Keresés

Részletes keresés

Rumcice Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4760

Google a jóbarátom:

 

Ági a TV-ben beszél.

 

 

 

 

Néhány pozíció, ami egy orvostól szokatlan - és egy bábának természetes.

Ági a földön térdel, és gyöngéden simogatja a szülõ nõt.

 

 

 

 

Ági a földön térdelve még alább hajol, és letörli a nyomás közben elõbukkanó székletet. Maga mellett tart egy szemetes vödröt, és minden azonnal odakerül.

 

 

kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4757

Na jó, persze, szerintem is hülyeség...de ha ettől nyugodtabban telnek a kismama hónapjai, hát tegye.:-)

 

(Az ilyenre szokta a férjem mondani ezek a tipikusan életminőség javítók. Mármint azok életminőségéé, akik eladják)

Előzmény: Törölt nick (4751)
marjori Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4756

gyönged szuletest irtam, te! :-) a baba milyen fulvedöt kap odabenn, egy olyan magzat pl. akit a "rettenetes " UH-tol megvedett az anyja 9 honapon at...

 

 

Előzmény: Törölt nick (4754)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4755

olyankor az életösztön, a gyakorlatias ész magához tér. Szerencsére.

:-)

Előzmény: hillaris (4749)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4753
Meg kristálygyerek. Aki még az indigónál is különlegesebb, tehát duplaakkora arccal lehet a többi "sima, mezei gyerekes" anyukára tekinteni.
Előzmény: Törölt nick (4748)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4752

Csakhogy nem az a lényeg a szülés megindulásában, hogy fokozodjon a méhösszehúzodás, az már okozat. szvsz.

A lényeg, hogy valami miatt az adig idegentestet magába fogadó anyai szervezet - vagy az addig idegen testként az anyában levő magzati szerbezet - megválik egmástól.

 

Ha csak az oxitocin lenne a varázslszó, akkor már régen feltalálták volna azt a hormont , ami gátolja a működését, így megakadályozhatnák a koraszüléseket.

 

De ez csak az én teóriám az olvasottak alapján.

Előzmény: anx (4730)
Rumcice Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4750

Google a jóbarátom:

 

Néhány pozíció, ami egy orvostól szokatlan - és egy bábának természetes.

Ági a földön térdel, és gyöngéden simogatja a szülõ nõt.

 

 

 

Ági a földön térdelve még alább hajol, és letörli a nyomás közben elõbukkanó székletet. Maga mellett tart egy szemetes vödröt, és minden azonnal odakerül.

 

 

hillaris Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4749

Egy másik otthon szüléssel foglalkozó tipokban olvastam (nagyon tetszett), hogy amikor baj van, akkor ők is kórházban szaladnak, orvosért kiáltanak.

Ekkor már nem számít a csendes születés? Minden mindegy?

Hogyisvanez? :)

Előzmény: kutykuruty brekege (4742)
marjori Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4747

az aztan a gyönged szuletes, a mentöhelikopter :D:D:D

Előzmény: Törölt nick (4744)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4746
Minél később éri az embert az első pofon, az annál nagyobb lesz.
Előzmény: Nagylexikon (4738)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4745

Lehet, hgy ezek túlzások, de speciel a babazenével meg a babához aló beszéddel tutira nemárt a kicsinek, tehát ha akarja tegye.

Én is tettem, igaz magamtól, csak azért, mert ismerkedtem vele és mert igy esett jól.

A donaldkacsás tapéta meg egyenesen ízlésromboló:-)

 

Ráadásul a sok tarkabarka szin és forma valószínűleg nemhogy nyugtatja, inkább zavarhatja a babát, de ezt szerintem teljes biztonsággal sosem fogjuk megtudni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4734)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4743
Már egy ideje az az érzésem, hogy az emberek nagyon ráérnek... Mit tudom én, csúnyán nézett rám a doktorbácsi kiskoromban, és ettől mindenféle lelki károsodást szenvedtem, és pszichológushoz kell járnom, homeopátiáznom, álomfejtenem meg ilyenek. Jaj.
Előzmény: Törölt nick (4734)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4742

Vannak, akik azt hangoztatják, hogy azért otthon, ,mert csend, nyugalom, félhomályba érkezik a baba és neki nagyon jó.

 

nem állítom, hogy nem így van. De ha meghal vagy sérült lesz, az viszont összehaonlíthatatlanul nagyobb károkat okoz, mind a zaj meg a fény.

szerintem.

 

Ettől függetlenül van még mit javítani a szülésorvosok egy részének a mentalitásában.

 

És azért kiváncsi lennék annak a bábának a végtelen türelmére a kismamával szemben ,akinek éjsza,a pl. egy fronthatás miatt egyszerre négy kismama mellett kell tevénykedkednie.

Előzmény: hillaris (4729)
anx Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4741

Itt van amire te gondoltál, de ez valami nőfogó WEB-oldal anyaga, nincs semmiféle tudmányos alapja:

 

Az Oxytocin visszajelzésének csábítási hatalma
Az Oxytocin visszajelzésének csábítási hatalma • Tudtad, hogy milyen kritikusan fontos megérinteni a ..... érintés hatására a nők teste kibocsát egy igazán erős szexhormont, az Oxytocint. Az Oxytocin megemeli a nők ösztrogén szintjét, ami a szexéhségüket szabályozza. .....
http://www.csajozasitanacsok.hu/index.php?cikk=51

 

Előzmény: Antisystem (4721)
Fuly Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4740
Gabi kedves,

megbocsáss, de 1xűen nem tudod, mit beszélsz.
Van fogalmad a holland lehetőségekről? Hogy ott pl. olyan helyen is szülnek otthon, ahol 4 óránként van komp? Hogy a bába kerékpáron érkezik - ha tehát sürgős szállítás kell, az vagy saját (családi), vagy kihívott mentő autóval történik?

