Keresés

Részletes keresés

anolisz Creative Commons License 2006.01.05 0 0 382

Sziasztok!

 

Van itt valaki, akinek már pusztult el mókusa? Ha igen, miben?

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 381
Hát szerintem Töki is alkesz lenne, ha tehetné... a mustot pl. két pofára szürcsöli befelé:) (lehet kapni marha jó biomustot... abból szokott kapni)
Előzmény: Tofi (380)
Tofi Creative Commons License 2006.01.04 0 0 380

Teásbögréről jut eszembe: Mogyi egy kis alkesz! Múltkoriban a földön volt egy pohár pia (Garonne, narancsos), mert éppen vele játszadoztunk és iszogattunk, hát a kis édes meg természetesen ráült a pohár szélére, és elkezdte nyakalni. Amikor meg elugrott (kis ráhatással), akkor kidöntötte a piát a szőnyegre, és elkezdte nyalogatni azt...

Egyébként nálunk KisMók kapott kupacot a kezébe egyszer, és az volt az első alkalom, amikor kézből evett, szóval jól kezdődött a közös barátság :) De azóta hála az égnek rendes, tudja hogy hova kell (illetve azt, hogy hova nem ;))

Előzmény: Törölt nick (379)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.03 0 0 379
Töki egy kis dög:) Legutóbb is lebrunyálta a kezem séta közben... igaz, akkor én voltam olyan hülye, hogy meg akartam simizni... most viszont majdnem fejest ugrott a teásbögrémbe... miközben egyszerűen lepisilte a kezem.... nem értem én ezt a mókust... gigafunt soha nem szokta lepisilni... csak engem.... (viszont egyre gyorsabban futkos a szobában:)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.03 0 0 378
Hát akkor nem adunk többet... (mondjuk ez sima mandula, nem a keserű - ami gondolom a cián vagy mi miatt árthat....)
Előzmény: Pépépe (377)
Pépépe Creative Commons License 2006.01.03 0 0 377
A mandula én is ugy hallottam, hogy veszélyes Plusz lapján olvastam, én nem adnék a mókijaimnak az biztos...
Más -nagyobb- mókusoknak talán nem árt.



Előzmény: Tofi (376)
Tofi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 376

Hát akkor sok sikert Tökivel, és jó szórakozást :))

A mandulával viszont vigyázzatok, nekünk azt mondták az állatkereskedésben, hogy a keserű mandula nagyon veszélyes a mókikra (persze nem tapasztalat, csak megosztom az infót :))

Előzmény: Törölt nick (375)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.03 0 0 375

Ez volt Tökivel az első próbálkozásunk... de az tuti, hogy az egész lakásban továbbra sem engedjük majd el, így kizárásos alapon marad a hálószoba... aztán majd ha már nagyok lesznek a picik, a Móki is vele tarthat majd...

 

Rájöttünk viszont, hogy Töki ölni tudna a manduláért.. a mogyoró ahhoz képest smafu...

Előzmény: Tofi (374)
Tofi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 374

Hát, Mogyi nagyjából szobatiszta, néha rájön a szórakozás... Múlkor amikor kint volt, akkor kint hagytunk egy tálba egy kis reszelt sajtot. Mire hazaértünk a sajtnak hült helye volt (illetve morzsák voltak), helyette voltak bogyók... De egyébként szobatiszta.

Ugye mondanom sem kell, hogy megint elvonult az "édes"... Szépen befészkelte magát megint az üveggyapotba, néha előjön (nyomait látjuk), de egyébként téli álmot alszik. Már várjuk nagyon a tavaszt, hogy újra együtt legyen a család :)))

Tökit eddig is sétáltattátok, vagy ez most új próbálkozás?

Batman meg nagyon rendes úgy mellesleg, kölcsönadjátok egy kicsit? Otthon most ugyanis összegyűlt egy kis vasalnivaló ;)))

Előzmény: Törölt nick (373)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.02 0 0 373

:)) Töki viszont összebrunyálta és tojta az ablakpárkányon lévő fényképtartóinkat... meg eleve... ez a mókus nem szobatiszta... oda tojik, ahol éppen van... legutóbb az ablakpárkányon meg egyszerűen lepisilte a kezem...

 

hát normális ez?:) Eddig mindenhol azt hallottam, hogy a mókusok szobatiszták... kivéve ezt az egyet.

