Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

fr.uzsi 2007.01.23 Creative Commons License 73064
A blasztocita vagy blasztociszta, az egy fejlődési állapot a megtermékenyült petesejteknél. Általában az ötödik napra érik el ezt a szintet. Nagyon elnagyoltan a lényeg, hogy iyenkor már nem lehet megszámolni, hánysejtes az embrió. Természetes fogantatás esetén, kb ebben az állapotban van a megtermékenyült sejt, mire leér a méhbe. És ott megkezdődik a beágyazódás folyamata. Ugyanakkor mestérséges körülmények között nem mindig sikerül a sejteket eddig az állapotig elvinni. Mert ehhez még nagyobb odafigyelésre, speciális tápoldatra van szükség.
Előzmény: lucreziaborgia (73060)
Lucilla 2007.01.23 Creative Commons License 73063
lucrezia,
a blasztociszta az embrió egy állapota, amire kb. az 5. napon jut el. Ekkora a sok osztódás után (2-4-8 stb. sejtes állapoltból) egy üreges sejtcsomóvá folyósodik a bébi. A természetes úton történő fogantatásnál ezen a fejlettségi fokon történik a beágyazódás. Tegnap egy másik topikon láttam képet is, majd este megpróbálom berakni ide.
Előzmény: lucreziaborgia (73060)
Lucilla 2007.01.23 Creative Commons License 73062
Köszi:)
Hiányérzetem asszem nekem is lesz, annyi gyógyszert kell fejben tartani, hogy jegyzőkönyvezem a szurik beadását, mert különben két óra múlva nagyítóval keresném a beszúrás nyomát, amilyen hülye vagyok:)
Előzmény: fr.uzsi (73059)
Lucilla 2007.01.23 Creative Commons License 73061
Köszi:))
Előzmény: Törölt nick (73058)
lucreziaborgia 2007.01.23 Creative Commons License 73060

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne:

biztos sokan jobban tudjátok, nem lenne baj, ha megkérdezném pontosan mi az a blasztociszta? az interneten elég szűkszavúan írnak róla és lehet hogy engem is érint...

köszi!!!

mindenkienk drukkolok!!! és tényleg meg lehet szokni a szurkálást - sajnos - talán még emlékszik valaki, hogy én voltam az a "hisztis" aki nemrég sírógörcsökkel jelentkezett be.

fr.uzsi 2007.01.23 Creative Commons License 73059

Én úgy tudtam, hogy az utolsó gonal után szok lenni pár nap szünet...

Nem szokott. :) De ha belegondolsz, nem is lenne logikus. Az lesz majd a fura, hogy a punkció előtti napon nem kell szúrni semmit. :) Legalábbis nekem mindig az hülye jajbiztoselfelejtettemvalamit hiányérzetem szokott lenni.

Ja, és gratula az eddigi eredményhez. :) Csak így tovább!

Előzmény: Lucilla (73056)
Törölt nick 2007.01.23 Creative Commons License 73058
Uhh Luci, annyira drukkolok!!! :-)))
Előzmény: Lucilla (73056)
Lucilla 2007.01.23 Creative Commons License 73057
Dongo,
na ezt nem akartam leírni, de mégis leírom, hogy megnyugodj: én az eddigi egyetlen kihordott terhességemnél görcsökben fetrengtem a 15. (!) hétig! (Aztán átváltott keményedésbe). Már előre köszönt a II. női portása, annyiszor voltam benn az ügyeleten.
A görcs nagyon jó jel is lehet, a vér pedig a beágyazódáskor megpattant ért jelentheti (rutascorbint lehet rá szedni, ezt terhesek is szedik pecsételgetés esetén).
Előzmény: Dongo75 (73048)
Lucilla 2007.01.23 Creative Commons License 73056
Fruzsi:)
Igen voltam, elég jó híreket kaptam, 12-es a nyálkahártya (mondott valami e-t vagy l-t még, ez nemtom mit jelent). Volt 6 nagy tüsző (17-19-esek), meg sok kicsi, így abban maradtunk, hogy a 300-as gonalomat még két adagban megkapom ma és holnap, holnap éjjel tüszőrepi, pénteken punkció. A beültetés pedig hétfő vagy szerda (ha lehet belőlük blasztociszta). Ez majd vasárnap dől el.

