Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.12 0 0 41170
"ha csak az a szűk mezsgye megy, akkor szem fény vesztővel."

Orwell, Kerouac.Igazából egyet dobtak csak, de az világirodalom lett.Nem baj, ha csak szűk mezsgye megy, ha azon csak te jársz, csak a tiéd, ha újat mondasz, vagy újszerűn mondod.
Vagy ha magyar.Krúdy, Mikszáth, Jókai, Ady. Ugyanazt ragozták egész életükben, mégis milyen jó.Nem baj ha csak egyfélét tudsz, ha azt nagyon tudod.
Előzmény: Törölt nick (41168)
capture the flag Creative Commons License 2007.01.12 0 0 41166

"amikor név nélkül mutatsz képet és sorra nem a fiatal titánokétól esnek hasra, ott valami van."

Bevallom hogy hazai ifjú és régi titánokkal nem foglalkozom, nem vagyok naprakész, de különösebben nem is érdekel. Nem sznobizmusből vagy lenézésből, egyszerűen csak nem érdekel. Még pontosabban, nem a hazai látásmód a prioritásom. Viszont úgy az elmúlt évben, amikor folytatni kezdtem örökzöld prodzsektemet, éreztem hogy kicsit berozsdásodtak a szemeim és tudatosan kezdtem  olyan fotósokat keresni, akiktől tanulhatok. Találtam. Nagy név nincs köztük. Magyar se, de lehetett volna, nem szelektáltam útlevél szerint. Amit tegnap mondtam, hogy most lett igazán demokratikus a fotózás, számomra azt jelenti hogy képet nézni is demokratikus. (Ez alatt a hozzáférést értem.) Jó esetben még pár éve is attól lett valakinek rangja, hogy jobb újságokban publikált (ez ugye nálunk eleve kilőve), jobb galériákban állított ki, szóval volt egy szelekció - meg kellett dolgozni a publikációért. Az interneten ez már nincs meg, szabad a vásár. És röhög a májam ha valami névtelentől olyan képet látok, amiért fél szemét is odaadná valami nagynevű. A fényképezés - akár művészi igénnyel is - sztem a létező legegyszerűbb dolog, inkább az a nehéz hogy valaki megtalálja a képeivel azt a kontextust amitől több lesz mint sima esztétikum vagy hangulatközvetítés. Ami megint erősíti azt a filozófiámat, hogy egyetlen témára kell ráállni és azt olyan mélységben megmutatni, amire csak az képes akinek az a lételeme, legalábbis egy bizonyos időre. Ez az otthoniak közül talán csak Fénernek sikerült. Ezzel persze nem azt akarom mondani hogy ő a nonplusultra. Olyan asszem nincs.

Előzmény: Törölt nick (41132)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.12 0 0 41165
bocs, copyright by alhazen
Előzmény: Törölt nick (41164)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.12 0 0 41164
én is írtam neked:)

cherchez la femme
Előzmény: Törölt nick (41129)
Majdnem Creative Commons License 2007.01.12 0 0 41163

egy kicsit hányinger a nicknvemmel való folyamatos tréfálkozásod ...  nem zavar, hogy erősen lesüllyedtél?

 

az itteni csend  -véleményem szerint- jelentős mértékben a veled való khm, nehézkes kommunikáció miatt alakult ki

 

szétmentünk egyéb topikokra, ahol nem te vagy aki kijelented a tutit ...  nem érzed ezt?

 

szerintem velem kapcsolatban sem jók a meglátásaid, de ez aztán igazán nem az én problémám, mindenesetre megtiszteltél a véleményed -még ha nem is elfogadható stílusú- elmondásával

 

a "fotós" nálam nem olyan magas pozíció (sajnos?) amiért érdemes lenne irigykednem, viszont a "nagyarcok" irritálnak, akár kivagyi kölykök, akár elfogadott, befutott "fotósok", akár gördülő kövek, akár virtuális bokaropogtatók

Előzmény: Törölt nick (41160)
Gernyo Creative Commons License 2007.01.12 0 0 41162
"ha kijelented, hogy a kutyaszar nem lehet művészet, akkor kvázi meg akarod (tudod) mondani, mi lehet az"

ha kijelentem... akkor talán majd meg akarom mondani, hogy mi a művészet

mivel azonban eddig nem jelentettem ki, ezért szerintem kár is ilyen találgatásokba bocsátkozni...






