Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

R-69 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 95

Szia ajánlanék textilfestéket:

http://kreativdiszkont.hu/spd/unas_108140/Textilfestekek_30_ml_16_szinben

Igaz ez Gyálon van.

 

Előzmény: fenris (85)
izsakig Creative Commons License 2008.11.14 0 0 94

sziasztok

suzuki swiftemhez (2001-es) szereztem bontott tetőszárnyat, sötétkéket. az autóm pedig fehér.

nem drágán, de azért jó minőségben hogyan lenne a legcélszerűbb átszínezni, festeni? milyen fesékkel (márka, típus, anyag).

milyen lépéseket hajtsak végre.

vagy inkább vigyem el szakemberhez? kb mennyiből jönne ki (otthon, szakember)

pro circuit Creative Commons License 2008.08.24 0 0 93
Sziasztok! Volna egy kérdésem. Most lett lefestve a Fiat Punto 55s-em Neolux 1k-val és polirozni szeretném! Valaki tudna segiteni hogyan kell? Polirgépet a jövő hétre sikerült szereznem! Mi kell hozzá és mi a menete? Válaszotokat előre is köszönöm!
elso_utemes Creative Commons License 2008.03.20 0 0 92
Eladó AB121-es szórópisztoly, jó állapotban rendesen karban tartva, kitisztítva.

Ár: 8.000 Ft

Telefon: 06306857300
bosznay Creative Commons License 2008.01.22 0 0 91

Sziasztok!

 

Ha esetleg valaki esetleg gondolkozik airbrush festésben valamilyen felületr (autó, motor, szinte bármi) nézzen szét az oldalunkon http://twinforce.uw.hu/index.html

 

Az oldalon találhatóak képek és elérhetőség is.

condriXM Creative Commons License 2007.11.23 0 0 90

Tony pár új munkája:

 

trike

 

 

Motorhead
tamiya Creative Commons License 2007.10.11 0 0 89
Szevasztok!

Még új vagyok ezen a részen.
"Amatőrként" szeretném az autómat lefényezni (Renault 4). Gépész végzettségem lesz (remélem fél év múlva). A lakatos melókat, eszközhiány miatt csak karosszériással tudom elvégeztetni, de a festést magam szeretném megcsinálni.
Milyen kompresszort ajánlotok, ami megfelelő egy "otthoni" festéshez, s ár-érték arányban is jó. Persze nem vágyok még oly minőségi festésre, mint a gyári vgy profi által csinált, de azért meglehessen jelenni a verdával...

Einhell márkával mi a tapasztalt?

50L-es, 8-10 bar nyomású 1 hengeres kompresszor megfelel autófényezésre?
Vagy inkább a 80-100L-es 2hengeres kompresszorok az alapok? Melyik az, ami egy alapcélra, FESTÉSRE megteszi?

Köszi, Daniel
1044 ÖBB Creative Commons License 2007.09.06 0 0 88

Sziasztok!

 

Valaki nem tudja véletlen, hogy Badger 100LGL-es pisztoly alkatrészeihez hol lehet a legközelebb hozzájutni?

Lehet ezt itthon vagy pl. Bécsben valahol kapni, vagy rendelni kell?

 

Köszönöm a válaszokat előre is!

fenris Creative Commons License 2007.07.27 0 0 87

Nagy vagy, kösssz!!

Előzmény: kadettc (86)
kadettc Creative Commons License 2007.07.18 0 0 86

Nem vagyok pesti, próbáld meg művészboltokban, vagy makettboltokban.Vagy keress rá a guglin.Tudtommal a Createx gyárt ilyen festéket.

Előzmény: fenris (85)
fenris Creative Commons License 2007.07.18 0 0 85

Fú, nagyon köszönöm!!!

Esetleg tudnál ajánlani valami boltot, ahol ilyet vehetnék Pesten?

Tényleg nagyon köszönöm!

Előzmény: kadettc (82)
kadettc Creative Commons License 2007.07.18 0 0 84

Helló poohkiller!

Az sokmindentől függ.Kompresszort tudsz magad is rossz hűtőből csinálni, tehát ingyen van.Pisztolynak első próbálkozásra pl. egy Badger 250-est pár ezerért meg tudsz venni.Badger 350-es van a Conradnál 4990-ért.Ezenkívül kell még festék.

