Keresés

Részletes keresés

saaandor Creative Commons License 2006.10.13 0 0 11410
Igen, ez tényleg az OK lehet, a konyhában kb20-30 cm a plafontól, onnan megy a padlásra saját toldásával (kb 120-150 cm, plusz tisztítóidom és maga a kémény. Tehát, a füstgázlehűlés biztos az ok lehet, mert a padlásunk „léghűtéses”, nagy a huzat és a gáz gyorsan lehűl mínusz 10-15 fokon. Valami klassz szigetelést találunk, remélem és BIZTOS ez a probléma. Segítségeteket köszönöm.
Előzmény: monyesz (11403)
settifusion Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11409
Üdv!

Én most vettem kedvezménnyel egy Premixx 24V-t és csere akcióban. Szeptember 25-án rendeltem és akkor az árajánlat 188.000 Ft -20.000 Ft a cserekészülék beszámítása / Olimpia 2 gáztűzhely :) /
Tegnap előtt 10-én vettem át és fizettem és legnagyobb meglepetésemre az ár 169.000 Ft -20.000 Ft szal 149.000 Ft-ért :)) Az eladó srác is csodálkozott és többször is megnézte az árát és sőt a főnökkel is pontosította, és télleg ez lett az ára.
Viszont a tatai hírözönben (2006.szept 29-i szám) a Piller Bt 2006. október 31-ig meghosszabítja a csereakciót. Tel.: 34/384-946, 70/3371927, email: pillerbt@freemail.hu A cég szerepel a Temomax szervízpartnereinél is.
(Nem náluk vettem, hanem a Xénia-ker kft.-nél (Tata))

Ellenben ha, felmész a www.termomax.hu az árlista szerintem változott még hozzá jó irányba.

INKA 24 254.400,-
INKA 24 K 262.400,-
INKA 35 289.400,-
INKA 35 K 297 400,-

Itt -40.000 Ft 214.400 Ft-ért sztem nem rossz ár.
Mintha magasabbak lettek volna az árak?

Üdv. Remélem segítettem.

Settenke
Előzmény: Licsimi (11404)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11408
Gáztervezőt keress, de készülj fel, hogy 2-300 ezerbe bele fog kerülni egy konvektor........mire felkerül a helyére
Előzmény: Bagnia (11406)
enginer Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11407

A padlófűtés tehetetlensége miatt lesz az több is, mint 1-2 fok.

A "hideg" padló nem fog neked 2 perc alatt felmelegedni.

Előzmény: TIHEMER (11405)
Bagnia Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11406
Kedves Fórumozók!

Fűtésszereléssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. 17 m2-es alagsori lakásom van, az előző tulajdonos villannyal oldotta meg a fűtést. A lakás korábban mosókonyhaként működött, 2 db jó állapotú tégla kémény van a lakás területén, valamint a ház gázvezetéke is átmegy az ingatlanon. Amennyiben lehetséges szeretném kiváltani a villanyfűtést gázra.
Sajnos mindenhonnan más információt kapok a megvalósíthatóságról. A kerületi kéményseprők szerint lehet konvektort tenni ilyen kis lakásba is, ha megvannak a feltételek.
Gázszerelő viszont nem engedélyezik, max. valamilyen szabályozható, kisteljesítményű készülék építhető be. (Saunier Duval készüléket ajánlott).
Kinek a szava döntő ilyen helyzetben? Hol tudok egyértelmű választ kapni erre kérdésre?

Hálás lennék, ha valaki aki jobban jártas ezekben a dolgokban leírná a véleményét, javaslatát hogyan lehetne megoldani a problémát.

Üdv mindenkinek!
TIHEMER Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11405

Erre én is gondoltam, de eddig is digitális termosztát szabályozta a hőmérsékletet és meg voltam vele elégedve /1-2 fok eltérés nem számít/. A gond az, hogy a termosztát a földszínten van, így az emeleti szobák beszabályzása elég körülményes, főleg akkor, ha a külső hőmérséklet jelentősen változik.

A hőmérséklet túlfutást meg csökkenteni tudom, ha kicsit melegítem a termosztátot /pl. jelző dióda beépítésével/. Azért nem kapkodom el, most csak a fürdőszoba fűtését alakítottam át mágnesszeleppel, majd meglátom mi lesz az eredmény. Én inkább a mágnesszelep bizonytalanságától tartok. 