Előzmény: Törölt nick (41161)
Gernyo Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41159
1;kérdések:

"a magad részéről a művészettől akarsz eltekinteni?"

nem

"avagy megmondani neki, merre menjen és merre ne?"

nem, ezetetet sem nem szeretném

2; állítások:

" a művészet lényegét tagadod "

én nem érzem így, ettől függetlenül jogod van ezt feltételezni ( naná )

" amivel eleve a művészet lényegét tagadod. a szabadságot. "

még ha eleve tagadnám is a művészet lényegét mint olyat, ez attól még nem feltétlenül egyenlő a "szabadság" tagadásával.

pl. ha egy művész nem alkothatna szándékainak megfelelően, attól még elmehetne szabadságra..

( csak, hogy hozzátegyek én is valami kreatívat )
Előzmény: Törölt nick (41154)
Majdnem Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41158
élményben szlejer, kegyes a hasonló, csak kicsit másképp
Majdnem Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41157
a veled való beszélgetés leginkább egy harapós dakszlival valóhoz hasonlítható, aki folyamatosan kapkod a bokám után ... kinek jó ez?
Előzmény: Majdnem (41156)
Majdnem Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41156
mondjad! ... haddlássam mennyire jársz már elől az életutadon
Előzmény: Törölt nick (41155)
Majdnem Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41151
mivan kicsim, terhes vagy?  :)   nem én vótam!!
Előzmény: Törölt nick (41127)
Majdnem Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41150
nem lassan  .. ez a trendi kisebb lapoknál egyértelműen...
Előzmény: Törölt nick (41125)
Majdnem Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41149

és azt is tudod kire vagyok irigy? elmondhatnád ...

 

tán azokra akik meg vannak magukkal elégedve és ezt kőbe is vésve tálalják?

 

valóban kellemes állapot lehet ... majd elmék valami csoportterápiára valami szektába...

Előzmény: Törölt nick (41130)
Abrash Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41148
illetve ritkán akarok kutyaszart kifejezni (és akkor is hamar elmúlik :) )
Előzmény: Abrash (41147)
Abrash Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41147
ritkán érzem magam úgy, hogy kutyaszar előtt boruljak le egy múzeumban, na.
Előzmény: Törölt nick (41146)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41146
Én meg azt választom, amelyik jobban hat, jobban kifejezi amit ki akarok fejezni.:)
Előzmény: Abrash (41144)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41145
"Erre fel az őt "meghaladó" népek, miután a rajzlani tanulás hosszú és fárasztó, kitalálták hogy rajzolni biza nem is kéne, az nem kúl, a kutyaszar bekeretezése a kúl."

Ezzel csak óvatosan, mer' innen indult kedves foglalatosságunk is anno:)).
Előzmény: Abrash (41139)
Abrash Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41144
modjuk , egy litográfia-tintaköpés viszonyatban az előzőt választom.
Előzmény: Törölt nick (41140)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41143
Általában is ezt gondolom...:)

Ami hat az jó, ami nem az szar. A hordozó, meg az eszköz legyen annak a gondja aki alkotta a művet.NEkem- nézőként, hallgatóként- tökmindegy...
Előzmény: Abrash (41141)
Gernyo Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41142

" "Kutyaszr nem művészet"

Ha pofáncsap (by zsoltu) akkor az is az.."


A magam részemről a "művészet" ilyetén való élvezetétől szívesen eltekintek..:-))
Abrash Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41141
kicsit tágultam volna a fotótól, általános irányba..
Előzmény: Törölt nick (41140)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41140
"szerintem NEM mindegy miből lesz a műtárgy!"

Ne má'! Neked tényleg nem mindegy, hogy fájlból nyomják a képet, vagy negatívról nagyítják!?:O Ez csak technó, meg eszköz.A kép azon túl van.(meg a nyúlon túl)

"Kutyaszr nem művészet"

Ha pofáncsap (by zsoltu) akkor az is az. Ha nem csap, akkor a nagyformátum is üres szar csak.
Előzmény: Abrash (41139)
Abrash Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41139
monnyuk, és itten majd jól jön zsoltu nálamnál csiszoltabb véleméye...

szerintem NEM mindegy miből lesz a műtárgy!

