Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

taormina1 2007.07.12 Creative Commons License 4488

Ha ez a választék, inkább az elsöben ismernék magunkra, bár ökelmével a szüret idején már ritkán lehet személyesen találkozni.

De mindez elenyészö gond a levélsárguláshoz képest. Attól tartok ugyanis, hogy az idénhez hasonloan a megtámadott részek jövöre nem fognak kihajtani.

Előzmény: Akka81 (4480)
nyakashegyi 2007.07.12 Creative Commons License 4487

Akka81 és Flanell, köszi a választ!

Akka81 2007.07.12 Creative Commons License 4486

Aranyosak lehettek :)

Én továbbra is küzdök a botrytisszel a rózsán :( Megint kaptak Discust, de félek csak egy széles mosolyt kapnék ha a boty tudna mosolyogni... Nincs valami ötleted?

Üdv

Előzmény: ElGreen (4482)
Flanell 2007.07.12 Creative Commons License 4485
Különféle növényekre különféle ÉVI van megadva, attól függően, hogy az adott (fogyasztott) növényi részekbe mennyire szívódik fel, mennyire bomlik le a szer.
Pl. a salátalevélbe nagy felületen szívódik fel, a sárgarépa tárológyökerébe összegyűlik egy adott szer, ezekre hosszabb szokott lenni az ÉVI.
Azért írtam, hogy a Karate szilvára 3 nap.
Előzmény: nyakashegyi (4483)
Akka81 2007.07.12 Creative Commons License 4484

Úgy érted a 3-28 napot, hogy a Karate É.V.I.-je az összes engedélyezett kultúrában? A különböző kultúrákban különböző a bomlási idő, erre mindenféle bomlásdinamikai görbéket adnak meg, ezek alapján (is, többek között) kapják meg az É.v.i.-időket. Mivel más-más a bomlás ideje, más lesz az É.v.i. a különböző kultúrákban. A végére számít a megengedett szermaradék is.

Üdv

Előzmény: nyakashegyi (4483)
nyakashegyi 2007.07.12 Creative Commons License 4483
Köszi! Még ma megveszem és este kinyomom. De mit jelent az, hogy az ÉVI 3-28 nap? Ez elég tág intervallum.
Előzmény: Flanell (4475)
ElGreen 2007.07.12 Creative Commons License 4482

Nagyon veszélyes kártevőkkel találkoztam reggel permetezés közben.

Melegítem éppen a gépet a fújás előtt és "egy" szörnyű fenevadat láttam.

10 füle volt. 8 kicsi, és  kettő nagy.

Lapult a vadszölő és borstyán szövedékében.

Közelebbmentem és láttam hogy 4 db tenyérnyi kismacsek rémülten néz a fehérruhás bácsira.... (az anyuka pedig az összesnél rémültebben nézett)

Kórokozók ide, kártevők oda a növényeken, a kismacsekokat messze elkerültem. A Kedves anyuka rémülen nézett rám hogy mit teszek velük, aztán békésen visszament a kölkökhöz.

Hát szocpol nélkül nem irígylem a nagyváros belsejében 4 pulyával....

Bocs az OFF-ért, de olyan aranyosak voltak hogy muszály volt leírnom.

EG

ElGreen 2007.07.12 Creative Commons License 4481

Épp ma reggel permeteztem Aukubát

én  az: Amistar+ Kasumin+ Wuxal super+ Csúnya nézéssel  kezeltem.

Előzmény: RKing03 (4478)
Akka81 2007.07.11 Creative Commons License 4480

Sajna a molyoknál az jön be a leginkább, ha a védekezést a tömeges lárvakelésre időzítjük, csakhogy ez kiskertben nehezen valósítható meg... :(

Ilyen a látogatód, vagy

1 (forrás: yates.com.au)

inkább ilyen?

2 (forrás: viarulal.com.ar)

Üdv

Előzmény: taormina1 (4479)
taormina1 2007.07.11 Creative Commons License 4479

Szia, sajnos nem sikerült ilyen beható vizsgálatot tartanom. Se a foltok, se a foltos levelek számát nem tartottam nyilván.

A kukacos gyümölcsben (szüret összel) böven van rágcsálék is, ürülék is, kivülröl gyakran gyorsan terjedö rohadás is. Most nagyon kevés van rajta, a fertözött részeken (ezek aránya némileg megbecsülhetö a távoli képröl) egyáltalán nem kötött meg.