Köszi a hozzászólást.

Üdv Tihemer

Előzmény: Lacivill (11398)
Licsimi Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11404

Sziasztok!

 

Lemaradtam a termomax csereakciójáról. 40 ropival volt olcsóbb a Termomax Inka 24K...

Tud valaki segíteni egy ilyen olcsó beszerzésében? Számla nem igazán kell. Persze garancia igen. Ha valaki számlámat elszámolva, lenyelné az Áfa-t, ilyesmi.

 

Segítséget előre is köszönöm!

 

 

monyesz Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11403
Először is én ezt kéményesre bíznám, de lehet sk módon is. A legkönnyebb a födém és a tető között részt. Kőzet vagy üveggyapot szigeteléssel körbetekered. Igazából a megoldás egy tisztességes épített kéménybe 'behúzott' dolog lenne (azaz körbeszigeteled és körbefalazod a füstgázelvezteő csövet), de ez nem tudom mennyire megoldható. A tető feletti részt nem szokták szigetelni, de azzal annyira nem is szokott gond lenni, mert kicsi rész áll ki a tetőből és nem tud annyira lehűlni a kémény hogy gond legyen belőle. Mekkor ez a 'kémény' ? Elég hosszúra saccolom, hogy gond van a lecsapódással
Előzmény: saaandor (11401)
td cdx Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11402

Azt nem írtad hogy a kazán kondenzációs-e, ill. hány méter a füstgázelvezető, és azt hogy milyen hosszan éri a hideg! Nálan a kondenzációsnak 1 méter függőleges koax csöve van, és fagyos időben lehet látni a kivezetőn lógó jégcsapokat. Ez lehet az egyik hátránya ezeknek a kazánoknak.(hideg füstgáz)

Ha hagyományos a kazánod és hosszú a cső, lehet hogy valóban be kell szigetelned!

Előzmény: saaandor (11400)
saaandor Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11401

Kösz kimerítő válaszod, megspóroltad a Tigázzal való vitámat, pedig ez a tervem azért elég kézenfekvőnek tűnik, de nem vitát szeretnék, hanem hogy ne fagyjunk meg télen valaki hülyesége vagy trehánysága miatt.
Nekünk a Jani bácsi csinálta ezt a munkát, akinek egy csomó gondja van, biztos nem figyelt eléggé:"A megoldás egyszerűnek tűnik, szigetelni kell az elvezetőrendszer padlásfödém illetve tető feletti részét."-írod. Ezt házilagosan is meg lehet csinálni? Írd meg légyszíves, hogyan.
Előzmény: monyesz (11395)
saaandor Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11400
Köszönöm a hozzászólásod-kéményesek nézték, engedélyezték, hiszen csak így lehetett beüzemelni; ez függőleges "kémény", akárhogy is nézzük. Nagyon barátságos, ahogy kiáll a tetőből. A vízszintesről írottakat külön is köszönöm, megkíméltél egy baromságtól. De, hogyan fog biztosan működni?
Előzmény: Törölt nick (11389)
saaandor Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11399
Szia, az az 50 ezres cucc a füstgázelvezető 1 db, a tisztító csonk és a tetőszigetelő lemez (vagy micsoda) volt.
Előzmény: Törölt nick (11388)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11398

Ez jól hangzik, csak semmi értelme!!!!

Mire a termosztát kapcsolna addigra már rég túlszaladt a hőmérséklet, erre lekapcsol.

Mikor a termosztát érzékelei, hogy hideg van és bekapcsol addigra a hőmérséklet a kivánt alá fog zuhanni.

Szerintem....................

Előzmény: TIHEMER (11387)
monyesz Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11397
Na ja, aki ilyeneket kérdez azt én is lecserélném...
Előzmény: ppmr (11396)
ppmr Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11396

Ami engem illet, nekem egy másik kivitelező kéne :)

Csak azt szeretném tudni, hogy ő milyet vesz. Merthogy nem tudta megmondani, hogy C, V vagy mifélefajta, amit ő szokott venni. De viszek neki valami katalógust, bökjön rá melyik az, ha nem mondjuk C, akkor jön megint egy kis vita.

Amúgy azért abban bízom, hogy tudja mi kell még magán a radiátoron meg a  szelepeken kívül :)

Előzmény: monyesz (11394)
monyesz Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11395

Saaandor !

