Keresés

Részletes keresés

Teaway Creative Commons License 2006.12.02 0 0 251
Látom, hogy te is inkább az elektromos kefe felé hajlassz! :)
Előzmény: Lacivill (250)
Lacivill Creative Commons License 2006.12.02 0 0 250
Tipusszámot tudnál irni az aeg-re?
Előzmény: Miki69 (248)
Teaway Creative Commons License 2006.12.02 0 0 249
Javítva: Nem a melegítés az oka.
Előzmény: Teaway (201)
Miki69 Creative Commons License 2006.12.02 0 0 248

"Magyarul felveri a port, a poros levegőhöz meg kis szívóerő is elég."

Itt van a lényeg!
Meg ott, hogy a forgó kefe a szőnyegrostokat szó szerint kiporolja. A rostok közé tapadt por másként nem távolítható el. A turbókefét használat közben szép lassan kell mozgatni a szőnyegen, akkor maximalizálható a poroló hatás. A mi gépünknél teljes teljesítménynél nem is mozgatható a fej, annyira rászívja magát a szőnyegre. Kis teljesítmény mellett viszont öröm a "szőnyegporolás" Annak idején még panelban laktunk a szokásos szőnyegpadlós szobákkal. Aranyat ért a turbókefe.
Mondjuk a levegőturbinás változathoz kell a nagyobb teljesítmény, hogy az áramló levegő a turbinán keresztül meg tudja forgatni a kefét. De a végeredmény ugyan az.
Akinek sok szőnyege van, és tud áldozni egy ilyen porszívóra nehogy kihagyja a lehetőséget egy ilyen klassz gép megvételével. Utólag mindenki megbizonyosodhat erről, senki nem bánta még meg! Sokkal nagyobb hatása van a takarítás minőségére mint az hogy vizes, vagy porzsákos -e a gép. Bár ezen a szinten minden porszívót nagyon jó minőségű szűréssel látnak el.
Előzmény: Teaway (246)
Lacivill Creative Commons License 2006.12.02 0 0 247
Egyre több szól a pana 8035 mellett:)
Teaway Creative Commons License 2006.12.02 0 0 246
Magyarul felveri a port, a poros levegőhöz meg kis szívóerő is elég.
Előzmény: Törölt nick (245)
vinczu Creative Commons License 2006.12.02 0 0 244

azt hiszem a 8035-ben ilyen van, legalábbis a tisztitási melleklet szerint, ilyen

 

 

a 8035-nek olyan feje van, amin már 3 állás van: parketta, rövidszálú és hosszúszálú szönyeg

 

 

Én parkettás lakásban lakok, a szönyeg nem egészséges, úgyhogy egy max. 3 m2-es szönyeg van (mellesleg szeretek mezitláb a parkettán mászkálni)

Akinek sok szönyege van, és van pl. kutya vagy macsek is, annak mindenképp jó ez a fej

De ha a szönyeg alapos mélytisztitására gondolok (pollen, poratka-ürülék), akkor igenis szükség van a nagy szívóteljesítményre (valahol azt olvastam, hogy 350W felett már jónak mondható)

Előzmény: Törölt nick (243)
Lacivill Creative Commons License 2006.12.02 0 0 241
Az ilyen "belekotyogás" a legfontosabb! Mit csinál pontosan ez az elektromos kefe, ütögeti a szönyeget, vagy valami üvegmosószerű kefe pörög benne?
Előzmény: Miki69 (240)
Miki69 Creative Commons License 2006.12.01 0 0 240
Bocs hogy belekotyogok, a forgó padlókefét SEMMI nem tudja pótolni, akármekkora teljesítményű porszívód van. A szőnyeg szálait ugyanis a forgó kefe kiporolja szó szerint. És ez hatásában ugyan az mint a jó öreg hagyományos szőnyegporolás: bármeddig porszívózhatsz egy szőnyeget, ha utána felteszed egy porolórúdra és ráhúzol egyet, majd megfulladsz a portól. A szőnyeg szálainak mélyéről nem tudod hagyományos porszívóval eltávolítani a port és az atkaürülékeket, de még a virágpolleneket sem, mert a szálak között "tömített" a szőnyeg, ott nincs levegőáramlás. A többezres fotdulaton járó padlókefe a szőnyeg szálait igen intenzíven kiporolja, és az így kiszabadult port az áramló levegő könnyen beszívja. Nem is beszélve a betaposott szöszökről, hajszálakról, állatszőrökről stb.. egy menetben eltüntet mindent a szőnyegről.
Nekünk egy AEG porszívónk van elektromos kefével, iszonyúan jó gép. A padlókefe használata közben a motorteljesítményt visszaveszem a minimumra, hiszen a működési elv szerint a felvert port már minimális levegőáram is könnyedén beszívja. Már kb. 6 éve használjuk. A mosható HEPA szűrőjét még nem cseréltük, csak tisztítottuk.
A Media Marktban régebben láttam univerzális levegőturbinás padlókefét, mindenkinek melegen ajánlom a beszerzését, óriási mértékben megnövelhető vele a takarítás hatékonysága bármilyen szuper porszívó esetében is.
Előzmény: vinczu (239)
vinczu Creative Commons License 2006.11.30 0 0 239
Ugy látom a portartályon kívül másra nem kell figyelni. A portartályon van egy telitettség jelző, ha azt a szintet eléri a por akkor jöhet a tisztitás. (az LCD kijelzo ilyen celra az tok felesleges)

