Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31184

Hálózati 50Hz hangja, áthúz, a koax elé kell tenni leválasztót, meg esetleg a videósávra is.

 

 

 

Ebbe bedugod a koaxot, az már esélyes. Kb. 5ezer. Aztán cuccok mögül egy elosztóból, UPSból, estébé. Nekem a TVOut volt zajos, azt helyrerakta.

Előzmény: balcsi70 (31183)
balcsi70 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31183
Valaki meg tudná mondani nekem hogy miért van az hogy amikor elinditom a Capturet ,most mindegy hogy melyik programmal akkor a hang el kezd egy kicsit bugni,van egy olyan hülye alaphangja mintha fujna a szél.Most irtam ki egy összevágott fájlt dvd-re és amikor visszanéztem az asztali dvd-n is lehet hallani azt az alap hangot.Kösszi
Jahno Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31182
Van egy neten talált kódom, ami működik is, csak ugye akinek nem publikus a mailja :-D
Előzmény: akibaki76 (31180)
Jahno Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31181

Ott van a géped oldalán a címkén...

Előzmény: akibaki76 (31180)
akibaki76 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31180

Sziasztok!

 

Tudna valaki írni nekem egy Windows XP Home Edition és egy Windows XP Office termékkulcsot SOS? Nagy szükségem lenne rá.

 

Köszi,

Akibaki

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31179

A fixboot pontosan mit csinál? Az MBR-be beköltözteti a Win bootloaderének az elejét - legfeljebb a Grubot újra kell rakni -

 

Nem kell újrarakni, mivel a fixboot nem bántja az MBR-t.

 

fixboot c:

 

parancs kijavítja az aktív partíció bootszektorát, ezáltal a botszektorban található kód az ntldr indítására alkalmas lesz. De erre nálad feltehetően nincs szükség, hanem csak a törölt fájlokat kell pótolni (a telepítő CD-n megtalálod, illetve a boot.ini elkészíthető):

 

boot.ini
Bootfont.bin
NTDETECT.COM
ntldr

 

Bootfont.bin angolban nem kell (a magyar bootmenühöz való ékezetes karaktereket tartalmazza).

 

Volt egyébként nemrég egy hozzászólásom bootszektor, MBR, NT boot témában:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=50574389&t=9022631 

 

 

Előzmény: locsemege (31167)
locsemege Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31178
Lemaradt: köszi az ötletet!
Előzmény: Törölt nick (31169)
locsemege Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31177
Ha jól értem, a gondod az, hogy van egy XP-d, amely többé nem bootol.

Így van.

Nincs olyan indok, hogy FAT32 fájlrendszerre telepítsek XP-t, olyan nincs, azt nem lehet. Ha a kuncsaft ennyire nincs otthon a számtechben, akkor minek neki Linux?

Őszintén szólva ezt még én követtem el kb. két éve. Nem a 32MB-os partíción van az Xp :), csak az indító file-jai voltak ott. Abból indultam ki, hogy vész esetén egy FAT16-os partíciót Linux alól is bármikor írhatok. (Akkor még nem volt WinXp live CD-m, amivel NTFS-t írhatnék.) Most már látom, hogy teljesen fölösleges volt. Az ismerősömnek azért kell a Linux, mert a hálókártyát a Win alatt kitiltottam, netezzen, levelezzen Linuxról. Nem vágyom rendszeres vírusirtásra vagy Win telepítésre. Tudom, hogy ettől még megfertőzheti a Windowst a FAT32-n keresztül, de nem installálgat programokat a gépre, s így egy kicsit meg van nehezítve a dolga. Tehát véletlenül nem fertőződik, legfeljebb tudatosan.
Előzmény: Törölt nick (31169)
fegaf Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31176
És ezen hogy lehet segíteni?
Előzmény: Zozo___ (31175)
Zozo___ Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31175
Mert vagy megosztas, vagy file szinten nincs hozza jogosultsaga a megosztasban turkalo felhasznalonak.
Előzmény: fegaf (31174)
fegaf Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31174
Miért van az, hogy két gépes hálózatban, hiába engedélyezem a mappák megosztását mégis vannak olyan könyvtárak amiket nem enged megnyitni a másik gépről? Nem a rendszer meghajtón levő könyvtárak.
barman Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31173
Szia, köszi a választ. Akkor nem veszek Mac-t :)
Előzmény: DJG (31164)
vénkcin Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31172

Sziasztok!

