Keresés

Részletes keresés

ktimó Creative Commons License 2007.07.19 0 0 1180

Szia! Köszi, de én (szerencsére) nem érzem annyira megerőltetőnek a dolgot. Sőt, inkább élvezem ezt az időszakot. Amikor még napi 8,5 órát dolgoztam, utána itthon tanítottam 2-4 órát, sokkal kevesebb időm volt. Soha nem volt még ennyi időm és energiám magamra, mint amióta a lányok megvannak. Ki is szeretném használni, és itthon maradni, amíg lehet (ikrekkel kb. 7 éves korukig) :-)

 

Hogy sikerült a babád? Évekkel ezelőtt én is próbáltam ilyet csinálni, de amikor ráhúztam a harisnyát, és elkezdtem varrni, egy csomó helyen kilyukadt és felfutott a harisnya :-( Azóta nem próbáltam. Rakj majd fel képet a végeredményről!

Előzmény: Törölt nick (1164)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1179
:DDD
Kaoka, hát ezt már max. holnap tudom meg.. :)
Jó éjt minden kis éjszakai bagolynak!! :)
Előzmény: ildu (1177)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1178
Na most kell harisnyaszínű cérnával átöltögetni a mélyedéseket!!! És meglátod mekkora változáson megy keresztül.-:))))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (1176)
ildu Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1177
Nem baj,legalább ketten nem értjük!De még majd kísérletezzünk,hátha egyszer úgy sikerül,ahogy szeretnénk!
Előzmény: Törölt nick (1176)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1176
Na, várj csak, ha ráfeszítem az anyagot, pont azok a mélyedések tűnnek el, amiket nagy nehézségek árán rávarrtam... :o Most akkor nem értem..
Amúgy most is rugalmas pólóanyag a legfelső réteg ...
Előzmény: ildu (1174)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1175
:-))
Hát pont ez a gond.. ha profi lennék én is, biztosan úgy alakítanám... :) Így meg ő alakítja magát.. :) Ezért is kérdeztem a véleményeteket, menet közben próbálgatom alakítgatok rajta aztán vagy lesz belőle valami, vagy nem.. :)

Néztem harisnyával, de minimum két rétegben kell ráfeszítenem, különben úgy néz ki, mintha egy háló lenne csak rajta.. (20 denes.. )
Előzmény: Kaoka (1173)
ildu Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1174
Hihi,valami hasonló volt az enyém is,de a rugalmas anyag ráfeszítése után nem látszott!Akkor varrtam utána,hogy látszódjék! Kész a baba teljesen,csak ma nem fotóztam,mentünk el itthonról,majd holnap!
Előzmény: Törölt nick (1164)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1173
Látom még Te is fenn vagy!-:)))
Pedig kár lenne félbe hagyni a kisérleti babát, mert még akármi is lehet belőle. A harisnya sokat fog változatni rajta. Összefogja és eltünteti a nemkívánatos varrásokat. én régebben csináltam ilyen babákat és nagy sikere volt. Persze ezek csak díszbabáknak jók. Játszani nem. Én mindent kipróbálok, amiben látok fantáziát. Ez pontosan azért érdekes, mert menet közben úgy alakítod az arcát, ahogy akarod.
Előzmény: Törölt nick (1171)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1172
Akkor végülis megvan? Ha nem, átküldöm simán emilben jpeg-ben..
Én is sokat bénáztam ezzel a bitképpel, nem is tudom, végül hogy oldottam meg, de valahogy felnagyítottam, és állítgattam a nyomtatási kép beállításánál is, hogy teljes oldalt töltse ki a kép. Augusztusban is szerencsétlenkedek majd egy sort.. :)

(Amúgy az én babám sem pont akkora, mint a többieké, de kb. 20 cm-es..)
Előzmény: kustraerika (1170)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1171
:DDDD Hááát, ez nem jutott eszembe, de láttad a Hófehért? :) Gondoltam, csinálok belőle egy I. Arroganciát.. :) Az még pont gótikus is.. :D

Kaoka, Ki1csoda, kösz az ötleteket, a fej hátsó részére biztosan varrok egy ilyen gombócot.. igazándiból ez a "hurkaszájú" nejlonharisnyás baba nem annyira jön be, inkább affélét lenne jó csinálni, mint amik ezen a honlapon vannak.. de baromi nehéz úgy varrni, hogy olyan legyen, mint amilyenre az ember elképzelte. Itt is óriási lett a szája, túl felcsúszott az orra, az állából meg be kellett vegyek, mert nagyobb lett, mint a homloka... MIndegy, csak próbának készült, nem sajnálom kísérletezésre használni.. :))
Előzmény: vörösrébék (1166)
kustraerika Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1170
Drága férjem megküzdött az ehavi szabásminta felnagyításával.Hát,nem állítanám,hogy A4-es,de közelít hozzá.Hogy a bánatban lehet egyszerűen kinyomtatni a kívánt méretben?!
ki1csoda Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1169

Hali,

jok a varrt arcu babak!!
IOkaste, egyetertek Kaokaval, erre kell egy rugalmas anyagot huzni es a nyakat sokkal jobban mereviteni, mert igy nem fogja megtartani. En nem mutattam meg a rendes waldorf babat, csak a kicsit, ott ezt megtanultam, hogy a nyaknak szelesnek kell lenni, hogy tudja a fejet tartani. A waldorf baba egyebkent nagyon lassan keszul, mert a hajat varrni kell stb, szoval majd a 4. szulinapjara megkapja a gyerek.

