Keresés

Részletes keresés

adri09 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 21640
Hi everybady!

sajnos ma megint nem jött össze egy angol vásárlásom( ez a második 10 nap alatt)

rendeltem valamit, ami 4 nap alatt me is jött, de sajnos sérült a cucc ill. hiányos.

írtam a tagnak, kiváncsi vagyok visszafizet-e mindent....
vsiivz Creative Commons License 2007.08.31 0 0 21639
kulon kocsival a cimedre viszik
hetvegen is
ems: 3337777
Előzmény: RadioGaGa6 (21632)
t.lantos Creative Commons License 2007.08.31 0 0 21638
afa 20%
Előzmény: névtelen nick (21633)
optikus Creative Commons License 2007.08.31 0 0 21637
Ha eun belul utalsz iban szammal akkor 2-3 mnap alatt ott van. Otpnel az ugyintezok hulyek jobb nem kerdezni semmit :) Ha nem iban akkor tobb kb 1 het.
Amikor az utalast inditod akkor van egy opcio hogy idegen bankoltseget ki viseli. Altalaban a kuldo szokta. Szoval az olasznak igaza lehetett ha ezt nem ikszelted be (ez a papir alapu utalas inditasnal is ott van mint opcio). Ez az amit a kotsog otp felemelt 4e ft-ra es nem indokolja meg miert annyi.
Előzmény: mafikám (21636)
mafikám Creative Commons License 2007.08.31 0 0 21636

Sziasztok!

 

Meg tudja valaki mondani, hogy egy nemet szamlara, illetve forditva altalaban hany nap alatt szokott megerkezni (OTP-nel azt mondtak kb. 2 het, de ha minden adat helyes, es tarsbankrol van szo, akkor hamarabb is lehetseges)? Azt is mondta meg az ugyfelszolgalatos holgy, hogy EU leven ha en kapom a penzt, akkor csak a masik felnek kell fizetni, ugye igy van ez akkor is, amikoren utalok a nemet szamlara, akkor csak en fizetek (ezt elfelejtettem megkerdezni)? Azert kerdem ezt, mert 2 eve amikor lefoglaltam a szallasomat egy olasz hostelben, es atutaltam a penzt, akkor azt mondtak, hogy az olasz bank is levont vmennyit, bar lehet, hogy csak atb*tak a fejemet...

 

Elore is koszi a segitseget!

optikus Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21635
Ismeros a filing en is jartam mar parszor hasonlokepp. Persze ez nem vigasz.
Az viszont felhaborito hogy meg mindig monopoliumban vannak es most kisirtak hogy meg nem tom hany evig abban legyenek mert nem volt eleg idejuk felkeszulni a piaci versenyre. De kerdem en mi a faxra kell ezen felkeszulni, a legdragabb brigad es a legtrehanyabb lopos banda, ezen mit nem lehet felkeszulni, raadasul he jol szamolom eddig volt mar 18 evuk ra.
Előzmény: szakimuki (21623)
szakimuki Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21634

Jaaa :-)

Direkt az irodám cime van megadva az ebay-en, hogy ne dobáljanak semilyen levelet sehova.

Előzmény: garfieldka (21624)
névtelen nick Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21633

Ezen az oldalon ( http://dunainfo.net/~ebay/vam.htm ) lévő adatok ma is érvényesek?

 

28 euro felett vámköteles

45 euro felett vámköteles ajándék esetén is

25% áfa ????

6-8% vám

RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21632

Megvolt.

 

Csakhogy épp azzal vívódom, hogy senki nem tudja megmondani, hogy az EMS gyorsposta egyenesen a címemre hozza, vagy leadja a főpostán és a többi "rendes" csomaggal hozzák-e ki?

 

Ha valamiért  mégsem érkezik meg holnap, akkor megint várakozás hétfőig?

 

A másik: felmerült, hogy a DHL-hez hasonlóan itt is vannak "más cégek", amik gyorspostát hoznak.

 

Kik?

 

Hány nap után  nem légi expressz már a százdolláros légi expressz?

 

Előzmény: Törölt nick (21631)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21631
Akkor megkapos tuti.Én felhívnám a helyi postát is a helyedben.Én is vidéki vagyok...:).
Előzmény: RadioGaGa6 (21630)
RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21630

Javítás:

 

...Vasárnap jelent meg az usps.com-on, hogy a csomag megérkezett Budapest 1005-re...

RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21629

Egy hete nem mozdulok ki itthonról. Várom a csomagot. A tracking numbert a feladó elküldte az USPS légi expressz  csomagszállító másolatával együtt. Az Interneten végig követtem. Vasárnap jelent meg az usps.com-on...

