Keresés

Részletes keresés

mariska_xx Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10315
Hát, jórészt igaz is. Sajnos. És végtelenül elszomorító
Előzmény: Bering de la Cruz (10314)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10314
"Egyébként meg mikor kelet-európai piacot kerestek, még Mo nem volt sem technikailag, sem pedig társadalmilag érett az ilyenfajta, ill a netes vásárlásra."


Szerintem ez a kijelentés a mai napig aktuális....
Előzmény: mariska_xx (10289)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10313
Nincs közületek valaki Németo-ban, aki hajlandó fogadni úgy pár adag legot, egy babát és némi apróságot, hogy aztán a dpd nekem onnan elhozza? Természetesen nem ingyen szeretném. Sajna más módot nem találok, ami jó lenne, csak ha dhl csomagonként 30 euroért elhozná, nekem meg egyben 31 kg jó lenne dpd-vel :)
t.lantos Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10312

En bemegyek szemelyesen, mert ismerem a jarast, es nincs tul messze. Raadasul volt mar ugy, hogy 2 csomagot vartam, es annak a papirjat vittem, ami valoszinubb.

Elhittek, atengedtek, aztan a vegen kiderult, hogy nem is az volt.

 

Előzmény: malenykij polgar (10311)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10311
Itt (Ausztria) ugy müködik, hogy ha tengerentulrol kapok arut, akkor jön egy ertesites postan, miszerint vamarum van. Mellette egy formanyomtatvany a vamnyilatkozathoz, es kerik a szamla csatolasat, itt mar az ebay is szerepel konkretan, miszerint ha aukcios aru, akkor a leütesi ertesites kell nekik. A formanyomtatvanyt büntetöjogi felelösseged tudataban alairod, nem szabad elfelejteni, hogy ha ketseg merül fel, akkor joguk van felbontani a csomagot. Ha idaig jut a dolog, akkor tanuk jelenleteben es jegyzökönyvvel törtenik a dolog. Nos, ha visszaküldtem a nyomtatvanyt, amivel megbizom a postat a vamkezelessel, es csatoltam a szamlat is, akkor hazhoz hozzak a csomagot, vam es vamkezelesi költseg postasnak kifizet, csomag kezhez vesz. Szerintem ebböl logikusan adodik, hogy csak az elado segitsegevel lehet trükközni, hogy pl. cipönel, jateknal hasznaltat irjon, vagy termekmintat. De a következetesseg akkor is hagy kivannivalot maga utan. Volt olyan, hogy a 15 dollaros polo 60-ba került, mire ideert, meg olyan is, hogy a futocipö atcsuszott a vamon, mint sample, free of charge.
Előzmény: t.lantos (10292)
t.lantos Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10310

Sajnos a vam alapja az aruertek + kulfoldi fuvardij.

A afa alapja pedig a fent meghatarozott vamertek. Ez igy szok(p)as.

 

Előzmény: Törölt nick (10307)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10309

a postának van egy olyan al-cége, ami vállalja, hogy helyetted vámügyintéz. a kapott borítékban általában van egy olyan lap, ami egy megbízási szerződés. elég borsos áron dolgoznak, nem éri meg. én először velük csináltattam végig a procedúrát (kivéve, hogy haza nem szállíttattam, mert az már tényleg sok lett volna), másodszor magam próbáltam: maga a vámügyintézés kábé 5 perc, utána a csomag átvétele újabb 5 perc. ha sor van, akkor több, érdemes valami jó kis délelőtti időpontot kinézni. azóta mindig személyesen ügyintéztem, nem éri meg fizetni a postának 10 perc melóért. ha több csomagod érkezik, összevárhatod őket, asszem 30 napig nem fizettetnek semmit a tárolásért, de ebben nem vagyok biztos. megéri felmenni, és magad intézni a dolgokat.

 

mint lentebb is írtam, számlának BÁRMIT elfogadnak, ami egy kicsit is annak néz ki, kis ügyességgel magad is gyárthatsz olyan weboldalt, amit kinyomtathatsz számlának. de az árral nem érdemes trükközni, bár mondom, nálam egy csomagot se bontottak ki, de nem kizárt, h megnézik valahogyan (röntgen), hogy mi is van benne.

Előzmény: szili23 (10270)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.03 0 0 10308

én tavaly vásároltam amerikából autóalkatrészeket (a féltengely dobozát nem tudta megemelni se a nő az orczy-n). akkor nekem simán elfogadták még azt az emailt is számlának kinyomtatva, amiben visszaigazolták a vásárlást. volt rendes számla is, de az természetesen a dobozban volt, amit nem nyitottak ki, mindent elhittek bemondásra.