 

(Móki egyébként tényleg az, de őt nem engedjük ki a picik miatt... + Tökit is csak a zárt hálószobában sétáltatjuk...)

 

Ja a picik... pattognak és óbégatnak, ha a közelükbe megyünk:)

Előzmény: Pépépe (372)
Pépépe Creative Commons License 2006.01.02 0 0 372
Batman szereti a cuccaimat... és ha már összegyűrte, akkor segit kivasalni is :-)))


Törölt nick Creative Commons License 2005.12.30 0 0 371
nalunk nincs teli alom ugy tunik... toki viszont jokat futkos a haloszobankban:) na most el. pocket pc-rol netezek es igy nem tul kenyelmes:) boldog uj evet minden mokusosnak:)))
Pépépe Creative Commons License 2005.12.30 0 0 370
Nálunk is megy a nagy téli pihenő, nem is akárhogyan. Batman nem szereti a faodút, ragaszkodik a rongyhoz, de még az sem elég neki. Az almot a ketrec egyik sarkába kotorta, és szinte beássa magát. ugy alszik, sőt néha még kajálni is úgy szokott:







Tofi Creative Commons License 2005.12.30 0 0 369

Na újra itt, Mogyi meg újra a helyén a ketrecben!

Őméltósága tegnap ugyanis nagy kegyesen előjött a fal mögül, ahová berágta magát téli álmot aludni, és ment inni. Szerencsére a golyós itató hangját már meghallottuk, így sikerült visszakönyörögni őt a ketrecbe, ahol egy kis játék után folytatja az álmodozást, úgy tűnik :))

A videóval még nem tudtam foglalkozni sajnos, pedig tényleg igyekszem, csak hát hajt a lustaság :)))

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.23 0 0 368
:)) Nektek is:)))) Töki mókus asszem nálunk lelkes lesz, mert a ketrece mellé állítjuk majd fel a fenyőfát... aztán meg karácsony után meg fogja kapni a fát:)
Előzmény: Tofi (367)
Tofi Creative Commons License 2005.12.23 0 0 367

Konvertálni most nem sikerült, majd az ünnepek után, remélem!

 

Addig is minden mókusnak és mókustartónak boldog, békés karácsonyt kívánok, sok-sok lisztkukaccal (az előbbiekbek) és beiglivel (az utóbbiaknak)!

Tofi Creative Commons License 2005.12.21 0 0 366
Na akkor majd megpróbálom átkonvertálni, sorry, erre nem gondoltam...
Előzmény: Törölt nick (365)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.21 0 0 365
nem tudom megnyitni a file-t:( az itteni gépemen csak egy Windows Mediaplayer van és az nem támogatja ezt a formátumot:(
Előzmény: Tofi (363)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.21 0 0 364

Hát nálunk a mókusoknak még nincs honlapja... vagyis van egy oldala, de az régen volt utoljára frissítve...

 

http://klub.csincsilla.hu/content.php?content.13

 

Innen lehet elérni az adatlapjukat:)

 

Ja igen... bárki jelentkezhet egyébként klubtagnak:)))))))) Kötelezettség nincs:))))))

Előzmény: Tofi (363)
Tofi Creative Commons License 2005.12.21 0 0 363

Gondoltam, hogy nem tartjátok meg őket, különben már tuti lenne nevük ;))

A Mogyiról és KicsiMókomról (alias Ildi, a párom) az alábbi linken található egy kis videó, amit nemrégi sikerült rögzíteni :))

http://server.megacp.com/~ehrethu1/PC180006.MOV

Készül Mogyi honlapja is, de hát kicsit be vagyok havazva mostanság munkával...

Előzmény: Törölt nick (361)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.21 0 0 362
Ja, egyébként első ránézésre mind a kettő kislánynak tűnik... de nem vagyunk nagy szakértők ezért megesküdni nem mernénk rá...
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.21 0 0 361

Jajjj bocsi... szóval a két picit el fogjuk adni... nemsokára fel is pakolom a hirdetést a honlapomra... csak még várni akartam addig amíg ki nem derült, milyen színűek... (mondjuk jó húzós áron adom majd, dehát ilyankor úgysem lehet sehol kölyköket kapni:) Ha vannak is fiatalok, azok még a nyári alomból származnak... a mókusszelidítésnél meg ugyebár az idő pénz érvényesül:) (valszeg 19.000 és huszon néhányezer lesznek...)

