Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43445
Arra, hogy naon szeressük a winfosozást például.
Előzmény: Aggódó Apuka (43425)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43444

A Napfény Városában sokfelé az a szokás, hogy vagy a főnök rokonát veszik fel rendszergazdának, vagy egy frissen végzett programozót vagy rendszerszervezőt. Eccer pályáztam egy rencergizda állást, de egy most végzett proramozó srácot vettek fel helyettem. Akit onnan ismertem, hogy pár hónappal korábban a förtelmesen összedisznózott gépéről én mentettem le a megírt diplomamunkáját, hogy egyáltalán beadhassa...

 

Semmi bajom a programozókkal, amíg nem hamuznak a szőnyegre, de az azért egy egészen más szakma. Tudnak is hülyén nézni, amikor valami gáz van a vassal, vagy amikor valamiért beborul az XP...

 

De az igazi istenkirály a vezérigazgató rokona tud lenni ilyen pozícióban, az aztán űberelhetetlen.

 

Előzmény: Ambu-Lonci (43427)
drdoktor Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43443
akkor a delikves tegyen fel egy linuxot, felteszem az is kiabál, ha xar a vas.
ha meg ez az installcédéje eleve rossz, akkor úgyse tud rajta a jóisten se segíteni.
ígyjárás esete.

jó borozást!
Előzmény: Jahno (43440)
Aggódó Apuka Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43442
Ja auto windows update... leesett!
Előzmény: Aggódó Apuka (43441)
Aggódó Apuka Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43441
autoWU?
Előzmény: Jahno (43439)
Jahno Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43440

Az pénzbe kerül, ezt meg valami preinstallkites cuccból pukkasztotta. Aminél köztudott, hogy néha vasra szabják, jobbik esetben el sem indul a telepítő, mondván ez nem az a vas, rosszabb esetben felerőszakolják, szopnak vele, nekem meg közlik, hogy "de eddig működött". Ahamm.

 

Nem baj, este mennék inni, de a borom otthon hagytam. Zasszony kicsinál, de valamit megoldok.

Előzmény: drdoktor (43438)
Jahno Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43439
De most már nem tételezzük fel :-) Update gyógyítja, ha volt ilyen, meg HP multicuccával akadt össze, de ezek webről mindig frissíthetők voltak. Esetleg kapcsold ki a az autoWU-t, van egy tippem, hogy meggyógyul.
Előzmény: Aggódó Apuka (43435)
drdoktor Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43438
dobd ki azt a vackot és tegyél fel egy gyári wint
Előzmény: Aggódó Apuka (43432)
Jahno Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43437
Ahol ilyen van, ott szíjjon vele a hozzáértő, beszállító, összecsomagoló, mert gondolom nem otthoni 2 gépes kislanos hálózatos dologra kell, meg kölyöknek játszani.
Előzmény: Aggódó Apuka (43429)
Aggódó Apuka Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43436
Pont ezt nem akartam már... az rengeteg idő és dolgoznom kellene...
Előzmény: RodrigeZZ (43434)
Aggódó Apuka Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43435
Tételezzük fel, hgoy az XP-m normális. Ebben az esetben ilyen hibaüzenetet csak akkor kaphatok ha hardware hiba van?
Előzmény: Ambu-Lonci (43433)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43434
Hát akkor el kéne kezdeni a gyári SP1-el+tüzfal+virusirtó+spybot, aztán netre és vir+spy update+winupdate.

Utána meg meglássuk.

R.
Előzmény: Aggódó Apuka (43432)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43433

Az a baj, ha az XP telepítő mindenfélével bővítve van (pl. nLite) esetleg rendszerfile-ok cserélődhetnek, úgy hogy vagy valami hiányzik, vagy valami más verzió lesz, hogy a rendszer file védelem nem veszi észre.

Az SP2-t elvileg az új CD-kre beleintegrálva adják. Ezen kívül én csak akkor hiszem el hogy a használt XPSP2 teljesen "normális", ha saját magam csináltam, kézzel, pontosan tudom hogy mi történt vele, milyen hotfix-ek vannak benne/rajta és hogy semmi nem hiányzik belőle.

 

Nem tartom valószínűnek, hogy egy RENDES XP-t feltéve egy rendes, nem hardver hibás gépre az SVCHOST.EXE hasonló hibaüzenetet adna.

 

AL

Előzmény: Aggódó Apuka (43429)
Aggódó Apuka Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43432
Automatikusan csak azt tesz fel, amit én akarok, ha úgy döntök csak egy full szűz XP-t, ezzel nincs baj szvsz.

