Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

_klaresz_ 2007. nov. 15. © 11263

Zozzantoz: Mint már írtam, ugyanez volt velem, Visitint tökéletes (BC 8.9), OX kényelmetlen, rossz látás (ez 8.6 volt), Biofinity 8.6 BC-vel csúcs, így a hónap végén is, pedig voltakl fenntartásaim pont a görbület miatt.

Ma vettem át a negyed éves lencsémet és megkérdeztem, hogy mi volt az a lencse, amit nem szabad dörzsöléssel, csak rázogatással tisztítani. Proclear volt a válasz.

CooperVision, alighanem te vagy a legilletékesebb válaszadó ebben a kérdésben. Igaz a fenti állítás, miszerint a Proclear lencse anyaga miatt nem szabad dörzsöléssel, csak tartóban rázogatással tisztítani ezt a típust? A legtöbben itt a fórumon kicsit kételkedünk ebben...

klaresz

Előzmény: Zozzantoz (11261)
CooperVision 2007. nov. 15. © 11262

a görbület lesz akkor a baj....

DG

Előzmény: Zozzantoz (11261)
Zozzantoz 2007. nov. 15. © 11261
8.9-es focus monthly-val tökéletes volt minden, AirOptix előtti napig azt viseltem. Tényleg rejtély mi miatt érzem ilyennek. Ha nem a görbület akkor az anyaga, mert az átmérő sem hiszem hogy baj lenne a 14 helyett 14.2. Aztán ki is fújt, fehérjelerakódás zsír új lencsén nincs.
Előzmény: CooperVision (11260)
CooperVision 2007. nov. 15. © 11260

Szerintem attól, hogy feszes egy kicsit, még nem kéne ilyeneket érezz, de a legjobb lenne egy nagyobb görbületű bármilyen lencsével próbálkozni, hogy ugyanezt érzed-e....

DG

Előzmény: Zozzantoz (11259)
Zozzantoz 2007. nov. 15. © 11259
Teljes diszkomfortot érzek, szemkáprázással kettőslátással, nagyon sok pislogásra is késztet, fotózom és rettentő érzés ha meg kell figyelnem egy tárgyat, pl vízcsepp az ágon és 1 csepp helyett 4-et látok vagy rá sem tudok a szememmel koncentrálni... ezeket érzem. Egy-két órán belül eresedik a szemem is. A focus visitint-et sok éve hordtam már, gondtalanul.
Előzmény: CooperVision (11258)
CooperVision 2007. nov. 15. © 11258

A kontaktlencsék görbülete nem mindíg határolja be a hordhatóságát. Attól, mert valakinek 8.9 a görbülete, lehet, hogy SIMÁN tud hordani egy 8.6-os lencsét. ABSZOLÚT alapanyag függő. A merev, rugalmatlan lencsék nem alkalmasak erre. a rugalmasabb alapanyagok képesek annyit tágulni, hogy kényelmesen hordható marad anélkül, hogy feszes lenne. Ki kell próbálni.

A Biofinity is és a Proclear is 1 görbületben van...és lesz. Nem biztos, hogy a görbület okozza a problémát. Próbálj ki még egy-két más alapanyagot és ha semmi nem válik be, akkor nagyobb görbülettel kell próbálkozni. Mit érzel fizikailag, amikor berakod a lencsét?

DG 

Előzmény: Zozzantoz (11247)
CooperVision 2007. nov. 15. © 11257

Igazat is adok, meg nem is - az O2 hiány probléma és sok esetben a nem helyes görbület v. átmérő okozza. Ha túl szoros, igaz, hogy nem megy át elég O2, de elsősorban fizikai hatásai vannak. Mi van akkor, ha túl laza? - akkor már elég O2 megy át.....csak csúszkál, szemhéjhoz ér és irritációt okoz. Ha fehérjefelrakódás van a lencsén, az is fizikailag bántja a szemet, pedig van O2 áramlás.....Én annyit mondok, hogy az Oxigénáramlás szükséges de 'csak' egy faktor a 4-ből.

Üdv,

DG

Előzmény: McLaca (11252)
CooperVision 2007. nov. 15. © 11256

Ezt sajnos nem tudjuk, de nem is akarjuk erőltetni. Mi azt erőltetnénk, hogy mindenki optikában vásároljon...aki csak tud. A Biofinity azért ennyivel drágább, mert más kategória. Az OX-ban nem tudsz aludni + egy sokkal régebbi technológia. Aki akar a lencsében aludni, vagy van sok pénze az Biofinity. Aki nem akar benne aludni, Proclear.

