Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

_klaresz_ 2007. nov. 15. Creative Commons License 11263

Zozzantoz: Mint már írtam, ugyanez volt velem, Visitint tökéletes (BC 8.9), OX kényelmetlen, rossz látás (ez 8.6 volt), Biofinity 8.6 BC-vel csúcs, így a hónap végén is, pedig voltakl fenntartásaim pont a görbület miatt.

Ma vettem át a negyed éves lencsémet és megkérdeztem, hogy mi volt az a lencse, amit nem szabad dörzsöléssel, csak rázogatással tisztítani. Proclear volt a válasz.

CooperVision, alighanem te vagy a legilletékesebb válaszadó ebben a kérdésben. Igaz a fenti állítás, miszerint a Proclear lencse anyaga miatt nem szabad dörzsöléssel, csak tartóban rázogatással tisztítani ezt a típust? A legtöbben itt a fórumon kicsit kételkedünk ebben...

klaresz

Előzmény: Zozzantoz (11261)
CooperVision 2007. nov. 15. Creative Commons License 11262

a görbület lesz akkor a baj....

DG

Előzmény: Zozzantoz (11261)
Zozzantoz 2007. nov. 15. Creative Commons License 11261
8.9-es focus monthly-val tökéletes volt minden, AirOptix előtti napig azt viseltem. Tényleg rejtély mi miatt érzem ilyennek. Ha nem a görbület akkor az anyaga, mert az átmérő sem hiszem hogy baj lenne a 14 helyett 14.2. Aztán ki is fújt, fehérjelerakódás zsír új lencsén nincs.
Előzmény: CooperVision (11260)
CooperVision 2007. nov. 15. Creative Commons License 11260

Szerintem attól, hogy feszes egy kicsit, még nem kéne ilyeneket érezz, de a legjobb lenne egy nagyobb görbületű bármilyen lencsével próbálkozni, hogy ugyanezt érzed-e....

DG

Előzmény: Zozzantoz (11259)
Zozzantoz 2007. nov. 15. Creative Commons License 11259
Teljes diszkomfortot érzek, szemkáprázással kettőslátással, nagyon sok pislogásra is késztet, fotózom és rettentő érzés ha meg kell figyelnem egy tárgyat, pl vízcsepp az ágon és 1 csepp helyett 4-et látok vagy rá sem tudok a szememmel koncentrálni... ezeket érzem. Egy-két órán belül eresedik a szemem is. A focus visitint-et sok éve hordtam már, gondtalanul.
Előzmény: CooperVision (11258)
CooperVision 2007. nov. 15. Creative Commons License 11258

A kontaktlencsék görbülete nem mindíg határolja be a hordhatóságát. Attól, mert valakinek 8.9 a görbülete, lehet, hogy SIMÁN tud hordani egy 8.6-os lencsét. ABSZOLÚT alapanyag függő. A merev, rugalmatlan lencsék nem alkalmasak erre. a rugalmasabb alapanyagok képesek annyit tágulni, hogy kényelmesen hordható marad anélkül, hogy feszes lenne. Ki kell próbálni.

A Biofinity is és a Proclear is 1 görbületben van...és lesz. Nem biztos, hogy a görbület okozza a problémát. Próbálj ki még egy-két más alapanyagot és ha semmi nem válik be, akkor nagyobb görbülettel kell próbálkozni. Mit érzel fizikailag, amikor berakod a lencsét?

DG 

Előzmény: Zozzantoz (11247)
CooperVision 2007. nov. 15. Creative Commons License 11257

Igazat is adok, meg nem is - az O2 hiány probléma és sok esetben a nem helyes görbület v. átmérő okozza. Ha túl szoros, igaz, hogy nem megy át elég O2, de elsősorban fizikai hatásai vannak. Mi van akkor, ha túl laza? - akkor már elég O2 megy át.....csak csúszkál, szemhéjhoz ér és irritációt okoz. Ha fehérjefelrakódás van a lencsén, az is fizikailag bántja a szemet, pedig van O2 áramlás.....Én annyit mondok, hogy az Oxigénáramlás szükséges de 'csak' egy faktor a 4-ből.

Üdv,

DG

Előzmény: McLaca (11252)
CooperVision 2007. nov. 15. Creative Commons License 11256

Ezt sajnos nem tudjuk, de nem is akarjuk erőltetni. Mi azt erőltetnénk, hogy mindenki optikában vásároljon...aki csak tud. A Biofinity azért ennyivel drágább, mert más kategória. Az OX-ban nem tudsz aludni + egy sokkal régebbi technológia. Aki akar a lencsében aludni, vagy van sok pénze az Biofinity. Aki nem akar benne aludni, Proclear.