A nagyobb baj, hogy a hibajelenséget a korábban installált, gyári, még sp1-es xp-mmel is csinálta, amit szépen apránként frissítgettem fel. Az az xp már vagy másfél éve mennt hibátlanul. Most azért raktam fel ezt, mert ez alapból sp2-es és számtalan hasznos dolog van még a lemezen, de a hibajelenség nem szűnt meg.
Előzmény: annyi baj legyen (43430)
DMA Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43431
Ezt nem értem énse. Egy targoncához vezetői engedély kell, egy markolóhoz nehézgépkezelői, többmilliós szoftvereket futtató gépparkhoz meg felvesznek olyat aki parancssort se látott, ha kattintással nem lehet elintézni akkor "ez ilyen" felkiáltással otthagyja. Nem csoda ha sólyomszem iszik, én is azt fogom tenni :-)))
Előzmény: Ambu-Lonci (43427)
annyi baj legyen Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43430
na, ezekről az ikszpékről beszéltem pár hozzászólással lejjebb.
Előzmény: Aggódó Apuka (43429)
Aggódó Apuka Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43429
Ez a winxp special edition lehet, hogy félre vezető volt, bocsánat érte. Ez egy olyan XP telepítő, ami egy viszonylag friss winxp sp2 telepítő és van rajta némi plusz, amitől ezt a special edition envet kapta. Ezek többnyire más programok telepítői, illetve ezeknek van készítve egy felület, ahol az ember kipipálja, mit szeretne automatikusan feltelepíteni a win xp-vel együtt az op rendszer telepítése után. Ez az okos kis telepítő automatikusan megcsinálja, ahol kell "továbbot nyom helyettem" és így az ember elmehet este megvacsorázni, mikor visszamegy a géphez, van egy kompletten feltelepített xp, tűzfallal, vírusirtóval, esetleg office-al, lejátszókkal, mindennel, ami ahhoz kell, hogy leülve azonnal el kezdhessem a munkát és ne akkor álljak még neki telepítgetni a segédprogramokat.

Na ettől special edition, de ez csak egy fantázia név. Maga a win xp egy teljesen normális win xp sp2.
Előzmény: Ambu-Lonci (43428)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43428

Pedig nagyon viccnek tűnik.

1. ilyen szoftver, hogy Windows Special edition nincs. Vedd elő a gyári CD-t, és arról tedd fel a rendes, hibátlan Win-t. Utána tedd fel az összes javítást a netről (illetve csak állítsd be, hogy frissítse magát).

2. a hibaüzenetben windows rendszer file ad olyan hibát, amit lehetséges, hogy még egyikünk sem látott, mert ezt a file-t sérülten igen nehéz elképzelni, az automatikus javítás miatt (visszakerülne a sérült helyére a jó magától)

 

AL

Előzmény: Aggódó Apuka (43425)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43427

Hát a rohadt életbe, lejáratják a szakmánkat.

Legyen szíves a "rendszergazda" urat alkalmazó cég megkövetelni egy ilyen foglalkozásra való felvételkor legalább egy MCSA vizsgát. Sok gép esetén meg minimum dolgozzon az egész cégnél legalább egy MCSE. Azt hiszem, ennyi a mimimum. Miért van az, hogy bármilyen szakma esetén a hülyéket (mármint a szakmához hülyéket) kirúgják, meg egyébként is követelményeket támasztanak felvételkor, de a mi szakmánkat akármilyen idióták 0 tudással is végezhetik?

 

Nem viccelek, egy darabig volt olyan főnököm, akinek kb. 4-szer magyaráztam el, hogy a "Non system disk or disk error" hibaüzenet mit jelent, miért jön föl, megkérdezte ötödször is, utána kénytelen voltam a BIOS boot sorrendjét átállítani, mert rájöttem hogy soha az életben nem fogja megtanulni. (Önfinanszírozós főiskolát végzett, nevet inkább nem mondok... :-)

 

AL

Előzmény: Törölt nick (43422)
annyi baj legyen Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43426
ennél már csak az ötvenezer integrált programot tartalmazó kalózXP-k a jobbak, amik a biztonság kedvéért felraknak három kodekpekket, hogy biztosan (ne) menjen minden film
Előzmény: Törölt nick (43422)
Aggódó Apuka Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43425
Nem értem mire gondolsz!? Nem viccelek!
Előzmény: Törölt nick (43423)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43424

Mondtam nem érdemes mással szuttyogni mert XP óta nem használtam külső faxprogramot... Egyrész teljesen beleépül a Win-be, 2 modemig fogad, nyomtat, ment, ugyanaz a nyelve mint az oprendszernek, szükség esetén faxnyomtatót telepít, egyetlen egy baj van vele, hogy az ilyen "nyomtató" nem osztható meg a hálózaton. (Ami aztán pláne extra szuper cuccá tenné, faxszerverre se lenne szükség soha többé). Tehát szóló gépes... De arra tökéletes.

