Keresés

Részletes keresés

RadioGaGa6 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 21559

Úgy gondolom többen örülnének ha velem együtt megtudhatnák, hogy

 

-az USPS-sel érkező légi expressz küldeményeket egy vagy több szállító cég kézbesíti vidékre?

 

-van-e kézbesítés szombaton és vasárnap?

 

-ha vámkötelesnek találtatik a küldemény, akkor mi a szokásos eljárás? Záhonyból is Budapestre kell utazni a vám befizetése, ill. az áru átvétele érdekében?

 

Watch this subject, please!

sosmogyi Creative Commons License 2007.08.23 0 0 21558
Köszi!
Előzmény: s_titánia (21557)
s_titánia Creative Commons License 2007.08.23 0 0 21557

Hali!

 

Ha jól tudom, azt csak az eladó tudja beállítani, hogy privát aukció (vagy ilyesmi) legyen, ilyenkor csak annyit látni, hogy az 1 Bidder vagy a 2 Bidder, stb. áll épp nyerésre. A saját licitedet persze te továbbra is látod, de más licitáló nem.

 

Olyan is van, hogyha elér egy bizonyos összeget a licit, akkor hirtelen átvált ilyen anonimus jellegű aukcióra, addig lehetett látni, kik licitálnak, aztán már nem. De ezt is az eladó állítja be.

 

 

 

Előzmény: sosmogyi (21555)
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.08.23 0 0 21556
nem megy kitöröltem a kártyám most ujra raktam de megjegyzi és kéri az expanded numbert ami már nincs meg :(
sosmogyi Creative Commons License 2007.08.23 0 0 21555

Még egy kérdés: hogyan tudom beállítani, hogy licitáláskor le látszódjon a felhasználónevem? Erre már nem fogok magamtól rájönni:D

 

Köszi!

Előzmény: sosmogyi (21553)
sosmogyi Creative Commons License 2007.08.23 0 0 21554
Megoldódott! 24 óra elteltével megjelent az aukcióm a kategórialistában...
Előzmény: sosmogyi (21553)
sosmogyi Creative Commons License 2007.08.23 0 0 21553

Sziasztok!

 

Most először indítottam aukciót az eBay-en (német). Mennyi idő míg megjelenik a listákban? Én most tartok 20 óránál, de még semmi...

 

Köszi!

HartaiGyuri Creative Commons License 2007.08.23 0 0 21552
ez jó ötlet de ha nem engedi majd hozzá adni ugyanazt a kártyát? na megprobálom majd este köszi
Előzmény: digicat (21549)
s_titánia Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21551

Köszi! Úgy tettem, írtam neki, kiderült, hogy a cím helyes, és ő sem tudja, miért nem kapta meg a pénzt. Összekeverte az összeget egy, a számlájára beérkezett ugyanekkora összeggel, azért írta, hogy megkapta a pénzt. Holnap küldöm neki újra, remélem ezt már kézhez kapja.

 