Előzmény: poohkiller (81)
kadettc Creative Commons License 2007.07.18 0 0 83
Jó az oldal.Sokmindent megtalálni.
Előzmény: miniz (79)
kadettc Creative Commons License 2007.07.18 0 0 82

Helló Fenris!

Igen működnek.Direkt erre lettek kitalálva.

Üdv.

Előzmény: fenris (80)
poohkiller Creative Commons License 2007.07.04 0 0 81
Sziasztok!

Egy nagyon alap kérdésem lenne - mi más, hiszen még kezdő sem vagyok -, szóval mennyibe kerül az airbrusholásba belekezdeni? Úgyértem ha mindent nulláról kezdek el, nem kell sem maszk, meg hasonlók, csak simán gyakorolni szeretnék.
Előre is köszönöm a segítséget, üdv
poohkiller
fenris Creative Commons License 2007.07.04 0 0 80
köszi, az említett vasalóval rögzíthető festékek működnek a szórópisztollyal? Mert a szórás fontos elem lenne a festésben.
Előzmény: kadettc (58)
miniz Creative Commons License 2007.07.04 0 0 79

91ben kezdtem az AIRBRUSH festést. 93-tól voltam vállakozó de kb 5 éve visszadtam az egészet mert a sok igénytelen matricakivágós lesöpörte az igényes dekorációt a piacról. Természetesen énis jobban szerettem tankra autóra testre festeni de valamiből megis kelett élni, arra volt jó a reklámfestés...

 

moci

-

Valóban az http://airbrush.lap.hu  n sokmindent megtaláltok legalábbis remélem mert én szerkesztem ;)

vw_golf1.6TD Creative Commons License 2007.06.01 0 0 78
megvagyok a csatlakozókat rádobtam a vízleválasztóra, már csak a festék kellene, meg a többi anyag és egy rakás pénz még 1-2 dologra az autóra és mehetne is a fényezés. :))
Előzmény: Fricc 58/1 (77)
Fricc 58/1 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 77
Üdv! Bocs, kicsit elfoglalt voltam... de igérem még ma válaszolok az emiledre! Meg sem néztem még, semmi időm nem volt...
Előzmény: vw_golf1.6TD (76)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2007.05.30 0 0 76
Úgylátom Ficc, dolgozol, hogy nem válaszolsz az e-mailemre. Jó munkát :)
Holnaptól nekem is meló csak nem fényezés .. amint összejön a lóvé meg levizsgázik az autó, szedem apró darabokra, már alig várom.
Előzmény: Fricc 58/1 (74)
Fricc 58/1 Creative Commons License 2007.05.26 0 0 74
Nem tudom! Én ezt, meg a lakatos-fényezős topikot látogatom ebből a témakörből...
Előzmény: vw_golf1.6TD (73)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2007.05.26 0 0 73
szia Fricc, úgylátom van egy másik topic is ami közel áll .. "lakatolás, festés... " van még valami hasonló amiről nem tudok és a festéssel kapcsolatosan beszélnek/cserélnek eszmét az emberek? köszi :)
Előzmény: Fricc 58/1 (72)
Fricc 58/1 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 72
mailt megkaptam, ment a válasz :)
Előzmény: vw_golf1.6TD (71)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2007.05.23 0 0 71
azon is gondolkoztam már, hogy csak nyár végén kellene festeni, addig ki tudja milyen jégeső kap el, akkor meg nem csak a jégeső ,hanem az ideg is elkapna ,ha pl a 2 napos festésemre hullana az összefagyott vízcseppek tömkelege !! :))

