Keresés

Részletes keresés

Takoca_ Creative Commons License 2007.01.21 0 0 49127
hát ez elég szarul hangzik

én mentést majd reinstallt javasolnék.
Gondolom ez az amit nem szeretnél
Előzmény: utóember (49121)
Takoca_ Creative Commons License 2007.01.21 0 0 49126
belinkelhettem volna! :)

eredetileg www.sysinternals.com de annyira jók voltak, hogy megvette őket (is) a microsoft
szóval most itt van: http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/default.mspx

és ami neked kell (szerintem): http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/ProcessesAndThreads/Autoruns.mspx

letöltés a lap alján

zseniális cuccaik vannak, ingyé
Előzmény: fscent (49114)
Takoca_ Creative Commons License 2007.01.21 0 0 49125
bent vagyunk a legpörgőssebb topikok között :)
DJG Creative Commons License 2007.01.21 0 0 49124
Én már rég elvesztettem a fonalat, hogy hol is tartunk veled, de ha az a bajod, hogy két gép kell egy internetre, hogy az egyik géprôl lehessen netezni a másik bekapcsolása nélkül, és fordítva, azt úgy hívják, hogy router, és áfástul sem kell már egy tízest sem fizetned érte. Ráadásul még meg is véd a kintrôl jövô támadásoktól (persze, azért nem lehetsz felelôtlen utána sem, vírusírtó, szoftver tûzfal, egyebek akkor is kellenek).

Üdv,
Gábor
Előzmény: taormina1 (49120)
DJG Creative Commons License 2007.01.21 0 0 49123
A hecc kedvéért, egy kérdés. Majd megguglizom és kipróbálok, ha találok, de hátha valakinek van már eggyel jó tapasztalata. Keresnék egy abszolút minimalista CD-DVD-másolót, olyasmit, mint a SmallCDdriver (aki ismeri), ami semmi más nem tud, mint CD-t (audió vagy boot) ill. DVD-t (mozi vagy boot) egy az egybe lemásolni. Másolásvédelem kijátszása nem kell. Ne tessék nekem Neróval meg egyebekkel jönni, egy jó kis egyetlen EXE-s freeware program, az lenne a szép. Semmi más funkciója nem kell legyen, arra ott van a TC-ben a TCburner.

Üdv,
Gábor
utóember Creative Commons License 2007.01.21 0 0 49122
Safe mode-ban ugyanez van.
Előzmény: utóember (49121)
utóember Creative Commons License 2007.01.21 0 0 49121
Elfogyott a tudományom, segítséget kérek.

WinXP SP2 (angol)

Fájlrendszerhibák miatt elvesztek fájljaim, többek között a comctl32.dll fájl. Így a Windows nem is indult el, hiányolta ezt a fájlt. Először linux alól bemásoltam máshonnan egy ilyen dll-t a megfelelő helyre (magyar windowsból, de ez elvileg nyelvfüggetlen fájl szerintem). Ekkortól kezdve a gép úgy bootol, hogy a bejelentkezési képernyő (ahol felhasználót választhatnék) egyszerűen nem jelenik meg.

A gép nem fagy le, van egy fekete képernyőm és egy fehér mutatóm rajta. Hálózatról még látom is a megosztott könyvtárakat. Nem csinál semmit a lemezzel. Igazából ránézésre minden rendben van, csak a bejelentkezést felejti el felajánlani. :) A fájlokhoz máshogy hozzá tudok férni, de azért jó lenne, ha újra működésre tudnám bírni ezt a Windowst, anélkül, hogy teljesen újratelepíteném.

Nyomtam egy teljes repair installt, de a probléma nem oldódott meg. Ebből azt a feltételezést szültem, hogy a felhasználói profilokkal van baj. Fogtam, és átneveztem BartPE alól a "documents and settings" könyvtárat, és megnéztem, arra mit lép. Semmit, továbbra is pontosan ugyanaz történik, nem enged bejelentkezni. :)

Javaslatok? Köszi előre is.
taormina1 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 49120

Valahol már írtam, hogy nincs se pénzem se semmilyen szükségem laptopra.