Előzmény: raider (21534)
tusi74 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21550
Hát úgy semmiképpen nem fordítanám, hogy az eladó fizet nekem, de a többivel OK. :DDDDD
Előzmény: digicat (21548)
digicat Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21549
Fölöslegesen keresed vissza a kódot, ennyi idő után már nem érvényes, és ha többször elrontod, kitiltják a kártyádat a PayPalről.
Valahogy lehet kérni új kódot, de ha nem találod hogyan, akkor töröld a kártyát és add hozzá ismét.
Előzmény: HartaiGyuri (21541)
digicat Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21548
"A COD-ra én is tudtam, hogy cash on delivery, de én úgy fordítanám, hogy készpénz szállításkor, azaz amikor odamész, hogy elszállítod, akkor fizetsz."
Én meg úgy fordítanám, hogy az eladó fizet nekem, de ettől függetlenül szállítással kapcsolatban a COD utánvétet jelent, azaz a szállítónak fizetsz, mikor megérkezik a küldemény. Magyarországról is lehet utánvéttel küldeni néhány országba, semmi oka hogy Dániából ne lehessen. Banki átutalásra is több kifejezés van, az amerikaiak pl. wire transfernek nevezik.
Aki nem hiszi, járjon utána!
Előzmény: tusi74 (21537)
tusi74 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21547
Hát akkor irány a bank. Az tuti, hogy valami 5 évig kell őrizniük a banki cuccokat, de azt nem garantálom, hogy ott azonnal a pult mögött nekiállnak megkeresni, bár semmi sem kizárt, sokkal valószínűbbnek tartom, hogy kell írni valami kérvényt, és pár nap múlva mehetsz az eredményért.
Előzmény: HartaiGyuri (21546)
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21546
nem biztos csináltam már mert a get verified re ha kattintok egyböl feljön a kártyaszám és az enter expanded use number four digits,,, ez szartam el..
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21545
most végignéztem nem találtam a historyban a paypalnél,, lehet nem is igényeltem akkor meg hol kell?
tusi74 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21544
Egyáltalán 1-1,5 éve már elindítottad a verifikációt? Mert ha nem, akkor most fogja levenni a próbaösszeget, akkor nyert ügyed van. Ha már próbáltál, akkor nincs más hárta, irány a bank, mosolyogj az ügyintézőre kedvesen, hátha ingyér megkeresi.
Előzmény: HartaiGyuri (21543)
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21543
csak elfelejtettem ,most akartam verified lenni és erre már csak ott van a kártyaszám és kéri a 4 jegyü kódot ami már nincs meg...
tusi74 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21542
Na de akkor miért nem írtad be rögtön? Szerintem valami plusz díj ellenében tuti visszakeresi a bank. De így már szerintem személyesen lesz a leghatékonyabb.
Előzmény: HartaiGyuri (21541)
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21541
de lehet hogy már vagy ez másfél éve történt vagy még régebben és azóta rengeteg terhelés volt paypal miatt nekem :(
Előzmény: tusi74 (21540)
tusi74 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21540
Ha levették a pénzt, akkor ugye a terhelés megjegyzésében ott kell lenni a 4 jegyű számnak.

Több helyen is megnézheted. Vagy az interneten keresztül netbnkon keresztül, vagy telefonos ügyintézőnél megkérdezed, hogy nézze már meg, hogy mostanában volt-e PayPal-os terhelés, és ha igen, mi van a megjegyzés rovatban, diktálja le, vagy besétász a bankba, és megmondják személyesen.
Előzmény: HartaiGyuri (21538)
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21539
természetesen paypalnél azt elfelejtettem irni,,,
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21538
hali ugy látszik valamikor verified akartam lenni de sajna nem néztem meg a visa papirját és azota nincs meg az a 4 jegyü szám amivel verified lehetek , nem lehet ezt ujra lekérni? mert nem látok rá opciót...
tusi74 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21537
Én is azt mondom, hogy a regionális oldalaknak van jelentősége, mégpedig szerintem eszméletlen jó ugródeszka az aukciózás lényegét átlátni, begyakorolni az embernek az anyanyelvén. Én is a Vaterán tanultam meg az automatikus licit lényegét, a villámár, minimálár stb. fogalmát. és amikor ez már tök jól ment, akkor navigáltam át az Ebay-re. Viszont ennél a dublinál még korai szerintem az Ebay legyőzéséről beszélni.

A COD-ra én is tudtam, hogy cash on delivery, de én úgy fordítanám, hogy készpénz szállításkor, azaz amikor odamész, hogy elszállítod, akkor fizetsz. Azt pedig, hogy Dániából elküldjék utánvéttel, azt még annyira sem gondolom, de lehet...

Az utalásra meg én a bank transfer-t ismertem, és a direct money transferre pedig a pénzküldést, amit mi magyarok is alkalmaztunk, amíg nekünk nem volt PayPal.

