Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.22 0 0 34580

Mivel az elözö hozzászólásnál valamiért nem kerültek fel a képek ,megpróbálom mégegyszer.Ha igy sem jó akkor itt vannak a linkek amin meg lehet öket nézni:

 

http://kepfeltoltes.hu/071007/Hydor_Prime_10_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/071007/sz_tszerelve_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hydor prime10Szétszerelt állapotban
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.22 0 0 34579
Eladó egy Hydor Prime10 Külső vödrös szűrő

A légtelenítőlyuk lezárócsavarjának az aljából le van pattanva egy kis darab,de ez nem befolyásolja a müködését
A felső részét 3 csat rögziti a szürővödörhöz.Sajnos az egyik el van pattanva.(lehet kapni hozzá újat)De a másik 2 csat masszívan tartja az alját és sehol sem szívárog.
2db szürőszivacsot,1 Eheim esőztetőt és Eheim szivóidomot is adok hozzá.(A képen látható)
Teljesítménye 300L/h
Kiválóan működik.Azért adom el,mert vettem egy számmal nagyobbat.(Mivel az aksit is lecseréltem nagyobbra)Eddig ezt használtam.Az uj ára 14500.-.

A hibáira való tekintettel és mivel nem uj ezért 5000.- forint az ára.

címem: wwwihar@freemail.hu

KoPw Creative Commons License 2007.10.22 0 0 34578
Jaa, úgy már értem!!!! Amúgy jövőre nekem is olyanom lesz....elvileg...xD Akkor te jobban tudsz mesélni róla: ezt hol használhatom? Mit takar az intenzíven kezelt víz? Mivel ez már nagyon off, emilben megírnád?
Előzmény: Ladybee (34577)
Ladybee Creative Commons License 2007.10.22 0 0 34577
A fehér engedély, vagy jegy a tisztségviselői és szolgálati területi engedély közkeletű neve, gyakorlatilag mindenhova érvényes, az intenzíven telepített  magán horgásztavakra természetesen nem.
Előzmény: KoPw (34576)
KoPw Creative Commons License 2007.10.22 0 0 34576

Nem titok(gyöngyös mellett), de nincs benne más, csak domi,ezüstkárász,ökle,razbóra....és nagyon kacifántos a víz közelébe jutni, én is csak kishalazó hálóval emeltem ki pár halacsot.

Szóval innen kerti tóba nem sok való...én majd tavasszal azt tervezem, hogy van egy kis bányató,abba átmenteni öklét, domit...csak előtte azt a kis tavat is fel kell karolni...Amúgy mi az a fehér engedély?

Előzmény: Ladybee (34574)
Möwe Creative Commons License 2007.10.22 0 0 34575
Hello!

180 db szép eredmény!
De befőtes üvegben azzonal felejsd el. Ha lehet vegyél azzonal két kb 10 vagy 15 literes aksit és porbáld meg kettés osztani a csapatott. Két melegitő ill mindkettő aksiba kell levegőztetés ja és hőmmérő!!Menj el egy állatkereskedésbe és vegyél rendes nekik való kaját (Fix diszhaltáp) . Arra számíts hogy pár elfog pusztulni de emiatt ne izgulj. Kb 1 hónap mulva ted át őket egy 30-40 literes be és itt már lesz pár ami gyorsan eléri 3-5 cm és azokat el elhet adni. Mjad kb 2-3 hónap mulva jöhet egy 60 vagy annál nagyob és itt legkésőbb születéstől számítva 4-5 hónapon belül legkisebb is eléri az eladható méretett. Röviden ennyi.
Előzmény: 371 (34572)
Ladybee Creative Commons License 2007.10.22 0 0 34574
Azért nem kell megbántódni, a kormoránokat én is utálom. A kis kecsegéket mind kifalják a Dunán. "Fehér" engedélyem van, bárhova mehetek. Ha nem titok, hol van az a feltöltődő tó, átmentenék ezt-azt a kerti tóba.
Előzmény: KoPw (34573)
KoPw Creative Commons License 2007.10.22 0 0 34573

