Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31167
Köszönet a segítőkész megközelítésért!

ha már keverés vót benne, akkor az a FAT-ról induló Xp...

Így igaz, ezért is csináltam ebből /boot-ot, csak figyelmetlenül. :(

meg én nem is "kezelném" őket egymás alól.

Ebben is egyetértünk. (Végre valaki érti - leszámítva a hda1-et -, miért is van ez így.)

A fixboot pontosan mit csinál? Az MBR-be beköltözteti a Win bootloaderének az elejét - legfeljebb a Grubot újra kell rakni -... aztán? Az ntldr, ntdetect, boot.ini-vel mi lesz? (Most nincs előttem XP, lehet, hogy nem pontosan ezek a filenevek.) Arra gondoltam, hogy a hda2-t aktívnak jelölöm, egy működő XP-ről bemásolom a három file-t, a boot.ini-ben kijavítom a partíciót. Ezzel csak az a baj, hogy nem tudom, a Win pontosan hogyan boot-ol. A Linuxnál értem, hogy a BIOS berántja az MBR-t, átadja a vezérlést a Grub itt lakozó elejére, utána a Grub további részei, kernel, aztán hajrá. De Windowsban? A chainloader +1 a hda2-n lévő windowsos bootmanagerre adná a vezérlést, ha oda tudnám rakni azt. Az elképzelésem - szerintem - azon bukhat meg, hogy ez a hda2-n fix szektorcím lehet a partíció elejétől, de ott már vélhetően nincs szabad hely a Windows bootmanagere számára. Alapvetően azért is fordultam hozzátok, hátha tudja valaki, hogy pontosan mi történik a Win bootolásakor, s így ki lehet találni a teendőket.
Előzmény: Gorcsev (31161)
locsemege Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31166
de minek ide a FAT egyáltalán? Nem tud XP alól Ext2/3-at kezelni?

Nem az a kérdés, hogy lehet-e kezelni Windows alól az ext3-at, hanem az, hogy akarom-e, hogy az, akié ez a gép, és a számítástechnika nem az erőssége, elszúrja Win alól a Linuxot, vagy sem. Nem szeretném, így ott az a FAT32, azon keresztül tessék mocorogtatni az adatokat a két op. rendszer között. Természetesen az NTFS-eket felmountolom readonly-ként Linuxon.
Előzmény: Ambu-Lonci (31159)
locsemege Creative Commons License 2006.01.12 0 0 31165
Ebben egyedül a hda1 a hülyeség, ha jobban megnézed, de ha már ott van, nosza, csináljunk belőle ext3-as /boot-ot, gondoltam, csak álmos voltam, és utána kapcsoltam, hogy az XP indító file-jait éppen néhány perce gyalultam le. Újra installálni én is tudnám mind a Windowst, mind pedig a Linuxot, de éppen ezt szeretném elkerülni. A hétvégén megküzdöm vele! :)
Előzmény: Törölt nick (31147)
DJG Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31164
Lehet. Persze, az elôfordulhat, hogy egyes XTensionök ott voltak, itt nincsenek, de ez akkor is elôfordul, ha ugyanazon a platformon van az anyag. Szóval, mint rendesen, erôs mérget azért ne vegyél arra, hogy egy szó sem tördelôdik át máshova (fontok is eltérhetnek, satöbbi), de azért alapjában véve menni fog. Ha nem mutatja magát rögtön minden eltérés, akkor célszerû, ha kérsz egy PDF-et is, abban látod, mit hova kell esetleg visszatenni.

Üdv,
Gábor
Előzmény: barman (31160)
Jahno Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31163

Új HDD-t berakod primarynek, aztán oda telepíted fel a vindózt, utána dugod be a többi lemezt...

 

Vagy USBvel rádugod, akkor rá bírod menteni a végére a régieket, elejére meg vagy telepítesz valamit, vagy nem.