Engem a kocept art (vagymi) untat, kiröhögésre késztet, meg lenézésre
(vagy kimaradtam a lényegből..)
Kutyaszr nem művészet, mégha a valóságos darabját önkinevezett "művész" be is keretezi meg galleriát talál is hozzá.

Pl Picasso tudott pontosan rajzolni, legfeljebb nem akart, csak összevissza.
Erre fel az őt "meghaladó" népek, miután a rajzlani tanulás hosszú és fárasztó, kitalálták hogy rajzolni biza nem is kéne, az nem kúl, a kutyaszar bekeretezése a kúl.

Persze, lehett kúl az is: először, ott, akkor. De nem minden formában előadva, azóta is.

--

ne beszéljünk a DJ-kől? Azokrul még jobbat tudok mondani :)
Előzmény: Törölt nick (41137)
Abrash Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41138
hát, én nem vagyok/leszek gyűjtő, csak utaltam volt rá, hogy a webennézés horizontján túl is történ(het)nek dógok
Előzmény: Törölt nick (41137)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41137
"annyi értelmét látom az eljárás megadásának"

NA, az pont nincs megadva:)


"Ha valóságos, kézbevehető, horribile dictu árcimkével ellátott műtárgyra gondolsz, helyén van a jasszkarizás (vagymi)."

Nem mindegy, hogy miből lesz a kézbevehető műtárgy? Ne má' ez számítson:)
Előzmény: Abrash (41134)
Abrash Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41136
42! ha elmondjuk, lelőjük a poentot.
Olvass... Előbb pár nobel dijast, aztán marhaságokat, oszt az egyikben benne lesz a 42.
És az addig vezető út is jó mulatság lesz.
szerintem.
Előzmény: capture the flag (41110)
Abrash Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41135
az az a csávó, aki megigérte, hogy negyvenen túl inkbb meghalik?
ennek 25 éve mán?
újabbat.. elég a rózsás idolokból :)

on
Előzmény: Törölt nick (41106)
Abrash Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41134
annyi értelmét látom az eljárás megadásának, hogy mivel műtárgyról van szó, a hozzá vezető technológia folyamat is értékhatározó (lehet)

Akadhat gyűjtő, aki díjazza az ilyesmit. Mintahogy bizonyos körökben 4x5 incs a belépő.
Ha mindössze weben nézed, a dolog nem számít. Ha valóságos, kézbevehető, horribile dictu árcimkével ellátott műtárgyra gondolsz, helyén van a jasszkarizás (vagymi).
Előzmény: Törölt nick (41094)
Abrash Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41133
" stalter anyaga meg nevetségessé teszi a reklámokat a nyóckerből nézve a színeivel. az egész pop-kultúrát, miközben attól csap oda, hogy a nyóckerben halmozottan több a pop-ikonokra ácsingózó lepattant arc. miközben megvolt a saját világuk, az, a feka, amit becserélnek a műszínűre."


ez szvsz jobb összefoglalója lehet az anyagnak, mint a Staltertől származó. (" Ez kísérlet számomra, a hagyományos "szociófotó" kategóriájának átértékelése is egyben. Mind tartalmi, mind formai eszközök szempontjából fontos számomra a fotóriport átértelmezése. ")
Hm, lehet vogy vizuálisan vak vagyok, nem vettem le a szándékot abban a formában ahogy leirod. Köszi -tényleg.
Tényleg be kéne iratkozni hozzá szemtágítóra.


Igy sem "tetszik" az a tónus, viszont látom valami "értelmét".

Amúgy a roncsfilmes(nem a poenokra gondolok, hanem milliőre) lepu ábrázolása engen sem érdekel; a mindennagylátós/csakfeketefeher régi stil azért megtette a magáét (szerintem), egyszer persze mindenből elég.
Előzmény: Törölt nick (41091)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 41128
Meg egy kis pop is:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!