Minden szürőt ki lehet mosni! Hogy mennyi idő után, azt egyenlőre nem tudom, de az első szűrő, az egy finom acélháló, ami látható, szóval ránézésre tudod majd hogy kéne tisztitani. (azé meglepődtem mennyi kosz volt a tartályban az első porszívózás után, persze ezt nem tudom mihez viszonyitani, mert eddig sima textilporzsákos volt)
Stabilnak tünik, remélem így is marad sokáig, de igazából erre csak kb. 1 év múlva tudnék pontosabban válaszolni.

Igen, a Hepa is mosható, és javasolt 1 évente cserélni (ami azt hiszem 1.5-öt jelent)
A tartalékszűrő az a vastag csivacs-szűrő, amit nem is kell kiméletesen kimosni, igazából nem is értem miert adták hozzá.
http://www.panasonicclub.hu - rol van

Nekem eddig is panasonic volt, ami hibátlan konstrukcio volt. Még az LG-kel szemezgettem, de azoknak nagyon kicsi a tartálya. A Samsung-ról meg le lettem beszélve, de nem is bánom.

Elektrosztatikus sztem nem szűrhet olyan jól mint a Hepa. A 8031-ben van elektrosztatikus, a 8033-ban mar Hepa, tehat ha olyan jo lenne az elek., akkor a Hepa menne egy 90-es sorozatban, és az elek. folytatodna a 80-asban.

Forgó padlókefe nincs benne, ami érdekes a fejen egyébként (a képen látható), hogy parketta módban csak az első sor kefe, a hátsó részen egy plasztik lapocska jön ki, ami "sepreget".
A forgó padlókefe az olyan jó szerinted?
Előzmény: Zsolti2003 (236)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.30 0 0 238
Az a 8035-höz jár ha jól néztem.
Előzmény: Miki69 (237)
Miki69 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 237
Kérdés: forgó padlókefét nem adtak hozzá?
Előzmény: vinczu (232)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 236

Miért pont ez a tipust válaszottad? Az elektrosztatikus szűrősön gondolkoztál?

Előzmény: vinczu (234)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 235
A portartály ürítésén kívül milyen ápolást igényel? Ki kell-e valamelyik szűrőjét mosni, illetve ha ki kell, milyen gyakran? Hogy itéled meg, mennyire gondos kivitel, mennyire stabil? A hepa szűrője mosható? Mit javasol a leírás, milyen gyakran kell cserélni? A tartalék szűrő milyen? Hol vetted?
Előzmény: vinczu (232)
vinczu Creative Commons License 2006.11.29 0 0 234
Panasonic MC-E8033
Előzmény: Törölt nick (233)
vinczu Creative Commons License 2006.11.29 0 0 232

Na, megjött az E8033-as, meg is volt az elso porszívózás
Elötte szétszedtem, összeraktam, passzolnak az alkatrészek klasszul
Hála - gondolom - a Hepa-nak, a "porszívózás" szag teljesen eltünt. (Hepát használnak a műtőkben is állítólag)
2 ev gari (1 ev teljes + 1 ev ingyenes alkatresz), 1 tartalek szurot adnak (nem a hepa)

 

plusz ami tetszik, hogy a csovet hozza lehet illeszteni a házhoz, mind rendes, mind parkoloallasban

 

 

Van 2 alkatresz (porkefe es sarokszívófej), ami a házban kapott helyet, ez is klassz
A cso teleszkopos, úgyhogy mindenki beállíthatja magának

 

 

Egy fura dolog van, az az hogy a fej alján van egy kis henger alaku gorgo, amivel valamivel nehezebb a fejet nagy szögben jobbra-balra mozditani, de ez segiti az elore-hátra mozgást, sőt csak úgy siklik (ezt valoszinu csak meg kell szokni)


Ha van kérdés, jöhet

Teaway Creative Commons License 2006.11.29 0 0 229
A Twin TT? Azt én is néztem az osanba :)
Előzmény: Törölt nick (223)
Teaway Creative Commons License 2006.11.29 0 0 228
Na, itt vannak a termékek: G4, G5, G6, Ultimate G, Diamond
Teaway Creative Commons License 2006.11.29 0 0 227

http://www.kirby.com sajnos semmi használható infó nincs rajta :(

 

Nem gondolnám, hogy ilyen, de más képem nincs: Kirby G5

Előzmény: Törölt nick (221)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.29 0 0 226

Ne csigázz minket, milyet vettél, mik a tapasztalataid??