Üdv,

DG

Előzmény: mizant (11249)
macimoci 2007. nov. 15. Creative Commons License 11255
Én a citromosat próbáltam.
Előzmény: Zozzantoz (11254)
Zozzantoz 2007. nov. 15. Creative Commons License 11254
a freemailes email címem elfogadta... a tolna.net-est nem, érdekes... be lehet lépni csak az emailben kapott kódot kell újraküldetni vele, rendeltem 2 doboz focus visitint-et... meglátjuk
Előzmény: macimoci (11253)
macimoci 2007. nov. 15. Creative Commons License 11253
3 napja próbálok felregisztrálni a lencsebolt.hu-ra, mert fogytán van a lencsém és ott lenne a legkedvezőbb áron és még ajándék ápolót is ígérnek hozzá, de egyszerűen nem enged be!
Vásároltatok már náluk? Van valami trükkje a regelésnek?
McLaca 2007. nov. 12. Creative Commons License 11252

A 2.-ra tudok válaszolni: a szaruhártyád függvénye. Ha nagy a szaruhártyád átmérője, egy kicsi lencse (pl. 14mm) irritálhatja, mert nem fedi le teljesen.

CooperVision: amiket írtál, mint bennealvás feltételei, ill. ereződés okai, ott nem arról van szó, hogy az esetek egy része oxigénhiányt okozva okoz (pff... :)) ereződést? Mert az erek a szaruhártyába elvileg azért húzódnak be, mert amaz kevés oxigént kap. (Nem vagyok kontaktológus, ezért kérdem.)

Gondolok itt a szoros lencsére, tudomásom szerint ennek is o2 hiány a következménye, aminek pedig ugyebár a széli ereződés. Ahogy a száraz lencse csökkent o2 áteresztésének is.

Üdv!

Előzmény: sunandshine (11248)
macimoci 2007. nov. 12. Creative Commons License 11251
Minden rosszban van valami jó:
Most megint párban vannak a lencséim :-)
Előzmény: macimoci (11250)
macimoci 2007. nov. 12. Creative Commons License 11250
Basszus!

A héten már a második lencsém szakadt el!

De most észrevettem,hogy mi történt: ahogy a tenyeremben dörzsöltem, véletlenül lecsúszott a körmömre és éreztem, hogy azonnal oda is tapadt, de mire ezt észrevettem, már meg is szünt a tapadás: kiszakadt belőle az a jellegzetes félör alakú darab :-(( Mielött kérdeznétek Oasys. A régi szerintem sokkal rugalmasabb volt!
mizant 2007. nov. 12. Creative Commons License 11249
De akkor miért nem azt erőltetitek, hogy csak annak adják el a weben akinek megvan a vizsgálat? Most úgy néz ki a dolog, hogy fél évi adag az oxból 8k, biofinityből, 12-16k. Azért ez eléggé irreális. És mindez csak azért mert, hogy vajon járnak e az emberek eleget vizsgálatra.
sunandshine 2007. nov. 12. Creative Commons License 11248

sziasztok! két kérdésem lenne.

1. Optifree ápolószert hol tudok vásárolni BUdapesten? És esetleg, hol a legolcsóbban? Egészség kártyára lehet kedvezményt kapni?

2. Számít-e, hogy a kontaktlencsém átmérője 14, vagy 14,2 mm?

Köszönöm előre is a választ... ha kapok :-)

Zozzantoz 2007. nov. 12. Creative Commons License 11247
Köszönöm! Mi a véleményed arról hogy a Biofinity is csak 8.6-os görbülettel kapható, azért jó lenne kiderítenem mitől nem jó az AirOptix, ha a görbület miatt akkor a Biofinity sem lesz jó? Vagy hibás? Nem nagyon akarnék megkezdeni mégegy párt, hogy ezt kiderítsem... a kényelmes tökéletes lencse a Focus Monthly volt, 8.9 görbület 14-es átmérő, és a 8.6-os 14.2-es AirOptix-et a kontaktológusom adta helyette, szemvizsgálat után...
Előzmény: CooperVision (11246)
CooperVision 2007. nov. 12. Creative Commons License 11246

A Focus Monthly gyártása tényleg megszűnt, csak azokon az oldalakon lehet még kapni, akinek még van raktáron...