Elég sokan voltak, úgyhogy várni kellett kicsit, na én persze jól széjjelstresszeltem magam ezalatt, hogy mi lesz, alig győzött megnyugtatni a Krizsa:) Kaptam vagy 10 oldalnyi aláírni valót, bakker, ha eddig nem lettem volna befosva, most tutira belennék, olyan részletes mellékhatáselemzés van (jó kis jogászuk van, hehe).

Én úgy tudtam, hogy az utolsó gonal után szok lenni pár nap szünet, nálam meg nem lesz, volt valakinek ilyenje?
fr.uzsi 2007.01.23 Creative Commons License 73055

Luci!

Voltál UH-n? Mi volt? Hányan vannak? Vagy még mindig számolják őket, azért nem jelentkezel? ;)

Dongo75 2007.01.23 Creative Commons License 73054

Köszi Lányok! Hát én sem ma gondoltam a tesztelést hanem esetleg csütörtökön, de nem hiszem, hogy fogok, mert mire hazaérek a teszttel megjön a vérzésem, amilyen peches típus vagyok. Meg baromi sok idő van még péntekig, tényleg bármi történhet. Hát így leírva, hogy a 8. nap!! Mintha már ezer éve lett volna! De gondolom ismeritek az érzést. Ez a Rettegés Foka című film, amiben én vagyok a főszereplő. A nyugis énemet már rég elhagytam vhol...

Dtamika? Mizu nálad?

fr.uzsi 2007.01.23 Creative Commons License 73053
Szerintem a 12. naptól már komoly esély van arra, hogy bejelez a teszt, még ha esetleg csak halványan is. :) Kitartás!
Előzmény: Andrea23 (73052)
Andrea23 2007.01.23 Creative Commons License 73052
Én is megőrülök a várakozástól!!! Én valószínűleg a 13.napon fogok tesztelni,hétfőn.
fr.uzsi 2007.01.23 Creative Commons License 73051

Dongó!

Ne tesztelj még, halál felesleges, nagyon korai még. Hát még csak a transzfer utáni 8. napon vagy. Szóval az még nagyon korai. Ha sikerült is, egyáltalán nem biztos, hogy van annyi hcg a szevezetedben, hogy azt már olyan mennyiségben üríted a vizelettel, hogy azt a teszt kimutassa.

Megsúgom, amikor terhes lettem, nálam ugyenez volt, hogy a transzfer után vérezgettem. Nem nagy mennyiség, de szinte minden nap jött belőlem hol piros, hol rózsaszín, hol barna cucc. Úgyhogy ez még semmit nem jelent, se jót, se rosszat. Ja, és görcsöltem is. De szerintem nincs is olyan, aki ne görcsölt volna a beültetés utáni két hétben, sőt még utána is, hiába sikerült.

gaspoltshofen 2007.01.23 Creative Commons License 73050

Dongó, alapvetően nem hülyeség a teszt, ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy már felkészülten szeretne érkezni a vérvételre, vagy inkább délben szeretné megtudni a 100 % pontos igazságot. Most néztem meg, 15-én volt a beültetésed, szerintem ma még korai lenne tesztelni, de csütörtök reggel már meg lehet próbálni.

Angyalka, veled mi újság van ,hogy döntöttél munkahely ügyileg?

Gaspi

mullyka 2007.01.23 Creative Commons License 73049
Halika.Szerintem vehetsz.Bár nem tudom hányadik napon vagy.De lehet hogy akkor nem agyalnál enyit hanem megnyugodnál.Reggel óta történt valami még?
Dongo75 2007.01.23 Creative Commons License 73048

Sziasztok!

Köszönöm a kérdést és a támogatást! Fruzsi, nagyon jól fogalmaztál, (mindent érzek amit említettél!) és folyamatosan jár az agyam. Egyik pillanatban bízom, másikban úgy érzem, hogy lehetelen. Reggel totál kiakadtam, mert egy véres golyó távozott belőlem (???) (bocs, bocs, bocs, hogy leírom, de muszáj!!) és ezt nem vmi jó jelnek veszem és akkor még finom voltam. Az állandó görcsölésről nem is beszélek. Gondoltam arra, hogy veszek tesztet (még sosem tettem), de azt hiszem nem jó ötlet. Szerintetek? 

fr.uzsi 2007.01.23 Creative Commons License 73047

Dtamika, Dongó!