Üdv,

DG

Előzmény: mizant (11249)
macimoci 2007. nov. 15. © 11255
Én a citromosat próbáltam.
Előzmény: Zozzantoz (11254)
Zozzantoz 2007. nov. 15. © 11254
a freemailes email címem elfogadta... a tolna.net-est nem, érdekes... be lehet lépni csak az emailben kapott kódot kell újraküldetni vele, rendeltem 2 doboz focus visitint-et... meglátjuk
Előzmény: macimoci (11253)
macimoci 2007. nov. 15. © 11253
3 napja próbálok felregisztrálni a lencsebolt.hu-ra, mert fogytán van a lencsém és ott lenne a legkedvezőbb áron és még ajándék ápolót is ígérnek hozzá, de egyszerűen nem enged be!
Vásároltatok már náluk? Van valami trükkje a regelésnek?
McLaca 2007. nov. 12. © 11252

A 2.-ra tudok válaszolni: a szaruhártyád függvénye. Ha nagy a szaruhártyád átmérője, egy kicsi lencse (pl. 14mm) irritálhatja, mert nem fedi le teljesen.

CooperVision: amiket írtál, mint bennealvás feltételei, ill. ereződés okai, ott nem arról van szó, hogy az esetek egy része oxigénhiányt okozva okoz (pff... :)) ereződést? Mert az erek a szaruhártyába elvileg azért húzódnak be, mert amaz kevés oxigént kap. (Nem vagyok kontaktológus, ezért kérdem.)

Gondolok itt a szoros lencsére, tudomásom szerint ennek is o2 hiány a következménye, aminek pedig ugyebár a széli ereződés. Ahogy a száraz lencse csökkent o2 áteresztésének is.

Üdv!

Előzmény: sunandshine (11248)
macimoci 2007. nov. 12. © 11251
Minden rosszban van valami jó:
Most megint párban vannak a lencséim :-)
Előzmény: macimoci (11250)
macimoci 2007. nov. 12. © 11250
Basszus!

A héten már a második lencsém szakadt el!

De most észrevettem,hogy mi történt: ahogy a tenyeremben dörzsöltem, véletlenül lecsúszott a körmömre és éreztem, hogy azonnal oda is tapadt, de mire ezt észrevettem, már meg is szünt a tapadás: kiszakadt belőle az a jellegzetes félör alakú darab :-(( Mielött kérdeznétek Oasys. A régi szerintem sokkal rugalmasabb volt!
mizant 2007. nov. 12. © 11249
De akkor miért nem azt erőltetitek, hogy csak annak adják el a weben akinek megvan a vizsgálat? Most úgy néz ki a dolog, hogy fél évi adag az oxból 8k, biofinityből, 12-16k. Azért ez eléggé irreális. És mindez csak azért mert, hogy vajon járnak e az emberek eleget vizsgálatra.
sunandshine 2007. nov. 12. © 11248

sziasztok! két kérdésem lenne.

1. Optifree ápolószert hol tudok vásárolni BUdapesten? És esetleg, hol a legolcsóbban? Egészség kártyára lehet kedvezményt kapni?

2. Számít-e, hogy a kontaktlencsém átmérője 14, vagy 14,2 mm?

Köszönöm előre is a választ... ha kapok :-)

Zozzantoz 2007. nov. 12. © 11247
Köszönöm! Mi a véleményed arról hogy a Biofinity is csak 8.6-os görbülettel kapható, azért jó lenne kiderítenem mitől nem jó az AirOptix, ha a görbület miatt akkor a Biofinity sem lesz jó? Vagy hibás? Nem nagyon akarnék megkezdeni mégegy párt, hogy ezt kiderítsem... a kényelmes tökéletes lencse a Focus Monthly volt, 8.9 görbület 14-es átmérő, és a 8.6-os 14.2-es AirOptix-et a kontaktológusom adta helyette, szemvizsgálat után...
Előzmény: CooperVision (11246)
CooperVision 2007. nov. 12. © 11246

A Focus Monthly gyártása tényleg megszűnt, csak azokon az oldalakon lehet még kapni, akinek még van raktáron...

