Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2006.12.18 0 0 17564

Bebek portya

Szendrő - GÁT - NYEREG - Szuhogy

 

Sajnos, novemberben még nem volt ütemes menetrend, ezért kicsit nehezen indult a túra.

Vonattal Miskolcig, onnan busszal Szendrőig.

 

Mivel útba esett, a cukrászdában kezdtem a felkészülést.

A cukrász nagy túrabarát, tudott a VITÉZLŐ túráról. Kicsit beszélgettünk, majd irány a hegy.

 

Az új, P+ jeleket követtem, a KISÁLLOMÁS-tól. Egy helyen volt bizonytalanság, ott, ahol keresztezi utunkat egy szekérút, egészen pontosan a mi utunk belefut a kerresztező útba. Van egy szekérnyom felfelé, de jobb a béke, észak felé fordultam, majd pár száz méter után jött keletről a szekérút, ezen tovább, felfelé, és már ott is volt a tiszta jel.

 

Emelkedett rendesen!

Végre erdő, kényelmes erdei utakon baktattam, néha gaztenger körülöttem, de a jelek biztonsággal vezetnek.

Az út egyre hangulatosabb, szép erdők, sok-sok avar.

A Z+ jel balra el, majd elkezdünk hullámvasutazni. Hatalmas karókon vannak a jelek.

Újra erdő, végre ereszkedünk.

Kb. 6 kilométer lehetett a P-/P+ jelek találkozásáig.

 

A P- jelek egy fokozatosan szélesedő völgybe vezetnek, jobbra-balra hatalmas sziklák, de ez csak egy oldalvölgy.

Az attrakció kicsit később.

Szédítő mélység, mohás sziklák, elérjük az "alsó" pontot. Itt a P- Váraszó felé el, helyette a Z- jeleket kell követni, leginkább a patakmederben. Víz nem volt, járható volt a meder, pici sár, sok-sok kő.

Nehéz leírni a völgyet, csodás. Szédítő a mélység, fenségesek a zöld kövek. Karsztvidék ez a javából!

 

Hatalmas szikla miatt kanyarodik a patak, majd újabb "tisztás", itt is tábla, és egy hatalmas sziklatömb.

Nem hasonlítható a Rám-szakadékéhoz, hisz ott vulkanikus kövek vannak, ezek medig mészkövek. De igen nagyok!

Csúszós sziklákon kell menni, bokagyilkos.

Mintegy 2 kilométer után szemben egy oldalgerinc, ezt törte át a patak. A patak medre hatalmas körben megkerüli az oldalgerincet, az átbukó víz, feltételezem hóolvadás után vízesésként éri el az alsó völgyet. Most nem volt víz.

A kód rendben van.

 

Hatalmas kerülő után visszalátunk a völgybe, a patakban már van víz, emelkedünk rendesen. Sok-sok átkelés, sok-sok szikla. Még mindig magasan fenn van a völgy pereme!

 

Egy oldalvölgy után picit magasabban, oldalazó ösvényen folytatjuk, Nehéz szakasz. Csúszik rendesen. Föl-le, föl-le, a jelek tökéletesek, még szalagokat is találtam.

Balra tisztul a völgy érkezik egy széles oldalvölgy. A patakon itt át kell kelni (át lehet már lépni, és nincsenek sziklák).

A cserjés, bozótos ösvényen emelkedünk, míg végre fák. Átbújunk egy "alagúton", majd beérünk egy É-D irányú völgybe. Ennek közepénél indul a Z+ jelű út.

Mi jobbra kapaszkodunk ki a völgyből, a peremén futó szekérútig. Végre fix út a lábam alatt.

Fárasztó volt kissé!

 

A szekérút továbbra is emelkedik, közel 400 méteres a hegy, melyet le kell küzdenünk.

Ballagott az idő rendesen.

Lefelé kissé belehúztam, majd megkönnyebbültem, mikor elértem az aszfaltcsíkot.

Az út a Rudabánya felé menő üzemi, aszfaltos úton folytatódik, jobbra, a völgyben Alsótelekes, balra indul az út Szuhogy felé.

Azt hittem, már nem lesz emelkedő, de tévedtem.

Előbb egy völgy, jobbra, fenn a vár, melyet ezúttal kihagytam, majd egy rövid kapaszkodó után végre erőteljesen irány lefelé.

Iparkodni kellett, mert megvettem az IC pótjegyet.

 

Hatalmas ereszkedés után egy kis futás, az első busz előttem 100 méterre el, de volt másik. Ez munkásbusz, de meneterend szerint közlekedik.

Maradt pici idő Szendrőn, majd irány Miskolc.

20:00 után nem sokkal értem haza.

 

A legnehezebb pont meglett, dönteni kellett a hogyan tovvábbról.

Előzmény: Güsziológus (17563)
Güsziológus Creative Commons License 2006.12.18 0 0 17563

Bebek portya

Flört

 

Pár hete, kihasználva a késő őszi kellemes időjárást, Edelényben jártunk.

Írtam anno a Martonyi kolostorrom felkereséséről.