Az arc festese nekem idegen, en jobban szeretem a varrtat, ami SOKKAL nehezebb sajnos, de ez annyira karakteres, hogyha fested eltorzulhat, vagy eszmeletlen jo lehet:-))))

Nekem kozben a kicsi elvitte a meg arctalan babat es altatja:-)) A nagy persze szinten szeretne, szoval kell egy ugyanolyat, csak nagyobba csinalni. En most egy csomo egyeb dolgon (babatakaro, falikep, taska, agytakaro) dolgozom es mind epp felkesz allapotban van, szoval lehet, hogy a konnyu utat valasztom es gyorsan a babakat fejezem be:-)

Kaoka Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1168
Megnéztem ott van még. A 2. oldalon babakészítés cím alatt találod.
Előzmény: Törölt nick (1164)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1167
Most csinálj a tarkónak egy gombócot, azt varrd hozzá, nejlon harisnyával húzd be a fejet és amilyen szorosan csak tudod hátul varrd el. Azután a harisnya szinével megegyező cérnával a kivarrt részeket öltögesd át. A szemeket és száját hímezd. Ildu képtárában megtalálod ezt a fajta technikát, ha még ott van.
Előzmény: Törölt nick (1164)
vörösrébék Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1166

Jóisten, ki ez, Voldemort?

Komolyan, két féle karaktert tudok elképzelni neki, az egyik egy ilyen gonosz, valami szürreális-gótikus ruhával, a másik meg egy nyájas vadászember, vagy király.

Előzmény: Törölt nick (1164)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1165
Ja,a hupli az alján az egy nyakkezdemény, terveim szerint semmi sem láccik majd belőle.. :)
Előzmény: Törölt nick (1164)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1164
:PPPP

Ktimó, húúúúú, eddig is csodáltalak a dupla babanevelés miatt, de így... elképesztő.. :o

Csajok, kedvet kaptam Ildu varrt babájához, gyorsan kipróbáltam, ilyen arcot varrtam.
Most már csinálnám tovább.. de hogyan??

Az arcot hímezzem vagy fessem? És mivel? Milyen testet varrjak neki? Milyen stílusú ruhát? Soksoksok ötletet várok.. meg kritika is jöhet.. (csak azt ne mondjátok, hog yvarrjam át az egészet, mert már most lyukas az ujjam.. :D)
Előzmény: Camea (1162)
ktimó Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1163
Szia! Igen, de csak itthon. Már 7 hónapos koruk óta tanítok angolt, heti 5 órám van. Most pedig elvállaltam egy általános iskolás angol levelező verseny egész éves anyagának (8 forduló) kidolgozását 3 különböző szinten. Kettő már készen van, a harmadik készül :-) Szóval igazoltan vagyok lemaradva a babával :-)
Előzmény: Törölt nick (1160)
Camea Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1162
... azt hiszed, nem jövünk rá, hogy most nézted meg a szótárban? :o))))
Előzmény: Törölt nick (1161)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1161
mellet= mellett
(sajna, ha gyorsan írok, a duplabetűket nem mindig veszi be a gép.. bocs.. )
Előzmény: Törölt nick (1160)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1160
Ktimó! Te dolgozol a kicsik mellet?!! :-o
Előzmény: ktimó (1150)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1159
Teljesen érthető, ha ilyen szép kis tündér mellett nincs kedved más babákkal foglakozni.. :)) Gondolom, ő már tesztelte a júliusi babádat.. :))
Előzmény: Kaoka (1137)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1158
Jaaa! jé, télleg... nekem akkor is hiányzik valami verbális pozitív végkifejlet.. Na, majd kitalálok valamit, aztán gyakorlunk a Böbi kutyánkon.. :D (Olyan agresszívek ezek a gyerekversek: Katalinka.., Hol jártál, báránykám.. , Gólyagólyagilice.., én még a Csigabiga, gyere ki-t is átköltöttem... :)) A többit meg egyszerűen nem éneklem.. :D)
Előzmény: Camea (1155)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1157
A nyaki gyűrődéseket úgy lehetne egy kicsit kozmetikázni, hogy (ha nyúlik az anyagod) egy kicsit hátrafelé húzod a ráncokat, az a helyes kis kalapka hátul eltakarja, a nyakába meg tehetsz több sornyi csipkét, vagy plusz egy kis szalagot, az is fed... Nagyon kedvesek lettek! :) Netán testvérpárnak készült,hogy kettő kellett belőle?
Előzmény: ildu (1143)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1156
Na, legalább valaki szorgoskodik is, míg egyesek (khm..én :D) csak a szájukat járatják..
Ügyes vagy!! :) Segal: Lol!! :D
Ne hagyd magad, az ilyen típusú arcformázás nagyon nehéz, sokat kell gyakorolni, hogy valóban jó legyen.. (Ez nem saját tapasztalat -én még nem mertem nekifogni- hanem látom a profi babakészítők honlapjain a kezdő munkáikat..)
Nem lyukadt ki az ujjad, míg kivarrtad az arcot? :)) A töméssel is formáztad a kiugró részeit vagy csak varrással? A fejforma és a keze nekem nagyon tetszik!
Az a véleményem, ha már ilyen komoly munkába kezdesz, nem szabad sajnálni belőle az anyagot, inkább használd fel, ami van, aztán majd szerzel másikat... legalább a látszó részeket (a fejen kívül a kezeit) érdemes lett volna a világos anyagból varrni, mert a másik rózsaszín már egyáltalán nem emberi.. :)) A lábai egy picit mintha rövidek lennének a törzséhez..(De itt visszautalok arra, amit tegnap mondtam.. nincs túl jó érzékem az arányokhoz..) És még egy utolsó: szerintem ez a babatípus már egy kicsit komolyabb arcot kíván- akár hímzéssel, akár festésel.. de az a piros száj nagyon "leugrik róla"..
Amúgy fiúnak vagy lánynak tervezted eredetileg?

