Keresés

Részletes keresés

Fido Dido Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11002
Társasházaknál belső átalakításra nem kell engedély, ha statikailag nincs módosítva az épület (falmozgatás, stb.), de illik a lakótársakat előre figyelmeztetni a zajos tevékenységre.
Előzmény: narancsbukta (11001)
narancsbukta Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11001
Hali

gyors kerdes!

feltetlenul szukseges-e negyedik emeleti panellakasban (zaroszint) a konyha "athelyezesehez" az egyik helysegbol a masikba epitesi engedely, (hideg melegviz es szennyelvezeto cso atvezetese) eseten?
A valtozas soran eme csovek 140 cm hosszan, a kotelezo eset biztositva a padloba lettek besullyesztve 5 cm melyen (tekintettel arra, hogy a keramiaburkolat is felujitasra kerult, igy a regi lap es a ket reteg ragaszto adta a tovabbi 2 cm vastagsagot), a tovabbiakban falon kivul lettek vezetve, vagy epietett ytong patkaban (furdoszoba).

Az a kerdesem, hogy tenyleg kell-e ezt most utolag engedelyeztetni, mert az egyik lako raunva az atalakitas zajara (betartottuk a piheneses szakaszokat) fenyegetozik.

Ha kell, mire szamitsak? Mennyibe kostal egy ilyen engedelyeztetes?

A munkalatokat a hivatasos vizszerelo sogorom csinalta.

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.11 0 0 11000

a ferrolit jobban hangzik, majdnem jelent is valamit, nemúgy mint a ferroli  :))))

 

köszönöm szépen a segítést mindkettőtöknek, az sd-nél maradtam, lesz, ami lesz alapon, és egy jót sikerült alkudni is :))

remélem nem lesz gond vele.

Előzmény: monyesz (10911)
Wartburg311 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 10999

Sziasztok!

 

Gyors kérdés: Aljzatbetonba 5 rétegű haszálati hidegvíz csövet csöhéjba kell tenni, vagy anélkül is megfelel?

 

Szabolcs

Fido Dido Creative Commons License 2006.09.11 0 0 10998

Vizes központi fűtés esetén csak párhuzamosan lehet kötni a radiátorokat!

Előzmény: karlo10 (10996)
ppmr Creative Commons License 2006.09.11 0 0 10997

Sziasztok!

Mi a véleményetek a radiátor mögé tett hőtükörről? Van erről tapasztalata valamelyikőtöknenk?

Köszi!

karlo10 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 10996
Sziasztok! Cserépkályhára kötött központi fűtés esetén a radiátorokat lehet sorba kötni egymás után, vagy mindegyikhez külön-külön körnek kellene mennie?
xpolgartars Creative Commons License 2006.09.10 0 0 10995

Köszönöm -- tényleg igez, hogy megvan a neten!

Ezek szerint tehát: elvileg sem az elvakolt varratnélküli vascső, sem pedig a csőkiállás és a gáztűzhely közötti flexibilis bekötőcső használata nem tiltott.

A fő, hogy az órától a fogyasztóig gáztömör legyen a vezeték.

A vezeték teljesen szabályosan, engedéllyel lett beépítve anno.

 

Akkor meg miről pampognak!!??

 

(A Gázművek "természetesen" azóta sem válaszolt.)

 

GMBSz melléklet
Előzmény: monyesz (10961)
Lacivill Creative Commons License 2006.09.10 0 0 10993
1 nagy/megfelelő méretű.
Előzmény: Törölt nick (10992)
porker Creative Commons License 2006.09.10 0 0 10991
Srácok, nem tud valaki a XV. kerület közepéhez közel olyan helyet ahol hegesztett síkhálót is árulnak és egy táblát (2150 x 5000) ki tudnak szállítani?
tom_jbm Creative Commons License 2006.09.10 0 0 10990
Én véstem a falakat, az aljzatok helyét, pakoltam ki régi alu kábelt, illetve helyére Mü III csövekben MCU kábeleket. A kazán tápfesz kábelét és a termosztát kábelt nyilván csak a beüzemelő tudta bekötni. Szobai végét ma feldobom 2 tiplivel, véséshez képest nem nagy munka, azt annyi.

