Keresés

Részletes keresés

Corizalia Creative Commons License 2006.12.15 0 0 692

                              Szia!

 

Spontán.Onnan tudom,hogy 16 napos lehet,mert a hónapban csak 1x voltunk együtt:-( 

Már van itthon egy 2,5 éves lombik babym :-))))))))))))Elsőre sikerült.Aztán elkönyveltem,hogy egy petevezetékem van az is elzáródva,ráadásul még szoptatok is,én tuti nem leszek terhes...

Nektek sok sikert! :-)

Előzmény: VKOrsi (691)
VKOrsi Creative Commons License 2006.12.15 0 0 691
figyu :) lombik volt, vagy inszem? vagy spontán próbálkozás.

a 16 nap az a fogantatástól?

én első körben nem gondolom alacsonynak. Nekem ugyan lombikom volt a mostani babával is, 5 napos transzferrel és ET utáni 11. napon (azaz 11+5=16 napos terhesség) 85 volt a HCG szintem... és a 12. hetet töltjük hétfőn.
Előzmény: Corizalia (684)
Corizalia Creative Commons License 2006.12.15 0 0 690
Köszi a válaszokat!
Babapiskóta Creative Commons License 2006.12.15 0 0 689
Corizalia, nézz be esetleg a Meddőség-Lombikbébi topikba, ott elég profik a lányok HCG témában. Nekem egyébként nem tűnik kevésnek az érték.
Előzmény: Corizalia (684)
gicca Creative Commons License 2006.12.15 0 0 688

köszönöm!

Előzmény: kheiron (686)
kheiron Creative Commons License 2006.12.15 0 0 687

Kedves Corizalia, passz, hCG-hez nem értek.

 

A megvastagodott méhnyálkahártya meg utalhat nemsokára bekövetkező menstruációra.

Előzmény: Corizalia (684)
kheiron Creative Commons License 2006.12.15 0 0 686

az orvos szerint pedig ez nem eltérés, mert 10 mm-ig normális ez a bizonyos tágulat...

 

Ez így van, nincs tágulat, nincs eltérés.

 

A mérések tűréshatára meg plusz-mínusz 2-3 hét

Előzmény: gicca (683)
Corizalia Creative Commons License 2006.12.15 0 0 685
És még valamit szeretnék kérdezni!A megvastagodott méhnyálkahártya utalhat arra is,hogy hamarosan megjön ha kicsit késve is a vérzésem?
Corizalia Creative Commons License 2006.12.15 0 0 684

                                           Sziasztok!

 

Kérdésem az lenne a 180 hcg szint(mértékegységet nem tudom)k.b 16 napos terhességnél-pár napja késik a vérzésem )alacsony érték -e?A vízelet tesztem + volt mindkettő.Az orvosom szerint ez az érték "nem sikerült"felszívódott terhességre utal.

gicca Creative Commons License 2006.12.15 0 0 683

kedves kheiron,

 

te mit mondanál erre az ultrahangos képre?

A 28hét+4napos kislány babám koponyája van rajta, tegnap készült. A 4-essel megjelölt kis tágulat érdekelne...

Most először találtak valami "nem normális" dolgot nálunk, bár a szonográfus szerint az eltérés még abban a tartományban van, ami megengedhető, az orvos szerint pedig ez nem eltérés, mert 10 mm-ig normális ez a bizonyos tágulat...

A leleten ennyi áll róla: "Ép koponya, Jo. OK. Hátsó szarva 8 mm."

 

Egyébként a fejméretek is látszanak ezen a képen, 1-2 héttel nagyobbak a koránál. Ugye, ez még normális, belefér a mérési pontatlanságba, ill. az egyéni eltérésbe és a szórásba?

 

(Csak összehasonlításként, combcsont eszerint a gép szerint kb.28+6-nak felelt meg most, a haskörfogat meg kb. 29+5-nek)

 

 

seklacz Creative Commons License 2006.12.15 0 0 682
Köszönöm válaszát, így már kicsit nyugodtabban:-)
Előzmény: kheiron (681)
kheiron Creative Commons License 2006.12.15 0 0 681
Kedves seklacz, azok az adatok, amiket bírtál, annyira egymás közelében vannak, hogy szerintem semmi okod az aggodalomra, 1-2 hét eltérésnek semmi jelentősége nincs.
Előzmény: seklacz (680)
seklacz Creative Commons License 2006.12.14 0 0 680

Sziasztok,

 

Véleményteket szeretném kérni, hogy az alábbi értékekről mi a véleményetek (szonográfus nem volt segítőkész, igaz az orvosom próbált megnyugtatni). A 32+5 héten tartok, a biometriai adatok 34+6 hét terhességnek felelnek meg. "A problémám az, hogy külön ki van emelve, hogy a koponya méretei a 35-36 hétnek felelnek meg, szerkezeti eltérés nincs"

BDP:91mm OFD:108mm H:314mm AD1:99m AD2:92mm AC:301mm FL:66mm

Súly:2430g

Mivel 35 fölött vagyok, így volt magzatvízvétel ami OK, illetve eddig az UH-k sem mutattak ki eltérést (magzatvíz vétel után kicsit több termelődött, de utána beállt átlagosra) a kisasszonynál. Párom 4 kilósan és én 3,8világra kilósan jöttem, bár felnőtt korunkra mindketten "jól lesoványodtunk".