Nem tudom miért kell ennyire túlzásba esni!!! "Holnap talán a Hortobágyra mész darura vadászni, vonuláskor abból is sok van. " Azért ne keverjük már össze a szezont a fazonnal...Magyarországon sajnos nagyon sok olyan dolog van,ami hülyeség, és lusták felülbírálni....ezért hoztam fel a kormoránokat is példának...no de mind1...A másik, hogy olyan tóból veszem ki az ökléket - amit már említettem-, ami már lassan szinte tejlesen feltöltődik, senki sem kezeli, pedig foglalkozhatnának vele...Logikus,hogy horgászkezelésben lévő vízből nem veszek ki ilyen halat, és persze a másik, hogy neked könnyő dobálóznod a szavakkal, de én tudom, hogy milyen helyzetek vannak itt, és hogy 2-3 ökle nem vezet a faj kipusztulásához ott, ahol több tízezres egyedszámban található.

 

Ui: nem tudom,mondjuk szoktál-e élő eleséget gyűjteni a halaidnak, ha igen,akkor megkérdezném, hogy van-e rá engedélyed? Tudtad hogy egy csomó helyen csak horgászengedéllyel lehet planktont gyűjteni??? Na, ez is eléggé elszállt dolog...

Előzmény: Ladybee (34564)
371 Creative Commons License 2007.10.22 0 0 34572

Üdvözletem! Segítséget kérek! Február óta van akvárium a lakásban. A Mexikói Kardfarkú, 4nap elkülönítés után 2 menetben 180 utódot hozott világra. 1/2 literes befőttes üvegbe raktam őket, porontytáppal etetem, az üvegek alját és a felét fénytől letakartam. Naponta vizet cserélek amit a nagy akváriumból veszek ki. Ezek így jók vagy valamit rosszúl csinálok. Semmit nem tudok ezekről.

aquad Creative Commons License 2007.10.21 0 0 34571
Kedves Clarki úr!
Csak nem magára méltóztatott venni! Önt tudja, hogy miért!
Pedig ismerhetné a mondást! Akinek nem inge ne vegye magára!
A jövőben is szívesen fogadom kritikainak vélt észrevételet, de kérem Önt, hogy ne tegezzenen, hiszen nem ittuk meg a pertut. Látom, hogy egy igen igényes ember ezért beszélgetésünkben is legyen is az, tehát - legnagyobb tisztelet hangján - kérem, ne tegezzen és kérem még arra is, hogy szíveskedjék cizelláltan fogalmazni.
Kedves Clarki úr!
Ezt a témát azt hiszem kimerítettük, de a továbbiakban is várom építő jellegű sorait.
Ha esetleg problémái vannak, mondjuk a darakór felismerésével, vagy bármivel, kérem keressen meg, és én nagy örömmel fogok legjobb tudásom szerint segíteni Önnek.
Kívánok Önnek ezúton is szép akvarista sikereket, hosszú egészséges életet.
akvarista üdvözlettel köszöntöm.
Előzmény: Törölt nick (34566)
Paradicsomhal Creative Commons License 2007.10.21 0 0 34570
Köszi
Möwe Creative Commons License 2007.10.21 0 0 34569
Hát ha nem rég vetted őket akkor a szállítás okozta stresz lehet az ok ha nem most veted őket akkor írány visza ahol vásároltad őket és ott elvileg kapsz tanácsot...
Előzmény: forumff (34554)
Möwe Creative Commons License 2007.10.21 0 0 34568
ja és gyenge levegőztetés is kell.
Előzmény: Möwe (34567)
Möwe Creative Commons License 2007.10.21 0 0 34567
Platti elvenszülő!!
Tehát nagy has oké és kiterjedt fekete folt estleg pirosas árnyalat.
Teendő következő:
1 db 10 literes aksi és egy melegitő meg egy hőmérő illetve egy ˇháló" amin szülni készülő hal nem fér ki viszont kicsik ki tudnak menni. Tarsd a vizet állandó 25- 26 fokon egy este alatt leszül ha nem akkor még nincs itt az ideje.. Ha minden jól megy akkor 15-20 kicsire számíthatsz.
Előzmény: Paradicsomhal (34562)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.21 0 0 34566
Elsőnek csak olvasd el önkritikus szemmel az aktuális gondolatok rovatban elkövetett két szösszenetedet a tahókról, és a rögtön utána következő természetkárosító /kereskedelmi mennyiségű dekorációs anyagot eltulajdonító/ önmagadról.
Előzmény: aquad (34565)
aquad Creative Commons License 2007.10.21 0 0 34565
Kifejtené kérem rézletesebben!
Vagy csak a táncdalszöveg-írást tetszett gyakorolni?
Előzmény: Törölt nick (34563)
Ladybee Creative Commons License 2007.10.20 0 0 34564
De utálom a sok SÖTÉTzöldet!  Ez magánügy, nem kérdezte senki. Holnap talán a Hortobágyra mész darura vadászni, vonuláskor abból is sok van.  Ha a halőr megtalálja nálad az öklét a haltartóban, ugrott az engedély. Csak ezért szóltam. A törvényről már ne is beszéljünk, az úgy rossz, ahogy van.
Előzmény: KoPw (34561)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.20 0 0 34563
Megnéztem reklámozott honlapod, és felháborodtam. Jellemző példája annak, hogy a netre bárki, bármit ellenőrzés, lektorálás, tudás és erkölcsi érzék nélkül feltehet.
Előzmény: aquad (34555)
Paradicsomhal Creative Commons License 2007.10.20 0 0 34562
Helló!Vettem az állatboltban egy Platti lányt amikor haza hoztam akkor láttam a fénynél hogy ikrák vannak a hasába,meg nagyon nagy hasa is van,nem tudom mióta terhes valahogy el kellene különítenem a szülőketrecben meddig bírja ki?Vagy rakjam egy nagy edénybe de abba nincs oxigén neki mert csak egy levegőztetőm van! Mit csináljak?????????????????????????????
KoPw Creative Commons License 2007.10.20 0 0 34561

