Keresés

Részletes keresés

BreakDown Creative Commons License 2007.01.24 0 0 200

"...Inverter iparban való felhasználását etkintve már más a véleményem..."

 

Megkérdezhetem, hogy mi ez a más vélemény?

Előzmény: Jasic (173)
BreakDown Creative Commons License 2007.01.24 0 0 199

Sok szerencsét hozzá, remélem jól választottál.

 

Nagyon sok múlik hagyományos fokozatkapcsolós gépnél a dinamikán, azon, hogy milyen a hegesztő kör induktivitása, hogyan reagál a rövidzárra.

 

Ez az alapján érzed, hogy mennyi kemény, vagy lágy az ív, mennyire fröcsköl.

 

A másik, ami alapján meg tudod ítélni, az az, hogy kis áramerősség tartományokban hogyan hegeszt, hogy lehet "leszabályozni".

 

A szóróíves tartományban - 1,2 mm huzalt és kevergázt feltételezve: >280 A - majdnem minden hegesztőgép tud hegeszteni.

Előzmény: DUKEzoli (198)
DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.23 0 0 198

köszi a válaszokat mégegyszer

hát a KEMPPI már nem játszik,sőt más sem:)

ugyanis a hétvégén vettem egy B-max gépet,MM223-ast

Az első tapasztalatok nagyon jók, sőt a gép kidolgozottságában is pozitívan csalódtam.

Majd teszek fel képet róla, kívülről belülről

20kg palackot vettem hozzá,de már bánom hogy nem csak a 10kg-st választottam,szvsz elég lenne nekem az is és súlyban is csak fele a mostaninak

Most megpróbálom kicseréltetni,bár nem tudom hogy mennyire mennek bele

Előzmény: Jasic (197)
Jasic Creative Commons License 2007.01.23 0 0 197
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Szuper gép szuper ár! Ne felejts el tartalék görgőgarnitúrát hozzáalkudni (kopóalkatrész) az új géphez. Később meglehetősen drága mulatság lesz beszerezni bármilyen alkatrészt.

Előzmény: BreakDown (196)
BreakDown Creative Commons License 2007.01.22 0 0 196
Nyugodtan megveheted a műanyag előtoló görgős Kemppi gépet, ez a márka toronymagasan a felsoroltak felett áll. 
Előzmény: DUKEzoli (189)
dpes Creative Commons License 2007.01.19 0 0 195
Előzmény: dpes (194)
dpes Creative Commons License 2007.01.19 0 0 194
szia!
a MERKLE-t ne hagyd ki!
www.trafomex.hu
Előzmény: DUKEzoli (191)
Jasic Creative Commons License 2007.01.18 0 0 193

2  fémszerkezetgyártó cégnek tartom karban a gépeit (Migatronic, REHM,Lincoln,Trakis, ESAB,stb) , sok érdekes mesélnivalóm lenne. Sajnos nem csak a magyar gépek romlanak el, és a javítási költségük többszöröse a hazai gépekének.

P.l.:elektronika meghibásodásnál (1év 2 hó már nem garis)találkoztam olyan esettel, amikor a külföldi gyártmányú gép javítási végösszege pont egy magyar.gy.gép teljes árát fedezte volna.

Az egyik szépen hegeszt, de borzalmas sípoló hanja az őrületbe kergeti a hegesztőket. A másik telepakolt biztonsági kütyük miatt folyton hátráltatja a folyamatos munkát. A következő kétheti rendszereséggel rosszalkodik a garanciális szervíz egy hét alatt megjavítja és kezdődik minden újbol.

Amikor viszont dolgoznak gyönyörű a varrat, széles mosoly a hegesztő emberke arcán.

Válaszatani, ha van keret, fém tolómechanikás fogazottgörgős, folytós, ventillátorhűtéses, palacktartós gépet válsztanék (magyart).

 

óvatos számok   magyar        külföldi

elektronika           20e              100e

diódaegység        15e               50e

fokozatkapcs.        5e                25e   

 

Még egy okoskodó jótanács, próbahegesztés nélkül ne vegyünk gépet       

Előzmény: DUKEzoli (191)
Jasic Creative Commons License 2007.01.18 0 0 192
Előzmény: DUKEzoli (191)
DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.12 0 0 191

most kezdtem nézegetni magyar gyármányokat (B-Max, Weld-Impex), árban jóval kedvezőbbek a külföldi gyártmányoknál

Mi a véleményetek ezekkel a magyar gépekkel kapcsolatban(főleg megbízhatóság)?

DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.12 0 0 190

mondjuk a KEMPPI esetében az is igaz hogy hiába ilyen kicsi és könnyű, ha ráteszem a min 10kg-os palackot onnantól kezdve már nem is olyan mobilis

ez a műanyag drótadagoló nagyon nem tetszik

DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.12 0 0 189

nézegettem a CO berendezéseket és az az igazság hogy én valami kisebb méretű/tömegű, egszerűen kezelhető "otthoni" gépet szeretnék, de semmiképen sem szeretnék a minőségen spórolni. Amik elsőre szóba jöttek:

-MILLER Millermatic 180

-KEMPPI Minarcmig 180

-TELWIN Bimax 182

 

mi a véleményetek?Esetleg más javaslat

A KEMPPI esetén feltűnt hogy a huzaladagoló szerkezet műanyag, ez nem gond?

itt egy kép:

 

DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.10 0 0 188
igen igazad lehet, így már kicsit érthetőbb
Előzmény: szerelő (187)
szerelő Creative Commons License 2007.01.10 0 0 187
amilyen vastag a huzal maximum olyan vastagság anyag hegeszthető vele - EZ IGAZ?

 

Szerintem csak egy kis félreértés van a dologban, valszeg a hegeszthető minimális lemezvastagságra gondolt az illető. Arra van valami ilyesmi ökölszabály ami logikusnak is tűnik mert "x" áramerősségre nyilván a vékonyabb anyag olvad meg előszőr.

Előzmény: DUKEzoli (181)
Teaway Creative Commons License 2007.01.10 0 0 186
Kis, zárt térben meg ajánlatos szellőztetni.
Előzmény: tangerine (185)
tangerine Creative Commons License 2007.01.10 0 0 185
Szabadban kicsit nehezebb használni, ha nincs szélcsend.
Előzmény: NeomatiK (184)
NeomatiK Creative Commons License 2007.01.10 0 0 184
Talán a súlya! :-)
Előzmény: DUKEzoli (183)
DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.09 0 0 183

kösz mégegyszer a gyors választ, ebben a válaszban bíztam:)

ezek szerint az ürge vagy nem volt tisztában a dolgokkal vagy csak le akart beszélni a CO-s gépről

egyébként mi a CO hátránya?

tangerine Creative Commons License 2007.01.08 0 0 182
"amilyen vastag a huzal maximum olyan vastagság anyag hegeszthető vele"

Nem igaz. Ezt inkább a hegesztőelektródára szokták amolyan iránymutatóként alkalmazni. Vagy félreértetted, vagy rosszul mondták.

Én 0,8-as dróttal simán meghegesztettem a 4-es lemezt, ami az 5x-öse.
Az áramerősségtől és a huzalsebességtől függ.
Előzmény: DUKEzoli (181)
DUKEzoli Creative Commons License 2007.01.08 0 0 181

sziasztok

a CO védőgázas hegesztéssel kapcsolatban lenne kérdésem.Ennél az eljárásnál mi határozza meg azt hogy milyen vastagságú anyagok hegsztehetők(áramerősség, huzalvastagság?)

Egy hegsztéstechnikai üzletben azt mondták hogy "amilyen vastag a huzal maximum olyan vastagság anyag hegeszthető vele - EZ IGAZ?

 

ESAB vs EPsystem vs Magyar gyártmányú gépekről mi a véleményetek? 

 

előre is köszi a válaszokat

üdv

Zoli

tranyoka Creative Commons License 2007.01.04 0 0 180
Sziasztok!
Keresek CO hegesztőt, palackal, barkács célokra. Kb 50-60eFt magasságig. Ha van valakinek eladó szóljon. Köszönőm a segitségeteket.
Üdv.
J-Jani Creative Commons License 2006.12.22 0 0 179
Műanyagfóliát ragasztani érdemes, vagy hegeszteni? És hol lehet kapni? Praktiker-ben (Mester u.) nincs. Se fólia, se fóliahegesztő.
Jasic Creative Commons License 2006.12.20 0 0 178

Jgy szerettem volna, csak elbénáztam!

 

pl.:Vásárlásnál ne csak az értékesítő álltal feltüntetett TIG 200 ac/dc típust nézzük, a részletes összehasonlítás furcsa dolgokat hozhat felszínre.

Szerény tudású:

kb. 220,000,-+á.

Gyenge

 

Nagyobb tudású:

kb. 250,000,-+á

több állítási lehetőség és bevonatos pálcás hegesztgetőség(pl.:kazánhegesztéshez)stb.