A windows (win2003 server) egyszercsak leállította a servert.

Az eseménynaplóban csak ezt találtam: forras: system error
kategoria: 102
Hibakód: 00000077, 1. paraméter: c000000e, 2. paraméter: c000000e, 3. paraméter: 00000000, 4. paraméter: 005bb000.

 

mond ez valakinek valamit?

Gorcsev Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31171
"A fixboot pontosan mit csinál?"
Innen indulhatc.
Ha ez a trükk nem elég, akkor jöhet az "ijedezős kolléga" módcere.

"legfeljebb a Grubot újra kell rakni"
pont ezér' nem rakok ilyesmit MBR-be, ha lehet. Tedd az ext-re (igen, a hda3-ra!!), ha bármi gebasz van, aktívra állítod és havaj :))))
Előzmény: locsemege (31167)
Zozo___ Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31170
Ezt nem ertem, csak 2 vinyot tudsz radugni az alaplapra? Biztos van cd/dvd is abban a gepben, dugd annak a helyere az uj vinyot, igy a regiekrol tudod inditani a rendszert, tudsz menteni.
Előzmény: emp (31162)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31169

Ha jól értem, a gondod az, hogy van egy XP-d, amely többé nem bootol.

 

Ezt úgyis rendbe lehet hozni, hogy elkezdesz arra a particióra egy kamu XP telepítést, más könyvtárba (pl. Winkamunak nevezed), és az első újrainduláskor lelövöd -- kiveszed a boot cédát. Ekkor már bebútol a nyomorult, de látszólag két XP lesz a partición -- tehát szerkeszted az init,  kidobod a Winkamus sort, és magát a Winkamu könyvtárat is. A lényeg: újra bootolható lett az XP-d. A Grubot nyilván szétcseszi a dolog, de majd helyrerakod.

 

(Nincs olyan indok, hogy FAT32 fájlrendszerre telepítsek XP-t, olyan nincs, azt nem lehet. Ha a kuncsaft ennyire nincs otthon a számtechben, akkor minek neki Linux?)

Előzmény: locsemege (31167)
locsemege Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31168
Végre valaki érti - leszámítva a hda1-et -, miért is van ez így.

Ezt a mondatot értsd jól. Nem azt akartam írni, hogy a hda1-gyel kapcsolatos kavarást nem értetted meg, csak zavarosan fogalmaztam...
Előzmény: locsemege (31167)
locsemege Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31167
Köszönet a segítőkész megközelítésért!

ha már keverés vót benne, akkor az a FAT-ról induló Xp...

Így igaz, ezért is csináltam ebből /boot-ot, csak figyelmetlenül. :(

meg én nem is "kezelném" őket egymás alól.

Ebben is egyetértünk. (Végre valaki érti - leszámítva a hda1-et -, miért is van ez így.)

A fixboot pontosan mit csinál? Az MBR-be beköltözteti a Win bootloaderének az elejét - legfeljebb a Grubot újra kell rakni -... aztán? Az ntldr, ntdetect, boot.ini-vel mi lesz? (Most nincs előttem XP, lehet, hogy nem pontosan ezek a filenevek.) Arra gondoltam, hogy a hda2-t aktívnak jelölöm, egy működő XP-ről bemásolom a három file-t, a boot.ini-ben kijavítom a partíciót. Ezzel csak az a baj, hogy nem tudom, a Win pontosan hogyan boot-ol. A Linuxnál értem, hogy a BIOS berántja az MBR-t, átadja a vezérlést a Grub itt lakozó elejére, utána a Grub további részei, kernel, aztán hajrá. De Windowsban? A chainloader +1 a hda2-n lévő windowsos bootmanagerre adná a vezérlést, ha oda tudnám rakni azt. Az elképzelésem - szerintem - azon bukhat meg, hogy ez a hda2-n fix szektorcím lehet a partíció elejétől, de ott már vélhetően nincs szabad hely a Windows bootmanagere számára. Alapvetően azért is fordultam hozzátok, hátha tudja valaki, hogy pontosan mi történik a Win bootolásakor, s így ki lehet találni a teendőket.
Előzmény: Gorcsev (31161)
locsemege Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31166
de minek ide a FAT egyáltalán? Nem tud XP alól Ext2/3-at kezelni?