Emperor, Ladybee, tudom h védett, mert horgászom, de mivel olyan helyről hozom, ami szinte megmentés számukra, így nem szégyenlem magam!

 

És még annyit hozzátennék, hogy ezeket a védettségeket sajnos nem bírálják felül, ezért pusztít már évek óta a többszázezer kárókatona, és persze védett,mert máshol biztos kevés van, vagy például itt van ez az ökle helyzet is. Idézek az Emperor által linkelt oldalból: "A Duna vízrendszerétől északra és nyugatra egyre kisebb állományai vannak jelen. A faj hiányzik az északi területekről." Ha az északi terület az mondjuk Finnország,akkor igen,hiányzik. De hogy egyre kisebb állományaik vannak??? Nem a halat,az élőhelyet kell védeni! De utálom a sok SÖTÉTzöldet! Én ezeket egy olyan tóból hozom,ami már a kiszáradás szélén áll,de ezért senki a kisujját sem mozdítja! A másik, hogy a környéken van egy víztározó, többtízezres egyedszámban van benne ökle, és nem csökken a számuk,hanem nő...de ezekbe nagyon nem akarok belefolyni.

 

Ui: tudtam h ez lesz belőle, de legalább kiderült,ki olvassa rendszeresen a fórumot.

Előzmény: Ladybee (34560)
Ladybee Creative Commons License 2007.10.20 0 0 34560
Szerintem védett, ha ez számít valakinek, az ne tegye. :-)
Előzmény: KoPw (34558)
Emperor_ Creative Commons License 2007.10.20 0 0 34559
Előzmény: KoPw (34558)
KoPw Creative Commons License 2007.10.20 0 0 34558

Hmm, voltam kint ma horgászni, és néztem,hogy a parton kinthagyott csónakban,amiben megállt az esővíz, egy csomó cyclops volt.....Lehet hogy már érdemes lenne kimenni szedni???? no, hát majd hétfőn-kedden kiderül, akkor leszek megint vízközelben:)

 

 

 

Más: Régebben, még nyáron hoztam haza szivárványos ökléket, persze nagyrészt kivittem őket horgászni,hátha tetszik nekik xD De egy véletlenül megmaradt, és beraktam fertőtlenítés után az egyik trópusi akváriumba, és azóta is jól elvan. Eszi a halkaját,kerget és kergetik, és ennyi...szóval ha valaki akar hazai halas akváriumot, melegen ajánlom ezt a halacskát,akár meleg vízbe is:)