Az egyedüli, amire szükségem van, az rendes internetkapcsolat lenne, de ha csak akkor tudok bemenni, ha a lakótársam gépe él, azt a problémát a világ összes laptopja, xp-je, meg mittudoménmilyen vasbövítése se olgya meg.

Előzmény: Törölt nick (49070)
DJG Creative Commons License 2007.01.21 0 0 49119
Perzse, de egyszerûsített fájlmegosztást elvbôl és rutinból kikapcsolom a legelején, itt meg csak annyi volt a baj, hogy a rendszer korábban mûködött, és csak egy elemét (igaz, a nyomtató ahhoz van kötve) telepítettünk újra, és nem akart úgy mûködni, mint régen. Az userpassword2-t meg mindig újra és újra elfelejtem...

Meg addigra már túl voltunk egy kis szíváson, álmomban nem jutott eszembe, hogy egy szép MSI lapra hibátlanul felcsusszanó XP/SP2 nem teszi fel az audiómeghajtókat, egyáltalán nem volt hang, úgy kellett levadászni a VIA-tól a meghajtót. Mi meg nem vettük észre, hogy nincs hang, és egy tv-tuner kártya nem mûködött miatta (de nem ám úgy, hogy kép van, hang nincs, mert akkor rájönne az egyszeri ember), már majdnem ô került gyanúba, hogy valami baja van, oszt egyszer csak látom az Everestben, hogy nincs audió egy darab se...

Üdv,
Gábor
Előzmény: Ambu-Lonci (49109)
jobblib Creative Commons License 2007.01.21 0 0 49118
Van WPA is meg WPA2 is, de egyikkel sem műxik...
Előzmény: Ambu-Lonci (49110)
B Pali Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49117
Innen is letöltheted, de mielőtt törölsz egy bejegyzést, alul a bal sarokban van egy "törlés előtt mentés" azt jelöld be, ilyenkor a Backup mappájába csinál egy másolatot, és ha baj van, onnan visszaállítható.
Nem csak törölni lehet a bejegyzést, hanem le is lehet tiltani (jobb klatty) az indulást.
Előzmény: B Pali (49116)
B Pali Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49116
Egyébként valószínűleg nem a program neve szerint találod meg, hanem valami setup, vagy install.exe, úgyhogy az elérési utat is nézd, honnan akar indulni.
Előzmény: B Pali (49115)
B Pali Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49115
Van egy Regseeker nevű program ami a registry tisztításon kívűl kilistázza milyen dolgok indulnak automatikusan. Azzal kiiktathatod. Tapasztalatom szerint olyanokat is megmutat, amit az msconfig nem.
Előzmény: fscent (49114)
fscent Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49114

Az hogy is van?

 

Lehet hogy egy tök egyszerű probléma, csak én vagyok hozzá nagyon hülye...

Előzmény: Takoca_ (49097)
fscent Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49113

Nem, nincs benn CD.

 

Folytonn onnan akar telepíteni, de mivel nem talál semmit (akkor sem, ha beteszem) mondja hogy tallózzak és mutassam meg hova tettem a "PhotoGalery"-t

Na erre nyomom én a 3 Cancel-t, és utána feladja.

 

De szerintem ez hosszú távon nem lesz így jó, ezért kavarok...

Előzmény: aulac (49093)
DJG Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49112
Affenét, ez a contro... az, amit minden alkalommal megfogadok, hogy többé nem felejtem el, és mindig elfelejtem... :-)

Üdv,
Gábor
Takoca_ Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49111
ez hol van? nem találom! grrr

vagy az "automatic logon"-ra gondolsz?



Előzmény: Ambu-Lonci (49108)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49110

Szerintem a kulcs cserénél lesz a gáz. WPA van?

