Keresés

Részletes keresés

dune Creative Commons License 2007.05.16 0 0 74596

Köszi a választ.

Nekem már 5 napot késik, felhívom a dokimat.

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.16 0 0 74595
Igen volt ilyen meg olyan is hogy rövidebb de csak 1-2 nappal. Utána visszaállt normálisra.
Előzmény: dune (74594)
dune Creative Commons License 2007.05.16 0 0 74594

Sziasztok,

 

Már régóta olvasom az oldalt, de csak most regisztráltam. Túl vagyok 2 sikeretelen beültetésen, de nem adtuk fel. Készülünk a harmadikra.

Sok érdekes és hasznos dolgot olvastam, most szeretnék kérdezni, hátha valakinek van ilyen tapasztalata: veletek előfordult az, hogy a sikertelen beültetés után a következő ciklus elhúzódott és az addig rendszeres 28 napos helyett hosszabb lett?

Enikőaliz Creative Commons License 2007.05.16 0 0 74593

 JÓ Hogy pozitív dolgok is történnek mert körülöttem csak küzdelmet látok meg elkeseredettséget de tudom hogy a kitartás meghozza gyümölcsét,hétfőn volt a beültetés de a doki elszomorított hogy a méhnyálkahártyám nem valami vastag 8,5mm és most összekuszálódott bennem minden hol arra gondolok hogy sikerülnie kell hol meg arra hogy nem fog mert a doki se volt valami bíztató nagyon rossz ez a várakozás de nem adom fel ez a második lombikom.

petyaaa Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74592

Sziasztok!

 

Csak a biztatás miatt: harmadik nekifutás után most tartunk a terhesség betöltött 13. heténél.

 

Szurkolok nektek nagyon!

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74591
Na így, legalább nem kell idegeskedni. Örülök h nincs baj. 
Előzmény: szili74 (74590)
szili74 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74590

Sziasztok! Most beszéltem Tapolcával (a doki nem volt, csak az aszisztense), azt mondták, ez normális az ösztrogének miatt, csökkenie kell a mennyiségnek vagy meg kell szűnnie. Így legalább ezt is tudjuk, hogy ez normális...

(Végre valamiben én is első vagyok!!!!)

Előzmény: Törölt nick (74589)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74589

Nyugi! Látod, Dongónak is volt ilyeje. írd meg mi volt hadd tanuljunk belőle.

Előzmény: szili74 (74587)
szili74 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74588

Köszi. ez kicsit megnyugtatóbb..

Mi újság veled? Úgy emlékszem, te is most kezdted volna újra, mégsem?

 

Előzmény: Dongo.75 (74586)
szili74 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74587

9,5 volt a nyálkahártya, 4-4 tüsző volt, s csak egyszer jött barna vmi. Nem a petefészkemnél fáj (ott tegnap fájt), inkább a méhemnél érzem. Most nem nyugtattatok meg, azt hiszem, tényleg telefonálok...

Köszi a válaszokat!

Előzmény: Törölt nick (74585)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74586

Szia/sztok!

Én a stimulálást mindig nagyon megérzem, már a második-harmadik naptól szokott fájni a hasam és ez a nyákos cucc is jön belőlem, de úgy rendesen és volt már, hogy pici vérrel együtt. Ez szerintem is a vastagodó nyálkahártyától lehet, de hogy megnyugodj, hívd fel a dokid. És ne aggódj, hogy megrepednek a tüszőid jövő hétfőig, biztosan kapsz Decapeptylt (?) vagy Cetrotidet vagy vmi ilyesmit és ezek nem engedik, hogy elszálljanak.

Dongo

Előzmény: szili74 (74582)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74585

Bocs nem idegesíteni akarlak, lehet hogy csak máris nagyon vastag a nyálkahártya és valami pici hajszálér okozta, de azért jobb felhivni őket. Mennyi tüszőre eleht számitani?

Előzmény: szili74 (74582)
Szuszka08 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74584

Szia Szili !

 

Hányadik napon vagy ? mennyi tüsződ volt ? ha esetleg soka,attól fájhat a hasad.Nekem is fájdogált,mert Nekem nagyon sok volt. De a barnázásra nem tudok mit mondani,mert Nekem nem volt.De hátha valaki majd tud valami okosat mondani Neked erre is  addig is ne aggódj  !