Üdv

DG

Előzmény: Zozzantoz (11245)
Zozzantoz 2007. nov. 12. Creative Commons License 11245
Egyébként nem tudom mit néztem múltkor abban a hitben voltam hogy AirOptix is 8.9-es görbületű, de megnéztem a dobozát és 8.6-os... azt hiszem visszaviszem a dokinak és kérem, hogy gondolja át mit adhatna ezen kívül, ugyanis nem jó.
Előzmény: _klaresz_ (11238)
CooperVision 2007. nov. 12. Creative Commons License 11244

A biztonságos lencseviselés - Csak azért, mert egy lencsének nagyon magas az O2 áteresztése, még nem lesz biztonságos. Több tényező is van, amitől ereződést lehet kapni az O2 hiányon kívül:

Felületi Tulajdonság: Mennyire nedvesedik / nem nedvesedik a lencse a szemen. Egy H2O-t vesztett lencse is okozhat ereződést

Biokompatibilitás: Mennyire tapadnak meg a fehérjék a lencse felületén és mennyire szívódnak fel a zsírok az alapanyagba - egy fehérje kristályokkal 'feldíszített' lencse is okozhat ereződést.

Illeszkedés: Ha egy lencse nem jól illeszkedik (túl feszes, túl laza), szintén okozhat ereződést

Szélkiképzés & Geometria: Vannak lencsék amiknek jobb, van amellyeknek rosszabb a szélkiképzése - a rosszabb irritálhatja a szemet: ereződés.

A fentieken felül még a nem helyes tisztítás / tárolás is befolyásolhatja a szem egészségét, amire NAGYON érdemes odafigyelni.

Természetesen a bentalváshoz a nagyon magas Dk elengedhetetlen, alapfeltétele a bentalvásnak ÉS csak azért, mert a gyártó azt mondja, hogy lehet benne aludni, nem fogja tudni MINDENKI megtenni, mert mint az ujjlenyomat, minden szem különböző.

Üdv,

DG

Előzmény: McLaca (11229)
CooperVision 2007. nov. 12. Creative Commons License 11243

MissSZ - A nappali viselet általában 8-12 órát jelent. A kiterjesztett viselet 12-16 órát, de teljesen egyén ÉS lencse (alapanyag) függő...

Üdv,

DG

Előzmény: MissSZ (11235)
CooperVision 2007. nov. 12. Creative Commons License 11242

Sziasztok!

Biofinity - A CooperVision nem az internetes értékesítés híve. Az internetnek 2 előnye van: olcsóbb és egyszerűbb. Ezeken kívül csak hátránya származhat annak, aki ott vásárol. Hátránya viszont sok van:

- SEMMILYEN szolgáltatás nem kap az, aki a neten vásárol; az optikában történő vásárlás során (amennyiben olyan az optikus/optometrista/szemorvos) azért elég sok információhoz / kiegészítő szolgáltatáshoz lehet jutni.

- Az internetes áruházak ugyan nem nagyon hírdetik, de a gyártók KIZÁRÓLAG akkor vállalnak garanciát a lencsére (ha esetleg elszakad, szúr, nyom, stb VAGY netalántán begyullad a szemed...), ha a vásárló egy 6 hónapnál nem régebbi szemvizsgálat eredményét eljuttatja a működtető céghez VÁSÁRLÁS ELŐTT!!! (ja. és ezt bizonyítani is kell)

- Az ineternetes vásárlók körében legnagyobb a komplikációk arránya. A rendszeres szemvizsgálat elmaradása, életmódbeli változások, kor változás, stb. egyénenként befolyásolják a kontaktlencse viselés 'szabályait'; amennyiben optikában illesztik a lencsét, ott tulajdonképpen garanciát kaptok a szemetek egészségére is (ha rendszeresen jártok).

- Aki kontaktlencsét visel, annak szemüveg is kell(ene) - interneten azt elég nehéz beszerezni

- Nem véletlen, hogy az Internet ennyivel olcsóbb - nincs vizsgálat (a vizsgálati berendezések egy optikában, kiteszik a beruházás 75%-át, sok tízmillió forintot, így nincs vizsgálati díj sem - Amerikában, Angliában ugyan sokkal olcsóbb a lencse, de 100USD alatt nincs nagyon szemvizsgálat); nincs üzlethelység a neten, aki az optikában vizsgál, az egy igazi szakember, aki elég sok évet tanult azért, hogy vizsgálhasson;

Egy szó, mint száz, a CooperVision a szakmaiság oldalán áll, a kereskedelmi szempontok csak ez után jönnek. A CooperVision ezért azt szorgalmazza, hogy a viselők járjanak rendszeresen szemvizsgálatra, értesüljenek újdonságokról és nem utolsó sorban, az illesztő döntése alapján kerüljön X, vagy Y lencse a páciens szemére.

