Keresés

Részletes keresés

Zoli_t5H Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28924
Hmmm, erre probaltam valaszolni az elobb (lehet, hogy kisse pongyolan fogalmaztam):

Szoval en ugy ertelmeztem, nalam hozzaertobbek korabbi irasait:

- ha fa fodem van, akkor a fodem es a szigeteles koze mindenkeppen kell folia
- ha betonfodem van, akkor nem szukseges, de nem artasz vele, ha teszel
- a szigeteles tetejere a porvedelem szempontjabol szinten erdemes tenni valami takarofoliat (hogy milyet, azt nem tudom).
Előzmény: ozntia (28923)
ozntia Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28923
És kell a szigetelés alá vagy fölé fólia?
Előzmény: Zoli_t5H (28922)
Zoli_t5H Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28922
Egyesek azt szoktak mondani, hogy ha fafodemed van, akkor mindenkeppen kell, ha pedig betonfodem, akkor meg nem artasz vele, ha teszel (legalabbis en igy ertelmeztem az ezzel kapcsolatos regebbi hozzaszolasokat).
Előzmény: ozntia (28921)
ozntia Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28921

De azért írok, hogy megkérdezzem jók-e a következő elgondolásaim:

 

A tetőtér nincs beépítve és én szeretnék letenni a padlásra közetgyapot/bazaltgyapot szigetelést, hogy minél nehezebben szökjön meg a meleg a szoba plafonján keresztül a padlástérbe, ahol télen kissé hideg van.

Ezt én is meg tudnám csinálni és semmit nem kellene hozzá szétszedni. (Például a fólia a cserép alá jó dolog de most ekkora volumenü munkát nem tervezek)

 

Kérdés.

Ha lerakom a szigetelést a padlásra akkor tegyek-e fóliát a szigetelés és a födém közé, esetleg a szigetelés tetejére?

Vagy a fólia miatt csak bepárásodna a födém?

Előzmény: ozntia (28920)
ozntia Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28920

Sziasztok,

 

Ha már a kohósalaknál tartunk akkor én is szeretnék valamit mondani.

Egy 40 éve épült családi házban lakom (nem mi építettük) és ott is találtam salakot,  ami meg is döbbentett.

 

Amikor a küszöböt cseréltem az előszoba és WC közti ajtótoknál, ott találtam olyat, hogy beton - salak - beton. De mintha csak a küszöbnél lenne máshol nem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (28889)
András111 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28919
van olyan? már keresem is....:-)
Előzmény: Pirimidin76 (28916)
András111 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28918
Igen, valószínű benne van a "kicsi munka" felár... elvileg ez a festéssel bezárólag mindent tartalmaz...
Előzmény: Lacivill (28917)
Lacivill Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28917

ha Anyag+dij+ leglettelés  van benne akkor nem olcsó de nem tűnik lehuzósnak.

Persze ha 100-500 négyzetmétert kellene csinálni ott biztos olcsóbb.

Előzmény: András111 (28915)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28916
szerintem keress egy gipszkartonos topicot, hátha...
Előzmény: András111 (28915)
András111 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28915

Úgy látszik, menthetetlenül elsüllyedek a kályhák, kandallók alatt, ezért mégegyszer megpróbálom...:-)

 

Gipszkarton válaszfalra kértem árajánlatot (egyszerű szobai válaszfal, mindenféle nyílás és extra nélkül): kb. 10m2 falfelületről van szó, tokkal-vonóval (festéssel bezárólag) eddig 60k HUF az ajánlat (azaz kb. 6k/m2). Ez kerülhet ennyibe, vagy megpróbálnak hülyének nézni?

Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28914
nálam a sima kályha=cserépkályha.
Előzmény: viktor a takarító (28913)
viktor a takarító Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28913

kérlek, olvasd el, amit írtam, mielőtt reagálsz.

 

egy 60-70 kg-os kályha fűt, amíg ég a tűz vagy parázslik, ez pár órát tart, aztán kihűl gyorsan. egy cserépkályha már hőtárolós, ahogyan a búbos kemence is az. fűtöttünk kályhával, nagyszüleimnél radiátorokat fűtött egy vegyestüzelésű (Fa/szén), apámnál lemez olajkályha volt 25 évig, tehát nem kell magyarázni, hogyan működik.