Remélem, nem haragszol meg, amit írtam építő kritikaként írtam, ha én csinálnék ilyent, én is ezt várnám Tőletek, persze megfogadni meg nem kötelező a tanácsokat.. :))
Nagyon kíváncsi leszek a végeredményre!! :)
Előzmény: ildu (1136)
Camea Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1155

... közben lehet a kis plüskutyusnak a fejét, farkát, hasát... stb. simogatni, puszilgatni, szeretgetni....  és meg lehet tanulni a részeit... nincs ezzel a verssel semmi gond, mert ahol bibis, megpusziljuk, oszt meggyógyul a kutyuska! :o)))))))

Anyukám óvónő.... nagyon sokan azt gondolták és gondolják ma is, hogy én is az vagyok.... pedig... :o)

Előzmény: Törölt nick (1152)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1154
Természetesen TUDOK furulyázni!! És nem terhesség alatt tanultam, hanem 8 évesen (aztán meg is maradt a hangszerismeretem ezen a szinten.. :D) De hiába tudok, ha nem tudom, hogy az egybé jegyzésnél hová esik a kottára a dó... Éééérted? (De ha megmondod, hogy a kottán mi a kezdő hang, utána már én is lefurulyázom.. :)) Úgyis tudom, hogy csak meg akarod úszni a kornyikálást.. :PP

Ktimó, Sára is mindig kiveszi a kezemből a furulyát.. :)) Van úgy, hogy mondom neki, hallgassunk zenét (akkor bekapcsolja egyedül a CD-t), de ha nincs hozzá kedve, hozza nekem a furulyát.. aztán bizonyára úgy gondolja, tudja ő ezt jobban is, kiveszi a kezemből, és elkezdi ő fújni.. :)) Néha hagyja, hogy befogjak rajta néhány lyukat, de még nme nagyon értékeli, hoyg ekkor más hangokat tud kiadni.. :)) Aztán ha megunja, visszalöki a számba a furulyát, ő meg fogja a ksi xilofonját, s hangszeren, énekkel kísér.. :))
Előzmény: Camea (1135)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1153
Ktimó!! Én is csak úgy vagyok ám napközben, h. a gép állandóan megy (más miatt), s ha Sára alszik, vagy jól elvan magában ,akkor bekukkantok, van-e új hozzászólás.. :)) tegnap olyan buggyanat meleg volt, hogy a déli órákban inkább nem is csináltam semmit, így produkáltam ennyi (értelmetlen) hozzászólást.. :))
Előzmény: ktimó (1150)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.18 0 0 1152
Oviban lenne a helye, soksok lelkes visongó apróság között.. :))
ennek a kutyás versikénekigazán kitalálhatnátok valami felvidító uccsó verszakot is.. Szegény kutyulit mindeki csak üti-veri... (Na, az ilyen verseket nem mondom én a lánykámnak..)
Előzmény: Kaoka (1151)
Kaoka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 1151
Köszönöm szépen Camea!
Így már beugrott, de Én nem tudtam, hogy ennyi versszakból áll. Ez már egy bővitett kiadás, vagy az szűkitett amire emlékezek.
Azt gondolom, hogy pályát tévesztettél. Nem is tudom hol lenne a helyed, de irodában biztos nem.
Előzmény: Camea (1148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!