CSI van beütve a szelepekre, úgy láttam erre csak Luxor termofejeket lehet felrakni. Ezt kétfajtában és csak viaszosban láttam.

Beüzemelő természetesen adott számlát, hiszen stempli ment garancia papirra.
Gázosok, illetve aki szerelte a fütési rendszer szintén adott számlát. Ellenben a kéményseprők meg sem emlitették, hogy ilyen van náluk, csak az előzetes és végleges szakvéleményhez kaptunk csekket.


enginer Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10989
Termosztát inkább a kazán része, mint a fűtési rendszeré.
A kazán és a termosztát közötti vezetéket persze a tulajnak kell kiépitetnie.
Mindenki jobban jár, ha a beüzemelő köti be a termosztátot és nem egy mezei villanyszerelő, szerencsére nem is mernek belenyúlni a készülékbe.
Termosztát felfúrása nem egy akkora probléma, hogy a beüzemelőnek ne férjen bele a 12E-be.


Előzmény: monyesz (10987)
monyesz Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10988

De ugye nem belülről szigeteltél !?

A radiátorra felszerelhető temofej típusát a radiátor forgalmazója tudja (mert ez függ a szeleptől).

Előzmény: tom_jbm (10985)
monyesz Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10987

>Arany SD szerelő csütörtökön 12 pénzzel levette feleségemet a kazán beüzemeléséért, termosztátot a kábel tartja. Rögzittesse a falba a villanyszerelővel mondattal otthagyta. Most fényképezem és küldöm SD ügyfélszolgálathoz.

Mi köze szerinted a beüzemelésnek a termosztáthoz ? A beüzemelés a kazánra vonatkozik, nem a fűtési rendszerre ! A beüzemelő max annyit néz meg, hogy a termosztáttól jelet kapva kapcsol-e a kazán, de szerintem még erre sem köteles...

Szóval ne küld el semmit...

 

A fekete pénzek kapcsán: magad teszed alájuk a lovat, ha te is belépsz a zsebbedugók sorába ! Én gázszolgáltatónál dolgozok, de nem kértem a kollégáktól hogy bármit is nézzenek el.

Előzmény: tom_jbm (10984)
enginer Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10986
Akkor szerintem adott a megoldás. :))
Előzmény: gb. (10983)
tom_jbm Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10985
Kicsit bőven irtam a válaszra a válaszom:
Konyha a családi élet központja.
Ablaka alul 1x1,5 m nagyjából thermo, felül még a régi ca. 1x50 cm egy üveges.
Az ablak a nyitott függőfolyosóra lát ki. Kis beugóban van, háború előtt cselédbejárat volt, pár éve vetettük ki ajtót és alakult ki a jelen állapot.
Belül csempézett a fal. Az ablak alatti részt, illetve a mellette levő falakat 3cm-es Austrothem kütyüvel szigeteltem, majd a fal körben kapott burkolatot.

Konyha sohasem volt fűtve eddig kivéve gyerekek miatt nagyon régen. 1kWh/1Ft volt akkoriban egy 1kW-os elektromos fűtőkütynek. Tavaly a szigetelt falak miatt már élhetőbb volt a konyha, bár télen zokni elkelt. Padló köves, rajta vastag habositott pvc.

Úgy gondolom ide mindenképpen a 4+1/2 fordulattól eltérő szabályzás kell termofejjel. Hétközben du 4-től 8-ig és pihenőnapokon nem árt a melegebb levegő.
Megoldandó kérdés: vásárláskor mindig tudni kell melyik gyártó neve van ráütve a beszerelt szelepekre. Siemens nekem is szimpi, de nem tudom jó-e.