Előzmény: emp (31162)
emp Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31162
szevasztok!
már megent tanácsokért esedezem:)
szal van egy kuplerájos gépem. van benne egy 60gb-os meg egy 120-as vinyó.
most vettem egy 250-t, és meg akartam nézni, látja-e az alaplap?
de ezt a gépet csak úgy lehet indítani, - mint kiderült - hogy a boot szekvencia a BIOS-ban c-re(120GB) mutat, ahol már Windows directory sincs, (kezdetben ott volt)csak egy habzó szájú újratelepítés után a D -re(60GB)került a rendszer.
szal vmilyen indítófileok ott maradtak a másik vinyón, a c-n így esélyem sincs, hogy belepróbáljam az újat.

azaz
c: 120GB régen ez volt a rendszerlemez
d: 60GB most itt van a Windows

rövid távú megoldás kellene, mert, ha bele tudom játszani az új vinyót, mindent lementek, és cserélem ki kb. az egész gépet.
a mhelyemen segítenének, hatalmas IT csapat van, igazi szakemberekkel, de jobb lenne nem bevinni a gépet.
bízom abban, hogy vmi javító telepítéssel megoldható a problémám.
szerintetek?
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31161
Hát azt ne tőlem kérdezd; ha már keverés vót benne, akkor az a FAT-ról induló Xp... Az ext-nek ahhoz semmi köze, meg én nem is "kezelném" őket egymás alól.
Mellesleg az eredetei kérdésre mi a válasz? Én megpróbálnám visszacsinálni az orig partíciót, aztán RecCon -> fixboot.
Hmmm?
Előzmény: Ambu-Lonci (31159)
barman Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31160

Sziasztok!

Csak két rövid kérdés.

A MAC -en QuarkXpress-el készült állományokat lehet szerkeszteni WIN QuarkXpressel?

Ha nem lehet, akkor létezik valamilyen konvertáló progi ehhez?

 

Igazság szerint egy cégnél tördelnek, azt ideadják, amiben még lehet, hogy kell kicsit tördelni (javítani), de nem mindig és nem gyakran.

Ezért aztán nem vennék egy macintosht, még olcsón sem, mert nem fér el.

 

Köszi a segítséget: barman

Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31159
Bocsi hogy beleszólok, de minek ide a FAT egyáltalán? Nem tud XP alól Ext2/3-at kezelni? Nem bonyolult. Vagy USB drive esetleg...
Megjegyzem, a legújabb FAT32 a 10 éves Win95OSR2 file-rendszere...

AL
Előzmény: Gorcsev (31158)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31158
"Ha FAT32-őt akar a két rednszer közt átvitelnek, akkor az miért nem a hda1"
Miért kéne annak lennie? :-O
"6+10G XP elég nevetséges"
Legyen csak külön a rendcer. Jobb a békesség.
"Jó, home-ot egyebet tegyük külön"
Na ezt otthon én nem teszem külön, igaz, nincs is rajta "olyan" cucc... Ha meg lesz, kitesszük máshova és kész.
Előzmény: Jahno (31156)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31157
OK, de ez csak (vsz.) 1 linux, az enyimen meg van 3 rendcer :)))
Előzmény: Jahno (31155)
Jahno Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31156

Ha FAT32-őt akar a két rednszer közt átvitelnek, akkor az miért nem a hda1, csak nagyobb méretben. Feltéve, ha egyáltalán arra is szükség van. 6+10G XP elég nevetséges, ilyeneket szoktunk kinőni, aztán mindenhol elveszik egy kis hely, akkor az legyen egyben 16 giga, akinek ilyen kis helye van, annak minek külön data, meg egyéb?

 

Jó, home-ot egyebet tegyük külön, honnan tudjuk használja-e, meg mire, mert nálam csak a var/smb alá mountolt cuccokról kell a hely, többi elfér 200 megán.

 

User és sw függő, de nekem tuti nem így lenne, ez van.

