Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

cserella 2006.04.30 Creative Commons License 4461
Hali!Kár,hogy csak 1-ig vannak nyitva szombaton.Ott álltam kint a ketítésnél.
Előzmény: GuMiSZu (4460)
GuMiSZu 2006.04.30 Creative Commons License 4460
Ahoj!

Igen 1200-2000Ft ért vannak ott leanderek, mi vettünk 1et, sajnos a színt nem tudják, csak virágzáskor :(
kb olyan forma mint Lady Gyöngyös (4445) hozzászólásában az első kép

ha belegondolsz, hogy a hajtást amit levágsz 80%osan megered főleg üvegházban, és utána nagyon dinamikussan nő. ezért bunkóság drágán adni a növényt, de most ez divat ill. trendi > jó drágán el lehet adni... a mi 3+1 éves leanderünk kb 20Eft-ot ér OÁZISRA átszámolva...

A new gardent meg messzire el kell kerülni...!!! ha a büdaörsibe mész, akkor a new garden felett van egy jó kis kertészet ott kb minden fél negyed ár , és nagyon jó minőségű növényeket ad el nálunk az oitt vett növények 100%osan megmaradtak.

TEHÁT A megadott végnél tényleg ennyi a leander 300Ftért adnak egy kb 80cm-1m-es tangyaltrombitát(sárga) ésatöbbi...

Üdv Gumi
Előzmény: oleandro (4438)
anblock_italia 2006.04.30 Creative Commons License 4459
Hát remélem megnyugtattalak, hogy nem egyedi esettel állsz szemben, és nem olyan nagy baj, ha nem kell metszeni meg hasonlók:-)
Előzmény: Boyteam (4457)
anblock_italia 2006.04.30 Creative Commons License 4458
Sajnos az enyémet ősszel elég csúnya fagykár érte a levelein, meg amúgy is már nagyon terebélyes volt, (mondjuk adtam volna neki még egy évet) úgyhogy le kellett kopaszítanom, remélem a jövőben is megtartja ezt a telt gömbölydedségét:-)Ezt a tálat már egyszer felraktam, de egy újszülöttnek..., szerintem elég érdekes ahhoz, hogy mégegyszer megmutassam, meg aztán jobbra lenn (négy óránál), a két világos között van az ominózus virág, virágainak színével, különleges teltségévek és a növény egész viselkedésével kitűnik a többi közül.
Előzmény: Boyteam (4457)
Boyteam 2006.04.29 Creative Commons License 4457

Igen-igen, ez a gömbölyű forma nagyon is jellemző az enyémre is. Úgy emlékszem nem metszettem, (pedig ez nálam ritka :) mégis szép tömött. A virágja sem szokványos, legalábbis más mint a többi lazacos árnyalatom, nekem jobban tetszik.

Sajnos régi képeim  nincsenek róla, a bimbóját pedig épp hogy látom :((

Előzmény: anblock_italia (4456)
anblock_italia 2006.04.29 Creative Commons License 4456
Az nagyon gyönyörű, ciklámenszínű, mi csak "gödöllőinek" hívjuk, mert ott vettük, de soha máshol nem találkoztunk olyannal. Sajnos azon nagyon kevesek közé tartozik, aminek a virágáról nincs közeli képem, pedig igencsak különleges, távoli is elég távoli. Persze törpének nevezni eléggé túlzás, mert most már nagy, illetve kicsi, mert fagyásos bajai lettek és lemetszettem, de elég komoly összehasonlítási alapom van és messze az egyik leglassabban növő és legkisebb levelű, de ennek e kicsinye sem olyan. Ő az itt legközelebb.Na, igencsak nagynak látszik, de a korához képest nem az ő sem:-))) És érdekes még, hogy ennek is és az előbb mutatottnak is igen egyedi formája van, ez totál gömbölyű, de a kicsinye már nyúlánk.
Előzmény: Boyteam (4455)
Boyteam 2006.04.29 Creative Commons License 4455

Ez a leander kb. 5 éves. Ahonnan származik, azt hiszem nem használnak törpésítőt.

Adtál egy ötletet, erről a tőről még nem is szaporítottam- kiváncsi leszek az eredményre :)

Holnap megpróbálok fényképet feltenni róla!

(A másik "törpéd" milyen színű?)

Előzmény: anblock_italia (4454)
anblock_italia 2006.04.29 Creative Commons License 4454

Hát én sajnos semmit nem tudok ebben az ügyben mondani, sokféle panaszról hallottam már, de azt, hogy nem nő a növény, olyat nem. Bárhogy töröm a fejem, semmi nem jut eszembe, de a virágzik, akkor nincs nagy baj.

Illetve!!! most eszembe jutott valami. A kertészetekben szoktak törpésítő szert adni a növényeknek, hátha ez kicsit többet kapott a kelleténél. Nekem is van kétféle nagyon kicsi leveleket hozó és lassan növekedő fajtám, de ezt én inkább örömmel veszem, kerestem a magyarázatát, gondoltam erre is, annál is inkább, mert a belőlük készített kicsinyek sokkal nagyobbak. Amit mutatok, az már legalább8 éve van nálam és ekkora, de ennek én tényleg örülök, tele van virággak és max öt centit nő évente.