Tegnap este már próbáltam nektek írni, de nem engedett fel az index. Na szóval. A lényege az volt, hogy a tünetek figyelését, hol fáj, hol szúr, mit érzek a petefészkemnél, méhemnél, derekamban, ha fáj miért fáj, ha nem fáj miért nem fáj, ezt nagyon gyorsan hagyjátok abba, mert teljesen megzakkantok. Tudom, nehéz nem odafigyelni, ha épp szúr, görcsöl, tompán vagy élesen belenyillal, de minél jobban figyeltek rá, annál fokozottabban érzitek. Ez a lombik velejárója. És bármit éreztek vagy nem éreztek, az égegyadta világon semmi, de semmi jelentősége nincs, se jó, se rossz. Úgy egyébként meg, ha valami van, bármi, fájdalom, megzuhanás, akármi, akkor meg gyertek és mondjátok el, kérdezzetek, hogy a többieknek mik a tapasztalatai. Higgyétek el, 10-ből 10-szer mindenre lesz megnyugtató magyarázat. :) A legrosszabb, amit ilyenkor tehettek, hogy begubózva agyaltok magatokban.

gaspoltshofen 2007.01.22 Creative Commons License 73046

Szia,

nem azért kérdeztem, mert nem vártam rá választ:) A hőemelkedés 37,5-ig teljesen normális dolog, sőt, az lenne gond, ha nem lenne emelkedett testhőd. Az pedig, hogy nekem mindegyik lombiknál változó volt, hogy mennyire tűnt fel, hogy őszinte legyek, a másodiknál vettem csak észre, szóltam is a dokinak beültetéskor, hogy nem gond e, és akkor magyarázta el, hogy a gond az lenne, ha nem emelkedett volna meg. Az utró olyan hormont pótól, amivel mesterséges terhességet szimulál, és normál ciklusban is, ha valakinek létrejön a terhesség, akkor a PÉ után fennmarad a hő. Azért ne dolgozz túl sokat, csak amennyi jól esik a fáradékonyság meg akár lehet jó jel is:)

Dongo veled mi újság?

Gaspi

Előzmény: dtamika (73043)
Dongo75 2007.01.22 Creative Commons License 73045

Dtamika, pont most akartam írni, hogy szerintem a hőemelkedés akár a hormonoktól is lehet. Nekem hőhullámszerűségeim vannak és a PMS minden formája megnyilvánul bennem. :( Aggaszt.

Ne mentegetőzz, mindenkinek vannak rossz napjai, írd ki magadból, szerintem senki nem fogja itt zokon venni! Nálam többet kínlódni pedig szerintem nem sokan tudnak! :)

Előzmény: dtamika (73044)
dtamika 2007.01.22 Creative Commons License 73044

Közben visszaolvastam, látom, hogy előfordult másoknál is hőemelkedés a progeszterontól. Ez eddig teljesen elkerülte a figyelmemet, lehet, hogy mégis megmaradok?:)

De nagyon lázasnak érzem magam ettől a kevéskétől is...

dtamika 2007.01.22 Creative Commons License 73043

Köszönöm kérdésed, semmi jó.:(

A görcsölés, pontosabban a húzó érzés a szeméremcsont magasságában még van, de nem állandóan, a petefészkemnél szurkál - gondolom, ez OK. Tegnap estig itthon nyomtam az ágyat, ill. a kanapét, ma elmentem dolgozni + ügyintézni fél napra, délután aztán az utróval el is aludtam. Mióta felébredtem, NAGYON rosszul vagyok, tűzforrónak érzem magam, a hőemelkedésem 37,1, de sokkal többnek érzékelem. Mindenesetre bevettem az ajánlott napi 1 Aspirin pezsgőtablettámat, hátha jobban leszek. Eléggé el vagyok kenődve - s most finomn fogalmaztam...:(

Bocs, a kissé túl részletes válaszért. Kár engem kérdezni, mert úgy látszik, csak a rosszkedv és a panasz dől belőlem...

Előzmény: gaspoltshofen (73038)
krisina 2007.01.22 Creative Commons License 73042

Sehol:-(

Decmeberben volt szerintem egy spontán terhességem. Legalábbis csináltam pár pozitív tesztet, de egy hét késés után megjött. :-(

Február 9-én megyünk a Kaáliba az első konzultációra. MOst váltunk intézetet. Lassan már 2x500 metformint szedek, de többet nenagyon szeretnék. Szerintem nekem ennyi elég lesz, de majd meglátjuk.

Az a fura, hogy a BMC-ben nem engedtek minket lombikra, mert, hogy férjnél bacik voltak. Elmentünk egy Kaális urológus professzorhoz és ő meg azt mondta, hogy ez olyan kis mennyiségű baci, hogy ettől simán mehet a lombik. Ahoz képest férjjel hónapokig szedették az antibiozikumokat. :-( Na, mindegy lényeg, hogy úgy érzem menni fog ez csak idő kérdése. :-)

Előzmény: trento35 (73037)
Katus27 2007.01.22 Creative Commons License 73041

Sziasztok!