Előzmény: szili74 (74582)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74583

Punkció előtti szúrogatás az a megnövekedett petefészkek miatt lehet. Inkább oldalt szoktam érezni. Punkció előtti barnázásról viszont még nem hallottam. Szerintem hivd fel a dokidat. Mennyire fáj? Mennyi a barna?

 

Előzmény: szili74 (74582)
szili74 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74582

sziasztok! kérdezni szeretnék: tegnap voltam UH-n, ahogy írtam, talán hétfőn lesz leszívás. Viszont ma egész nap fáj a hasam (általában középen alul), s volt egy kis barnázásom is. Mennyire szokott ez így lenni? Ugye nem kell aggódnom?

köszi a válasokat előre is!

szili

Lucilla Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74581
A kaáliban nekem még ez is szimpatikus: minden dolgozó nagyon kedves, velem eddig (bár olyan nagy múltam még nincs ott) senki nem volt durva, vagy türelmetlen.

(Az IRL név az a te neved, amit a való életben használsz, erre gondoltam:-))
Előzmény: Elvira70 (74580)
Elvira70 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74580

Megvan az időpont a Krizsa doktorhoz: június 22. Az alapján, amit írtatok, rosszabbra számítottam. A recepciós hölgy nagyon kedves volt és elsőre sikerült felhívni őket. Az első akadályon túl vagyunk :-)))) és legalább ez már pozitív tapasztalat.

Köszönöm, köszönöm a segítséget!!!!

Igen, valóban rosszul tudtam a támogatások számát, de eddig nem nagyon foglalkoztam a témával - mentségemre legyen mondva. Azért ez megnyugtató, hogy egylőre még nem szigorították meg.

 

Ami a Trentált illeti - szerintem leállunk vele, majd a doktor bácsi megmondja, hogy mi legyen.

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74579
Ja, még annyit hogy a férfimeddőséggel nem nagyon tudnak mit kezdeni és továbbküldik általában andrológushoz a férfiakat. Legtöbben a Szabolcs utcai klinikán kötnek ki.

Azért ha volt 2 spontán terhesség is akkor annyira nem hiszem, hogy vészes a helyzet.
Előzmény: Elvira70 (74573)
Woody-woodpecker Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74578
Nem az a Krizsa doki, hanem a fekete hajú, nem bajuszos. A Kaális honlapon, Munktársaink, Budapest, 2. képen, balra a legszélső. És egy zseni!
Előzmény: Elvira70 (74573)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74577
Nekem is olcsóbbak voltak a Kaáliban a gyógyszerek, de van akinek (Azalea) meg a BMC-ben volt olcsóbb.
Előzmény: dtamika (74575)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.15 0 0 74576
A Trentált a BMC-ben is adják de csak a punkció előtti 2 hétben mert átmeneti a hatása és a doki szerint "kimeriti" a heréket és 2 hét után nem jobb a helyzet !!!
Végül nálunk fel sem irta.

Szerintem azonnal hivd fel a Kaálit kérj időpontot, beszélj a választott orvossal és kérdezz rá erre.
Előzmény: Elvira70 (74573)
dtamika Creative Commons License 2007.05.14 0 0 74575

Szia Elvira,

 

pontokba szedném a választ, úgy egyszerűbb:) :

 

1. / az általad írt szigorításokat még nem vezették be, sőt el sem fogadták, júliusig biztos nincsenek napirenden, utána elképzelhető valamilyen lombikos szigorítás, de messze nem biztos. e percben 5 beültetést támogatnak, életkori korlát nélkül. 

 

2. / a kaáliba nem kell semmilyen beutaló, én október elején felhívtam őket (8 és 4 között) és kértem egy ún. "első konzultációs" időpontot. krizsához vagy 6 hetet kellett volna erre várni, úgyhogy megkérdeztem, kihez van leghamarabb időpont és hozzá mentünk, kb. 3 héten belül. teljesen meg vagyunk elégedve vele egyébként...:)

 

3./ az első konzultáció 12.000 ft-ba került, adtak számlát róla, ha van egészségpénztári tagságotok, elszámolható.

 

4./ vinni kell MINDEN eddigi nőgyógy. papírt, leletet, zárójelentést - ez fel tudja gyorsítani a kivizsgálást.  valószínű kérnek majd egy pár vizsgálatot még, ezt vagy náluk végezteted el - fizetni kell értük, az árlistát megtalálod itt: http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1525&Itemid=25

de máshol is elvégeztetheted, akkor akár ingyen is lehet  - bár tekintve az eü. mai finanszírozását, nem biztos, hogy sikerül erre rávenni egy háziorvost...