Ez volt a fő cél, de csak ezért ennyit utazni!

 

Lássuk a túrát a "portya" szemszögéből.

 

Az utazás napján, délután, Szendrő, Felső-vár felkeresése volt a program.

A Prom jelek a Fő tér környékéről indulnak.

ÉNY-i irányba, a Fő térből indul egy utca, mely a KISÁLLOMÁS-hoz vezet. A malom előtt láttuk a jelet, kicsit később kellemes cukrászda. Erről később még lesz szó.

 

Gond nélkül értünk fel, igaz, mi előtte kóvályogtunk egy kicsit, de ez nem lényeges.

A kódot nem könnyű megtalálni, de aki megtalálja a konzervált falakat, az a kódot is megtalálja.

 

Másnap Szalonnán kezdtünk, a kód itt meglehetősen feltűnő helyen van.

Azért megnéztük a templomot belülről is! Érdemes.

 

A túra (portya) a Z+ jelek követésével kezdődött, a Z- helyetti Zrom nem volt szimpatikus.

A kolostorromról és a részben felújított templomról már írtam, a kód kissé fura, igyekeztem hűen feljegyezni.

 

Lefelé Martonyi felé mentünk, a mozgalom szempontjából 2 nap alatt három kód, nem rossz.

Hamarosan folyt. köv.

asciimo Creative Commons License 2006.12.18 0 0 17562
Az az elmaradhatatlan zöld térképtáska überkirály:)
Előzmény: Múzsla (17550)
G(Dzsí) Creative Commons License 2006.12.18 0 0 17561

Pár pillanatkép tegnapról:

 

Vagdalthús Creative Commons License 2006.12.18 0 0 17558

Ez van...

Mindenesetre a közösségi élményt most szombaton pótoljuk, ahogy látom a szerveződést, a mátrai csapat jó része megy Kerepesre is, ami pedig a mi Kós Károly-túránkat illeti, jövőre nekifutunk majd ismét ketten, makkegészségesen :-))

 

Előzmény: G(Dzsí) (17557)
G(Dzsí) Creative Commons License 2006.12.18 0 0 17557
Sajnálom hogy így történt, mégiscsak te voltál a kezdeményező.... Múzsla, köszi a jelvényt! A partizánhoz képest rekordot döntöttünk, a létszám 19 fő volt, plusz Zsoli és Roni! Azt hiszem, a Galyatetői büfés sem panaszkodhatott a forgalomra...:)
Előzmény: Vagdalthús (17546)
G(Dzsí) Creative Commons License 2006.12.18 0 0 17556
Az jól megy a fokhagymás dolgokra :)
Előzmény: Törölt nick (17553)
G(Dzsí) Creative Commons License 2006.12.18 0 0 17555
Tényleg :) Bár én először azt hittem, Anitát ütötted el hátizsákostól.... :)
Előzmény: jzp2107 (17551)
G(Dzsí) Creative Commons License 2006.12.18 0 0 17554
Szia, jelvény árat lerendeztem Múzslával. Van egy jó képem, átküldöm neked, ha adsz mélcímet!
Előzmény: Törölt nick (17547)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.18 0 0 17553
Dejóóó!
Oda kocsi nélkül megyek és komolyabb tesztelést tudok a túra folyamán végrehajtani a párlatokkal.
Előzmény: Vagdalthús (17549)
olahtamas Creative Commons License 2006.12.18 0 0 17552
Egyre szimpatikusabb a Fóti somlyó :))
Előzmény: Vagdalthús (17549)
jzp2107 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 17551
Gyanús ez nekem. Ez nem az a fa aminek én tolattam neki? :-)
Előzmény: Múzsla (17550)
Múzsla Creative Commons License 2006.12.17 0 0 17550

Nagggyon jól!

 

Tisztul_a_Visztula még az utat is biztosította nekünk. :-))

 

 

Előzmény: Vagdalthús (17546)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.12.17 0 0 17549
A Fóti-Somlyóra mindenképp megyek, ott még lesz nálam :-)
Előzmény: Törölt nick (17547)
Múzsla Creative Commons License 2006.12.17 0 0 17548

Hahóka!

 

Hívtalak telefonon, de a régi számod már nem él. :-(

Most írtam egy mailt. Olvastad?

Előzmény: Törölt nick (17547)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.12.17 0 0 17546

Remélem, jól éreztétek magatokat!

Nem vártatok ránk sokat? A bosszantó, hogy előtte volt egy telefon, lemerültem, nem volt egységem, az erdőben ugye bajos feltölteni a készüléket, így nem tudtam odaszólni, ezért is reménykedtem, hogy a többiekkel úgyis rövidesen összefutunk.

Ez megtörtént, aztán hívtál, így, bár szomorúan, de legalább némileg megnyugodva eresztettem útnak őket, persze némi pálinka hozzáadásával :-))

Még jó, hogy a parkolóban is volt ilyen szeánsz, mert később ezt nem tudtuk újrázni.