Előzmény: Tofi (360)
Tofi Creative Commons License 2005.12.21 0 0 360

Ez nem akadály! Nálunk egy légtér a konyha, a háló, a nappali és a dolgozószoba, szóval van tere rendesen :))

Egyébként mi kb. 3-4 hét után mertük kiengedni. Először hálóval kellett befogni, de mostanság rendes volt: félóránként bement a ketrecébe, körbenézett (ekkor be lehetett csukni), majd ment tovább. De mostanság eléggé elbújik, bár igaz, hogy csak 1-2 óra játék után...

 

Nem válaszoltál még egyébként, hogy kicsikkel mik a terveitek? Vagy még nincsenek? ;)

Előzmény: Törölt nick (359)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.21 0 0 359

Hát én is ezt szeretném... de nálunk még ajtó sincs a nappalin (kivertük az egyik falat) és csak akkor mernénk kiengedni őket, ha megoldottuk ezt a dolgot... de ami késik, nem múlik:)

 

ja igen... Ti mennyivel a megvásárlása után engedtétek ki a lakásba?

Előzmény: Tofi (358)
Tofi Creative Commons License 2005.12.21 0 0 358
Nálunk még valóban kicsike a ketrec, de valószínűleg a két ünnep között összebarkácsolok valami szép nagyot, vagy csak lezárom az egész lakás összes lyukát, mert borzasztóan aranyos, amikor ránk mászik olvasás közben, vagy amikor fel-le rohangál a lakásba :))
Előzmény: Törölt nick (357)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.21 0 0 357
Hát... izé.... akkor már inkább ki sem engedjük a Tökit:) (Na jó... majd megcsináljuk mókusbiztossá a hálószobát és akkor mehet a Töki is:) (OK, nálunk hatalmas ketrecben laknak, így nem olyan gáz a helyzet... ráadásul szeretik is:)
Előzmény: Tofi (356)
Tofi Creative Commons License 2005.12.21 0 0 356

Tündér aranyosak a picik :)) Tényleg, mi a tervetek veül? Megtartjátok őket?

Batman sem semmi, szépen elrakta magát a függönybe, ügyes :))

Mogyi most éppen a saját útját járja, tegnap nem is láttuk... Ez a baj azzal, hogy kiengedjük: mindig talál valami lyukat. Múlt héten megszüntettem a pad alatti búvóhelyét, de tegnapelőtt a szó szoros értelmébe visszarágta magát oda: a fal és a lambéria között volt egy kis (2 cm) rés, azt tágította ki úgy, hogy lefaragta a lambéria szélét... Azóta nem láttuk, de reménykedünk. Sokszor egyébként csak a jelenlétének a jeleit látjuk (megrágott mikulás-csoki, felborított képeslapok, magvak a különböző sarkokban...), aztán egyszer csak előkerül (általában szomjas, azt nem tud magával vinni szerencsére).

Előzmény: Törölt nick (352)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.20 0 0 355
ÁÁÁÁÁ:))) Egy igazi BAT-Chipmunk:)))))
Előzmény: Pépépe (354)
Pépépe Creative Commons License 2005.12.19 0 0 354
Na meg is van az a kép, amikor kint akart aludni Batman.



Pépépe Creative Commons License 2005.12.19 0 0 353
Konvektortól nem kell félni, nem fogják megsütni magukat. Nálam is konvektor van, nyáron a nagyon szeretnek azon futkosni, de akkor sem bujnak bele. Egyik télen Batman a függönyről ráugrott a (majdnem forró) konvektorra, kb 1 másodpercre megmerevedett, aztán lemenekült róla. Kicsit meleg lehetett, mert egy kis ideig utána nyalogatta a lábait. Azóta, ha meleg a konvektor, nem mászik rá. Ha ki van kapcsolva, akkor viszont igen.
Az elbújás már nagyobb probléma, nálunk is Angyi nagy bujkáló, van hogy csak este aludni megy haza, addig bujkál valahol. Eleinte Batman is próbált kint aludni (függöny teteje) , de nem engedtük neki, igy hamar rászokott, hogyha kint van az nem egyenlő a kintalvással.














Nagyon édesek a kis kukacok :-) Örülök, hogy sikerült megmenteni őket!!
Előzmény: Törölt nick (351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!