Keresés

Részletes keresés

missparker Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8024
Ami szerinted minden volt a szürkén, az csak egy része volt a mindennek. A feketén majd az egész látszani fog :)

Komolyra fordítva, a por, ha a felmosó csíkot hagy stb. ez mind meglátszik rajta. Gyakran kell takarítani.
Előzmény: CapriFun (8023)
CapriFun Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8023
Szia!

Majd egy nagyobb burkolóanyag áruházban megkérdezem, hogy ők mit mondanak, milyen árban vannak ezek a lapok.

A fekete majdnem 100% már, fehér falak, egy nagyobb világos szőnyeg, sok fény tompítja majd a "nyomasztó" hatását. Mindamellett szerintem a fekete mélységet is tud adni a térnek, megfelelő használattal.

A fekete miért igényel nagyobb takarítási hajlandóságot mint pl. egy fehér v. szürke járólap? Volt szerencsém mindkettőhöz, de a szürkén is meglátszott minden sajnos.
Előzmény: Gömbtatu (8022)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8022

Ideális esetben a fuga nem rögzít.

 

Capri

 

Szerintem nincs nagy különbség, a fugátlan változat viszont nagyon nagy pontosságot igényel, és tökéletes mérettartást a burkolóanyagtól, különben nagy felületen elcsúszkál az egész hóbelevanc. Szerintem bankokban gránitlapokat láthattál, azoknak a az ára erőteljes, nagyobb az esély a mérettartóságra. Szerintem leginkább pénz kérdése az egész. Nálam pl. szóba sem jöhetett a fuganélküliség, én ugyanis egyenetlen szélű lapokat választottam.

 

A feketén én a helyedben merengenék még egy kicsit, nagyon nagy tér, és sok fény kell hozzá, hogy érvényesüljön, és ne legyen nyomasztó. És erős takarítási hajlandóság.

Előzmény: esotherica (8021)
esotherica Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8021
Én laikusként azt gondolnám, hogy különböznie kell. Elvégre a fuga is rögzíti valamennyire a csempéket, nem?
Az októberi Lakáskultúrában a fürdőszoba az egyik téma, ott olvastam olyan spéci fajtáról, amit lehet fuga nélkül rakni. Ez mondjuk épp nem csempe, hanem kőburkolat.

"A kőburkolat ugyanakkor – a közfelfogással ellentétben – nem csak az antik stílushoz illik. Kapható élvágott, fuga nélkül rakható, csempe méretű változata..."
http://www.lakaskultura.hu/index.php?apps=cikk&cikk=29894

Előzmény: CapriFun (8020)
CapriFun Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8020
:)) De, én voltam... és még mindíg fekete a terv. Azóta sem kaptam sehol erre a kérdésre választ, hogy mi a különbség a fuga, illetve fuga nélkül fektetett járólapok / csempék között? Én a fugának csak a hátrányát látom, takarítani pl. szinte lehetetlen.
Előzmény: Gömbtatu (8019)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8019

:)))

 

Ja, bocsesz. Persze hogy nem muszáj fuga, már régebben, ha jól emlékszem, raktál is be olyan képeket ahol nincs. Nekem tetszik a fugátlan megoldás, de nem lehet minden burkolóanyaggal megcsinálni. Még mindig feketét akarsz? Vagy az nem te voltál?

Előzmény: CapriFun (8017)
esotherica Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8018
Hű, ez isteni hír. Mármint az első. :)
Azt meg tényleg meg kell nézetni akkor, hogy mettől meddig tartanak a kémények.

Köszi!
Előzmény: cicó (8013)
CapriFun Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8017
Szia!

Azt tudom, én ettől függetlenül kérdeztem. Új lakás lesz, amibe tervezném a burkolatokat...
Előzmény: Gömbtatu (8016)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8016
Használt lakásról van szó, használt parkettel.
Előzmény: CapriFun (8015)
CapriFun Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8015
Sziasztok!