egyébként ment egy mail .. ;)
Előzmény: Fricc 58/1 (70)
Fricc 58/1 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 70
Jó ötlet az egész vasat újrafújni, csak sok meló. De magadnak megéri:)) A sikkenst dicsérik, állítólag jól lehet dolgozni vele. Bár az ára alapján (ha nem lopott) először csak egy decit próbálnék ki. Ha 3 nap száradás után körömmel meg lehet karcolni, akkor felejtsd el. Gondolom tudod, hogy ha szép végeredményt akarsz, akkor sok csiszolás, lehet, hogy sok gitt (de azért vékonyan) és füller is kell hozzá. ...és jól döntöttél, ha nem akarod elkapkodni. A határidős munkákat én is kicsit szarabbul produkálom (bár nem észrevehetően). A gépről tehetnél fel képet, hadd csodáljam meg!
Előzmény: vw_golf1.6TD (69)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2007.05.23 0 0 69
Vettem egy hobbi kompresszort .. 4300V (V alakban állnak a levegőtermelő dugók) tuti láttál már olyat.. 412Liter/min levegőszívás :) Mivel a régi kompim beszart a sok termelésben így kénytelen voltam másikat venni (a régi 2500-1) 210L/m 1,5kW-s mégkisebb hobbikompresszor volt ,egy 120literes bojlerra kötve és úgy fújtam vele, de tényleg csak hobbi szinten, meg hát vagy 2 éve 1k-s neolux ment az autóra ami máig bírta, most kezd kicsit sárgulni, meg beletapad minden bogár, amúgy nem pattog le, csak nem a legjobb minőség, vagy lehet le kellett volna lakkozni :) Szóval vettem még 15méter pneumatikus levegőtömlőt, marad a régi szórópisztoly, bár láttam 70ért is :D Meg vettem egy levegőskulcsot(bár nem ide tartozik), mert mindig kölcsön kellett kérnem. Nagyjából ennyi, még csiszolópapír is kell, el ne felejtsem.. amúgy átnéztem az autót és sok a gittelési hiba, meg repedezés, meg 1-2 újabb gondolat amit el kéne tüntetni, átszabni, stb. szóval lehet az egész autót fújom megint, csak nem neoluxal. Inkább standox, vagy sikkens mostmár, a 2k -s neoluxot is csak kérdeztem, kíváncsi voltam rá, hogy ismered -e. Most néztem a forgalmim, hogy jun 28 vagy mikor lejár a műszaki, és mivel nem akarok kapkodni vele, ezért utána kezdek bele a festésbe, meg több mint valószínű hogy juniusban végig meló így hát juliusban festek, de legalább nem kell fűteni a garázst :)

A sikkenshez mit szólsz ? :) Haverom vett 15k-ért edzővel együtt 5litert
Előzmény: Fricc 58/1 (68)
Fricc 58/1 Creative Commons License 2007.05.22 0 0 68
Hát nem tudom, még nem próbáltam a 2k-s neoluxot... ha standox, mobihel körüli árban van, akkor inkább az utóbbiak valamelyikét javaslom... De bármelyiket választod fújj egy próbát a lökös olyan részére, ami nem látszik, de ugyanúgy készítsd elő festésre, mint a többi részt! Így szokod a festék tulajdonságait, kezelését és megtapasztalod mennyire veszik vagy nem veszik össze az előkészített felülettel. A festék fújás közbeni jellemzőit más sima felületre fújással is próbálgathatod, csak csiszold fel előtte 1000-es körüli papírral! Jó munkát! Miket vettél amúgy?
Előzmény: vw_golf1.6TD (67)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2007.05.22 0 0 67
Voltam szétnézni, már minden megvan ,csak a festék kellene és egy cserélhető betétes festékmaszk. Neolux 2k-ra mit mondassz? :)) Bár a múltkor aztmondtam nem fújom a biciklimre sem, a 2k-sról nem hallottam még ...
Előzmény: Fricc 58/1 (66)
Fricc 58/1 Creative Commons License 2007.05.20 0 0 66
Ja kicsit felületesen fogalmaztam múltkor de remélem értetted. Azt írtam "ügyelj az edző mennyiségére, várd meg, míg kikeményedik". Szóval ez azt jelenti, hogy ügyelj az edző mennyiségére, tartsd be az előírt keverési eljárást, fújd rá a felületre és utána várd meg, míg teljesen kikeményedik (bocsi nem nézlek hülyének, csak hátha hülyék is olvassák, aztán meg szapulnak) :)))
Fricc 58/1 Creative Commons License 2007.05.20 0 0 65
Nincs mit, ötezer:))) Tegyél fel majd képet, azokról a cucokról is, amit sikerült venned, aztán "majd a Budai" megmondja mit "főzzünk"...
A vizsgához meg kalappal!
Előzmény: vw_golf1.6TD (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!