Előzmény: monyesz (10964)
tom_jbm Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10984
Renova Star 24 a kazán, kéményes.
Gázosok a szerelés során kicsérélték a gázvezetéket az órától, mivel 15 kötés volt a régin. A kazánba flexibilis sárga vezetékben vitték be.
Mivel szerelés közben a cirkósok elvágtak egy fázis és egy földelés vezetéket, előbbi a világitásé, utóbbi mosógépé a falban, (alu 1,5-es), végigvéstem az automatáktól az előszobát, konyhát, szobákat, és kicseréltem MCU 1,5-re.
Ezzel egyidejüleg a tv, internet és termosztát kábelét, - utóbbit szerelőnk a régi gázcső helyén vitt át a falon, és faszán begipszelte végig a 3m magas ajtótok alá, kirángattam - és mindhármat 1-1 11-es mü csőben vittem - fűtésit a kazántól a szobai villanykapcsoló mellé 1,5 m magasan át a 80cm vastag főfalon.
Szegény kőmüvesek időközben javitották a pfafont, melyet a mellettünk levő épitkezés miatt megrepedt. Ha már dolgoztak az összes vésést habarcsolták baromi szépen. Jövők haza, feleségem mutatja. Basszus, több helyen még nincs bent a cső felkiáltás után spaklival kikapartam, majd aznap este becsövezve visszahabarcsoltunk.

Arany SD szerelő csütörtökön 12 pénzzel levette feleségemet a kazán beüzemeléséért, termosztátot a kábel tartja. Rögzittesse a falba a villanyszerelővel mondattal otthagyta. Most fényképezem és küldöm SD ügyfélszolgálathoz.

A topic témáját tisztelve, mégsem tudom szó nélkül hagyni a cirkoszerelés rémálmait, ezt index tékozló homár oldalára kicsit bővitve el is fogok küldeni.
Kéményseprő cég egy igazi lélehúzó vállalkozás.
Három hónapig vártunk az előzetes szakvéleményre. Betelefonáltam kp-ba, vigyek 20e jattot, hogy megkapjuk a kurva papirt. Másnap telefon, kész, vihetem. Papirra irva, kémény alkalmatlan, 10 pénz csekken befizetendő. Fűtésszerelő nézi, nem jó. Van kapcsolata ugyanabba az irodába (Baross utca, nyocker). K.seprő kijön, megnézi, igen, apám meg tudja csinálni jóra, én is jövók vele. Kint a folyosón csendesen közölte, hivhatok mást is, de (akkor) nincs garancia , hogy a bélelt kéményt nem kell újra béleltetni, az meg ugye 130-150ezer. Ha kellünk hivjon, itt a mobilszámom. Papa fiával kijön egy óra munka kéménylyuk kifúr, rozsdamentes ajtó felrak, 50 pénz zsebbe számla nélkül. Mérnöki légszámitásért is elvettek 10 rugót zsebbe. Számitás kész, jönnek fúrni fürdőszoba ablak felett vasárnap, átugorva 11 ker tetőkémény javtól. Jajaj, csak Obi/Tesco/xxxx-ben tudtuk megvenni a mechanikus szellőzőt, baromi drágán adták, 20e a szellőzés szerelés ára, természetesen számla nélkül zsebbe. Katalógusban megnéz, 3.800-4.000 az anyag, fúrás 15-20 perc.
Fiamnak ajánlottam, légy kéményseprő és minden anyagi vágyad teljesül.

Mellékes téma (villanyszerelő forumba kellene). Magam húztam be a ca. 250 m kábelt. Befűz behuzókábelbe, asszony egyik végén, én másikon. 50 métert mérettem Golgota tér végén levő nagyon fasza boltban. Húzás közben 3 méterrel a vége előtt elfogy a földelés, és fázis is 50 cm-vel kevesebb. ÁFÁ-s számla volt, fotó, majd e-mail boltnak. Mai napig nem válaszoltak. Másnap vettem újra kábelt.

