Keresés

Részletes keresés

Pémén Creative Commons License 2006.01.21 0 0 10457

Valószínűleg megéri. Én az olcsóbb s valószínűleg rosszabb (C/D4) Soligor 1,7-es konvertert birtoklom, s Canon 70-200-al egészen jó képe van. Konverterek közül legjobbnak (a Canon mellett) a Kenko 300 pro-t tartom, ezeket (1,4x, 2x) is használom, a Soligor "csak úgy van", de meglepően jó a képe.

"Lesz éles is?" -- kérdezed. Szerintem biztosan. Nem az élességgel lesz bajod, ha lesz, inkább kontraszt, részlethiány árnyékban-fényben, ilyesmi...

Előzmény: fiat500club.hu (10451)
- bukter - Creative Commons License 2006.01.20 0 0 10456
Hát pedig 11-re lerekeszelt mérésnél egy blendével "elszáll". Azt hiszem ez betudható a kevés fény miatti pontatlanságnak. Valójában azt szerettem volna kideríteni, hogy kell-e kompenzációval számolnom manuális objektíveimet használva. A legjobb az lesz, ha majd ezt az egész dolgot megismétlem sok fénynél. Mindenesetre kösz a választ!
Előzmény: zorko (10454)
benmar Creative Commons License 2006.01.19 0 0 10455
Szia! Nekem volt egy soligor igaz 2x telekonverterem, de annyira trágya volt, hogy visszavittem....
Előzmény: fiat500club.hu (10451)
zorko Creative Commons License 2006.01.19 0 0 10454

nem bizti, hogy teljesne értem a problémát...

"munkarekeszes" fénymérésnél okozhat gondot, hogy a keresőn keresztül bejutó fény megzavarja a fénymérőt. de emiatt nem hosszabb hanem rövidebb expót javasolt volna....

a kevesebb fény nem okozhat  pontatlanságot. (legfeljebb nem tud már mérni, ha túl kevés a fény.)

 

"vagy annál a rekesznél ezt az 1 blendét pluszba hozzá kell adnom a nyitott állásnál mért, majd abból számított értékhez?"

ezt nem értem.... :-) hogy mit miért, és hogy... vagymi...

szerintem nem kell hozzáadni. ha nyitott blendével x időt javasol, akkor egy blende szűkítéssel - és úgy mérve - 2x-et kéne javasolnia. ha nem ezt teszi, akkor vmi gáz van.

Előzmény: - bukter - (10444)
- bukter - Creative Commons License 2006.01.19 0 0 10453
10444-re valaki?
Százbolha Creative Commons License 2006.01.18 0 0 10452

Melyik Soligor 1.7X

CD4 vagy CD7

A CD7 a jobbik.

 

70-300-val ne sokat várj tőle. nem a telekonverter hibája lesz a gyenge minőség.

 

Éles kép:

100mm  zoom állás, f8 rekesz, 3m tárgytáv

Előzmény: fiat500club.hu (10451)
fiat500club.hu Creative Commons License 2006.01.18 0 0 10451

Sziasztok, ma este akarnek beruhazni egy Soligor 1.7x konverterre. Megeri? Egy Tamron 70-300 es 350d koze kerulne neha. Tudom, hogy rossz a kepe, de megis. Lesz eles is? Vagy teljesen hulyeseg...

Hantaboj Creative Commons License 2006.01.17 0 0 10450
OK, éretem, igazad van! Veszek ragtapaszt. Két oldalról rögzítve stabilabb is lesz. Kösz.
Előzmény: VANDOR (10449)
VANDOR Creative Commons License 2006.01.17 0 0 10449
Udv,

NE! Ahogy Majdnem is mondta, meg en is : ragtapasz, vagyis leukoplaszt! A szigeteloszalag lecsuszhat es ha tovabbhuzod a filmet a redonyzarral bajok lehetnek, ha ragacsos lesz.

Tehat a textilhordozos ragtapaszt alkalmazd, azt is omega alakban, vagyis az orsot megkerulve a film mindket oldalara jusson belole!

a Vandor
Előzmény: Hantaboj (10448)
Hantaboj Creative Commons License 2006.01.17 0 0 10448

Huhh, ez tényleg egyszerű, nem gondoltam rá. Szigszalag nagyon jól működik.

Köszi.

Vettem ebay-en másfél tucattal, az fém. Még nem tudom, az csiptetős-e. De ez a módszer is megfelel.

Előzmény: VANDOR (10446)
Majdnem Creative Commons License 2006.01.17 0 0 10447
jobb ragasztószalag-darab   2cm x 2cm  (leukoplast pl.)
Előzmény: Hantaboj (10445)
VANDOR Creative Commons License 2006.01.17 0 0 10446
Udv,

ragtapasz

Asszem az Orwonal, vagy melyiknel gyarilag is ugy volt regen.

a Vandor
Előzmény: Hantaboj (10445)
Hantaboj Creative Commons License 2006.01.17 0 0 10445

Talán hülyeséget kérdezek, de nekem nem evidens.