 

AL

Előzmény: jobblib (49099)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49109

Mindenesetre érdekes helyzet. Ha főleg nyomtatás miatt van háló, de a felhasználók a saját gépükön tartják a saját adataikat, akkor ez pont az a helyzet, amire ki lett találva az egyszerűsített file-megosztás. Itt pont mindenki egyedileg kezeli a saját gépét, majd amikor másik gépen olyan erőforrást akar használni ami nem szigorúan titkos (pl. nyomtatót, vagy az egész világnak megosztott doksit), akkor simán vendégként nézi a hálót, ahol nem kell ezért bejelentkezzen, csak a nyomit megosztó gépen a vendégfiókot engedélyezni kell.
A sok gépnél sok jelszót kell megjegyezni esetre meg active directory-t (pl. SBS formájában) szoktunk javasolni.

 

AL

Előzmény: DJG (49107)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49108

De van, a control userpasswords2 beírására, ott állítható hogy ne kérjen jelszót...

 

AL

Előzmény: DJG (49107)
DJG Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49107
Most megoldottuk a klasszikus módon, ugyanaz a név és ugyanaz a jelszó, így működik, nem is csoda. De úttörőbecsületszavamra, ez a három gép régebben működött belépéskori jelszó megadása nélkül is (a la W2k, ahol lehet jelszavad, de beállíthatod, hogy bejelentkezéskor ne kérje. XP-n ilyen nincs, vagy én vakultam meg estére teljesen).

Üdv,
Gábor
Előzmény: Ambu-Lonci (49105)
Takoca_ Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49106
csak a kiváncsiság kedvéért:
mit csinál ha mindenhol ugyan azt a jelszót megadod az admin usernek és úgy próbálod?


Előzmény: Ambu-Lonci (49105)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49105

Fijjug. Az a felhasználó, akinek nincs jelszava sem, miért nem lehet a vendég?

 

AL

Előzmény: RodrigeZZ (49094)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49104

Nana. Ehhez a géphez speciel pont járna. Méghozzá olyan, amit még aktiválni sem kell, és bele van integrálva a gyártáskori legfrissebb javító csomag, meg DELL-es háttérkép, meg a HELP-ben olyan oldal, ami majdnem mindazt kiírná neked a gépről, amit az előbb az Aidával irattál ki...

 

Van olyan új gép amihez nem adnak, de azokon meg egy (rejtett) külön partíció van, onnan lehet visszarakni...

 

AL

Előzmény: Dées (49088)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49103

Csoda, hogy jelszó nélküli adminisztrátorokkal bármit enged.

Nem szokott hálón keresztül...

 

Nem lehet, hogy pont ebben az esetben pont segítene az egyszerű file megosztás? Csak engedélyezd a vendéget... Még mindíg klasszisokkal jobb ha Guest-ként nyomulnak a háló többi gépe felé, mint a jelszó nélküli admin...

 

AL

Előzmény: DJG (49091)
sjohn Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49102
Sziasztok!
Az miért van , hogy erre az oldalra regisztrációnál nem tudom beirni a kukacot? http://www.blogmusik.net/
Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49101

Szasz. A gépeddel a következő a teendő:

 

felmész a support.dell.com weboldalra, itt a Drivers and Downloads -t választva eljutsz egy oldalig. Itt beírod a géped gyári számát (a Service Tag mezőbe).

 

A WindowsXP English pont jó lesz a továbbiakhoz. Itt a weboldal megmutatja, hogy milyen drivereket tehetsz fel. Aszerint a következőt:

 

ATI Radeon Mobility, A08

 

És az asztali Radeon drivereket felejtsd el.

Nem rossz gép ez, szerintem többet tud, mint Te... (Broadcom Security platform, hardveres titkosítás stb...)

 

Üdv

AL

Előzmény: Dées (49076)
Takoca_ Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49100
egyébként kapsz valami hiba üzit vagy csak simán nem jön ki a nyomtatás?
Előzmény: DJG (49091)
jobblib Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49099
Közben annyi kiderült, hogy titkosítás nélkül teljesen normálisan működik a wi-fi-m, ha titkosítom, nem hajlandó csatlakozni a netre.. Ha van vkinek ötlete, azt megköszönném...
Előzmény: jobblib (49086)
Takoca_ Creative Commons License 2007.01.20 0 0 49098
és ha esetleg hozzá adod úgy a userket hogy gépnéve/administrator és full controll?
Előzmény: DJG (49091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!