Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

puckandúr 2007.10.04 Creative Commons License 1232
Párkányban történt, nem Magyarországon. Ott használ kerékbilincset a rendőr,nem?
Előzmény: Zivos (1231)
Zivos 2007.10.04 Creative Commons License 1231
Akkor elertek azt amit akartak. Mondjuk elhiszem az esetet, mert azert sajnos nem hihetetlen. Azert a magyar viszonyokat figyelembe veve tobb helyen santit. Magyarorszagon rendorok nem bilincselnek (autot), hanem kozteruletesek. Magyarorszagon nem bilincselnek (embert) kozteruletesek, hanem rendorok. Ha mar addig elfajult a dolog, nem ussza meg egy penzbuntetessel a tilos parkolasert, foleg a szerinted letezo szandekot figyelembe veve. Ott is van lehetoseg jogorvoslatra, ha mas nem a hataron szolni. De elhiszem, es? Szerinted ilyen nalunk nincs? Rahajtunk a turistakra, mert azok konnyebben fizetnek? Megvagjuk a kulfoldieket? A dontesed egyebkent maganugyed, en ezutan is at fogok jarni.
Előzmény: csufi.rulez (1226)
Törölt nick 2007.10.04 Creative Commons License 1230
Köszönöm az információkat. Ismerem a helyszint, már többször is jártunk a vásárban, változó sikerrel. Hol sikerült vásárolnunk, hol csak bámészkodtunk. De az ember mindig reménykedik.
Előzmény: fintorgó (1229)
fintorgó 2007.10.03 Creative Commons License 1229

Párkány.

Október 12. és 15. között rendezik meg a hagyományos Simon-Júda Vásárt.

Október 12-én délután két órától október 15-én, vasárnap délután két óráig tart majd idén a 460 éves vásár. A rendezvény idejére lezárják a Szent István utca városközpont felőli végét, továbbá Érsekújvár irányából a Komenský utca egy szakaszát is.

Ugyanakkor a Mária Valéria hídtól Garamkövesd irányába továbbra is zavartalan lesz a közlekedés. Sipos István, a városháza osztályvezetője elmondta: eddig mintegy 300 árus és ötven kézműves jelentkezett a vásárra, a helyek ára négyzetméterenként és naponként 100 korona.
A kézművesek idén is az új korzón ütik majd fel sátraikat, nekik nem kell bérleti díjat fizetniük.
Feltételül szabták azonban azt is, hogy valódi kézműves termékekkel rukkoljanak elő. Az új korzón mesterség bemutató is lesz.
A sétálóutca régebbi, a takarékpénztártól az Űrhajós utcáig terjedő szakaszán lesznek majd az iparcikk-árusok, a lacipecsenyések az Auto Varga előtti parkolóban, valamint a Vadas fürdő és a Nánai út közötti kereszteződésnél kapnak helyet.
A Vadas parkolójában pedig idén is a körhintások, búcsúsok telepednek meg. Az útlezárásokról és a vásár szervezési rendjéről a továbbiakban is tájékoztatjuk olvasóinkat.

Innen másoltam be:
http://www.parkany.sk/portal-old//modules.php?name=News&file=article&sid=491
Előzmény: Törölt nick (1228)
Törölt nick 2007.10.03 Creative Commons License 1228
Mi meg csak azért is elmegyünk a Judás napi vásárba.
Előzmény: csufi.rulez (1226)
puckandúr 2007.10.03 Creative Commons License 1227
csufi.rulez 2007.10.02 Creative Commons License 1226
É nagyon szerettem átjárni, de az átjárás felfüggesztve határozatlan (de valószínűleg hosszú) ideig.
csufi.rulez 2007.10.02 Creative Commons License 1225

nehezen tudom elképzelni, hogy a diszkrimináció a "magyarnak" szólt volna. Azt már annál inkább, hogy a "turistának".

Szerintem pedig éppen ellenkezőleg (azazhogy fordítva).