Mi az, amiben rosszabbak a hazai viszonyok? Van mobiltelefon, van út, van kórház, van hordozható mentőkészlet. Mi kellhet még szerinted?
Előzmény: Gabiiiiii (4708)
Nagylexikon Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4738
Az ilyen gyerekek csak magánoviba járnak, meg alapítványi isibe.

Előzmény: Törölt nick (4734)
marjori Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4737

1. a gyogyinfok termeszetesen nem tartalmazza GA tevekenyseget, hagyjuk

(nzilvan nem jelenti le hozy tessek, en voltam. ne gyere azzal hogy az otthon szuletettek benne vannak, pont a fellepett komplikaciok ne szerepelnek benne, igy könnyu "jo" statisztikat hozni

 

2.gondolod at fogok nyalazni egy szamomra erdektelen topikot STATISZTIKAERT? nyilvan az ott felszolalok valahonnan idezik a magvas adatokat.

 

valami linket vagy keresöszot legyszi

Előzmény: Fuly (4731)
Fuly Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4735
Engem az zavar a dologban, hogy kivárják azt, amíg a kórházi "befejezés" indokolttá válik,
Sajnos, ez egy ilyen műfaj. Szakmailag nem lehet másképp.
Ha a szülésorvosok ténylegesen a problémaelhárításra lennének berendezkedve, akkor számukra nem lenne ez gond, de mivel többségük egészen mást akar szolgáltatni, megsértődnek, hogy nekik "csak a munka" jut.
Alulinformáltság: számos esetben történt már kísérlet információátadásra, sikeres eset alig van.
A szülészetek nem hajlandók átvenni az esetet, mindent elölről kezdenek. Akkor is, ha ezzel életveszélyt okoznak.
Előzmény: Törölt nick (4732)
ecsv Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4733
Ez egy nagyon korrekt cikk, szerintem.
Előzmény: Törölt nick (4710)
Fuly Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4731
Menjünk sorjában:
1. információt kérsz vagy előre megalkotott véleményedet akarod alátámasztani? Előbbiben szívesen segítek, utóbbiban nem.

2. a hazai eü statisztikák igény szerinti bontásban, aktuálisan, stb. a valamikori GYOGYINFOK-tól szerezhető be. Most is létenek www.gyogyinfok.hu címen elérheted őket és kérhetsz tájékoztatást bármiről.
(a Természetes szülés topicban találsz régebbi adatokat)
Előzmény: marjori (4722)
anx Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4730

A női meddőség evolúciós szemlélete Pszichoterápia és pszi...


..... a CRH fokozza a méhizomzat kontraktilitását, továbbá hatására fokozódik az oxytocin és a prosztaglandinok kiválasztása, amely szintén fokozza a méhizomzat összehúzódó .....


http://www.pszichoterapia.tenyek-tevhitek.hu/noi-meddoseg-evolucios-ertelmezese-tanulmany.htm

 

 

Előzmény: anx (4719)
hillaris Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4729

De hát ez eddig sem volt kérdés.

Az anyukának nincs kedve 5 napig a kórházban lenni. Nincs kedve megvárni, hogy a baba megkapja a BCG-t...soroljam még?

Ezért írtam, hogy veszélyezteti magát (ez egy dolog, mert felnőtt, saját döntései vannak) és azt a pici életet. És ez a nagy felelőtlenség.

 

Előzmény: kutykuruty brekege (4724)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4728
Az egész életünk, létezésünk arról szól.:-(
Előzmény: Törölt nick (4727)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4726

Azt gondolom ennél kicsit konkrétabban reagáltam a hozzáírásodra.

 

(egyébként a nyílhegybékánál valóban meglehetősen veszélyes:-) )

Előzmény: anx (4718)
Fuly Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4725
Kösz, jó a cikk!

Arra próbáltam meg rávilágítani vajúdás komolyan elhúzódhat minden komplikáció nélkül, és akár intézmények kívüli befejezéssel. Volt olyan, aki aludt pár órát(!) vajúdás alatt.

Szakmailag a szülés előrehaladott fázisában történt leállása indokolja a kórházi befejezést.
Előzmény: Törölt nick (4710)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4724

" A kórházakban nem veszik figyelembe, hogy minden édesanya egyedi eset és éppen élete legmeghatározóbb eseményén megy keresztül - mondta."

 

Na, ez az a mondat ami mndent elárul.

Tehát az otthon szülés nem a babáról, hanem a mamáról szól.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4704)
ecsv Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4723
Jééé, mennyi környékbeli :) (na jó, rólad már tudom egy ideje :)))
Előzmény: Pamina (4684)
marjori Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4722

hurra!!!!

 

szabad beletekinteni?

 

nem rosszabb, OTT. Varom a magyar statisztikakat....

 

 

 

Előzmény: Fuly (4720)
Antisystem Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4721

Ja...de arról pont nem ír a cikk, amit idéztél - már ha jól futottam át...

 

ÜdV

 

Előzmény: anx (4719)
Fuly Creative Commons License 2007.09.18 0 0 4720
Scusi, miből gondolod, hogy nem készül?

A német és holland statisztika szt képes bizonyítani, hogy szakmailag nem rosszabb ellátási formáról van szó. Innen kezdve a törvény megengedi.
Előzmény: marjori (4714)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!