Előzmény: Pirimidin76 (28912)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28912
persze az a kérdés, mi az a sima kályha?
cserépkályha?
Előzmény: Pirimidin76 (28911)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28911
"a sima kályha is csak addig fűt, amíg ég a tűz"

na ekkora marhaságot még nem hallottam:)
Előzmény: viktor a takarító (28908)
Csokis Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28909
Ja, ha már HMV, jacuzzi, meg szép kilátás. Ezt láttátok? :-) www.jaccuzzi.ch
viktor a takarító Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28908

a sima kályha is csak addig fűt, amíg ég a tűz, de akkor nagyon, ahogy a sima kandalló is.

a hőtárolós kályha/kandalló már jobb, de ehhez olyan körülépítés kell a tűztér köré, hogy a hőt tárolja. ehhez elég mondjuk 1,5 tonna tégla, samott, beton csempe, cserép, stb.

a jobbak már levegőt is fűtenek, aztán vannak hővisszanyerősek, ahol a rég megoldások szerint a füstjáratot tekergetik, újabban hővisszanyerő dobot használnak. És végül vannak a vízteres megoldások, amikkel radiátoros fűtést is lehet táplálni (hő 80-85%-a a vízet fűti fel, maradék sugárzó hőként ad meleget), csak kell hozzá egy nomráis puffertartály. Persze, ez utóbbi minden fafűtéses megoldásra igaz, ha jó hatásfokot akar elérni valaki.

az egyszerű kályhák, kandallók 60-70% hatásfokkal, a légfűtésesek 70-80%, a hővisszanyerős, vízteres finomságok 85% körüli hatásfokot tudnak. a puffertartály vagy a 2 tonna hőtároló tömeg azért jó, mert mehet tökéletes égéssel, leszabályozás nélkül a fűtés, amíg benn van a fa, a hő leadása pedig a pufferből történik folyamatosan, víztartályra kötött radiátors fűtés esetén szabályozhatóan. Persze, ha valaki a tömegkályhába rak egy hőcserélőt, és ott keringeti a radiátoros fűtés előremenőjét, az is jó lehet, csak nem tudom, mennyire ronthat a hatásfokon.

Előzmény: Pirimidin76 (28903)
Csokis Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28907
Hja kérem, valamit valamiért. :-) A legpraktikusabb persze a gáz, azt évente egyszer kitisztíttatod, aztán rá sem kell ... nézni. Minden más kompromisszumot kíván. Ha ragaszkodunk a szilárd tüzeléshez, akkor szerintem egy "önetetős" kazán a legegyszerűbb, csak a fene tudja, mit kóstál?
Előzmény: Törölt nick (28905)
Csokis Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28906
Mi ugyan csak egy nyaralónak/kulcsosháznak használt házat fűtöttünk így, de ott nem volt vele semmi gond. Este felfűtöttük, aztán reggel az első aki felkelt, rátett két hasáb fát, és mire elkezdtünk ébredezni, újra meleg volt. Ennél sokkal többet a cserépkályha sem tud, mert ha este, lefekvés előtt meg is rakod, az is kihűl reggelre. (Most lakom először kp-i fűtéses lakásban, korábban mindig cserépkályha volt Héra gázégővel, úgyhogy van egy "kevés" tapasztalatom vele.)
Előzmény: Pirimidin76 (28903)
Zoli_t5H Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28904
Valo igaz. Ilyen celra tenyleg jobb a kalyha. Mellesleg az is lehet szepen kivitelezett.
(Igazabol a tuz latvanyahoz nem ragaszkodom:).
Előzmény: Pirimidin76 (28903)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28903
na igen, egy átlag kandalló így működik, azért írtam, hogy ha fűteni akar, jobb a kályha. senki nem akar egész nap, meg egész éjjel tüzelni.
Előzmény: Csokis (28902)
Csokis Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28902
A kandalló is fűt, nincs azzal semmi baj. Olyan "filozófiai" különbség van köztük, hogy a cserépkályhát fel kell fűteni, aztán folyamatosan adja le a hőt, a kandalló meg rögtön ad meleget, de csak addig, amíg tüzelsz benne. (Kb. mint a konvektor, vagy a lemez radiátoros kp-i fűtés.)
Mellesleg manapság nagyon szofisztikált kandallós rendszerek vannak (természetesen k...va drágán), ahol benne van a kp-i fűtés és a HMV csőkígyója is a kandallóban, tehát egy komplett kazán szerepét betölti a látvány kandalló.
Előzmény: Pirimidin76 (28901)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28901
ha fűtésre kell, akkor inkább kályha, az fűt is, nemcsak szép:)
(és azt is lehet üveges ajtóval, hogy a tűz látványa is meglegyen)
Előzmény: Zoli_t5H (28900)
Zoli_t5H Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28900
Huuu, de szep is lenne...
En is ezt tervezem, de ez nem kis beruhazas, szerintem. Szoval egyelore csak terv, de ha sikerul ra osszekuporgatni, akkor tuti kandalloval fogok futeni.
(Marcsak azert is, mert sajat erdom van... meg ha nem is nagy. Szoval tudnek mivel tuzelni).
Előzmény: atomgond (28897)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28899
Mára a másodlagos funkciója mellett megjelent a harmadik szempont is: a páraáteresztés vagy a párafékezés. A párazárással együtt jár természetesen a vízzárás is, de már a páraáteresztők is tudják ezt.