Rebarbara10 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 679
Köszönöm!
Előzmény: kheiron (678)
kheiron Creative Commons License 2006.12.14 0 0 678
Kedves Rebarbara!

A gyomortelődés azért fontos, hogy nincs nyelőcső-elzáródás, a hólyagtelődés meg azért, hogy nincs nagy vesefejlődési rendellenesség.

Az a kor számít, amit a "12. heti" vizsgálatkor mértek, addig mindenki egyformán nő, utána alakulnak ki a méretbeli különbségek.
Előzmény: Rebarbara10 (677)
Rebarbara10 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 677

Sziasztok!

Egy aprócska kérdésem lenne: a legutóbbi uh-on (21+3 napos terhesen) ezt írták a papíromra: gerinc párhuzamos..csontok ép stb, és a végére, gyomor és hólyagtelődés látható. ez mire vonatkozik? És miért fontos ezt megjegyezni?

 

A másik pedig, eddigi számítások szerint 21+3 napos terhes voltam akkor, az uh-ra viszont ráírták a biometriai adatok szerint 22+3. Ha most orvos, vagy bárki kérdezi, mégis melyik adatot mondjam? Tök mindegy? Vagy az eredetit?

 

Köszönöm a segítségeteket!

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.14 0 0 676
Köszi, megyek mindenképp!
Előzmény: kheiron (675)
kheiron Creative Commons License 2006.12.13 0 0 675
Délután 1/2 3-3 tájától már bent vagyok.
Előzmény: Törölt nick (674)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 674

Köszi! Akkor holnap beugranék, jó? Mikor mehetek?

(Bocsi, úgy értettem, h a méhüreg felé nő, tehát nem a hasüreg felé.)

Előzmény: kheiron (673)
kheiron Creative Commons License 2006.12.12 0 0 673
Attól függ, mekkora, de egy pillantást szerintem mindenképp megér. (A myoma amúgy a méh falában van!)
Előzmény: Törölt nick (672)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.12 0 0 672
Első körben csak egy gyors kérdés, h tudsz-e (úgy értem, technikailag érdemes-e vagy nem elég informatív) hasi UH-val méh üregében lévő miómát nézni. Ha igen, akkor beugranék Hozzád és köszi szépen előre is!
Előzmény: kheiron (670)
kheiron Creative Commons License 2006.12.12 0 0 671
Kedves mona!

A 18. héten végzett szűrő jellegű ultrahang-vizsgálatot nevezik hagyományosan, ám rettentő félrevezetően "genetikai ultrahang"-nak, azért, mert ez a vizsgálat az utolsó pillanat, hogy az ultrahanggal látható jeleket bizonyos kromoszóma-eltérés okozta betegségekben kimutassuk.

Efféle 18. heti szűrést a jelenlegi szabályok szerint nőgyógyászok közül csak a B és C kategóriás ultrahang-jártassági vizsgával rendelkezők végezhetnek (ők kevesebben vannak, mint a "mezei" A kategóriásak).

Az AFP, amennyire az én szülészeti szakmai hátteremet adó kollégák tudják, hogy is mondjam.... szóval nem az a biztos vizsgálat, amiből igazán komoly következtetéseket le lehetne vonni. Az ultrahangon látható jelek, illetve az egyéb vértesztek a magzati rendellenességek szempontjából sokkal informatívabbak.
Előzmény: mona77 (668)
kheiron Creative Commons License 2006.12.12 0 0 670
Csütörtökön délután, ha gondolod.... :-)
Előzmény: Törölt nick (667)
ecccsi Creative Commons License 2006.12.11 0 0 669
szia Mona!
remélem Kheiron nem haragszik, ha elmondom ami velem történt.
nekem is ennyi lett a mom, a mávban voltam genetikai uh-n 18+4 naposan, aznap tudtam meg az afp-t is. 0,7-től van a normál sávban, de mint azóta megtudtam, 07valamennyi mom-mal született egy down-kóros bébi a mávban, azóta a 0,8-asakat óvatosságból továbbküldik egy olyan helyre, ahol magasabb az uh-s végzettsége.
a szabolcs utcába kellett mennem, ahol egy adjunktus, és dr. Hajdú Krisztina néztek meg, mindketten nagyon kedvesek, és alaposak voltak, ez lényegében egy plusz ultrahangot jelentett csak, elmagyarázták, hogy mi a helyzet az afp-értékekkel, és megkérdezték a korom, így nem javasolták az amniot.