Az eredeti témára visszatérve: tegnap több kollegámat megkérdeztem, kivétel nélkül mindegyik javasolta, hogy vegyek termosztatikus fejet. Lux radiátorhoz nem kell az egész szelepet lecserélni, lehet külön szelepfejet venni, 2600-2800 közötti az ár.
Én is folyadékosra szavazok, Megatherm csak viaszost tudtak ajánlani.
Nagyon gondolkodtam digitális verziókon (Siemens, Eberle). Most anyagilag kivérezve (volt parketta csiszolás és lakkozás is), tapétázás előtt állunk (anyag még nincs), illetve a nagyobbik hodály 24m2. Onnan 20+ éves kanyargarnitúrát, butorainkat feleségem kidobatta, igy csak egy összecsukható ágy maradt + egy ikea fotel. Szegény szoba egy köhintéstől visszhangzik. Lakásból otthon topicon kértem javaslatot berendezésre, plusz egy ügyfelünket, aki lakberendező próbálom kifaggatni mit javasol, ami megfizethető.
gb. Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10983

Csak ugy alltalaban kerdeztem.

Ja ,PVC csovekben nem hatol be .

Előzmény: enginer (10981)
enginer Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10982
Csak akkor érdekes, ha egycsöves a fűtési rendszer, különben vehetsz nagyobbat (ha engedik).
Előzmény: WAndrew (10975)
enginer Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10981
Nálam speciel nincs ilyen probléma szerencsére.
Eternit (meg vas) lefolyó csöveknél szokott ez előfordulni.
KG PVC csöveknél még nem hallottam ilyet.
Előzmény: gb. (10979)
enginer Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10980
Azokat sem fogadják már el.
Előzmény: Fido Dido (10978)
gb. Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10979

Szia Enginer,

 

Nallatok sok problema van a gyokerek a szenyviz elvezeto csovek behatolasaban?Es ez alltal valo okozott dugulasokbol? Vagy ez nem elterjedt problema nallatok?mert nallunk Igen!Elore is koszonom a valaszokat.

 

Udv,gb.

Fido Dido Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10978

"Gazdaságos" flexicsöveket nem ismerem, csak a megbízhatókat. :)

Előzmény: enginer (10970)
WAndrew Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10977
Köszi, de ez azért nem jó, mert lakótelepi a lakás és fentről jön a melegvíz. 5 szintes a ház, a 4. en vagyunk és fentről lefelé növekszik a radiátor nagysága...
Ezért az a kérdésem hogy hogyan határozhatom meg a régi fűtőtest teljesítményét...
Előzmény: Jancsii (10976)
Jancsii Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10976
Ne foglalkozz azzal mekora a régi. A szoba hőigénye alapján (légköbméter) válassz egy újat. Persze egy kis ráhagyással.
Előzmény: WAndrew (10975)
WAndrew Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10975
Sziasztok,

szeretnék lecserélni egy meglévő "házgyári" fűtőtestet lapradiátorra, de nem tudom hogy mekkora a régi hőteljesítménye. Van valakinek valami számítási módszere, vagy katalógusa, hogy ezt ki tudjam deríteni? Boltban sajnos nem tudtak segíteni.
Előre is köszi. András
enginer Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10974
A cirkulációs szivattyú tényleg nem valami gyorsan pumpál, max. 0,6 m3/h.

Szerelj be valami komolyabbat, meg egy csőtermosztátot a visszatérőjébe és talán egy kontroll lámpát a csaphoz?
25-40-es már max. 12 m3/h-t is tud
Előzmény: Lacivill (10973)
Lacivill Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10973

Családi házban kiépitettünk melegvíznek a 3. vezetéket.

Télen rákerül egy keringető, ezzel kapcsolatban felmerült bennem a gondolat, hogy a rendszerbe betennénk egy nyomásérzékelőt, ez vezérelné a pumpát, egy időkapcsolóval is egyetemben.

Úgy képzeltem el, hogy egy pillanatra kinyitom a melegvízcsapot, és el is zárom, ez elindítja a pumpát, és 10-20 másodperc mulva ott a melegvíz.

A szerelő szerint az a pumpa több perc alaltt keringetné át azt a néhány méter csövet.

Vélemény/tapasztalat?

enginer Creative Commons License 2006.09.09 0 0 10972
Ez termosztát?
Előzmény: Teaway (10971)
Teaway Creative Commons License 2006.09.08 0 0 10971

Erre gondolsz?  kép

Előzmény: enginer (10968)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!