Végigolvastam amiket írtál. Ezek alapján neked kéménygondod (füstgáz elvezető) van, páralecsapódás és lefagyás, meg az ebből eredő problémák.
A Tigáz tervjóváhagyóit kár okolni, a problémával a tervezőnek illetve a kivitelezőnek (aki a kéméynt csinálta, ami itt gondolom a gyári füstgázleveztő rendszer elemiből készült, merthogy csak az lehet) kell foglalkozni. A megoldás egyszerűnek tűnik, szigetelni kell az elvezetőrendszer padlásfödém illetve tető feletti részét. Vagy bonyolultabban oldalra kell kivezetni: ez az ún. parapetes lenne, ami építési engedély köteles és bizonyos távolságoknak kell meglenni ahhoz, hogy egyáltalán megvalósítható legyen.

Amíg nem jó a füstgázelvezetés, addig a készülék jó vagy rossz mivolta sem fog igazából kiderülni szerintem, úgyhogy a szervízzel is hiába veszekszel.

 

Visszatérve a tervjóváhagyásra és a problémádra.
Van aki fel van háborodva, hogy ha a jóváhagyó (esetleg később az átvevő) beleszól, mert mi köze hozzá ? Hiszen szabályos elemekből lett építve ! Ugyanakkor nem fog működni...
Van olyan, aki igényelné a szakmai felügyeletet, de akkor mire való a tervező és a kivitelező ? Nekik a helyszínen fel kell mérni a lehetőségeket, a megvalósítás működőképes módját, így tervezni és kivitelezni - ezért fizetsz te nekik !

Tehát két ellentétes álláspont van, törvényileg az első van érvényben. Ne felejtsük el, hogy a tervjóváhagyás hatósági (szintű) munka, tehát nem arra szolgál hogy optimális megoldású legyen a terv, hanem hogy biztonságtechnikailag, azaz a GMBSz-nek megfelelő.

Előzmény: saaandor (11376)
monyesz Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11394

Neked Purmo C-s kell: www.purmo.com/hu/purmo-c.html , bár nem értem hogy minek külön megvenni a szelepet... A V-s lenne a beépített szelepes, le is van írva hogy az milyen fejekkel kompatibilis.

 

Kell még bekötőidom is...

Előzmény: ppmr (11392)
monyesz Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11393
Szerintem ez szabályosan nem fog menni. Gondolom a közműfejlesztési hozzájárulás 1x lett megfizetve. Ilyet esetben még 1x kellene, de ezt a helyi gázszolgáltatónál pontosan meg tudják mondani.
Előzmény: Attis_ (11382)
ppmr Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11392

Sziasztok!

Korábban csevegtünk itt termoszelepről és fejről, illetve a beépített szelepes purmo c és v típusokról.

A kivitelező azt mondja nem tudja, hogy c- e vagy v, de két konvektoros vagy körös / vagy mi. Ez melyik lehet? Olvasom a purmo radiátorok leírásait, de akkor sem jövök rá, hogy ez melyik. Még egy kis segítség a barkobához, hogy külön veszi meg a szelepeket. (így talán nem c és nem is v?)

MZ/Y Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11391
Kinti -20 foknál. Szerinted tavaly hányszor volt ilyen hideg?
Előzmény: enginer (11384)
TIHEMER Creative Commons License 2006.10.12 0 0 11387

Kedves fórumozók!

 

Családi házban padlófűtést szobánként szeretném vezérelni.

Eképzelésem, hogy az osztónál minden körbe beteszek egy mágnesszelepet és miden szobákban egy termosztátot.

Olcsón szeretném megcsinálni ezért automata mosógép mágnesszelepét tervezem beépíteni /1000 Ft/. Kérdésem az lenne, hogy valaki használ-e ilyen olcsó mágnesszepet és az működőképes-e. A mágnesszelep behúzótekecsének melegedését megoldom, inkább attól félek, hogy a fűtési víz nem elég tiszta és sűrűn kell majd tisztogatni.