Előzmény: Gorcsev (31153)
Jahno Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31155

Hjahhh:

 

 ------------------------------------------------------------------------------
    sda1                    Primary   Linux ext2                        1077.52
    sda2                    Primary   Linux swap                        1077.52
    sda5                    Logical   Linux ext2                        5247.73
    sda6                    Logical   Linux ext2                        1052.84
    sda7                    Logical   Linux ext2                        5247.73
    sda8                    Logical   Linux ext2                        1077.52
    sda9                    Logical   Linux ext2                       21961.50

------------------------------------------------------------------------------
    sdb5                    Logical   Linux ext2                        7345.15*
    sdb6                    Logical   Linux ext2                       12584.68
    sdb7                    Logical   Linux ext2                        5247.73
    sdb8                    Logical   Linux ext2                         246.76
                            Logical   Free Space                       11317.99

 ------------------------------------------------------------------------------
    sdc5                    Logical   Linux ext2                       25169.33*
    sdc6                    Logical   Linux ext2                       10487.24
    sdc7                    Logical   Linux ext2                        1085.74

 ------------------------------------------------------------------------------
    sdd5                    Logical   Linux ext2                        2097.42*
    sdd6                    Logical   Linux ext2                       16253.16

 

De van még sde is, de azon csak 1 darab partíció, meg hda is hasonlóan érdektelen :-D

Előzmény: Gorcsev (31150)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31154
(A félszemüt ne lődd le, jól játcik! ;-))))))
Előzmény: Jahno (31152)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31153
Mentő kérdés: mi van ott összekeverve? .-O
Előzmény: Jahno (31152)
Jahno Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31152
Enyém is elég durva volt, de főleg akkor cumi, ha valami sérül. Ennyire keverné össze a fene.
Előzmény: Törölt nick (31149)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31151
A 2. HPFS az igazibul NTFS, csak mindegyik a sajátjának hiszi...
Előzmény: Törölt nick (31149)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31150
És? Nincs a káoszban semmi rossz, csak át kell látni :)))))
Mutassak még ilyet? Ja, 1et tegyél hozzá, ez nem mutatja külön az extendedet :)))

Előzmény: Törölt nick (31149)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31149

7 partició, vegyesen FAT32/NTFS, meg még valahol egy kóbor GRUB is ott figyel.

Igazad van, ez nem kupleráj, ez maga a Káosz...

 

Előzmény: Gorcsev (31148)
Gorcsev Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31148
Ezt most mér' mondod megint? Nincs ott a világon semmi probléma.
Előzmény: Törölt nick (31147)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31147

Apám! Azt a kuplerájt ami azon a gépen lehet...

 

Az egyetlen megoldás a tabula rasa: adatmentés, és teljes -- ezúttal szaxerű -- telepítés, valamennyi partíció megszűntetésével, és csak a feltételnül  szükséges újak létrehozásával.

 

Ebben szívesen segítek (segítünk).

Előzmény: locsemege (31140)
Vlaszij Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31146

ez az.

nem csak én találkoztam ezzel ott..:)

 

én egy fél órát értetlenkedtemés röhögtem, hogy akkor mostez hogy is van?:)

 

durvás:)

Előzmény: Ambu-Lonci (31145)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31145
Nem akarok reklámot csinálni, de bemész egy Elekroworld-be és leveszed a polcról. Csak rendszerintegrátoroknak, de azt mondod az vagy. :-)

AL
Előzmény: Törölt nick (31141)
Jahno Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31144
Pont fordítva változott, már gép nélkül is lehet OEM szoftvert eladni. Eddig windowst csak valami belső hardverelemmel, OEM Officét meg csak komplett géppel. Most Win önmagában is lehet, Officét meg el kell olvasnom, eddig nem volt rá szükség, mert promóciós OEM-et vettem, 70ezresért 2 gépen lehet használni...
Előzmény: Törölt nick (31141)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31143
Kedves alamuszinyuszi!

Operációs rendszert, tehát windows, az alkatrésszel is.
Office-ok esetében lehet, hogy igazat modott az úr.
Javaslom a kérdésedet a Csatabárdos topikban is feltenni, ott vannak kereskedők is. Pontosabb választ kapsz.
Előzmény: Törölt nick (31141)
locsemege Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31142
off
A madarak között is van lány. Nem tudtad? ;)
on
Előzmény: Törölt nick (31141)
locsemege Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31140
Sziasztok!