Előzmény: natenedu (1221)
puckandúr 2007.10.02 Creative Commons License 1224
Megolvasom. Nyilván akad, aki ha zsebe beltartalmát erősebbnek véli a helyiekénél, mindjárt elszalad vele a paci. Rásegíthet erre még a helyben kínált ízletes "bátorságszérum" is. De itt szimplán egy kerékbilinccsel indult a történet, ami az említett rendszámokra korlátozódott. Ismerősöm pedig anti...,tehát még befolyásolva sem volt. Azért mégiscsak ciki, hogy azon verik el a port, akinek köze nincs a kivagyisághoz, a kultúrálatlan viselkedéshez.
Előzmény: natenedu (1221)
puckandúr 2007.10.02 Creative Commons License 1223
Asztat nemtom. De volt aki máshogy gondolta és ráfázott :)
Előzmény: Zivos (1220)
csufi.rulez 2007.10.01 Creative Commons License 1222
Igen, jól értesültél. Igaz.
Előzmény: Zivos (1220)
natenedu 2007.10.01 Creative Commons License 1221
Ilyen és ehhez hasonló történetek voltak, vannak, lesznek. Egy 90%-ban magyar nemzetiségű kisvárosban nehezen tudom elképzelni, hogy a diszkrimináció a "magyarnak" szólt volna. Azt már annál inkább, hogy a "turistának". Ez, bár elég szomorú, de érthető. Honfitársaink viselkedése miatt én is szégyeltem már magam el, nem is egyszer. Érdemes beleolvasni a www.parkany.sk forumába. Bizony sok párkányi magyar nemzetiségű lakos ki van akadva a magyaroroszági magyarok viselkedésén. :(
Előzmény: puckandúr (1218)
Zivos 2007.10.01 Creative Commons License 1220
En meg azt hallottam, hogy a fold lapos tanyer. Hozzaertoktol kerdem: Igaz lenne ez?
csufi.rulez 2007.09.30 Creative Commons License 1219

Nagyon szomorú történet, szerintem sok magyar átélt hasonló helyzetet. Rendkívül szomorú, de a helyzet nem úgy tűnik, hogy változni fog

http://index.hu/politika/kulfold/fico2727171/

puckandúr 2007.09.30 Creative Commons License 1218
Eléggé elcsendesedett a topik. Az okot persze mindenki ismeri.
Elmesélek egy történetet, amit a napokban hallottam hivatásos sofőr ismerősömtől.
Ebéd,süti,fagyi túrából visszaérve a kocsihoz meglepődve látta a srác, hogy bilincsben a gép. A helyi hatóság éppen munkában volt. Kérdezte is a póruljárt, hogy ugyan miért?. Namert itt tilos parkolni. Na de hol a tábla, kérem? Ja, az nincs. Szó-szót követ. Kiderült, hogy amúgy lehetne, de 15korona óránként. OK. Akkor hol az automata, vagy bármi tájékoztatás? Na, mik vannak, hirtelen az sem, volt. De rákérdezett ezek után a srác, hogy ugyan hogyan is van az, hogy a két magyar rszú jármű intézkedés alá került, a szomszédos hazai meg nem? Ez meg egy kopasz földterület.
A válasz szerint a skoda csak egy szabálysértést követett el, míg ők kettőt. Ezért a különbség. Na itt szakadt a cérna el. Ismerősöm azt merte mondani, mostmár emelt hangon, hogy téved a biztosúr. Ő 3 szabálysértést követett el. A harmadik az, hogy magyar rszú járművel jött. Erre került elő a csuklóbilincs és a jótanács, hogy nem kéne tán' nemzetiségi kérdést csinálni az ügyből. Emberünk értett a szépszóból és mivel nem szándékozott ékszert viselni, ezért megelőzve annak birtokbakerülését, tudomásul vette a bírságolást. Az elmesélésben voltak még olyan jelzők, hogy flegma,lekezelő és egyéb.
Hogy bevásárolni miért nem éri már meg, azt tudjuk. Ha ez az eset nem egyedi-elszigetelt, talán jobb is távolmaradni...
rendjel 2007.08.15 Creative Commons License 1217

Csak annyi, van aki a sör helyett (mellett) a Kofolát szereti, (én is ha vezetek) a METRO áruházakban lehet most kapni, a 2 literes 240 Ft.

puckandúr 2007.07.30 Creative Commons License 1216
Csak nem az, a kocsma mellett?
Ha elakad a falat, vagy sok volt a sör, legalább nem kell messzire húzni:)
Előzmény: rendjel (1214)
policecars 2007.07.29 Creative Commons License 1215
Akad :) Tűzoltók helyileg hol? És a városi rendőrség? Cím is jó, térképem már van. Végül: a temetkezésieknek van kéklámpásuk ? :D
Előzmény: rendjel (1214)
rendjel 2007.07.29 Creative Commons License 1214