Off

Trento! Ha kell tudok ajánlani nagyon jófej, hozzáértő dokit a megyeiben!

Katus

On

Előzmény: trento35 (73033)
kollina 2007.01.22 Creative Commons License 73040
Gratulálok a kisfiúhoz!
Az afp elég megbízhatatlan, ha csak pár nap eltéréssel veszik le, már más eredményt mutat. Sok országban már nem is ezt a fajta vérvételt csinálják. Bár nálad elég pontosan kiszámítható a 16. hét, de ha a doki azt mondja, hogy nem kell aggódni, akkor hidd el. Egyébként egy jó 4D uh is nagyon megnyugtató tud lenni, szerintem érdemes elmenni rá.

Előzmény: trento35 (73031)
kollina 2007.01.22 Creative Commons License 73039
Én is hozzá jártam. A vérvétel eredménye kb. 4 hét. Az utolsó vérvétel után érdemes időpontot kérni, persze kalkuláld bele a vérvétel eredményének idejét is, meg azt is, hogy az andrológiai lelet is legyen meg. A laborosok is tudnak egy kb. időpontot mondani arra, hogy mikor lesz meg a vérvétel eredménye. Nálam, ahogy a hormon és andrológiai eredmények megvoltak, egyből kezdte az inszemet. HSG-re nem küldött, mert azt korábban máshol megcsinálták és vittem a leletet. Más kivizsgálást nekem nem írt elő. Mi nála inszemmel indítottunk, aztán IVF lett belőle. Gondolom az IVF-t is elkezdni, hiszen a hormoneredményekből látja, hogy mit kell csinálni. Viszont készülj fel, hogy baromi sokat kell várni, akkor is, ha időpontra mész. Egy napi hideg élelem és innivaló legyen nálad. Ha már megy a program, akkor kicsit jobb a helyzet, mert először mindig a stimulációban résztvevőket hívják be - reggel vérvétel, aztán 11-kor uh -, közben csinálják az inszemet, punkciót, transzfert és utána jönnek a sima időpontosok.
Előzmény: Eraaa (73023)
gaspoltshofen 2007.01.22 Creative Commons License 73038

De jó látni téged:)

Igen e-mail megjött, csak még nem jött össze a levélírás, de valamelyik este rádcsörgök, az a legbiztosabb. Ne maradj ám sokáig az irodában, tessék vigyázni!!!

Fruzsi sajna már nem várólistás, és ha a kettes javaslatot elfogadják, akkor egyre többen nem leszünk azok:(

Hát mi is bízunk, hogy előbb-utóbb bele esünk a nagy számok törvényébe, és mi is javíthatjuk a statisztikát!!!!!!!!

Tessék hazamenni, és majd jelentkezem, de ha bentjársz azért jelentkezz ám le nálunk:)

Dtamika, Dongó, mi újság van veletek?

Gaspi

Előzmény: trento35 (73035)
trento35 2007.01.22 Creative Commons License 73037

Szia Krisina!

Te most hol tartasz? Köszi a jókívánságokat :-)

Előzmény: krisina (73036)
krisina 2007.01.22 Creative Commons License 73036

Szia Trento!

Szuper, hogy jól vagytok!!!! Kellmes babáskodást kívánok neked továbbra is!!!! :-)

Előzmény: trento35 (73031)
trento35 2007.01.22 Creative Commons License 73035

Fruzsi!

Ritkán jutok netközelbe, ma éppen bejöttem a munkahelyemre és már annyira hiányoztatok!

Gaspi mondta, hogy Tapolcán is várólista van :( Remélem nem kell sokáig parkolnod!

Fagyibabáid vannak még? Bocs, én most nagyon le vagyok maradva az infókkal!

Elfelejtettem írni, hogy a doki egy kisfiút látott a pocakomban...

Egyébként ha most szerdán a doki azt mondja, hogy az afp eredménytől függetlenül minden rendben van, el is fogom hinni.

Mikor nekem sikerült a lombik, a doki mindta, hogy nagyon jó a sikerarány Tapolcán mostanában (pedig én jó sokáig rontottam), most már a régi motorosoknak is bele kell esni ebbe a %-ba!

Előzmény: fr.uzsi (73034)