Vettem a Soósnál betölthető 35 mm kazettát. Ellenben a spulnin nincs semmi, amibe a film beleakadhatna. Odacsiptetni sem lehet. Mi a megoldás?

- bukter - Creative Commons License 2006.01.17 0 0 10444

Kösz a linket, majd olvasgatom!

 

Más. 300d-vel használok pár manuális objektívet. Lámpafénynél lerekeszelve 1 blendével hoszabb expót javasolt mint azonos blendén EF-es objektívvel. (4 helyett 8sec) Ez attól van, mert lerekeszelve még kevesebb fény jut a gépbe és ezért pontatlan a mérés, vagy annál a rekesznél ezt az 1 blendét pluszba hozzá kell adnom a nyitott állásnál mért, majd abból számított értékhez? Bocs, lehet hülye kérdés, de akkor elfelejtettem kipróbálni, most meg nincs lehetőségem. Mit javasoltok, hogy mérjek (számoljak), nyitott rekesznél mérés, majd számítás, vagy egyből lerekeszelve mérjem? Szerintem sok fénynél nincs különbség a kettő között, csak kevés fénynél adhat a második téves értéket. Javítsatok ki ha nem így van.

 

Üdv!

Előzmény: fisherhu (10433)
zorko Creative Commons License 2006.01.17 0 0 10443

"a fotózás technikai fogásairól egy szó sem esik benne a világítástechnikán kívül..."

hát ez azért talán túlzás egy icipicit.... :-)

mondjuk az is igaz, hogy amikor én nézegettem, akkor pár ott megadott linket is végigböngésztem (angolul), ahol elég sok mindenről szó esett. (pl. a fotós ruházata legyen elegáns, alkalomhoz illő, stb. most itt hirtelen nem írnék le mindent, amit eddig s témában összeszedtem, de ha lesz időm talán. nemstom, hogy ide-e, vagy inkább az esküvősbe...?)

 

"Milyen objektív ajánlott? Milyen szűrő?"

semmi különös. jó objektív, mint minden "profi" feladathoz. nem annyira speciális az esküvői fotózás, hogy lenne spec esküvői objektív. :-)

nagyrész jól ki lehet jönni egy zoommal, ha esetleg akarsz vaku nélkül alkotni valamit, akkor kell fényerős fix, stb. stb.

szűrő alapból nem kell.

 

"Mire figyeljünk külső helyszínen?"

csak mint általában: tűző nap nem jó, háttér legyen rendben, ilyenek.

 

"Hogy kalkuláljunk költségekkel?"

hogyhogy hogy...?? neked kell tudni (vagy a párral megbeszélni), hogy mennyibe fog kerülni...

 

na 1előre ennyi, üdv, Z.

Előzmény: G_ArchAngel (10442)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 10442

Végigolvastam - nem lettem okosabb, mert a fotózás technikai fogásairól egy szó sem esik benne a világítástechnikán kívül...

Milyen objektív ajánlott? Milyen szűrő?

Mire figyeljünk külső helyszínen?

Hogy kalkuláljunk költségekkel?

Milyen legyen a végtermék - album, nagyítások, CD/DVD?

A fotós megjelenése, viselkedése, etika...

 

Vagy csak nekem nagyok az igényeim?

Előzmény: zorko (10440)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 10441

Köszönöm, kerestem, de nem találtam...

ezekkel a szavakkal már megvan:)

Előzmény: zorko (10440)
zorko Creative Commons License 2006.01.17 0 0 10440

van egy esküvői fotózás topic, érdemes átolvasni!

(A vőlegény oldaláról történő vakuzás segít a kontraszton...)

Előzmény: G_ArchAngel (10439)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 10439

Halihow,

 

Mivel mostanában merülnék bele az esküvői fotózásba, így ezzel kapcsolatban lenne kérdésem: nem tudom, hogy pl. a 20D dinamikája hogy viszonyul a fekete öltönyhöz és a fehér mennyaszonyi ruhához - nem néz ki jól ha egyik beég vagy a másik bebukik totál feketébe, de azt is hallottam, hogy inkább a mennyaszonyi ruha legyen részletgazdagabb, a vőlegényt nem nézi senki...

Tanácsok, tapasztalatok?

garfieldka Creative Commons License 2006.01.16 0 0 10438

Ma divatos az un. szirom/tulipán alakú napellenző. Lényege, hogy a formája miatt a nagylátó-tele zoomok nagylátószögű tartományában sem vignettálnak a képsarkokban. Azonban szerintem a tele tartománynál ez hátrány lehet, mert a hiányzó részen nincs védelem a nemkívánatos fények ellen.

 

Sokkal praktikusabbnak tartom ezért az összenyomható gumi napellenzőket. A tele tartományban körkörösen zár. A nagylátószögnél pedig ha szükséges, összenyomható és így nem vignettál. Persze ezt minden objektív esetében vételkor ki kell próbálni.

 

Az apróbb koccanásokat nem leeséssel, töréssel viseli el. További előnye, hogy az objektívere pl. polárszűrőt rakva, azt nyugodtan lehet körbeforgatni. A szirom alakúaknál a forgatás esetén a napellenző bizonyos állásokban vignettálhat. Ha az objektív frontlencséje állításkor forog, ez bizony nagy előny. Olcsóbb is a másiknál, s a táskában kisebb helyen elfér. Csak éppen kezd kimenni a divatból. :(

Előzmény: Adams666 (10436)
okiro Creative Commons License 2006.01.16 0 0 10437

Szia!