 

Megérkezett a nemzetközi kicserélőbe számlával együtt. Elvámolták.

 

Én vidéken lakom. Erre a címre küldték a csomagot. Jogosan várhatom el, hogy el is hozzák a feladó által megadott címre?

 

Üdv Garfieldkának is!

Előzmény: Törölt nick (21628)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21628
Mindig elkérem a tracking numbert,és a posta nemzetközi kicserélőben már a megérkezés másnapján keresem.Csak olyantól veszek,aki biztosítással és számmal küld.Ha megeggyezel az olcsó szállításban,átvállalod a felelősséget,kell ez neked?.Faxon átlököm a paypalos fizetést és ezt elfogadják vámalapnak.Így nyerek pár napot.A posta csinálja a vámolást is,a droidnál kell fizetni,aláírással együtt.Nem árt tudni,hogy ki van fizetve a szállítás háztól -házig!Na meg nem árt a címen tartózkodni...de a postán szintén telefonon megmondják,ott-e a csomag.A postás nem fog napokig lődörögni a környéken és keresni a címzettet...ezt mindenki tudja.Ha nem érkezik meg a cucc,nyomj egy disputot 45 napon belül a paypalon,60 napon belül az ebayen.Az eladónak igazolnia kell a feladást minden esetben.Ha ajánlottan adnak fel egy karácsonyi lapot,annak is van tracking numbere.A paypalon szereplő cím a postázási cím minden esetben.Mi itt a kérdés?Ez a rendszer nem fogadja el a "wc-re,külföldre,anyuhoz,boltba,a szomszédba voltam ,mentem pont nem voltam ott stb".A szállítás az eladó felelőssége,a fizetés a vevőé.A szállítási költség nem csak az ami az "árlistában" szerepel,hanem a sorbanállás,csomagolás is beletartozik.Az idő----pénz.
garfieldka Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21627
Nem értem, mire utalsz? Én egy valós helyzetet próbáltam vázolni. Történetesen nekem is postaládám van nyílt helyen a kapuban, amiből a szél a szemem láttára fújta ki a benne lévő papirokat. Ha egy postás által bedobott értesítő így elvész, a címzett sose tudja meg, hogy küldeménye érkezett. Ennyi.
Előzmény: RadioGaGa6 (21625)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21626
Nem tudom... Kedden kifizettem,szerdán feladták és hétfőn reggel 7-kor megkaptam a 2 kg-os csomagot USPS /EMS/-el.45 dollár volt USA-ból...
Előzmény: RadioGaGa6 (21622)
RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21625

Ki az, aki úgy gondolja, hogy a küldeményeket jogos megállítani bármilyen okból?

 

Feladtak egy csomagot megcímezve. Kifizették a légi expressz tarifát.

 

Hová kell kézbesíteni a küldeményt? A címzettnek, vagy máshová, ahonnan akár értesítik a címzettet, hogy küldeménye érkezett (de nem továbbították a külfdeményre írt címre)?

 

Üdv.!

Előzmény: garfieldka (21624)
garfieldka Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21624
Esetleg bedobta az értesítőt a postás a levélládádba, a szél meg kifújta? Így eleve nem is tudhattál az érkezéséről. (Persze biztos lakótelepi zárt lépcsőházban van a postaládád.) :))
Előzmény: szakimuki (21623)
szakimuki Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21623

A mocskoskurva anyját a magyar postának!!

 

1 hónapja kifizetett dolgom nem jött meg németországból (Paypal)

pedig ettől az emberemtől már 5-6 szor vásároltam minden gond nélkül !

 

Most küldi a mailt lefotózva a csomagomal, hogy a magyar-posta visszaküldte a cimkéjükre az van írva hogy nem kerestem??? ki-se hozták a kretének!!!

 

Na ennyit  Magyar Postáról....

 

 

 

RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21622

No és Magyarországon mi a valóság?

 

Milyen viszonyban van az ún. EMS gyorsposta és a "rendes" csomagszállítás?

 

Pl. előfordulhat, hogy valami alvállalkozó szállító valamelyik budapesti cégnél (az EMS gyorsposta nevében) felvesz egy küldeményt azzal, hogy eljuttatja a címzettnek.

 

Akár az EMS gyorsposta, akár az alvállalkozó szállító "kézbesít", hová viszi a küldeményt? A helyileg illetékes postahivatalba, ahonnan aztán a "rendes csomagszállítók" majd a napi rendes járatukkal kikézbesítik, vagy egyenesen a címzettnek?