 

5. / ha minden előírt vizsgálat megvan, elkezdődik maga, a lombikprogram. ettől kezdve mindent a tb. fizet és hálapénzt sem fogadnak el a kaáliban. amennyire tudom, olcsóbb gyógyszereket írnak fel itt, mint a BMC-ben, de persze ez nagyon egyéni...

 

6./ a várólista hossza orvosfüggő is. ha jól tudom, személyes kvótájuk van, tehát a népszerűbb orvosoknál kicsit többet kell várni - de 1-2 hónapon már csak nem múlik...:)

 

 

Előzmény: Elvira70 (74573)
Elvira70 Creative Commons License 2007.05.14 0 0 74574

Az nem én vagyok szerintem, mert nem tom', mi az az IRL név ......

Előzmény: Lucilla (74567)
Elvira70 Creative Commons License 2007.05.14 0 0 74573

Sziasztok Lányok! Nagyon köszönöm a sok információt.

A genetikai kp., ahová jártunk pár háznyira van a Kaálitól, ismerős a környék. Sajnos mástól is azt hallottam, hogy főként a jelenlegi szigorítások óta (én úgy tudom ,hogy már csak kettő lombik TB-támogatott, az is csak akkor, ha a nő 40 év alatt van ?) nagyon hosszú a várakozási idő. Azt is javasolták, hogy egyből kérjek időpontot a beavatkozásra is. De gondolom, ez nem így működik, először a vizsgálat, utána lehet csak egyeztetni  továbbiakat....????

Megnéztük a Kaáli honlapját. Melyik a Krizsa doktor, a szemüveges hosszú hajú? Mi rá tippeltünk....  A Kaálit ajánlotta a jelenlegi orvosom is, és mellette szól még, hogy viszonylag közel van a munkahelyhez. De a hírnév átka meg ugye az, hogy biztosan eltelik jópár hét mire odakerülünk...

Egy másik tipp épp a Budai Meddőségi Kp. volt, a Szűcs doktor. De innen csak inszeminációs infóm van. Nekik bevált. Csak sokat kell várakozni a vizsgálatoknál, viszont ingyenesek.

És még egy ajánlásom van a Schöpf-Méreiből a Kósa doktor.  

Minden esetre holnap végigtelefonálom őket.

 

A méhpempő-tippet én is köszönöm. Gondolom ,ezt lombiktól függetlenül érdemes elkezdeni. Igen tudtam, hogy a closty vékonyít, pontosabban akkor tudtam meg, amikor már vagy 5 hónapja szedtem. Ezért is hagytam abba.

Tudomásom szerint a peteérésemmel nem volt probléma, nem is értettem, hogy miért kellett a clostit szednem, főként meg miután megtudtam ,hogy nem tesz jót a méhnyálkahártyának. Asszem, hogy ezzel elvesztegettünk hat hónapot.

 

Mosthogy a 3. inszemi alkalmával  az orvos megjegyezte, hogy nem annyira fényesek az Uram eredményei, kérésünkre (!) felírt egy kis tuningot, egy bizonyos a Trentál nevű bogyót. Ezt szedi egy hete, de a hatására nyilván várni kell ,ezért se futnk neki újra az inszeminek.  Esetleg ismeritek ezt a szert?

Ezekben a meddőségi kp-ban a férfiakat is kezelik szükség esetén vagy tovább kell menni andrológushoz?

És még egy kérdés: a Budairól azt hallottam, hogy kell szakorvosi beutaló. A Kaáliba is szükséges?

 

 

Még egyszer nagyon köszönöm a sok segítséget. Nekünk még nagyon szokatlan és idegen ez a lombik-téma, tartunk is tőle rendesen, úgyhogy biztosan fogok még kérdezni a kezdeti nehézségek túlélése végett.....

E. 

 

 

N.M. Creative Commons License 2007.05.14 0 0 74572

Szia Elvira70

Nem tudok okosabbat mondani mint a többiek, biztos, hogy mindenki az éppen aktuálisra esküszik. Egy biztos amiben mi is maximálisan egyetértünk: bp.-i Kaáli - Dr Krizsa Ferenc tökéletes megoldás lesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mindíg elérhető a legegyszerűbb kérdésekkel is (nekünk vasárnak reggel is készséggel válaszolt), és végtelenül rendes, határozott és nagyon profi.