Ezekre az obikra, az említett napellenzők tudtommal bajonettel csatlakoznak. A csatlakozási felület az objektívtubus külső része, nem pedig a szűrőmenet! Így szűrőt nyugodtan használhatsz (mondjuk polárt bajosan, mert nehezen férsz hozzá, meg a 28-80-asnak elforog a frontlencséje).

Előzmény: Adams666 (10436)
Adams666 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 10436
Sziasztok!

A napellenző használatáról szertnék kérdezni: milyen módon csatlakozik a napellenző az objektívhez? Sima csavaros megoldás? Esetemben Canon
28-80 usm I. EW-68A és 70-210/3,5-4,5 usm ET-65II lennenek a delikvensek. Eddig napellenző nélkül használtam őket, de most valószínűleg szerzek be mert, az jó:) A kérdésem az volna, hogy ha jól gondolom, és szűrő menetbe csavarós a felfogatás, akkor a napellenző miatt, mivel az is plussz magasság a szűrőhöz, nem fog-e vinyittálni nagylátónál a kép? Vagy a napellenzőket úgy készítik, hogy ha egy szűrő tetejére csavarom fel őket, akkor még nem vinyttálnak? A válaszokat előre is köszi!

Hali!

Ádám
18 201 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 10435
Köszi ezeken túl vagyok. átlépek makro-ba...
Előzmény: Pogesz (10434)
Pogesz Creative Commons License 2006.01.16 0 0 10434

Tipp: Az obit nyomd neki teljesen az akvárium falának (azért ne izomból, óvatosan) , így nem fog tükröződni az üveg. Én ezt azért csináltam, hogy ne látszódjon a szobám tükörképe az üvegen. Lehet, hogy a géped autófókuszát ez a tükröződés csapja be.

Ja és persze rakd makró módba a gépet, ha nem tetted volna meg.

Előzmény: 18 201 (10430)
fisherhu Creative Commons License 2006.01.16 0 0 10433
A szkenneres topic sokat segíthet neked. Én most épp letettem a szkennervásárlásról, mert ott olvastam, hogy mennyi problémába futotak bele az emberek.
Előzmény: - bukter - (10432)
- bukter - Creative Commons License 2006.01.16 0 0 10432

Hello!

 

Valaki tudna nekem mondani egy minél olcsóbb, márkás diafeltétes szkennert, ami jó minőségben és felbontásban tud filmet szkennelni? Nagyon nem vagyok tisztában ezekkel a szkennerekkel, de számításaim alapján 3200dpi nem lenne rossz...lehet ilyet egyáltalán kapni, vagy kifejezetten diaszkenner tud csak ekkora felbontást? Diaszkennernek a Dual Scan IV-et néztem, de az egy kicsit drága, ezért gondoltam sima szkennerre.

 

Előre is kösz!

 

Üdv!

garfieldka Creative Commons License 2006.01.16 0 0 10431

Makro fotózás

Itt többet megtudhatsz. Makro előtétlencsét kell majd az objektívre helyezned, amivel az objektívet a témához a mostaninál közelebb viheted. Az előtétlencse vagy az objektív szűrőmenetébe tekerhető, vagy egy tubust kell közbeiktatni. Nem tudom, nem ismerem a gépedet.

Előzmény: 18 201 (10430)
18 201 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 10430
Szép napot mindenkinek. Én itt először és remélem nem utoljára mint KEZDŐ fotózós. Kérdésem volna, remélem nem hülyeség,, de nekem nagyon fontos lenne. Előre bocsaájtanám nekem Fuji Finepix S5600 gépem van. Adott egy akvárium amiben van 1 kb fél cm-es gyönyörű korallpoliopocska. de az üvegtől kb 20 centire. Namármost- akárhogyan próbáléok rázomolni, még manuális fókusszal sem tudom élesre állítani a képet. Előtétlencsé(ken) gondolkodom, csak aza kérdés hogyx makr-szupermakro vagy milyet?? A segítséget előre is köszönöm.
zoknis(R) Creative Commons License 2006.01.13 0 0 10429
más memóriakártyákkal mi a helyzet? mert az lenne az igazán érdekes sztm.

SzPA
Előzmény: Scipi0 (10428)
Scipi0 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 10428
Igen, a számítógép látja a kártyaolvasót. Létre is hoz 4db meghajtót (mert ugye 4db foglalat van az olvasón) Sőt, mikor nincs kártya az olvasóban akkor egy kis zöld led világít, amikor meg benne van akkor meg pirosan világít.

Ja és még valami: levittem egyik haveromhoz, akinek van egy spéci HP fotonyomtatója, amin van memóriakártya olvasó. És ez a ketyere azt írta ki, hogy: "Memory card error"

De ha a memóriakártyámmal lenne gond, akkor elvileg a fényképezőgépem sem tudná használni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!