Előzmény: géeles (225)
géeles Creative Commons License 2006.11.29 0 0 225
Végül nem elektrosztatikusat vettem...........
Lacivill Creative Commons License 2006.11.29 0 0 224
Több porszivónál olvasható, hogy mosható Hepa szürős, vajon ez ugyanolyan jó hatásfokkal szűr?
Előzmény: Törölt nick (223)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.28 0 0 220

Ja azért van rajta rázófej, meg habot kifuj, meg visszaszív.

Azért ennyi tudás 50-ért nincs, de hát ez sok akkor is...............

Előzmény: Törölt nick (218)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.28 0 0 217

Ráadásul, egy szegény eladosodott ember, szuper atkátlanitó meg miegymás, valahol 840 ezerről indult az ár, de nagy családos kedvezménnyel levitték az árát, az eladó felhivta az igazgatónőt, hogy megadhatja-e neki.

Majd 30 ezerért megvették a ratyi porszivójukat::)

Mikor mondta a srác, hogy a felesége szokott takarítást vállalni, akkor elővette a következő fegyvert:

ő nem vállalhat takarítást, de nagy az igény bio takarításra, és 10% -ért ad címeket.

asszondi, hogy 20-30000 ft-ot elkérhet egy ilyan nagytakaritásért, vagyis havi 1 nél már behozza az árát.

Ja 3 év gari, és 30 év mulva ki is cserélik::)

NASA teknolodzsi:), és ez az ember találta fel a pótszivót a Körbi::)

Előzmény: Törölt nick (215)
Lacivill Creative Commons License 2006.11.28 0 0 212

Egy ismerösömet letámadta sikeresen egy pórszivó ügynök, és részletre 36*18000 ft vett egy amerika szuper porszivót valami körbi-t..

Hallottatok már erről a csucsszuperről?

Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 211
Ha reális elérhető áron van, akkor vennék. Persze minőségtől függ.
Előzmény: Teaway (210)
Teaway Creative Commons License 2006.11.25 0 0 210
Először azt döntsd el, hogy ha lehetne kapni a sarki boltban, akkor vennél ilyen gépet? Minden más utána jön.
Előzmény: Zsolti2003 (205)
gergo9 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 208

Szia Zeki!

 

http://www.lyonker.hu/clean/trion/trion.html

 

itt van egy kis leírás a működési elvről.

Előzmény: Törölt nick (207)
gergo9 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 206

már megint nem a porszívó a téma :)) Biztos van valahol DM topic is :)) Bár szíved joga, hogy mit írogatsz, de kérlek ne hasonlíts minket a biztosítási ügynökökhöz, az teljesen más tészta. Főleg ne ilyen számadatokkal (százalékokkal) aminek a közelében sem vagyunk. A másik: gyanútlan ügyfél kisbetűs szövegekkel?. Hol lenne nálunk ilyen?

 

Mégegyszer kérek mindenkit, hogy ne a cégem vagy az értékesítési formája legyen a téma, vagy persze lehet, ti döntitek el, de ha visszaolvastok én nem akartam meggyőzni senkit semmiről, és nem akarok nektek most sem eladni semmit.

 

Amikor beléptem ebbe a topicba az volt a szándékom (és most is az), hogy ha valaki nincs tisztába ezekkel a porszívótechnológiákkal, vagy nem ismer egy-két gépet akkor segítek eligazodni, vagy elmondani a tapasztalataim úgy, hogy tudjátok, hogy ki vagyok.

 

Nem akartam sunnyogni. Szerintetek mennyi időbe telt volna egy új accountot csinálnom, vagy akár 5-öt és agyon dícsérni a gépet. Még a honlapra sem tettem fel 

az orvosi szakvéleményeket sem, nehogy azt mondják, hogy persze buhera-kamu....

Az ORKI más, azok a mérési eredmények bárki számára megkérdőjelezhetetlenek és aminek az eredményeire rendkívül büszkék vagyunk. 

 

Akinek nem inge, ne vegye magára és Zsolti2003 kérlek te se, csak ne végződjön már ez is amolyan odamondogatom "jómagyar módra"...

 

Előzmény: Zsolti2003 (205)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 205

Igen, az ügynöki értékesítés sajátossága... Az van.

Vagy szélesebb réteg által hozzáférhető áron. Igaz, kevesebb a haszon. Kevesebb, a más költségére sokat beszélő ügynökkel.

Népszerűbb lenne a termék és hosszabb távon jobban bejönne, ami felülmúlná az eddigi elképzeléseket.

(Bankkártya leovasóterminál szindróma. Eleinte a kereskedők tartanak tőle, mert még a banki jutalék is sarcolja őket, de rájönnek, kis idő múltán felfut a forgalmuk a gondtalan költekezés miatt.)

Ügynöki értékesítésnél a korábbban írt hózzászólásomra hivatkozok (befektetéses életbiztosítás), amikor az első két évben a gyanutlan ügyfél (apróbetűs rész feltételei) befizetettt összegének csak a 35 %-a kerül befektetésre, a többi 65 % meg az ügynök haszna.

Előzmény: gergo9 (195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!