1.  Van

2.  Van, és szeretnek büntetni.

3.  A Temetkezési Vállalatnak is van irodája a Főutcán, a Duna felől nézve a jobboldalon, a kereszteződéstől 368 m-re.

Egyéb kérdés? Sajnos mindenre nem tudunk válaszolni ketten sem. :)

Előzmény: policecars (1213)
policecars 2007.07.29 Creative Commons License 1213
Ööö, azt nem tudjátok, hogy Párkányban van-e tűzoltóság, illetve hogy a városi rendőrségnek van-e kéklámpás autója?
rendjel 2007.07.29 Creative Commons License 1212

Ja, rosszul fogalmaztam, nem teljesen látható a nagyobb rész, de azon az oldalon van a "nagyja"

Magyar oldalon a Monostori erőd, Csillag erőd, Igmándi erőd terül(t) el, az Északi oldalon pedig az Öregvár, az Újvár, a Vág-vonal, a Nádor-erőd, és a Vág hídfő. Területileg sokkal nagyobb volt a Déli oldali erődrendszernél, de ott "beleépült" a város, valóban kevesebb látszik belőle.

Persze a Monostori erőd a legjelentősebb a magyar oldalon, erre elég sok pénzt is költöttek az orosz csapatok kivonulása után, mivel Kelet Európa egyik legnagyobb hadianyagraktára volt egészen a kivonulásig, az USA -háború esetén- egyik legfontosabb célpontja lett volna.

Kedves topiktársunk pedig a szlovák-oldali látnivalókat kérdezte, azért is nem szóltam a Monostori erődről:)

De hál' Istennek, ketten kiderítettük, hogy nem csak a Párkányi főutca a látnivaló a túloldalon:) Párkány legnagyobb értéke persze a Bazilika látványa mint tudjuk:)

Előzmény: zoliba55 (1210)
policecars 2007.07.29 Creative Commons License 1211
Köszönöm mindenkinek a segítséget, a belai kastélyt mindenképp megnézzük.
zoliba55 2007.07.28 Creative Commons License 1210
Akkor nem értem a hozzászólásod ide vonatkozó részét, ugyanis Komárnóban csak az erőd falainak egyes részei láthatóak, a Klapka féle vár pedig ellenkező irányban van, de ott még mi sem jártunk.
rendjel 2007.07.28 Creative Commons License 1209

Hogy a csudában ne lettem volna a Komárom erődben:) Persze, hogy voltam.

Előzmény: zoliba55 (1208)
zoliba55 2007.07.28 Creative Commons License 1208
Kedves Rendjel!

Élvezettel olvastam a barátságos és nagyon korrekt tájékoztatásodat a fórumban és ezt szeretném néhány további gondolattal kiegésziteni.

Ezek szerint Te még nem voltál a monostori erődben magyar Komáromban. Gyór irányában a város határában találod.
Hangulatos Halászcsárdát találsz Mocsán a Duna parton (szlovák oldal), kerthelyiséggel, magyar tulajdonossal, aránylag jó konyhával és több- mint barátságos árakkal, sok magyarországi vendéggel és szép kilátással a Dunára és a szigetvilágra.

A strandfürdő, amiról irtál az Pat falu, Patince nevű strandja, ami az országutról egy bekötóutról érhető el. Két hete voltunk ott, az árak relative olcsók, mert ha figyelembe veszed a kb. 1200 Ft-os belépőt + a parkolási dijat a tűző napon és ehhez össz-vissz egy gyermekmedence egy sportmedence és két további kisebb medence található 24-28 fokos kristálytiszta vizzel.

A római erőd maradványai Izsán találhatók. Nem éppen Gorsium, de a méretei impozánsak, csak nem látható semmi.

Dunaalmáson a Dunán van egy hajómuzeum, néhány régi hajóval, ingyen látogatható. Ezen kivül sok helyen le lehet menni a Duna partjára mindkét oldalon és lábáztatás közben gyönyörködhetsz a tájban és a vizen uszó hajókban.

Most jut eszembe, hogy Párkány és Gbelce között egy Bela nevű faluban van egy nagyon szép frissen restaurált kastély. Érdekessége, hogy a falu temploma a kastély épületébe van eredetileg beépítve-
Előzmény: rendjel (1207)
rendjel 2007.07.28 Creative Commons License 1207

No Párkányban van a főutca, aztán nem sok minden. A főutcán van pár vendéglő, cukrászda. Vásárlásra -ha gondolod- van egy Liedl, egy Billa, és  egy Jednota Révkomáromi úton a körforgalmnál, de még Párkányban.