Miért van "szükség" fugára? Bankokban, bizonyos házakban láttam már fuga nélkül kövezett padlót... mi a feltétele ennek? Én is szeretném majd a lakásomat kövezni, és akkor már fuga nélkül tenném. Van ennek valami speciális feltétele, esetleg a lerakása nehéz?
missparker Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8014
Nem is a parkettával van a gond, hanem a "fugával". Régen, mikor felcsiszolták, a saját porából és parkettalakkból kevert pasztával fugázták, ha nem volt tökéletes az illesztés. Ha fel is csiszolod, ez a fuga megmarad, és lehet, hogy nem fogja be a pác a benne lévő lakk miatt.

A gázórát egy gázszerelő simán átteszi, a bejövő csőhöz hozzáhegeszt egy olyan darab csövet, ami a másik helyhez elér, rászereli a csapot és felszereli az órát. Ehhez kell a gázművek engedélye, meg egy olyan időszak, amikor az első főcsapig el lehet zárni a gázt. (nekünk kertes házban ez nem volt gond, társasházban ugye más.)



Előzmény: esotherica (8011)
cicó Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8013

Lehet sötétre is igen, mi egyszer "wengé"-t csináltunk tölgyből :)

Hát a gázóradolgot látatlanban nem tudom, engedély és terv biztos, hogy kell hozzá...meg inkább egy gépész én nem vagyok az :) Egyszer lett volna ilyen a praxisomban, de aztán a lakó végül elállt tőle...

Az baj, hogy az a kéményes fal, mert elvileg nem gond a konyhát átcuccolni arra az oldalra, mivel a víz, csatorna és a gáz a fürdőszobából átköthető lenne...na de egy sok kéményes falban...........ha meg akarod venni előtte egy gépésznek mindenképpen mutasd meg....

Előzmény: esotherica (8011)
esotherica Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8012
Jaja, asszem igen.
Bár a szomszédság miatt még gondolkodom. ;)
Előzmény: Gömbtatu (8009)
esotherica Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8011
Igenigen, a vastagítottban megy a kémény.
Pácolni mennyire lehet? Mert én nagyonsötét parkettát szeretnék igazából. Olyat lehet?
Gázóraátcuccolás mennyire macerás, és mennyire költséges?
Előzmény: cicó (8010)
cicó Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8010

A hagyományos parketta általában tölgy, azt lehet pácolni...érdemes több rétegben, hogy ne legyen foltos...

Kéményes fal alatt melyiket értetted, amelyik ki van vastagítva?

Gázórát át lehet cuccolni máshová...

Előzmény: esotherica (8008)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8009
Ez jó kis lakásnak tűnik. Meg akarod venni?
Előzmény: esotherica (8008)
esotherica Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8008
Sziasztok!
Nem tudom, mennyire tartozik ez ide, mert nem csak lakberendezésről lenne szó... de szerintem Ti tudtok nekem segíteni.
Adva vagyon egy lakás, az alábbi beosztással.

Nomármost. Ez a lakás sok szempontból előnyös lenne, de határozottan felújításra szorul. Az álmom pedig egy amerikai konyhás, 1+1 szobás lakás lenne.
Az a kérdés, hogy a fürdőszoba egyik oldaláról át lehet-e pakolni egy konyhát a másik oldalára, a nappaliba? Nehezítő tényezőként a szobát és a konyhát összekötő falban mennek a kémények (hogy mettől meddig, azt nem tudom, de nem egy firga darabról van szó: legalább 3-5 egymás mellett). :-/ Ha nem ott mennének, az egész falat lehetne likvidálni... de ezen ugye változtatni nem lehet.
Ehhez kapcsolódóan: mi gond lehet azzal, ha én a konyhából hálószobát csináltatok? Ott van például a gázóra - ez lehet, butaság, de én nem szívesen hálnék vele egy légtérben. Okozhat ez problémát? Át lehet azt cuccolni máshová? Sajnos a szomszédból ott jön át a gázcső.

Aztán még egy kérdés (ez biztos butaság, de lövésem sincs): ha egy hagyományos fa parkettát felcsiszolnak, lehet azt újra pácolni? És mennyire lehet sötétre pácolni? Ennek nyilván valamennyire gátat szab maga a fafajta, igaz?

Elsőre ennyi. :)
Örülnék, ha tudnátok segíteni, mert egyelőre azon filózok, hogy belevágjak-e.