 

A többi progi csak bonyolultabbá teszi a dolgokat. A WinFax starter edition annyival más, hogy bele tud épülni az Outlook-ba, a címjegyzékből tudja venni a fax számokat, illetve levél helyett lehet faxot küldeni (akár csoportosat, mint emailt). De szerintem ezek a plusz szolgáltatások egy nehezebben kezelhető (már más a formátuma - a beépített kép- és faxnézővel asszem nem látszik-), bonyolultabb, kevésbé megbízható cuccal járnak. De ha valakinek sok ügyfele van, bonyolult faxlistákkal, körfaxokkal, (és persze csak Internet Mail Only konfigban használja az Outlook-ot, az Exchange alá fax szerver kell!) akkor lehet, hogy esetleg érdemes inkább azt használni.

 

AL

Előzmény: Jahno (43404)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43423
Ez most valami vicc? Mert annak nem túl szellemes.
Előzmény: Aggódó Apuka (43420)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43422

Sztori. Csókának feltolom a gépére az XP-t, tokkal-vonóval, ahogy kell. Minden gyönyörű, mindenki boldog. Pár nap után meglátogatja egy barátja, és felnyom a házigazda tökéletesen működő gépére egy programot, ami beseggel. Erre a vendég berág, és lehasít mindent a házigazda gépéről, majd elkezdi a jó öreg (fuckingwindowsos seriálos) XP-t telepíteni, és mellé semmit. A cucc nagyjából negyedóra netezést követően végleg lerohad.

 

Vendég magyarázata: ez ilyen, ők hetente újrahúzzák az összes XP-t, mert az ilyen szar és egyébként is használhatatlan.

 

Csattanó: a vendég egy szegedi cégnél rendszergazda.

 

Hát csoda ha iszok?!            :)))))))))))))))))

 

Előzmény: annyi baj legyen (43421)
annyi baj legyen Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43421
lehetne lassan a windowsos Urban Legendeknek külön topic :)
Előzmény: Törölt nick (43419)
Aggódó Apuka Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43420
Winfos guruk segítsetek!!!

A hibajelenség, ami hetek óta kínoz:
http://diotoro.uw.hu/cucc/svchost.jpg

Bootolás után kapom ezt a hibaüzenetet, (svchost.exe - Alkalmazáshiba) aztán néha 10-szer is le kell okéznom, de van, hogy csak 3-szor. Ezután rendszeresen elmegy a hang, esetleg kikapcsol a videókártya, vagy elvesztem az IP címem. Sz'al elég változatos hibák, de mindig ezzel a hibaüzenettel kezdődik minden.

Amit eddig tettem:
Pár nap után feladtam és format c:
Szűz új vindows special edition sp2 felcsusszant. A hiba nem szünt meg. Kikaptam a hangkártyát és aktiváltam az alaplapit, de nem változott semmi.
Feladatkezelőben 5 db svchost.exe fut. Egyszer már felülírtam egy másik gép svchost.exe-jével az enyémet, de ekkor sem változott semmi.

Mire tippeltek? Hardware hiba?
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43419

Valahol azt hallottam

 

Na, ott hülyeségeket beszélnek...       ((c:

 

Nálam két év a kihordása egy XP telepítésnek. A kuncsaftjaim zöme is elvan legalább egy évig újratelepítés nélkül. A titka, hogy megfelelően kell csinálni, és legyen rajta védelem minden lehetséges szar ellen.

 

Előzmény: necrophorus (43414)
drdoktor Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43418
fedvény:

sp2 újrarakása > xpsp2 újrarakása
Előzmény: drdoktor (43417)
drdoktor Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43417
netet kihúzod
sp2 újrarakása format után, xp tűzfal+live update legyen bekapcsolva
tegyél fel egy tűzfalat, pl zonealarm
spybot és adaware telepítése
valamilyen vírusirtó telepítése, pl AVG free
mostmár mehetsz a netre

a routerrel együtt még jobb
Előzmény: necrophorus (43414)
robicsek Creative Commons License 2006.09.22 0 0 43416

a netkapcoslat miatt instabillá válik a windows.

 

ez így baromság.

Előzmény: necrophorus (43414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!