Nem az a kérdés, hogy lehet-e kezelni Windows alól az ext3-at, hanem az, hogy akarom-e, hogy az, akié ez a gép, és a számítástechnika nem az erőssége, elszúrja Win alól a Linuxot, vagy sem. Nem szeretném, így ott az a FAT32, azon keresztül tessék mocorogtatni az adatokat a két op. rendszer között. Természetesen az NTFS-eket felmountolom readonly-ként Linuxon.
Előzmény: Ambu-Lonci (31159)
locsemege Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31165
Ebben egyedül a hda1 a hülyeség, ha jobban megnézed, de ha már ott van, nosza, csináljunk belőle ext3-as /boot-ot, gondoltam, csak álmos voltam, és utána kapcsoltam, hogy az XP indító file-jait éppen néhány perce gyalultam le. Újra installálni én is tudnám mind a Windowst, mind pedig a Linuxot, de éppen ezt szeretném elkerülni. A hétvégén megküzdöm vele! :)
Előzmény: Törölt nick (31147)
DJG Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31164
Lehet. Persze, az elôfordulhat, hogy egyes XTensionök ott voltak, itt nincsenek, de ez akkor is elôfordul, ha ugyanazon a platformon van az anyag. Szóval, mint rendesen, erôs mérget azért ne vegyél arra, hogy egy szó sem tördelôdik át máshova (fontok is eltérhetnek, satöbbi), de azért alapjában véve menni fog. Ha nem mutatja magát rögtön minden eltérés, akkor célszerû, ha kérsz egy PDF-et is, abban látod, mit hova kell esetleg visszatenni.

Üdv,
Gábor
Előzmény: barman (31160)
Jahno Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31163

Új HDD-t berakod primarynek, aztán oda telepíted fel a vindózt, utána dugod be a többi lemezt...

 

Vagy USBvel rádugod, akkor rá bírod menteni a végére a régieket, elejére meg vagy telepítesz valamit, vagy nem.

Előzmény: emp (31162)
emp Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31162
szevasztok!
már megent tanácsokért esedezem:)
szal van egy kuplerájos gépem. van benne egy 60gb-os meg egy 120-as vinyó.
most vettem egy 250-t, és meg akartam nézni, látja-e az alaplap?
de ezt a gépet csak úgy lehet indítani, - mint kiderült - hogy a boot szekvencia a BIOS-ban c-re(120GB) mutat, ahol már Windows directory sincs, (kezdetben ott volt)csak egy habzó szájú újratelepítés után a D -re(60GB)került a rendszer.
szal vmilyen indítófileok ott maradtak a másik vinyón, a c-n így esélyem sincs, hogy belepróbáljam az újat.

azaz
c: 120GB régen ez volt a rendszerlemez
d: 60GB most itt van a Windows

rövid távú megoldás kellene, mert, ha bele tudom játszani az új vinyót, mindent lementek, és cserélem ki kb. az egész gépet.
a mhelyemen segítenének, hatalmas IT csapat van, igazi szakemberekkel, de jobb lenne nem bevinni a gépet.
bízom abban, hogy vmi javító telepítéssel megoldható a problémám.
szerintetek?
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31161
Hát azt ne tőlem kérdezd; ha már keverés vót benne, akkor az a FAT-ról induló Xp... Az ext-nek ahhoz semmi köze, meg én nem is "kezelném" őket egymás alól.
Mellesleg az eredetei kérdésre mi a válasz? Én megpróbálnám visszacsinálni az orig partíciót, aztán RecCon -> fixboot.
Hmmm?
Előzmény: Ambu-Lonci (31159)
barman Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31160

Sziasztok!