Előzmény: Akka81 (4476)
RKing03 2007.07.11 Creative Commons License 4478

A képek lemaradtak. Íme:

RKing03 2007.07.11 Creative Commons License 4477

Sziasztok!

Aki tud segítsen légyszi'. Mi lehet a problémája ennk a japán babérsomnak? Egy kertész valami gombára gyanakodott és Discus-t javasolt. Ám ez nem segített. Lassan egy éve (ami óta meg van) szenved szegény ezzel a korsággal. Előre is köszönöm!

Akka81 2007.07.11 Creative Commons License 4476

Szia!

Igen, emlékszem :) Szóval, ha használt a kezelés, akkor a foltok nem terjednek tovább. Tehát nem lesznek újabb foltok a beteg leveleken és az eddig még nem fertőzött leveleken sem. Plusz a gyümi is rendben lesz. Mikor lesz a szüret kb. erről a birsről?

Na akkor tegyünk rendbe ezt a kukackérdést is :) Láttál korábban olyat, hogy a hajtáscsúcs száradt volna? A magháznál mit láttál egy ilyen kukacos gyüminél? Megvoltak a magok, volt benne rágcsálék, ürülék?

Magnoliáról meg ubiról jó lenne egy egyleveles kép is.

Üdv

Előzmény: taormina1 (4473)
Flanell 2007.07.11 Creative Commons License 4475
Pl. a Karate 2,5 WG ÉVI-je 3 nap.
Előzmény: nyakashegyi (4474)
nyakashegyi 2007.07.11 Creative Commons License 4474

Sziasztok!

Az őszibarackfáim és a szilvafáim levelei tele vannak tetvekkel. Viszont lassan beérnek a gyümölcsök, talán jövő héten már szüretelhetek. Eddig zolone-val permeteztem, de annak 21-30 nap az élelmezés-egészségügyi várakozási ideje. Milyen megoldást javasoltok? Hallottam csalánléről, beáztatott mosószappan levéről, kamillaforrázatról. Van valakinek tapasztalata?

Előre is köszi a segítséget.

taormina1 2007.07.11 Creative Commons License 4473

Sziasztok, Akka Antisys, talán emlékeztek még a birsalmámra. Nos látszólag nem változott a helyzet, de az a baj, hogy nem is tudom, hogy lehetne észlelni a változást, hiszen az egyszer már megbetegedet levelek nem gyógyulnak meg. Kapott Orthocidod, Topsint, meg Karatet, mert mindig nagyon kukacos a termése, meg még régebben marhatrágyát, és wuxalos- zöldítökomplexes beöntözést meg permetezést. Most így néz ki a levele, meg az összkép. Van még teendö?

Talán azt is meg tudjátok mondani, hogy ennek a Magnoliának, meg az üvegházi ubinak mi baja. Utóbbi kapott Orthocid-Sanmite kevereket.

mixmaster 2007.07.10 Creative Commons License 4472

Kössz a hozzászólásokat, tény hogy elég kötött talajon, gyenge trágyázás mellett jelentkezik  a fonnyadás.

Idei jó évnek igérkezik, kiváncsi vagyok hogy lombtrágyázással tudok-e segiteni rajta.

Így van ahogy irtad, egy dolog az elmélet, másik a gyakorlat, de hát ez van, már megszokhattuk évszázada:))

Előzmény: Ferig (4452)
alfi13 2007.07.09 Creative Commons License 4471
Azt hiszem a Neviken nem keverheto a kekovel egyaltalan .
A kekovet meszel kellett volna semlegesiteni de ez mar keso. (bocs de egy angol nyelvu gepen irok itt nincs ekezetes betum)
Előzmény: Béla1007 (4465)
Akka81 2007.07.09 Creative Commons License 4470

És természetesen kontroll csoport is kell.

Üdv

Előzmény: Akka81 (4469)
Akka81 2007.07.09 Creative Commons License 4469

Ja, és az időtartam legalább 1,5 év. de ált. inkább kettő. De tarthat egész az állat élete végéig is.

Üdv

Előzmény: Akka81 (4468)
Akka81 2007.07.09 Creative Commons License 4468

Szia!