Üdv Tihemer

 

Droopy Creative Commons License 2006.10.11 0 0 11386

kb igy szamolt a mernoqr:

 

homerseklet adatok:belul +20, kivul -15, padlo alatt 0, padlason -8 fok

kifele: deltaté 30 * 520 m2 * 0.4 k ertek azaz 7.2 kw

lefele: deltaté 20 * 190 m2 * 0.4 koruli k azaz 1.5 kw

felfele: deltaté 28 * 190 m2 * 0.4 koruli k azaz 2.1 kw

 

ez cirka 10.8 kw

 

ha bonyolitjuk ablakkal is akkor a kifele ketfele oszlik:

 

kifele ablak: deltaté 30 * ablakok osszfelulete nevezzuk "ize"-nak m2 * 1.1 k ertek

kifele fal: deltaté 30 * 520-ize m2 * 0.4 k ertek valamekkora 2

 

ez kicsit noveli a 10.8-at

Előzmény: Törölt nick (11362)
Droopy Creative Commons License 2006.10.11 0 0 11385

Kb tenyleg ennyi a transzmisszios hoszukseglet egy 190 m2-es alapteruletu (570 m3) es 520 m2 0.4 k-s falfeluletu haznak 1.1 k-s ablakokkal cirka 40 m2 uvegfelulettel.

Amde lapozgass tovabb.

kell lennie meg egy sornak filtracios hoszukseglet vagy legcsere vagy valami hasonlo alatt. az cirka 9 kW kell hogy legyen ugyanezen adatok alapjan tehat telen kb 20 kw az osszes hoszukseglet.

Előzmény: KareninaAnna (11361)
enginer Creative Commons License 2006.10.11 0 0 11384

"De én keveslem. A mi 115 m2 (+ 25 m2 fűtetlen garázs) Ytong 37.5-es házunkra kb. ennyi."

 

Akkor ezekszerint nálad a kazán éjjel-nappal 11,5kW teljesítménnyel üzemel, hogy tudja pótolni a 11,5kW-os hőveszteséget?

Előzmény: MZ/Y (11365)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.11 0 0 11383
Gáztervező megmondja.......
Előzmény: Attis_ (11382)
Attis_ Creative Commons License 2006.10.11 0 0 11382

Sziasztok!

 

 

Gázbekötéssel kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.

Ha egy "gázcsonkról" szeretném két családi ház ellátását megoldani 2 külön gázórával, az hogyan lehetséges persze törvényesen.

 

 

Köszi

 

Attis_

summarygloss Creative Commons License 2006.10.11 0 0 11381

Kedves Zöldövezeti,

 

elnézést a késői válaszért - (vízkő a HMV-rendszerben téma).

 

Praktikus tanács 1: előremenő HMV beállítása ne legyen 55 C foknál magasabb.

Praktikus tanács2: kémiai vízlágyító + szűrő közvetlenül a vízóra után. Innentől viszont a csapvized ihatatlan - vagyis "nem egészséges mértékben sós". (Azért nem elektromos vagy mágneses vízlágyító, mert ott a víznek csak a fizikai tulajdonságai változnak meg, az összetétele nem, és nyomásváltozás <szivatttyú> vagy nagyobb melegítés <hőcserélő> hatására ezek a kedvező fizikai tulajdonságok bizony visszaállnak kedvezőtlenné.)

 

Ami a fémek elektrolitikai sorrendjét illeti: valós a veszély, persze a folyamat lassú. A réz megeszi a vasat, a vas/acél az alumíniumot. Közvetlenül nem is szokták ezért összekötni (pl. réz csatlakozóval nem szerelik a radiátort), hanem nikkelezett kötést használnak. Mennyi időt bír ki? Öt-tíz évet, attól függ, mennyire lágy a fűtési rendszerben a víz, milyen az áramlási sebessége és még millió dologtól.

Előzmény: Törölt nick (11274)
saaandor Creative Commons License 2006.10.11 0 0 11380
Igen, turbós, Gimax 24k típus
Előzmény: Lacivill (11378)
MZ/Y Creative Commons License 2006.10.11 0 0 11379
Nem egészen. Ez az IsoTwin van nekünk és ez csak kb. 11 kW-ig tudja magát visszafojtani. Olyat keress, hogy H-mod. Ráadásul belül van egy kis tárolója - nem tudnám konkrétan leírni, miért, de nem vagyok vele megelégedve.
Én arra gondoltam, hogy egy kazán + külön egy tárolós kazán a HMV-re. Most drágább (hogy mennyivel, az függ attól, hogy mennyivel olcsóbb kazánt tudsz venni a fűtésre), de hosszú távon illetve komfortban megtérülne.
Előzmény: KareninaAnna (11375)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.11 0 0 11378

Ez turbós készülék?

 

 

Előzmény: saaandor (11376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!