Előre is köszi,
eso
timlim Creative Commons License 2006.10.03 0 0 8007
Bocs, kimaradt a válaszomból, hogy bármilyen Andante bőrrel, illetve szövettel, sőt akár bőr-szövet kombinációval is lehet rendelni. Én a poratka allergiám miatt maradtam a bőrnél.
Előzmény: Gömbtatu (8005)
timlim Creative Commons License 2006.10.03 0 0 8006

Kösz. Hihetetlenül kényelmes, beleültem, és nem akartam felállni belőle. Pedig sok kanapét/fotelt próbáltam, de ez vitte a prímet.

Longlife bőrrel készül, a Molia típus Kastanie színű bőrével. Egyébként ha az Andante honlapján nézed a színeket, az ott lévő színmintáknak semmi közük a valósághoz. Ez a szín tulajdonképpen középbarna. Tetszenek a világos színek is, de a Barbados formája/tömege szerintem megkíván egy sötétebb árnyalatot.

Előzmény: Gömbtatu (8005)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.02 0 0 8005
Tényleg nem csúnya. És milyen színű lett, ez a padlizsános mélybordós mittudomén, vagy más színekben is van?
Előzmény: timlim (8004)
timlim Creative Commons License 2006.10.02 0 0 8004

Persze, nem titkos :)

Barbados-t. Náluk ugyan nem volt ilyen az üzletben, de már kb. 2 hónappal ezelőtt kinéztem valahol, fantasztikusan kényelmes, és természetesen csodaszép is :)

Előzmény: Gömbtatu (8003)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.02 0 0 8003
Elárulod, hogy melyiket?
Előzmény: timlim (8002)
timlim Creative Commons License 2006.10.02 0 0 8002
Még egyszer köszi a tippet. A korábbi tapasztalatom alapján jónak tűnt az ár, szóval szombaton meg is rendeltem :)
Előzmény: ametiszt (7999)
cicmarek_ Creative Commons License 2006.09.30 0 0 8001

Hörpi! Köszi szépen. Ez sem rossz ...

 

 

Pygmea: tudod ez mind szép és jó, mindaddig, amíg valami miatt nem kell módosítani a terven. Nekünk "csak" annyi változás történt, hogy a kandalló átkerült a szemközti sarokba, és máris proglémáink lettek. (Azt azért még megjegyezném, hogy mi csinálunk saját magunknak gondot, mert bútorzható rendesen a szoba, csak épp nem tudunk a párommal megállapodni! És ha egy lakberendező tervezte volna meg előre, akkor sem biztos hogy mindkettőnknek tetszik!)

Előzmény: Hörpi (7993)
timlim Creative Commons License 2006.09.29 0 0 8000
köszi a tippet. megnézem
Előzmény: ametiszt (7999)
ametiszt Creative Commons License 2006.09.29 0 0 7999

Nézd meg pl. itt:

 

 

http://www.butorexkft.hu/fooldal.htm

 

Most szept. végéig van kedvezmény Andante termékekre.

Előzmény: timlim (7998)
timlim Creative Commons License 2006.09.29 0 0 7998

Andante bőrgarnitúrát készülök vásárolni. Az árak az eddig nézett üzletekben némi eltérést mutatnak. Tudtok olyan lelőhelyet esetleg, ahol - vevő számára - jó árakkal dolgoznak?

Harvester Creative Commons License 2006.09.28 0 0 7997
Köszi, utánanézek!
Előzmény: domi_nick (7996)
domi_nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 7996

Rajtad áll milyet veszel, a Tungsram is gyárt ilyet.

Amire figyelj, hogy a nap színhőmérséklete 5000-5500k közötti, a jobbfajta izzókon ez már fel van tüntetve.

Elsőre hidegnek tűnik a fénye, de meg lehet szokni, később - felmelegedés után - éri el az üzemi színhőmérsékletet.

Előzmény: Harvester (7992)
Hörpi Creative Commons License 2006.09.27 0 0 7995
Elfelejtettem kérdezni :o) Tudtok ajánlani olyan céget, amelyik galéria építésével foglalkozik? Megbízható, garanciális munkára lenne szükség, és nem a hagyományos lábakon álló faborzalom érdekelne, hanem fémmel-gipszakartonnal kiegészítve.
Előzmény: Hörpi (7993)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!