- az EU-s törvények értelmében nem szabható meg az, hogy egy gyártótól / nagykertől vásárolt terméket az adott vállalkozó hogyan, mikor és mennyiért értékesíti, feltéve, hogy van rajta haszna. Ebből kifolyólag az árul az interneten Biofinity-t, aki akar. Az pedig egy tévhit, hogy van ahol nem kapható - MINDEN optikában kapható, esetleg vannak olyanok, akik nem akarják forgalmazni, de kérésre mindenki be tudja szerezni.

Üdv,

DG

Előzmény: mizant (11217)
McLaca 2007. nov. 12. Creative Commons License 11241

Próbáld ki a CyClean-t, a SoloCare Aquát, az Optifree Expresst, vagy a Sinergy-t. Ezek nagyon jó ápolók.

Biofoinity-ben alvás: elsődlegesen az oxigénáteresztés fontos, ami a lencsének jó. Éjszaka a szaruhártya a csukott szem miatt csak 1/3 annyi oxigént kap (ha jól emlékszem), mint nappal, ezért kell a jó áteresztésű lencse. Viszont minél szárazabb a lencse, annál rosszabb lesz az áteresztése.

OX-ban már nem egyszer aludtam, és változó az ébredés. Arra még sosem ébredtem, hogy száraz, viszont ébredés után 1-2 perccel már volt, hogy száraznak éreztem. Ilyenkor sűrű pislogások árán némi könnyet kicsikarva a könnymirigyeimből :), megoldódott a gond. Esetleg 1-2 csepp ápoló. Egyébként ha a lencse nem jön le a szemről, mert annyira száraz, érdemes cseppenteni ápolóból és 1 percet várni, nehogy a corneahámot megsértsük.

Üdv!

Előzmény: macimoci (11232)
_klaresz_ 2007. nov. 11. Creative Commons License 11240
akkor megvan a megoldás... ;oD
Előzmény: mizant (11239)
mizant 2007. nov. 11. Creative Commons License 11239
Hát ez nem jól hangzik... Nekem nem sima(tehát nem ilyen szilikon) lencsével volt ugyan ilyen élményem. Nálam is pont benne volt a levegőben egyébként, hogy esetleg a biofinity-ben benne alszom, ha valami buli után nincs kedvem már kivenni, de ennyit nem ér meg. Főleg, hogy elvileg alkohol fogyasztásnál a szervezet kiszárad valamelyest, gondolom ez hat a szemre is (bár ki tudja).
Előzmény: _klaresz_ (11230)
_klaresz_ 2007. nov. 11. Creative Commons License 11238

De érdekes, pár hete még nem volt a lencsebolton. Több helyről is az az info jött, hogy megszűnt (már több, mint 1 éve). Ellenben amikor keresgéltem én is találtam egy angol honlapon:

http://www.contactlenses.co.uk/details14_38.html

Fene se tudja megfejteni, nem is értem, visszahozták vona? Egy biztos, régen nekem is bejött, és felébe kerül, mint a Biofinity az olcsóbb helyeken... Ha 3 nappal előbb találod meg, akkor tuti ezt rendeltem volna (mégha a biofinity papíron jobb is).

klaresz

Előzmény: Zozzantoz (11233)
MissSZ 2007. nov. 11. Creative Commons License 11237

A vitát már megnyitottad, de ok, zárjuk le.

;)

Előzmény: _MrB_ (11236)
_MrB_ 2007. nov. 11. Creative Commons License 11236
Nálunk 20 fok alatt van a háló télen. A lencséket viszont nem a hálóban tartom. Attól függetlenül a 23-25 fok általánosnak mondható a lakások javarészében.
De hagyd nyitva nyugodtan, nem nyitok róla vitát. A tények tények.
Előzmény: MissSZ (11234)
MissSZ 2007. nov. 11. Creative Commons License 11235

Mi a különbség a nappali és a kiterjesztett nappali viselet között?

Választhatom a nappalit, ha reggel 7-től kb. este 7-ig használom a lencsét?

MissSZ 2007. nov. 11. Creative Commons License 11234

Kipróbálni nem fogom, mert éjjel rendesen túlfűtött lakásban, mindent lehet csak jót aludni nem. (És az oldatokat, még lezárva is 25 fok alatt kellene tárolni.)

Előzmény: _MrB_ (11223)