szóval a továbbküldés sem áll sokkal többől, mint még egy ultrahangból, ahol alaposabban megnéznek, és ha esetleg 35 fölött vagy, vagy volt a családban genetikai betegség, akkor ajánlják az amniot.
nekem az egész szerencsére 1 nappal a lelet tudomásomra jutása után lezajlott, nem kellett várnom. a sote-ról nem tudok nyilatkozni.
hát kb ezekre számíthatsz.
Előzmény: mona77 (668)
mona77 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 668

Kedves Kherion!

 

Újabb kérdéssel zavarlak, eddig minden rendebn volt a terhességemmel, de most megtudtam az AFP-m erdményét, ami 0,8 MOM lett. Így az orvosom javaslata alapján, óvatosságból a 19+0 napon (dec. 20-án) végzendő ultrahangos vizsgálaton kapok majd beutalót a SOTE 1. Női Klinikára genetikai ultrahang vizsgálatra. Nagyon izgulok, mert itt a karácsony, újév, nem tudom, hogy mennyit kell majd várni a genetikai vizsgálati időpontra, be kell-e majd jelentkezni, vagy hogyan történik az egész. Egyébként a SOTE-n mit fognak vizsgálni, miben különbözik az az ultrahangos vizsgálat egy másik kórházban végzett ultrahangtól. Félek mindenféle magzati rendellenességtől és szeretném mielőbb tudni, hogy egészséges a pici. Tudnál valamit javasolni nekem, mert az idő csak telik, most 17+6 napos vagyok és tartok attól, hogy az ünnepek miatt elhúzódhatnak a vizsgálatok.

 

Előre is köszönöm válaszodat: Mona

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.10 0 0 667

Szia Kheiron!

 

Szeretném igénybe venni a segítségedet, nem vagy mostanában szabin, ugye?

 

ps.: Ma szabadultam ki a közös ismerősünk karmai közül, hát a reflux-műtét sem fog a kedvenceim közé tartozni :-)

 

Ana

Előzmény: kheiron (666)
kheiron Creative Commons License 2006.12.10 0 0 666

Értem. :-)

 

Azok a gépek, amiket én használok, illetve használnék, mind tudják ezt a kettős, de inkább a hármas (fekete-fehér kép + hang + színinformáció) funkciót. A kicsi és régi gépekben ez nincs mindig benne. (Én radiológus vagyok, nekem fontos, hogy legalább felső középkategóriás, de inkább csúcskategóriás gépeken vizsgáljak, ez egy átlagnőgyógyásznak, aki nem képalkotó szakember, értelemszerűen nem annyira fontos, neki elég, ha lát valamicskét a képernyőn.)

Előzmény: VKOrsi (663)
ecccsi Creative Commons License 2006.12.09 0 0 665
persze hogy van ilyen ultrahang, ha arra gondoltak, amire te, Orsi.
az én dokimnak is olyan van, aminek jó a képe, de hallgatni nem tudjuk a szivdobogást.
a mávban olyan van, ami egyszerre tudja a kettőt. jó kis gép :)
Előzmény: VKOrsi (663)
VKOrsi Creative Commons License 2006.12.09 0 0 663
lehet, hogy a kérdés arra vonatkozott, hogy van-e olyan ultrahang, hol Te azaz a vizsgáló ill. a kismama nem hallod pl. a szívhangot, csak látod.
érthet volt? (bocs, álomkór...)

(a dokim magánrendelőjében is pl. ilyen volt, hogy szívdobogást hallani sosem hallottam)
Előzmény: kheiron (662)
kheiron Creative Commons License 2006.12.09 0 0 662

Kherion tényleg van olyan ultrahang aminek nincs hangja?

Nincs, már a neve miatt sem. :-)

 

Amire te gondolsz, az a Doppler-vizsgálat, amikor az áramlást, illetve az egyéb mozgó dolgokat nézzük. Gyakorlatilag ma valamennyi ultrahang-gépben benne van ez a lehetőség.

 

A lényege a Doppler-elv kihasználása (ld. Google, de a hétköznapi életben a Doppler-jelenséggel találkozunk a közeledő-távolodó sziréna vagy duda hangjának a magasodása-mélyülése esetén). Ilyenkor elsősorban a vér alakos elemeiről visszaverődő ultrahangot figyeljük, és a beérkező mért értékeket tudjuk vagy hanggá, vagy színné konvertálni - ez a hang a bizonyos fújó-dobogó jellegű hang, a képernyőn meg a kék-piros színek váltakozása.

Előzmény: kisdinó (658)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!