Előzmény: digicat (21532)
garfieldka Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21536
Írtam.
Előzmény: ganesha_76 (21535)
ganesha_76 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21535

Sziasztok!

 

Ha van itt valaki, aki tudna nekem segiteni, pontosabban helyettem vásárolni Ebayen(természetesen jutalék fejében) az kérem keressen meg.

Egy használt erősítőn gondolkodom, itthon sajnos nagyon ritka, és ennek megfeleően elég drága is. A német ebay-en viszont hetente-kéthetente felbukkan egy. Innen az ötletem, csak sajnos tapasztalatom sincs, nyelvtudásom meg annyi se.

Az ebayes árra kb mennyi jön rá mire ide beérkezik? Jelen esetben egy hetven ezer forint környéki, és kb 15kilós cuccról van szó.

 

raider Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21534
Jelezd neki, hogy a pénz visszajött. Előbb-utóbb úgyis rá fog jönni, és szerintem az árut sem küldte el, vagy lehet hogy valakivel összekever és annak nem küldi el helyetted, stb.
Előzmény: s_titánia (21531)
digicat Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21532
COD = Cash On Delivery = utánvét
A "direct money transfer" tippem szerint banki átutalás.

A regionális oldalak is meg tudnak élni, sokan vannak, akik nem tudnak felnőni az eBay-hez (vevőként és eladóként sem), vagy csak nem értik a nyelvet, esetleg nem akarnak postával vacakolni. Viszont az eBay-t már nehéz lesz legyőzni, de nem lehetetlen, lásd Coca Cola vs. Pepsi.
Előzmény: tusi74 (21528)
s_titánia Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21531

Újabb gondom adódott, ráadásul elég furcsa: jött ma egy levél, először le sem esett, mi az, aztán jöttem rá, hogy azt a pénzt kaptam vissza, amit két hete, egész pontosan 6-án küldtem egy német eladónak, miután jó előre megbeszéltük, hogy küldhetem a pénzt borítékban, elfogadja így a fizetést.

 

Bontatlanul jött vissza, a címzett címe át van húzva, és hátul egy rózsaszín retour matrica van rajta, beikszelve a Nicht abgeholt.

 

Ami a legfurcsább, hogy múlt héten, 15-én rákérdeztem, megkapta-e már a pénzt, erre írta, hogy igen, megérkezett, és másnap reggel küldi a cuccot.

 

Teljesen megbízható eladónak tűnik, egyedül a szállítási időre kapott az 5 csillagnál kevesebb visszajelzést (4-et), és azóta is folyamatosan mennek az adás-vételei, mind pozitív.

 

Ami viszont nem volt szimpi benne, hogy miután nyertem, 2-szer is rákérdeztem, küldhetem-e arra a címre a pénzt, amit az eBay-től kaptam. Erre semmi válasz nem jött, én meg elküldtem, nem akartam tovább várni. Hát ez lett belőle.

Viszont amikor rákérdeztem, hogy megkapta-e a pénzt, arra perceken belül válaszolt, szóval nem értem...

 

Mit tanácsoltok, mit tegyek?

Várjak még, jön-e a cucc, és azután írjak neki, ha megkapom (ha megkapom...), hogy már tényleg küldeném a pénzt, vagy írjak most, hogy visszajött a boríték, miért írta, hogy megkapta? Lehet, hogy elnézte, összekevert valaki mással?

 

Köszi!

 

 

Pavel Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21530

Fraud prtection.

Április végi vásárlásomra egy hónappal később jelentettem claimt, ma jött meg a jóváírás (kb az összeg fele). Alaposan megrágják az biztos :)

 

s_titánia Creative Commons License 2007.08.22 0 0 21529

Köszi a segítséget, így tettem, szerintem a dupla dobozban és egy nagy rakás kitöltővel nem lesz baja.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (21523)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!