Csak két rövid kérdés.

A MAC -en QuarkXpress-el készült állományokat lehet szerkeszteni WIN QuarkXpressel?

Ha nem lehet, akkor létezik valamilyen konvertáló progi ehhez?

 

Igazság szerint egy cégnél tördelnek, azt ideadják, amiben még lehet, hogy kell kicsit tördelni (javítani), de nem mindig és nem gyakran.

Ezért aztán nem vennék egy macintosht, még olcsón sem, mert nem fér el.

 

Köszi a segítséget: barman

Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31159
Bocsi hogy beleszólok, de minek ide a FAT egyáltalán? Nem tud XP alól Ext2/3-at kezelni? Nem bonyolult. Vagy USB drive esetleg...
Megjegyzem, a legújabb FAT32 a 10 éves Win95OSR2 file-rendszere...

AL
Előzmény: Gorcsev (31158)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31158
"Ha FAT32-őt akar a két rednszer közt átvitelnek, akkor az miért nem a hda1"
Miért kéne annak lennie? :-O
"6+10G XP elég nevetséges"
Legyen csak külön a rendcer. Jobb a békesség.
"Jó, home-ot egyebet tegyük külön"
Na ezt otthon én nem teszem külön, igaz, nincs is rajta "olyan" cucc... Ha meg lesz, kitesszük máshova és kész.
Előzmény: Jahno (31156)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31157
OK, de ez csak (vsz.) 1 linux, az enyimen meg van 3 rendcer :)))
Előzmény: Jahno (31155)
Jahno Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31156

Ha FAT32-őt akar a két rednszer közt átvitelnek, akkor az miért nem a hda1, csak nagyobb méretben. Feltéve, ha egyáltalán arra is szükség van. 6+10G XP elég nevetséges, ilyeneket szoktunk kinőni, aztán mindenhol elveszik egy kis hely, akkor az legyen egyben 16 giga, akinek ilyen kis helye van, annak minek külön data, meg egyéb?

 

Jó, home-ot egyebet tegyük külön, honnan tudjuk használja-e, meg mire, mert nálam csak a var/smb alá mountolt cuccokról kell a hely, többi elfér 200 megán.

 

User és sw függő, de nekem tuti nem így lenne, ez van.

Előzmény: Gorcsev (31153)
Jahno Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31155

Hjahhh:

 

 ------------------------------------------------------------------------------
    sda1                    Primary   Linux ext2                        1077.52
    sda2                    Primary   Linux swap                        1077.52
    sda5                    Logical   Linux ext2                        5247.73
    sda6                    Logical   Linux ext2                        1052.84
    sda7                    Logical   Linux ext2                        5247.73
    sda8                    Logical   Linux ext2                        1077.52
    sda9                    Logical   Linux ext2                       21961.50

------------------------------------------------------------------------------
    sdb5                    Logical   Linux ext2                        7345.15*
    sdb6                    Logical   Linux ext2                       12584.68
    sdb7                    Logical   Linux ext2                        5247.73
    sdb8                    Logical   Linux ext2                         246.76
                            Logical   Free Space                       11317.99

 ------------------------------------------------------------------------------
    sdc5                    Logical   Linux ext2                       25169.33*
    sdc6                    Logical   Linux ext2                       10487.24
    sdc7                    Logical   Linux ext2                        1085.74

 ------------------------------------------------------------------------------
    sdd5                    Logical   Linux ext2                        2097.42*
    sdd6                    Logical   Linux ext2                       16253.16

 

De van még sde is, de azon csak 1 darab partíció, meg hda is hasonlóan érdektelen :-D

Előzmény: Gorcsev (31150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!