 

Mi helyzet pl. a hétvégeken?  Mondjuk San Diegóban szerdán feladnak egy csomagot az USPS-nél légi expressz küldeményként. (Ennek az ára egy néhány kilós csomag esetén kb. 150 USD!)  A  csomag Ferihegyen landol csütörtökön éjjel. Pénteken már biztosan nem viszik ki a vidéki címre. Várnak hétfőig?

 

Mintha az eBay bidding és a paypal gondok eltörpülnének amellett az óriási probléma mellett, hogy Magyarország nem egyenlő  Budapesttel!!!

 

Üdv!

 

 

Előzmény: optikus (21621)
optikus Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21621
Asszem a nemet posta honlapjan minden nemzetkozi dhl-nek van irva. Aztan hogy ki hozza nem tudom de a cimken is dhl van, ami a szivas hogy itthon mar ez a szemet tarsulat aki azt hiszi hogy en vagyok o ertuk es majdhogynem sziveseget tesznek nekem hogy jo sok penzert ki sem hozzak.

Előzmény: Törölt nick (21620)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.30 0 0 21620

Ugyanezt dhl-el (ami itt mar kotsog magyar lopos csigaposta)

 

Ebben engem kikupáltak a DHL-nél: Ha "simán" adják fel akkor a Német posta hozza, ha biztosított, akkor a DHL. A DHL kocsival hozza ki, ha nem vagy otthon, kapsz egy értesítést a futár telefonszámával, akivel megbeszélheted, hogy mikor vagy otthon. A "sima" csomag viszont a Magyar Postánál landol.

 

Azt viszont mondta a hölgy, hogy a németeknek minden DHL, ami posta, így ha azt írja valaki Németországban, hogy DHL-lel jön a csomag, még egyáltalán nem biztos, hogy náluk is kell keresni.

 

Nekem már a három csomagom veszett el a "sima" úton (kettő e-bay-es, több ezer pozitívos eladótól (nem hiszem, hogy ő trükközött), és egy Amazon-os (a trükközést itt is kizártnak tartom)).  Így én csak azokkal boltolok, akik hajlandóak biztosított csomagot küldeni. 

 

Előzmény: optikus (21610)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21619
Már olvasom is.
Előzmény: Mopi (21618)
Mopi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21618
http://dunainfo.net/~ebay/
Átolvastad már?
Előzmény: Törölt nick (21617)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21617

Sziasztok:)

Kezdő vagyok.És ha van valakinek ideje akkor irja már le hogy ha megnyerek egy cuccost akkor onnan kezdve mi a teendőm?

Mert próbálkozom de sajna mindig többet ér másnak mint nekem az a termék:)))

De előbb utobb úgyis bejön valami:)

Tehát ha kérhetem csak úgy naggyábol!

De azért érthetően:))

köszönettel:

sztív

Mishproton Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21616
Azért rendesek mert leakartak nyúlni plussz lóvéval, amit az Ebay határozottan tilt? Csak teljesítették a kötelezettségüket...........szerintem.

Üdv :)
Előzmény: Blue_Sky_007 (21614)
Betticus Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21615

pénteken regisztráltam az ebay és Paypal rendszerre, tud valaki segíteni, hogy kb. mennyi idő múlva küldik azt az összeget, amit be kell írni és pontosan hova kell beírni?

Addig nem lehet eladni és még van pár dolog amit nem nagyon értek meg.

 

:(

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.08.29 0 0 21614
Ma kaptam tőlük egy szabvány levelet, hogy a várárolt árút feladták, és hamarosan megkapom. Mégiscsak rendesek.....
Előzmény: Blue_Sky_007 (21613)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21613

Én első körben, mivel az eBay lapjáról fizettem (ahol nem szerepelt a sóher német által a paypalnak fizetett jutalék) kifizettem neki 26.-án a paypal költség nélküli összeget. Ugye utána jött tőle a robotemail (mikor már kifizettem) hogy mennyivel többet akar. Eltelt 2 munkanap. Még nem reklamált. Lehet, hogy mégis elküldi az árút?

 

Vagy várakoztat, hogy rákérdezzek az árú hollétére, aztán akkor benyögi, hogy még szerinte tartozom neki?

 

Meddig várjak a németeknél, mikor érdemes kérdezősködni először?

Előzmény: NickE (21597)
Pavel Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21612
Küldeni mernék velük, arra talán a magyarok is képesek, hogy felpakolják egy teherautóra, a kézbesítést már úgyse ők csinálják.
Előzmény: sosmogyi (21608)
optikus Creative Commons License 2007.08.28 0 0 21611
Fura, biztos van ilyen is, nekem eddig nagyon pozitiv volt nemetbol,belgiumbol,hollandiabol jott tobb dpd-s es rohadt gyors volt es mindig kihoztak, hagytak ertesitot stb.
Előzmény: Pavel (21606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!