Üdv

DG

Előzmény: Zozzantoz (11245)
Zozzantoz 2007. nov. 12. © 11245
Egyébként nem tudom mit néztem múltkor abban a hitben voltam hogy AirOptix is 8.9-es görbületű, de megnéztem a dobozát és 8.6-os... azt hiszem visszaviszem a dokinak és kérem, hogy gondolja át mit adhatna ezen kívül, ugyanis nem jó.
Előzmény: _klaresz_ (11238)
CooperVision 2007. nov. 12. © 11244

A biztonságos lencseviselés - Csak azért, mert egy lencsének nagyon magas az O2 áteresztése, még nem lesz biztonságos. Több tényező is van, amitől ereződést lehet kapni az O2 hiányon kívül:

Felületi Tulajdonság: Mennyire nedvesedik / nem nedvesedik a lencse a szemen. Egy H2O-t vesztett lencse is okozhat ereződést

Biokompatibilitás: Mennyire tapadnak meg a fehérjék a lencse felületén és mennyire szívódnak fel a zsírok az alapanyagba - egy fehérje kristályokkal 'feldíszített' lencse is okozhat ereződést.

Illeszkedés: Ha egy lencse nem jól illeszkedik (túl feszes, túl laza), szintén okozhat ereződést

Szélkiképzés & Geometria: Vannak lencsék amiknek jobb, van amellyeknek rosszabb a szélkiképzése - a rosszabb irritálhatja a szemet: ereződés.

A fentieken felül még a nem helyes tisztítás / tárolás is befolyásolhatja a szem egészségét, amire NAGYON érdemes odafigyelni.

Természetesen a bentalváshoz a nagyon magas Dk elengedhetetlen, alapfeltétele a bentalvásnak ÉS csak azért, mert a gyártó azt mondja, hogy lehet benne aludni, nem fogja tudni MINDENKI megtenni, mert mint az ujjlenyomat, minden szem különböző.

Üdv,

DG

Előzmény: McLaca (11229)
CooperVision 2007. nov. 12. © 11243

MissSZ - A nappali viselet általában 8-12 órát jelent. A kiterjesztett viselet 12-16 órát, de teljesen egyén ÉS lencse (alapanyag) függő...

Üdv,

DG

Előzmény: MissSZ (11235)
CooperVision 2007. nov. 12. © 11242

Sziasztok!

Biofinity - A CooperVision nem az internetes értékesítés híve. Az internetnek 2 előnye van: olcsóbb és egyszerűbb. Ezeken kívül csak hátránya származhat annak, aki ott vásárol. Hátránya viszont sok van:

- SEMMILYEN szolgáltatás nem kap az, aki a neten vásárol; az optikában történő vásárlás során (amennyiben olyan az optikus/optometrista/szemorvos) azért elég sok információhoz / kiegészítő szolgáltatáshoz lehet jutni.

- Az internetes áruházak ugyan nem nagyon hírdetik, de a gyártók KIZÁRÓLAG akkor vállalnak garanciát a lencsére (ha esetleg elszakad, szúr, nyom, stb VAGY netalántán begyullad a szemed...), ha a vásárló egy 6 hónapnál nem régebbi szemvizsgálat eredményét eljuttatja a működtető céghez VÁSÁRLÁS ELŐTT!!! (ja. és ezt bizonyítani is kell)

- Az ineternetes vásárlók körében legnagyobb a komplikációk arránya. A rendszeres szemvizsgálat elmaradása, életmódbeli változások, kor változás, stb. egyénenként befolyásolják a kontaktlencse viselés 'szabályait'; amennyiben optikában illesztik a lencsét, ott tulajdonképpen garanciát kaptok a szemetek egészségére is (ha rendszeresen jártok).

- Aki kontaktlencsét visel, annak szemüveg is kell(ene) - interneten azt elég nehéz beszerezni

- Nem véletlen, hogy az Internet ennyivel olcsóbb - nincs vizsgálat (a vizsgálati berendezések egy optikában, kiteszik a beruházás 75%-át, sok tízmillió forintot, így nincs vizsgálati díj sem - Amerikában, Angliában ugyan sokkal olcsóbb a lencse, de 100USD alatt nincs nagyon szemvizsgálat); nincs üzlethelység a neten, aki az optikában vizsgál, az egy igazi szakember, aki elég sok évet tanult azért, hogy vizsgálhasson;

Egy szó, mint száz, a CooperVision a szakmaiság oldalán áll, a kereskedelmi szempontok csak ez után jönnek. A CooperVision ezért azt szorgalmazza, hogy a viselők járjanak rendszeresen szemvizsgálatra, értesüljenek újdonságokról és nem utolsó sorban, az illesztő döntése alapján kerüljön X, vagy Y lencse a páciens szemére.