Lehet így nagynak látszik, de nem az:-)
Előzmény: Boyteam (4450)
Flanell 2006.04.29 Creative Commons License 4453

Én Mospilannal szoktam beöntözni. Igaz, II. kategóriás, úgyhogy kell hozzá ismerős boltos, de mindent visz, mint az elvált feleség.

8 literhez kell egy zacsival, ill. ilyen arányban.

Lady Gyöngyös 2006.04.29 Creative Commons License 4452
Az első képen látható tavalyi szaporítás. 2-szer metszettem meg tavaly. A tetejét egyből levágtam így 3 hajtás lett rajta, majd mikor nőtt egy kicsit mind a 3 hajtást újból levágtam. Így a korona része dús lett viszont inkább tőből kezdett el erőteljesebben hajtani. Az idén a tőből nőtteket vágtam vissza, igy aztán tényleg bokros lesz. A 3. képen a sopin van. A nagyobbakat otthon hagyta, mivel ősszel csak ott tudom őket teleltetni.
Lady Gyöngyös 2006.04.29 Creative Commons License 4451

Sziasztok!

Felrakok pár képet a szaporítások eredményéről.

A kicsik közül a bimbósak őszi szaporítás, szeptember végén ültettem el őket, de szépen átteleltek. A visszavágottak mostaniak, több mint felét elosztogattam a munkatársaimnak. Egyből déli fekvésű helyre raktam őket, így szépen megerősödnek.az oazisban vetteket is szépen megmetszettem tőből, mert több fiatal növény van egymás mellé ültetve és nyúrgák lettek volna ősszelre. Már bánom, hogy nem vettem többet, a soroksári teleltetőházból teleltetés után szépen akciósan kiárusították, mostmár az újak kétszer annyiba kerülnek. 

Boyteam 2006.04.29 Creative Commons License 4450

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy leanderem -lazacszínű-, amelyik évek óta alig fejlődik valamit. Nagyon bokros, de a levelei egészen kicsik és a színük is elég sápadtka. Virágozni szokott, de a korához képest vagy 3x ekkorának kéne lennie.

Megpróbáltam minden tőlem telhetőt (átültetés nagyobb- később kisebb cserépbe, új föld, tápozás) eddig semmi változás :( Lehet hogy ilyen fajta?

Tudok vele tenni még valamit?

Ja, a magassága kb. 40 cm.

Előre is köszönöm

anblock_italia 2006.04.28 Creative Commons License 4449
Többen esküsznek az Actara nevű szer beöntözésére minden kártevővel szemben, én is ki fogom próbálni, ha nem is a leandereken, mert azokon nem szokott komoly baj lenni. Sokkal egyszerűbb, veszélytelenebb mint a permetezés. Szinte túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, de nyílván az, ha már többeknek bevált!!!
Előzmény: Cicafül (4444)
cserella 2006.04.28 Creative Commons License 4448
Próbáld ki egy pici részen az oldatot,ha nem égeti le a levelet,mehet az egészre.
Előzmény: Cicafül (4447)
Cicafül 2006.04.28 Creative Commons License 4447
köszi :))
Előzmény: cserella (4446)
cserella 2006.04.28 Creative Commons License 4446
Dehogynem!Hígabb oldattal lehet,de a pajzstetűnél nagyon sokszor kell egymás után permetezni.Állítólag az is segít,ha párásítod körülötte a levegőt,mert azt nem szeretik.
Előzmény: Cicafül (4445)
Cicafül 2006.04.28 Creative Commons License 4445
meg ezt is:
Kártevők, betegségek
A leánderen gyakran előfordul a levéltetű, pajzstetű, takácsatka, ami Bio-Sect-tel, vagy Actara-val való többszöri permetezéssel sikeresen irtható. Hosszan tartó hűvös, csapadékos időben, vagy árnyékos helyen tartott növénynél a levélhónaljakban, illetve a virágszirmokon gombás rothadás mutatkozhat. A növényt vigyük napos helyre, és a beteg részeket távolítsuk el. Ritka betegség a baktérium okozta leánderrák, ami barna kinövéseket okoz a leveleken, hajtásokon. A beteg részeket ebben az esetben is el kell távolítani, erős fertőzés esetén az egész növényt el kell égetni. Az égő növény füstje erősen mérgező!

szerintem nekem már ilyen learákom is volt... :( a fehér meg vmi pajzstetüféle. 3 növényt sikerült ma lemosni. gondolom a friss hajtások és rügyek miatt most permetezni sem lehet....
Cicafül 2006.04.28 Creative Commons License 4444
találtam egy ilyet:

leander pajzstetü

Kérdés:
Üdvözlöm.

