Veteránnak ott az én skodám, (csak nem sikerül képet feltennem) 1969 es 1000 MB
Előzmény: no usa (4452)
no usa Creative Commons License 2007.11.09 0 0 4452

  Köszi az infót, de meg tudnád esetleg irni a szerzőt és a kiadót, mert nem olyan egyszerű felkutatni ezeket a könyveket.

  Egyébként főállásban űzöd a szakmát vagy csak úgy otthon? Milyen veteránokat csináltál már?

 A karosszériás munka bonyolultabb, mint a fényezés? Lehet ezt a két szakmát párhuzamosan csinálni?

Előzmény: MBjaki (4451)
MBjaki Creative Commons License 2007.11.06 0 0 4451
no usa
"Sérült gépkocsik korszerü javítása" cimű könyvet ajánlom.400 oldal ,fele lakatolás fele fényezés.Sajna régebbi kiadás de én elég jonak találom.Valamelyik hipermarketben vettem sok évvel ezelőtt
Előzmény: no usa (4443)
MBjaki Creative Commons License 2007.11.06 0 0 4450
Sziasztok!
Bár új vagyok ezen a fórumon, de 15 éve foglalkozom fényezéssel. Túl vagyok egy-két kerékpár, személy-, veterán-, teherautó, turistabusz fényezésén. Remélem tudok néha segíteni hozzászólásaimmal, és persze mindig tanul az ember valami újat!
Z0tya Creative Commons License 2007.11.06 0 0 4449
vmilyen wash primerre gondoltok?
egy ilyen réteg véd pár hétig amíg a hegesztéseket megcsináljuk? vagy kell rá a rendes alapozó is? (ez lehet akkor már töltőalapozó 2k-s?
Mit befolyásol hogy vmi cinkkromátos e vagy nem?

köszke
Előzmény: Törölt nick (4448)
Dokibá Creative Commons License 2007.11.05 0 0 4447
Valamilyen 2k-s epoxy alapozót, azok mostanában a legtutibbak. De a felület rozsdamentes legyen...
Z0tya Creative Commons License 2007.11.05 0 0 4446
Hello!

homokfújt versenyautó alvázhoz, beltérhez motortérhez milyen korróziógátló alapozó ajánlotok?
És mivel tisztítsam /zsírtalanítsam a felületet?

Thx
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2007.11.04 0 0 4445
igen, ez így van, de sokmindent tudni kell, mi után mi következik, mivel kell alácsiszolni stb. minden apró részlet számít.
Előzmény: mykeman72 (4444)
mykeman72 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 4444

(gyakorlás, gyakorlás....?) Igen, Igen Igen!!!!

Ezt a műveletet könyvből sajnos nem lehet megtanítani.

Előzmény: no usa (4443)
no usa Creative Commons License 2007.11.03 0 0 4443
  Köszönöm a könyvel kapcsolatban a segitséget! Sajnos nem szakmám az autófényezés, de nagyon szeretek az autókkal foglalkozni. Jelenleg Kanadában dolgozom egy műhelyben ides-tova 6 hónapja, de nem vagyok megelégedve a fejlődésemmel, ezért megpróbálom könyv segitségével fejleszteni magam. A "mesterem" nem valami oktató tipus. Tehát már eltelt fél év, de még nem megy a kittelés a fújástól meg még fényévekre vagyok. Munka van bőven, csak idő nem nagyon a tanulásra. Csinálunk kisebb karosszériás munkákat is, ezért kérdeztem a lakatos könyvet is. A kittelést hogy a legkönnyebb elsajátitani? (gyakorlás, gyakorlás....?) Mégegyszer köszi a segitséget!
Előzmény: mykeman72 (4442)
mykeman72 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 4442

Van egy képes tankönyv a Kameleon-mix  kiadásában ami a fényező javítóipar minden szegmensét bemutatja képekkel illusztrálva. mailto:info@kameleon-mix.hu idekattintva megrendelheted!

Ha megakarod nézni a honlapot akkor keresd itt:http://www.kameleon-mix.hu/readarticle.php?article_id=13

Van egy régebbi kiadvány a Maróti könyvesboltban Címe: A gépjárművek javítófényezése.Ez is színes képekkel illusztrált 'tankönyv" csak itt még kevésbé foglalkoznak a vizbázisú festékekkel.

Sok sikert!

Előzmény: no usa (4441)
no usa Creative Commons License 2007.11.02 0 0 4441
 Tudnátok ajánlani valami könyvet amiből el lehet sajátitani a fényezést? Valami tankönyv félét, de ami foglalkozik a vizbázisú festékekkel is. A neten nem nagyon lehet találni semmit. Még egy karosszériás könyv is jól jönne. Előre is kössz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!