CarloB Creative Commons License 2007.10.19 0 0 34557

KoPw Tudományos könyvkiadó vállalata Budapest, Printed in Hungary 

-- 

 

Jól hangzik.. Lottózni, hogy megvalósúljon..-:), de én ugy látom a kiadók a jó könyveket fel sem ismerik, pl. ezt a könyvet franciából forditották de gyenge, semmi új felismerés benne,  legfeljebb pici gyerekeknek képeskönyvnek OK. mig a valóban jó minöségüeknek a mikrofilmje valahol elfeledve hever..-:(

Előzmény: KoPw (34550)
KoPw Creative Commons License 2007.10.19 0 0 34556
Ez igaz, és egyet is értek veled, de ettől függetlenül, ha egy növénynek akarok jobban utánanézni, arra azért kevés könyv van...De ebbe nem akarok belemenni...Sajnos Magyarországon azt akvarisztikának szerintem nincs nagy tábora, mármint akik kicsit komolyabban foglalkoznak vele. De miért is? a külföldről behozott(cseh,szlovák) halak olcsóbbak, mint ha itthoni tenyésztőktől vennék meg a kereskedők, a kereskedők is megemelik rendesen az árat, mert nem kevés a költségük és profit is kell, így mi megy itthon???? Guppi,platti,molly,xipho és talán az anci...Igényesebb halat kevesen vesznek,mert drága, meg azt hiszik sokkal több probléma van velük, és ezáltal már a kereskedőktől is eltűnt, mert nem rendelnek...(gondolok itt a törpesügerekre pl.) Sajnos én így látom, tenyésztői és kereskedői véleményekből is okulva....
Előzmény: aquad (34555)
aquad Creative Commons License 2007.10.19 0 0 34555
Ezzel azért ebben a formában vitatkoznék.
Kérlek nézd meg a honlapomon (www.aquad.hu) a megjelent könyvek (még nem teljes) listáját az irodalomjegyzék alatt. Azért jelent meg nálunk könyv szépen! Napjainkban is kaphatóak használható könyvek. Ugyan főként csicsás, csupa kép, kevés használható infó kategóriában, de nem biztos, hogy a könyveket írták meg rosszul, szerintem a fordításokkal lehet a gond. Persze az Emperor által felsorolt könyveket beszerezni a (a H-Zs kivételével) már elég nehéz. És, ha nincsen más megoldás, a Széchényi Könyvtártban a többihez is hozzá tudsz jutni!
Előzmény: KoPw (34550)
forumff Creative Commons License 2007.10.18 0 0 34554
Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne,vettem 2 gurámit.reggelre az egyik az akvárium alján pihent.Másnap a belső szürőnél a sarokban volt egésznap.Mi lehet vele?
KoPw Creative Commons License 2007.10.18 0 0 34553
Persze,a halak nem változnak, csak például sok halhoz oda kellene írni, hogy már mittudomén hanyadik tenyésztett ág, és már nem érzékenyek annyira a vízösszetételre stb:) De akkoris kevés könyv van itthon:)
Előzmény: Emperor_ (34552)
Emperor_ Creative Commons License 2007.10.18 0 0 34552
A H-Zs-ben a technikai rész avult csak el. A halak nem változtak:-).
Előzmény: KoPw (34550)
Emperor_ Creative Commons License 2007.10.18 0 0 34551
Még nem mondtam, de most mondom valamilyen halas könyvet vegyél és olvasd el!
Horn-Zsilinszky: Akvarisztika, Dezse Tibor: Akváriumok, Pasaréti Gyula : Akvarista mühelytitkok 1-2
Netről letölhető: http://www.barnajanos.fw.hu/
"Könyvkezdemény édesvizi akváriumokról" alatt.
(Mindezt csak azért mondom, mert a szűrőanyagokat cserélni akartad...)

Plusz levegőztető felesleges, úgy kell beállítani a visszafolyó ágat, hogy mozgassa a vízfelszínt. Nyáron figyelni kell a halakat, esetleg akkor szükség lehet plusz beporlasztásra.

CO2 akkor kell, ha sok növényt akarsz és kevés a halad. Egyenlőre ne foglalkozz vele.

Az én békés sügér ajánlatom: >Microgeophagus altispinoza<
Előzmény: otter (34549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!