ezt magyarázd már el légyszíves, nagyon hülye vagyok, nem értem miért jó ez.
Előzmény: porker (28896)
András111 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28898

Sziasztok!

 

Gipszkarton válaszfalra kértem árajánlatot (egyszerű szobai válaszfal, mindenféle nyílás és extra nélkül): kb. 10m2 falfelületről van szó, tokkal-vonóval (festéssel bezárólag) eddig 60k HUF az ajánlat (azaz kb. 6k/m2). Ez kerülhet ennyibe, vagy megpróbálnak hülyének nézni?

atomgond Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28897

Ezt honnan szedted? Rengetegen fűtenek szilárdtüzeléssel. Esetleg a tehetősebbek a kicsit drágább, de sokkal tisztább fabrikettet preferálják.

Egyébként mióta kemény gázáremelések vannak, egyre többen térnek vissza valamilyen szilárdtüzelésre. És ez csak fokozódni fog.

Bár abban igazad van, hogy a vegyeskazán kiment a divatból -bár most az is jön vissza-, cserébe a kandalló, vagy a cserépkályha reneszánszát éli. Rengeteg kandalló épül, egyre több vízfűtéses. Szóval max. annyi változott, hogy a régi koszos, elavult szilárdtüzelési módok helyett tisztábbra, modernebbre tértek át sokan.

Mondjuk ahhoz nekem se lenne sok kedvem, hogy -20fokban naponta 3-szor rohangáljak ki a kazánházba, előtte koszos ruhát húzva, hogy tegyek egy adag hulladékot a vegyeskazánba. De az már nem esik nehezemre, hogy a kandallóba bedobjak néhány fabrikettet. Sőt, azt külön élvezem. Szinte nem is használunk már gázt, a végső cél pedig a teljes gázóra kidobása a fenébe, az összes csövével meg minden sz*rával együtt.

Előzmény: Törölt nick (28894)
porker Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28896
Hagyjátok már ezeket a hülyeségeket a fóliával!

Mint lejjebb is írtam: a fólia elsősorban a por bejutásának megakadályozása miatt került a tető héjalása alá (bármilyen vicces, de ebbe a kategóriába tartozik a por is!). Akkoriban - 1980-as évek - csapadék vedelemről (értd: vízbejutás) szó sem volt. Azonban rájöttek, hogy a hőtechnikában is komoly szerepe lehet, így a 90-es évek közepétől jelentősen meggyorsult a fólia evolúciója. Mára a másodlagos funkciója mellett megjelent a harmadik szempont is: a páraáteresztés vagy a párafékezés. A párazárással együtt jár természetesen a vízzárás is, de már a páraáteresztők is tudják ezt. Ha a fólia egységes felületet képez - ragasztással - és tisztességesen rakták fel, akkor azt a legnagyobb szél is igen nehezen bontja meg. Mindenesetre nehezebben mint a cserepet, ami legtöbbször nincs is lerögzítve, csak a saját súlya tartja.
Előzmény: Pirimidin76 (28893)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28895
azért nem csak újgazdagok laknak kertes házban szerencsére:)
Előzmény: Törölt nick (28894)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28894
Aha. Na nem baj, szilárd tüzelésű fűtést is lámpással kell már keresni. Panelban nem lehet, mert nincs kémény, bérházban nem lehet, mert már nem engedélyezik a gyűjtőkémények használatát, az újgazdagok nem piszkolnak vele a palotáikban, az öregek, akik még a kályhán nőttek fel, már nem nagyon bírják a fát aprítani... nagy üzlete van itt a molnak.
Előzmény: Törölt nick (28892)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 28893
ha akkora szél van, hogy megbontja a cserepet, akkor már b@szhatod a fóliát!
ha meg kis szél is megbontja, akkor más baj van.
Előzmény: r0226 (28881)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!