Nagyobb tudású masina
Előzmény: Jasic (177)
Jasic Creative Commons License 2006.12.20 0 0 177

pl.:Vásárlásnál ne csak az értékesítő álltal feltüntetett TIG 200 ac/dc típust nézzük, a részletes összehasonlítás furcsa dolgokat hozhat felszínre.

Szerény tudású:

kb. 220,000,-+á.

 

Nagyobb tudású:

kb. 250,000,-+á

több állítási lehetőség és bevonatos pálcás hegesztgetőség(pl.:kazánhegesztéshez)stb.

 

Ezúton kívánok kellemes karácsonyi ünnepeket, valamint sikerekben gazdag boldog új esztendõt minden kedves fórumlátogatónak!

 

 

 

Előzmény: archivalo (168)
Jasic Creative Commons License 2006.12.13 0 0 176

Nem szeretnék hosszas magyarázatokba bonyolódni.

Valójában más főtrafó kell fogyóelektródás géphez és más AWI és bevonatos hegesztéshez.

Létezett (pl: Matuska féle) és léteznek ma is kombi gépek. Valójában ezek két gép egy dobozban masinák, szerintem nem voltak sikeres konstrukciók.

Előzmény: sypho (171)
Teaway Creative Commons License 2006.12.13 0 0 175
Köszi a kiegészítést.
Előzmény: Jasic (173)
Jasic Creative Commons License 2006.12.13 0 0 174

Böhler FOX KE amit javaslok, vagy ESAB ok 4616 (50V gyújtófeszültség)

Előzmény: tangerine (169)
Jasic Creative Commons License 2006.12.13 0 0 173

Inverter hátránya: magas ár, idegentest(pl:fémpor, apró kavicsok) érzékeny, magas javítási költség.

 

Trafós hátránya: nehéz, nagy, nagy áramfelhasználás, kevésbé stabil ív, rendszerint csak váltóáram, nehéz kezelhetőség, kis bekapcsolási idő.

 

Azt modjuk: A trafó a múlté, mégis sokan választják.

Kis, otthoni munkára tökéletes. Nem kell óvnom mindentől, ütőm-vágom és birja!

Megtehetném, hogy Co2, AWI vagy invertert használjak de nem teszem. Apró munkákhoz nem kell extra gép, több idő előveni letörölgetni és elrakni mint maga a hegesztés. Megfelelő pálcát a megfelelő anyaghoz és már kész is.

Jó ha van a fiókban inverter, létrán egyensűlyozva hasznos holmi.

 

Inverter iparban való felhasználását etkintve már más a véleményem.

Tiszta, rendezett műhelyben odafigyeléssel meghálálja egy jól kiválasztott gép a magasabb vételárát.

Előzmény: Teaway (172)
Teaway Creative Commons License 2006.12.08 0 0 172

"annyi szépet és jót írtatok az inverteres kütyükről, de igazából nem derült ki számomra, mivel jobb, mint egy egyszerű "trafó"s apparát. ?"

 

Többek közt ultrakicsi tömeg (már 2kg-tól kezdődnek), kis méret, vállra/hátra akasztható.

Előzmény: archivalo (168)
sypho Creative Commons License 2006.12.07 0 0 171
Sziasztok!

Szeretnék valamit kérdezni tőletek, ami lehet, hogy nagyon egyszerű kérdés lesz. Először is amiben jártas vagyok vagyok az abevont elektródás ívhegesztő, a lánghegesztés illetve a co hegesztés. Ez utóbbival hegesztettem a legtöbbet, és ebbe úgy áérzem, hogy eléggé jártas vagyok. Kb fél éve vettem egy komolyabb co hegesztőt a korábbi kis co-m helyett. Ez egy magyar gyártmány, de azon belül azt hiszem a csúcsmodell, egy 400A-es, négygörgős nagyon kulturált gép, és nekem tökéletesen működik. A célom az lenne hosszabb távon, hogy megtanuljak aluminium anyagokat is hegeszteni. Ehhez már beszereztem a Corgon és Argon gázt, illetve aluminium, alumg, alusi5-7, és még néhány egyéb huzalelektródát.

Most térnék rá a kérdésemre. Igaz az hogy Co géppel is lehet awit hegeszteni, oly módón, hogy egy adaptert csatlakotatunk a co hegesztőpisztoly gépoldali csatlakozójára, és arra csatlakoztatjuk az awi hegesztőpisztolyt? Vagy van valami ilyesmi megoldás? Végülis az áramot átadja, és az argon gázt is tudja adgolni a gépem, de kicsit azért furán hangzik nekem a dolog.

Előre is köszi a választ, és bocsi ha nagyon hülyén hangtzik a kérdésem.

Miklós

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!