Megnézve a galérián lévő képeket, realizáltam, hogy a leanderemet pajzstetvek támadták meg.
Érdeklődnék, hogy elég-e ha lemosom őket, vagy ezzel nem tudom kiírtani? Tudnának ajánlani valamit, ami a legkevésbé mérgező(esetleg bio) és mégis hatékony?Kis növényekről van szó.
Köszönöm

válasz erre:
A pajzstetvek gyérítésére a következő lehetőségek kínálkoznak:
1, Próbálkozzon a levelek alapos ledörzsölésével. Ehhez szappanos vízzel átitatott szivacsot használjon, és minden növényi részt módszeresen tisztogasson meg. A szivacsot folyamatosan öblítse ki, és szappanozza újra.
2, Ha ez nem segít, öntözze be növényeit Actara 25 WG-vel a megfelelő hígításban, amely a csomagolásán fel van tüntetve. A szer gazdaboltunkban kapható.
3, A szabadban (pl. erkélyen, kertben) lepermetezheti növényeit Vektafid A/E aerosollal.
Sajnos bioszer ez esetben nem áll rendelkezésre.
anblock_italia 2006.04.28 Creative Commons License 4443
Mégis mifélék azok a fehér tetük?
Előzmény: Cicafül (4439)
anblock_italia 2006.04.28 Creative Commons License 4442
Viszonylag kevés leanderfajtának van illata, legalábbis érezhető normál orral. Nekem a szimpla rózsaszínem nagyon erősen illatozik, de ha jól emlékszem a hagyományos rózsás rózsaszín is illatos és talán a fehér is és a sárga is, a duplák. A szimplák közül csak a rózsaszín.
Előzmény: GuMiSZu (4437)
anblock_italia 2006.04.28 Creative Commons License 4441

Szombaton voltunk egy budaőrsi kertészetben és egy kb. két méteres, mondjuk elég terebélyes leander FÉLÁRON 42.500.-Ft volt, alig hittem a szememnek.

Cicafül 2006.04.28 Creative Commons License 4440
oázisban tegnap 22-25 ezerért volt 1-1,5 méteres bokor

new garden?

teljesen el vagyok keseredve, minden növényem tele van fehér tetűvel, még a szárakon is, ahonnan le sem tudom mosni, mert lejön vele a friss rügy is :(((
Cicafül 2006.04.28 Creative Commons License 4439
oázisban tegnap 22-25 ezerért volt 1-1,5 méteres bokor

new garden?

teljesen el vagyok keseredve, minden növényem tele van fehér tetűvel, még a szárakon is, ahonnan le sem tudom mosni, mert lejön vele a friss rügy is :(((
oleandro 2006.04.28 Creative Commons License 4438

Kétezerért egy másfél méteres leandert?  Ezt komolyan mondod?

Amúgy a legtöbb leandernek bizony van illata, még ha nem is olyan erős, mint mondjuk pld a jázminnak

Előzmény: GuMiSZu (4437)
GuMiSZu 2006.04.28 Creative Commons License 4437

Weltra Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
2049 Diósd, Diófasor utca 19-21.   •   Tel.: 23/380-053

náluk van sokféle olcsóé..

olyan 2E hufért lehet kapni (Fehér,lila,rozsaszín,sárga) én illatos leanderrel még nem találkoztam de lehet, hogy van olyan

de az OÁZISban is voltak

Előzmény: Encsim (4435)
cserella 2006.04.28 Creative Commons License 4436
Agyagcserépben van? Elég valószínű,bár nem annak hangzik,hogy túl van locsolva.
Előzmény: berry01 (4432)
Encsim 2006.04.28 Creative Commons License 4435
Sziasztok!

Szeretnék megvenni életem első leanderét. Olyan 1,5 méterest keresek. Tudnátok ajánlani valami jó bszerzési helyet? Kb. mi lenne a reális ára?
Semmi extrát nem szeretnék. Na jó csak intenzív illatot.
Válaszotokat előre is köszönöm
oleandro 2006.04.28 Creative Commons License 4434

Ez érdekes. Mert ha elkezdtejk kinőni rajta a hajtáskezdemények, akkora növény túlélte a telet, visszavágást,, stb,  és ha megadta magát, az csak most a legutóbbi időben történhetett valamitől.

A nap az nem árt, sőt, attól indulnak be a növekedési hormonok és az új hajtások.

Szerintem nézd meg, hogy él-e a növény (pld a gyökereket nézd meg), és ha igen,akkor reménykedjük, hogy majd csak kihajt. 

Előzmény: anblock_italia (4433)
anblock_italia 2006.04.28 Creative Commons License 4433
Én mindig a lehető legnaposabb helyre teszem őket és eddig nem volt semmi problémám, sőt..., de nem értem azokat a rügyecskéket, amik leszáradnak. Ha a régi levelek helyén kibúvó új ágacskákra gondolsz, akkor az nagy baj, nem tudom sajnos, hogy mi lehet velük:-(
Előzmény: berry01 (4431)
berry01 2006.04.28 Creative Commons License 4432

Ja, levél nincs rajta egyáltalán!