Segítséget kérek, mert eszetlenkedésem következtében eltűntettem egy XP indító file-jait. A partíciók kiosztása az alábbi volt:

hda1 32M FAT16
hda2 6G NTFS WinXp
hda3 extended
  hda5 4G FAT32 átvitel a két op.rendszer között
  hda6 10G NTFS adat az Xp-nek
  hda7 7G ext3 /home
  hda8 10G ext3 / Fedora 4
  hda9 480M swap

hda5 és hda6 lehet, hogy fordítva van, most nem emlékszem. Az Xp indító file-jai, a pici 32M-ás hda1-en voltak. Figyelmetlen voltam, s a hda1-ből csináltam egy ext3-as /boot-ot. Az a kérdés, hogy az Xp install CD-vel hda2-re fel lehet-e tenni az Xp indító file-jait úgy, hogy a Grub indítani tudja onnan az Xp-t. Olyasmiben reménykedem, hogy a Windows install CD-ről boot-olva felismeri, hogy a hda2-n ott egy XP, és az indítófile-okat mellé teszi. Naív ábránd? Hogyan lehet életet lehelni ebbe az XP-be?

Előre is köszönet!
rage Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31139

Hardware nélkül hivatalosan nem lehet OEM software-t venni

 

Kiskapu : Hardware lehet egy db 3000 Ft-os eszköz is :)

Előzmény: Törölt nick (31138)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31137
Az előbb lehet, hogy kicsit túl bonyolult voltam.
Szóval 1-es gép: a VNC Viewer Listen módban elindít. Az IP címe megnéz.
2-es gépen VNC szerver elindít. Ikonján jobbklikk, majd a kliens hozzáadásával beírod az előző IP címet. Örül.

Ha így minden rendben, akkor mehetünk tovább (esetleg DynDNS beállítás, router port forward ha szükséges, stb.)

Üdv:
AL
Előzmény: abdhulbin (31133)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.01.11 0 0 31136
Szia,

mivel mindkét gép ADSL vonalon van (tehát nem fix IP címes vonalon) ráadásul még egy router mögött, ezért egy kicsit nehézkes a dolog.
Alapvetőleg ha csak simán az ADSL vonalra lennének dugva a gépek, akkor csak annyi kellene, hogy az egyik gépen elindítod a VNC szervert (ezt a gépet lehet távirányítani) majd a jobb alsó sarokban megjelenő ikonja fölé viszed az egeret, akkor az kiírja neked az IP címét a gépnek/szervernek. Utána a klienssen elindítod a VNC Viewert (nézőt: ez a gép fog távirányítani) amibe beírod az előbb megnézett IP címet.

Ha a második gépen (vonal-ADSL modem-gép) lenne a szerver, akkor ennek így jelenleg is működnie kellene. Az a lényeg, hogy a néző program kezdeményezi a kapcsolatot, tehát annak kell valahogy elérnie a szervert (amit az ismert IP cím alapján meg tud tenni). Ha a router közbeiktatásával csatlakozó gépet kellene távvezérelni, ott ez nem ilyen egyszerű, mert ott a gépnek helyi IP címe van (amit a routertől kapott), ahová kívülről nem lehet csatlakozni.
Ennek megoldására találták ki a nézőnek a figyelő módját (Listen mode), ami egy fordítot csatlakozást tesz lehetővé, ilyenkor a szerverrel kell meghívni a nézőt (tehát pont a szokásoshoz képest fordítva), ami egy ablakot ilyenkor felhoz, amivel a kapcsolódást engedélyezed.

Ha a másik helyen is lenne router, akkor lenne komolyabb a probléma, ebben az esetben a routeren a használt portot (5800) át kellene a helyi hálón a megfelelő gépre irányítani (lásd a router kézikönyvét).

Az is megoldható, hogy ne kelljen IP címet nézni, pl. a DynDNS szolgáltatára feliratkozva a jelenlegi IP címét a hívni kívánt gépnek frissítve, illetve gépnévhez rendelve (hostname) a klienssel (nézővel - Viewer) csak ezt a gépet név alapján kell meghívni. Van olyan router, amelyik a DynDNS kezelést magától is képes megoldani.

Üdv:
AL
Előzmény: abdhulbin (31133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!