Sok sikert!!!

Előzmény: Elvira70 (74549)
Lucilla Creative Commons License 2007.05.14 0 0 74571
Köszi az érdeklődést:-) Velünk mostanság nemigen történik semmi ontopik (várom az immunológiai eredményeimet), csak annyi, hogy lassan belefulladok a sok munkámba, nagyon várom a nyarat, hogy lehessen lazítani kicsikét.
Előzmény: szili74 (74550)
szili74 Creative Commons License 2007.05.14 0 0 74570
Gaspi! Írtam!
Előzmény: gaspoltshofen (74569)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.05.14 0 0 74569

Szia,

 

örülök, ha sikerült kicsit megnyugtassalak. Viszont a második mondatodat nem értem, de lehet, hogy csak lüke vagyok, ha gondolod, hogy nem itt szeretnéd megírni a magyarázatot, akkor a gaspoltshofen@index.hu e-mailre írhatod.

 

Gaspi

Előzmény: szili74 (74566)
szili74 Creative Commons License 2007.05.14 0 0 74568
Szia! Én megismertelek (te alacsonyabb a Szilvinél). A gólyahúzást már nem vártam meg, még előtte végeztem, s pont előtted mentünk ki a férjemmel (sötétkék pólóban voltam). Ha érdekel, honna ismertelek meg, írj e-mailt, ott kifejtem.. De ha gondolod, legköezelebb "leszólítalak.."
Előzmény: Enikőaliz (74564)
Lucilla Creative Commons License 2007.05.14 0 0 74567
Szia Elvira,
a legjobb döntést hoztátok, hogy továbbléptek, sajnos a nem meddőségi dokik többsége évekig is elkezelgeti a beteget, mielőtt továbbküldi egy meddőségi centrumba.

Hát ajánlani intézetet csak szubjektív alapon lehet, mindenkinek mások a szempontjai. Én is kaáli és Krizsa doki páciens vagyok. Nálam a döntésben voltak objektív (vagy annak hitt) szempontok, na meg erősen szubjektívek is.

Objektívek: a sikerreségi mutatók (pl. a hvg-s, ami alapvetően semmit sem mond, nem is túl hiteles, mégis jó ilyesmibe kapaszkodni), valamint hogy szakmabeli kollegám itt jelezte a legkevesebb szövődményt (túlstimu meg ilyesmi), na meg a nőgyógyászom is leginkább ezt ajánlotta.

Szubjektívek: a kaáliról igazából semmi rosszat nem hallottam (dícséretet minden más intézet kapcsán), azontúl a kaáliban eléggé jól működik az előjegyzéses-időpontos rendszer, és tekintve a munkámat (ami ahhoz képest, hogy nem a forprofit szektok, kitapossák a beleimet), nagyon fontos volt, hogy kiszámítható legyen, hogy el tudjak járni anélkül, hogy emiatt túl sok embert be kelljen vonni a dologba (a kaáliba leginkább ebédszünetben járok).

Krizsa doki nagyon jó, de való igaz, hogy nagyon népszerű, ezért leterhelt. Ezt viszont csak abban érezni, hogy az utóbbi időben csúszás van (korábban percre pontosak voltak). De bármikor lehetett hívnom, bármilyen gonddal, és akárhány kérdésre válaszol. Nagyon pragmatikus amúgy, ami főleg a férjemnek jön be.

A kaális várakozási időről sokféle infom van, van akinek legkorábban őszi kezdést mondtak már márciusban, de sokan már nyáron kezdenek. Konzultációs időpontot szvsz két hónapon belülre lehet kapni, utána pedig attól függ a konkrét kezelés elkezdése, hogy mi a gond és mi a megoldás. Úgy látom, a lényeges vizsgálatok megvoltak, bár lehet, hogy néhány vizsgálatot újra kell csinálni (pl. a spermavizsgálatnál ragaszkodnak a saját vizsgálathoz).

Szóval én azt tanácsolom, hogy mielőbb kérjetek időpontot (akár a kaáliba, akár máshová), a támogatás-szám csökkentés miatt nagyon sokan rohamozták meg az intézeteket.

(Az IRL neved is Elvira? Ismerek egyet:-))
Előzmény: Elvira70 (74546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!