Előzmény: Múzsla (17545)
Múzsla Creative Commons License 2006.12.17 0 0 17545
DJ_RushBoy Creative Commons License 2006.12.17 0 0 17544
Sajnos nem készítettem képeket, mivel nincs gépem, de gyönyörű volt az őszi Bakony, és azért is mentem inkább a Bakonyi Miki ttúrára, mint a Börzsönyire, hogy ismét gyönyörködjek a Cuha völgyében!
Előzmény: út+kereső (17521)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.12.17 0 0 17543

Sajnos már itthon vagyunk Vagdaltnéval. A vírus erősebbnek bizonyult, így bár eljutottunk Mátraházáig, el is rajtoltunk, de menet közben, még viszonylag gyorsan (az elején, még a zöld négyzeten) a racionalitás győzött, és visszafordultunk, viszont így a második csapattal küldtük a hírt.

Az erdő szép lehetett végig, mert odafelé menet jó darabon köd és dér midnenhol, tejfehér téli táj, de fent pár fokkal melegebb, dérmentes őszi környezet fogadott.

Sejtésem szerint már mindenki megkapta a kitűzőt és túlvan 17 km-en (+ kitérők), és most bizony nem is kicsit vagyok irigy.

 

De sebaj, nekifutunk még egyszer és mi ketten is megcsináljuk a túrát.

kvte Creative Commons License 2006.12.17 0 0 17542
Zánka, sportszakmai küldetés letudva. indulás 14:00, érk. 02:10
Vagdalthús Creative Commons License 2006.12.16 0 0 17541

+1 fő

Jelen állás szerint Vagdalthúsné is jön velem.

Előzmény: Múzsla (17536)
padler Creative Commons License 2006.12.16 0 0 17540
Ez aztán a meglepetés!:)

Jövőre leporolom az igfüzeteimet...
Előzmény: Múzsla (17537)
G(Dzsí) Creative Commons License 2006.12.16 0 0 17539
Köszi!
Előzmény: Vagdalthús (17535)
G(Dzsí) Creative Commons License 2006.12.16 0 0 17538
Oké, ott leszek!
Előzmény: jzp2107 (17533)
Múzsla Creative Commons License 2006.12.16 0 0 17537

Levelet kaptam és nem is akárkitől!

 

Megjöttek a "Templomok, Kolostorok a Balaton-felvidéken" és a "Kinizsi út" elismerései.

Ezek szerint végül a hallgatás volt a jó módszer és így megkaptam mindent.

 

Nagyon örülök és semmi bosszúság sincsen bennem.

 

Boldog Karácsonyt!!!

 

 

Múzsla Creative Commons License 2006.12.16 0 0 17536

KÓS KÁROLY EMLÉKTÚRA A MÁTRÁBAN

Időpont: 2006. december 17. vasárnap

Rajt: Mátraháza, autóbuszpályaudvar 9.55
Táv:17 km
Szint: 650 m

 

Alternatív kitérő a Nyesettvárhoz. (Plusz 2,5 km és 70 m szint.)

 

Találtam három darab igazolólapot is az 1999-es teljesítménytúráról és hozom majd a Kós Károly kilátóban működő pont akkori bélyegzőjét is.

 

Kitűző ára: 200 Ft (helyben rendezendő)

Remélem a kitűzők száma is elég lesz majd!


Résztvevők:
- Lükepék, Ronibéla, Zsolibéla
- Múzsla
- Vagdalthús
- G
- Anita
- jmte
- speti
- lutak
- sancimanó
- wuduking:)
- BHG (bubu)
- jzp2107
- Vera
- gethe
- aleszka-

- Visztula + offtopik Nóra + ot. Marci + ot. Berci + ot. Borka (résztávon, s csak ha nem fáj Nóra háta és ha nem lázadnak a gyerekek)

- Pisti

- Somi

 

 

Előzmény: Törölt nick (17518)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.12.16 0 0 17535
Másoltam további 4 példányt, lesz mindannyiunknak.
Előzmény: jzp2107 (17533)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.12.16 0 0 17534

Azért csak szebb egy papíralapú igazolás, amelybe lehet szép kis pecséteket nyomni :-))

 

Mindenesetre most elszaladok lefénymásoltatni az enyémet, nyomok belőle pár példányt, nejemnek is, Dzsínek is, ha kell, neked is.

 

Amúgy válsághelyzet esetére túrajelentés-űrlapjaim is vannak, abba is nyomhatunk stemplit.

Előzmény: jzp2107 (17533)
jzp2107 Creative Commons License 2006.12.16 0 0 17533
egyébként nem is igazán értem minek az igazolófüzet ha egyszer Múzsla spori is ott lesz velünk :-)

Dzsi, akkor a tali legyen 8:15-kor a zuglói állomás elött a biróság mellett (tehát a körút és a töltés közötti kis utcában, ott nyugisan lehet bekászálódni)

.zs
Előzmény: Vagdalthús (17532)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.12.16 0 0 17532
Ajjaj... itthon kifogytam patronügyben épp, és csak rózsaszínben nyom valami nagyon halványat... s csak a saját, még korábban kinyomtatott változatom van.
Előzmény: G(Dzsí) (17530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!