Keresés

Részletes keresés

Flanell Creative Commons License 2006.10.12 0 0 17

Konkrétan "oltani" tél végén, szemezni meg júniustól, amint van megfelelő érett szemzőhajtás, szeptemberig. Ha elég erős az alany, akkor a korábbi szemzések kihajtanak, gyenge alanynál és későbbi szemzésnél csak a következő tavasszal.

 

Pár napja láttam olyan vadrózsát, amin még most is van friss hajtás, az ilyen szemzésével még most is meg lehet próbálkozni, ha sikerül, akkor tavasszal már a nemes hajt ki. Csak ezt jobban kell védeni, földtakarással.

Előzmény: mandarin123 (16)
mandarin123 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 16
Rózsát mikor lehet oltani.július,augusztus?
Flanell Creative Commons License 2006.10.08 0 0 15

Egy életem, egy halálom, ma szilvát szemeztem. Tudom, hogy szeptember közepe után már nem érdemes, de mit veszíthetek? Legrosszabb esetben is az történik, mintha meg sem próbáltam volna.

Azért fogtam neki, mert tegnap láttam egy legalább 20 éves Besztercei fát teli a legeslegfinomabb szilvával, ami csak létezik. Felénk a vírus miatt már nagyon kevés ilyen fajtájú szilva van. Abban reménykedem, hogy ez olyan klón, amin nem fog a vírus.

Flanell Creative Commons License 2006.10.07 0 0 14
Természetesen csak a szemből kifejlődő hajtás.
Előzmény: mandarin123 (13)
mandarin123 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 13
Sziasztok lenne egy kérdésem:ha a nemes rózsának az egyik ágát beoltom csak a szemböl kifejlödö rügy lesz olyan vagy az egész.
Flanell Creative Commons License 2006.10.05 0 0 12

Vadrózsát én inkább kiásni szoktam, 2-3 éveseket. Tavasszal elültetem, és pár hónap múlva már olthatom is. Sajnos, bővében vagyok alanynak, az egyik telkem mindkét oldalán elhagyott telkek vannak, csipkebokrokkal, és egyre több kel ki az én földemen is.

 

A barackot (tegyük fel, hogy ősziről van szó) csak akkor érdemes átoltani, ha egy konkrét fajtát akarsz termelni (a magoncok valószínűleg nem olyant fognak teremni, mint a szülőjük), vagy ha a magoncok értéktelen fajta barack magjai.

Az átoltás 1 évvel visszaveti a fejlődésüket.

Ha jó fajta barack magjai, akkor inkább ültesd el, és a kikelés utáni kb. 3-4. évben teremnek, ha nem tetszik, akkor is át lehet oltani.

Annyi probléma van velük, hogy nem minden őszibarackfajta hoz rendes termést saját gyökerén.

Az őszit általában keserűmandulára szokták oltani, köves, meszes talajon másra nem is érdemes. Homokon inkább vadőszire.

Mandula alanyon általában ellenállóbb, szárazságtűrőbb, lényegesen hosszabb életű.

Előzmény: mandarin123 (11)
mandarin123 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 11

Sziasztok nekem az idén sikerült kikelteni 7 barack magot úgyhogy jővőre szerintem már olthatok vad rózsám is kelt (magról)meg jó pár cserfa.

Pitecus Creative Commons License 2006.10.04 0 0 10

Vagiznék 1 képpel

ilyenek voltak a bokrok.

 

 

Előzmény: Flanell (9)
Flanell Creative Commons License 2006.10.04 0 0 9

off: ezeket tudom. Csak azt nem értem, hogy miért ekkora buli, hogy néha már összevesznek rajta. De nem számít. :)

 

on: a rózsák nem háklisak a visszavágásra. A bokorrózsákat is érdemes visszavágni, ha túlságosan felmagasodtak.

Előzmény: Pitecus (8)
Pitecus Creative Commons License 2006.10.04 0 0 8

off.

ELső beírás a topiknyitó.

Az első hozzászólás a 0., aminek nincs értelme. Mert ha először hozzászólsz, az az első sorszámot kell, hogy vigye.

Jobb magyarázatot nem tudok.

 

on.

A vadhajtással nekem is ez a bajom. Most próbaképp a futórózsákat visszavágtam 60 centi magasra. Az "alvó" rügyekről indult újra a tavasszal és lett szép bokopr belőle. Nem is tudtam, hogy így is lehet fiatalítani.

 

 

Előzmény: Flanell (7)
Flanell Creative Commons License 2006.10.04 0 0 7

Én már próbáltam egészen lentre, a gyökerek elágazásához is szemezni, és akkor is kihajtott a vad.

 

Hogy érted, hogy kiegyenlítődik?

Előzmény: Pitecus (6)
Pitecus Creative Commons License 2006.10.04 0 0 6

No hát épp a vadhajtások idegesítenek.

Tudod, nagypapám csinálgatta a szemzéseket. Gyönyörű rózsák lettek.

Ő már 20 éve halott, a rózsatövek is kezdenek kihalni és az új tövekkel abszolut nem vagyok megelégedve.

Kicsi a fejük, nincs normális szármagasság és nem tudnak teljesen szirmot bontani.

 

 

Amúgy édesanyám akkorát alkotott. Büdöskét ültetett a rózsatövek alá.

Azóta nincs levéltetű és a folyamatos nedvességtartás is biztosított.

 

 

Off.

Nem fizetnek értük, csak kiegyenlítődik a 0. hozzászólás.

Én 96 óta használom a netet, akkor már élt ez az iratlan szabály.

 

Előzmény: Flanell (4)
Flanell Creative Commons License 2006.10.04 0 0 5
Oltani meg tél végén szoktak, párosítással vagy kecskeláb-ékezéssel, mondjuk, ezt még nem csináltam.
Előzmény: chukwarakk (3)
Flanell Creative Commons License 2006.10.04 0 0 4

A rózsákat általában nyáron szokták gyökérnyakba szemezni, ez adja a legjobb eredményt.

Bokorrózsát normál talajra dugványozással is elő lehet állítani. Ezt nyáron kell. Az is emellett szól, hogy nem hajt ki a vad.

 

Mi a jó a nullázásban? Fizetnek érte?

Előzmény: Pitecus (1)
chukwarakk Creative Commons License 2006.10.04 0 0 3

Tudtommal a rózsákat többnyire szemzéssel szaporítják ,de talán oltással is lehet.

Az oltással való szaporításra én is kiváncsi lennék.

 

 

Előzmény: Pitecus (1)
chukwarakk Creative Commons License 2006.10.04 0 0 2

És van még egy harmadik szaporítási mód is : a dugványozás.

 

Előzmény: mandarin123 (-)
Pitecus Creative Commons License 2006.10.04 0 0 1

0ltás-szemzés téma engemet is érdekel. Rózsákat kellene...

 

Amúgy miért nem 0-ázhattam?

:-)

 

mandarin123 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 0
Sziasztok ami oltással kapcsolatos jöhet minden mennyiségben kép.
mandarin123 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 topiknyitó
Sziasztok ami oltással kapcsolatos jöhet minden mennyiségben kép.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!