- az EU-s törvények értelmében nem szabható meg az, hogy egy gyártótól / nagykertől vásárolt terméket az adott vállalkozó hogyan, mikor és mennyiért értékesíti, feltéve, hogy van rajta haszna. Ebből kifolyólag az árul az interneten Biofinity-t, aki akar. Az pedig egy tévhit, hogy van ahol nem kapható - MINDEN optikában kapható, esetleg vannak olyanok, akik nem akarják forgalmazni, de kérésre mindenki be tudja szerezni.

Üdv,

DG

Előzmény: mizant (11217)
McLaca 2007. nov. 12. © 11241

Próbáld ki a CyClean-t, a SoloCare Aquát, az Optifree Expresst, vagy a Sinergy-t. Ezek nagyon jó ápolók.

Biofoinity-ben alvás: elsődlegesen az oxigénáteresztés fontos, ami a lencsének jó. Éjszaka a szaruhártya a csukott szem miatt csak 1/3 annyi oxigént kap (ha jól emlékszem), mint nappal, ezért kell a jó áteresztésű lencse. Viszont minél szárazabb a lencse, annál rosszabb lesz az áteresztése.

OX-ban már nem egyszer aludtam, és változó az ébredés. Arra még sosem ébredtem, hogy száraz, viszont ébredés után 1-2 perccel már volt, hogy száraznak éreztem. Ilyenkor sűrű pislogások árán némi könnyet kicsikarva a könnymirigyeimből :), megoldódott a gond. Esetleg 1-2 csepp ápoló. Egyébként ha a lencse nem jön le a szemről, mert annyira száraz, érdemes cseppenteni ápolóból és 1 percet várni, nehogy a corneahámot megsértsük.

Üdv!

Előzmény: macimoci (11232)
_klaresz_ 2007. nov. 11. © 11240
akkor megvan a megoldás... ;oD
Előzmény: mizant (11239)
mizant 2007. nov. 11. © 11239
Hát ez nem jól hangzik... Nekem nem sima(tehát nem ilyen szilikon) lencsével volt ugyan ilyen élményem. Nálam is pont benne volt a levegőben egyébként, hogy esetleg a biofinity-ben benne alszom, ha valami buli után nincs kedvem már kivenni, de ennyit nem ér meg. Főleg, hogy elvileg alkohol fogyasztásnál a szervezet kiszárad valamelyest, gondolom ez hat a szemre is (bár ki tudja).
Előzmény: _klaresz_ (11230)
_klaresz_ 2007. nov. 11. © 11238

De érdekes, pár hete még nem volt a lencsebolton. Több helyről is az az info jött, hogy megszűnt (már több, mint 1 éve). Ellenben amikor keresgéltem én is találtam egy angol honlapon:

http://www.contactlenses.co.uk/details14_38.html

Fene se tudja megfejteni, nem is értem, visszahozták vona? Egy biztos, régen nekem is bejött, és felébe kerül, mint a Biofinity az olcsóbb helyeken... Ha 3 nappal előbb találod meg, akkor tuti ezt rendeltem volna (mégha a biofinity papíron jobb is).

klaresz

Előzmény: Zozzantoz (11233)
MissSZ 2007. nov. 11. © 11237

A vitát már megnyitottad, de ok, zárjuk le.

;)

Előzmény: _MrB_ (11236)
_MrB_ 2007. nov. 11. © 11236
Nálunk 20 fok alatt van a háló télen. A lencséket viszont nem a hálóban tartom. Attól függetlenül a 23-25 fok általánosnak mondható a lakások javarészében.
De hagyd nyitva nyugodtan, nem nyitok róla vitát. A tények tények.
Előzmény: MissSZ (11234)
MissSZ 2007. nov. 11. © 11235

Mi a különbség a nappali és a kiterjesztett nappali viselet között?

Választhatom a nappalit, ha reggel 7-től kb. este 7-ig használom a lencsét?

MissSZ 2007. nov. 11. © 11234

Kipróbálni nem fogom, mert éjjel rendesen túlfűtött lakásban, mindent lehet csak jót aludni nem. (És az oldatokat, még lezárva is 25 fok alatt kellene tárolni.)

Előzmény: _MrB_ (11223)
_gaq.push(["_setCustomVar", 5, "Status", "anonymous", 2]); _gaq.push(["_setCustomVar", 1, "Level-1", "Altalanos_tarsalgasi_forumcsoport", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 2, "Level-2", "A_Torzsasztal", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 3, "Level-3", "Kontaktlencse-hol,milyet,mennyiert?", 3]);