Ha a hid után jobbrafordulva -ahol lehet- lemész a Dunapartra, nagyon szép látvány a Bazilika, és a Mária Valéria híd. Itt több söröző van, hajón is.

Enni jó a Casablanca, a főutcához közel van, jó Pilseni sör van, és a kaják is mind jók. Van egy jó kocsma a Billához közel, az olyan faboxos, helyiek járnak oda, nagyon jókat szoktam ott beszélgetni. És remek sörök vannak, jéghideg a becherovka is.

Kb. ötven km. Révkomárom, ott az erőd nagyobb része látható, mint a magyar oldalon. A várfalban van 2 vendéglő, de jobbak vannak ezeknél, nem érdemes oda bemenni. Van egy csárda a Dunaparton, ha jössz Párkány felől, a Dunahídról látod jobbra lent a parton. Itt van még Révkomáromban az Európa-udvar, egy újonnan érdekes eklektikus stílusban -a régi óváros bontott házai helyén- épült komplexum. Révkomáromban a Pozsonyi útom haladva van egy Hypernova áruház balra kb 2 km. és rögtön azután 300m.re jobbra egy Kaufland áruház. A Kaufland után azon az oldalon van a vágóhíd vendéglője kb. 150 m-re, jókat lehet (ülve is) enni, de ez büféjellegű.

A Párkány-Révkomáromi út végig a Duna Északi (szlovák) oldalán húzódik, nyugis kényelmes út gyér forgalommal. Közben van egy fürdő-strand, sokan járnak át, mert olcsóbb mint a magyar, de én nem voltam még. Pat-on van a Sörpatika, ott is meg szoktam állni. Az út végig magyar falvakon keresztül halad, pl. Zsitván van a Zsitvatoroki béke emlékműve. Van egy rómaikori feltárás is -ki van írva- az út és a Duna között. Ha az úttól jobbra bemész bármelyik kis falu felé, érdekes, eléggé elhagyatott színmagyar érintetlen falvakat találsz.

Előzmény: policecars (1206)
policecars 2007.07.28 Creative Commons License 1206
Köszönöm zoliba55, azt reméltem, hogy a szlovák oldalon is akad pár érdekesség. Esztergomban leszünk pár napig, de a magyar látnivalók már korábban "megvoltak".
Előzmény: zoliba55 (1202)
zoliba55 2007.07.28 Creative Commons License 1205
Attól jobb, hogy Párkányban van.
Ja még az Októberben tartandó Judás Napi Vásár ami még a legfontosabb látnivaló, illetve társadalmi esemény. Ha szereted a nagy piacot és a teméntelen lacikonyhát, akkor érdemes átnézni.
Előzmény: rendjel (1203)
zoliba55 2007.07.28 Creative Commons License 1204
Az előző hozzászólásomtól függetlenül! Párkány és környékén a szlovák oldalon nem sok látnivaló akad. Ha például Pestiek vagytok, akkor az esztergomi látnivalók megtekintése és a szlovák bevásárlás, illetve egy jó kajálás lehet a téma, ha gazdasági oldalról közelititek meg a kérdést.
Egyébként vásárolni is csak az vásároljon Szlovákiában, aki keni vágja a magyar árakat, ellenkező esetben ugyanis keményen meglepődik, ha az élelmiszerek egy szűk körén kivül bármit is vesz ott. A füstölt áruk, husfélék egy része és a sör ami számottevő érdeklődésre tarthat számot. Már a benzin sem az igazi. Egy biztos a vendéglátóipari árak átlagosan olcsóbbak, mint nálunk, de a vendéglátás szinvonala esetenként ugyanolyan arányban rosszabb is. Valamit, valamiért.... De egy jó családi kajálás esetén 20-40%-ot meg lehet takaritani.
Ja még a licenszben gyártott cipőjük is olcsóbb és esetenként jobb minőségű, mint nálunk. De ebédre nem ajánlanám----
rendjel 2007.07.28 Creative Commons License 1203
Az első három ok. De a Párkányi vasúti resti mitől jpbb mint a többi kocsma?:)
Előzmény: zoliba55 (1202)