Patkányokon vagy egereken történik a karcinogenitás vizsgálata (alapból). Hím és nőstény csoportokat képeznek, ezeknek adagolják a vizsgálati anyagot különböző töménységben. Az anyagot ált. a takarmányba keverik, vagy oldatban kapják. Esetleg lehet olyan is, hogy bélben oldódó kapszulába zárva vezik fel az anyagot a kisérleti állatkák.

Dózisonként és nemenként legalább 50-50 állat kell, ők az egész vizsgálat végéig szerepelnek. Ha közben van fázisvizsgálat (pl. 6.-12.-18 hónap stb.) akkor arányosan nagyobb létszámmal kell számolni. Egyébként legalább három dózis kell, ezeket az akut po. DL50 érték adott százalékában fejezik ki. Általában 5, 10 és 20% a három érték, de lehet több is.

Ha a kisérlet alatt elhullik egy állat, akkor azt fel kell boncolni, és kell egy rutin szövettani vizsgálat is. Vérvétel is van, a kisérlet végén mindenképpen, de közben is lehet. Közben persze folyamatos a klinikai megfigyelés, figyelik a tömeget, a táplálékfogyasztást stb.

Az R40-nél a rákkeltő hatás korlátozott mértékben bizonyított, az R45 pedig lehet, hogy rákkeltő.

Üdv

Előzmény: kgy2316 (4466)
Antisystem 2007.07.09 Creative Commons License 4467

Szerintem jövőre ki fog zöldülni, a rezes perzselés nem szokta elpusztítani a fákat.

ÜdV

Előzmény: Béla1007 (4465)
kgy2316 2007.07.09 Creative Commons License 4466
nem tudja valaki hogyan végzik azokat a kisérlezteket, aminek alapján felkerül a "R 40-rákkeltő hatása korlátozottan bizonyított" felirat a cimkére? Mi a különbség az R40 és R45 ("R 45- rákkeltő hatású lehet") között?
Béla1007 2007.07.09 Creative Commons License 4465

Köszi !!!

:))))))))))

Azt hiszem kicsit akkor megégettem a leveleket mert plyan rozsdabarna lett szinte mind :((((((

Remélem a fáknak nem lesz baja??

Antisystem 2007.07.09 Creative Commons License 4464

:))

ÜdV

Előzmény: cserella (4459)
Antisystem 2007.07.09 Creative Commons License 4463

Szia!

A tűzelhalást bacik okozzák.

Kasumin 2L - ha még kapsz.

Champion vagy más rézhidroxid - készítmény, de csak 25 fok hőmérséklet alatt és alkonyatkor vagy reggel, mert perzselhet!!!

ÜdV

Előzmény: Béla1007 (4462)
Béla1007 2007.07.09 Creative Commons License 4462

Sziasztok !

az alábbi kérdésem lenne: Észrevettem hogy szárad el az almafám és a körtefám hajtás hegye. Kérdezem a szomszédot hogy mi ez? A komának sok fája van szóval ért hozzá! Mondja hogy tűzelhalás és hogy rezes permet kell pl kékkő + a beteg részt levágni elégetni. kevertem is egy koktélt van lemosó folyékony permetem(nevikén) + tettem bele kékövet. Bevetettem és most azt látom hogy dobja le a levelet a fa :(( Lehet hogy erős lett a permet?? Aza kérdésem hogy nem lesz baja a fának ettől ?? Illetve mit lehet bevetni tűzelhalás ellen?? Elmentem magboltba kértem szert MILTOX special extra ezt kaptam de erre az van írva hogy pirosbimbós állapotig lehet használni ??

Mi a jó mególdás??

Köszi

Akka81 2007.07.08 Creative Commons License 4461

Mi újság a körtével?

Üdv

Előzmény: papus_03 (4399)
Akka81 2007.07.08 Creative Commons License 4460

Szia! Nem próbáltad még a Bravo 500-at? Közben eszembe jutott, hogy a Clortosip, persze amíg forgalomban volt, kapott engedélyt dísznövényekben levélbetegségekre. Rozsdára nem, azt nem tudom arra jó lenne-e. A hatóanyag meg a mennyisége is ugyanaz mindkettőnél.

Üdv

Előzmény: ElGreen (4217)
cserella 2007.07.08 Creative Commons License 4459
Helló Antisys, jó hogy visszatértél:)