 

viszont az kellemes volt, hogy ems gyorspostával hozattam a csomagot elvileg házig, ennek ellenére mindenért föl kellett mennem pestre (szfvárról). opcionálisan +6e HUF-ért a posta ügyintézés után házhoz hozta volna a csomagokat. hát feleannyiból felmentem értük. szóval a magyar posta nagyjából bekaphatja.

 

viszont most ért egy kellemes meglepetés, angliából egy airmail-es csomagom 3 nap alatt ideért.

Előzmény: t.lantos (10292)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10305

ezt nézd meg közülük, nemis tudok angolul, de még nekem is átjön .))

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=102362&item=5640491354

Előzmény: mariska_xx (10304)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10304
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=6459260025&fromMakeTrack=true

Ez mennyire gyanus? Nézzétek meg, mikre kapta a feedbackeket. 0,01 fontos cuccokra kivétel nélkül.
digicat Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10303
Az eBay nem jott be, de azert mas cegek probalkoznak. Szoval az tulzas, hogy senkinek sem jutott eszebe.
Van amelyik regebben (Vatera), van aki ujabban (TeszVesz), es van olyan is, hogy mar eltunt (sot, mar a nevet is elfelejtettem).

Csak valoban olyan kicsi az itteni piac, es annyira nincs meg a hozza szukseges kultura (pl. a Vateran folyamatosan liciten kivul akarnak megegyezni, vagy csak beszolnak, hogy XY boltban mennyivel olcsobb) es bizalom, hogy sok ido kell, mig egy eBay-szeru ceg kifejlodhet.

Ja, es a postat se felejtsuk el, amig nincs az, mint Amerikaban, hogy 3 nap alatt az orszag egyik vegebol a masikba er a csomag _alapdijon_, es nem kibontva, ellopva, stb., addig nem is mukodhet.
Előzmény: JackDow (10297)
asx Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10302
Mein eBay -----> Ansichten (baloldali menü) legalul: Unstimmigkeiten online klären
Előzmény: szilvafa (10295)
JackDow Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10301
ok azon leszek. majd még kereslek addig is kösz JD
Előzmény: mariska_xx (10299)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10300
Hát, a kelet-európa felé nyitás kimerült Lengyelországgal. Legutolsó információim szerint egyelőre ennyi.
Előzmény: JackDow (10297)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10299
Fogadjunk, hogy valami jó kis pénzintézetben kérdezted meg, ahol az az érdek, hogy rajtuk keresztül utalgasd a zsét.
Kérdezz, segítünk.
Előzmény: JackDow (10298)
JackDow Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10298
paypal-t meg sem próbáltam mert az volt az info-m hogy mo-n az sem működik :-( de most, hogy beleolvastam a topicba kezdem azt hinni, hogy átvágtak. Ha szeretném tudsz benne segíteni ????
Előzmény: mariska_xx (10289)
JackDow Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10297
és akkor ennyi volt, lemondtak rólunk vagy még senki nem kérdezte meg őket, hogy nem lehetne e Mo-n is ilyen? vagy mi ? én nem vagyok egy Pc guru de az túlzás, hogy egy hozzáértőnek sem jut eszébe, hogy meg kéne csinálni? Ezt nem hiszem el !!!!!
Előzmény: mariska_xx (10289)
digicat Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10296
"Hogy tudok fizetni"
Vagy a PayPal menuben levo "Send Money" menure klikkelsz, ott "Pay Anyone" vagy "Pay for eBay Items", vagy az eBay-en a "Pay Now" gombra, vagy a visszaigazolo emailben levo linkre klikkelve.
http://pages.ebay.com/help/pay/questions/payment-options.html

"Hogy vonják le a kártyáról a pénzt"
Automatikusan es gyorsan :-)
Előzmény: Törölt nick (10294)
szilvafa Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10295

Már elkértem a számát és próbáltam hívni, de nem lehet elérni. Azt mondja, hogy ilyen szám nem létezik:( Ekkor írtam az ebaynek, hogy nem tudom elérni. Hol van ez az online megbeszélősdi?

kössz megint

Előzmény: asx (10293)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10294
Sikersen regisztráltam a paypal-on. American Express kártyát fogadott el. Hogyan tovább ? Hogy tudok fizetni ? Hogy vonják le a kártyáról a pénzt ?
asx Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10293

Ha megvan a tel.száma akkor hívd fel, ha nincs akkor írj az ebaynek és kérd el.

Van még egy olyan megoldás is, hogy a nézeteltéréseket online megbeszélhetitek. Ekkor felszólítják, hogy 10 napon belül válaszoljon.

Előzmény: szilvafa (10282)
t.lantos Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10292

Fejosszedugast kerek.

Most irt a posta (de rendes, penteken, hogy ma mar ne tudjak bemenni, es igy beszedheti a hetvegere a tarolasi dijat), hogy emhetek az orcyra.

Az internetvilaggal hozattam be brutto 3kg autoalkatreszt. Kerik, hogy vigyek szamlat (ezek szerint vagy ki se bontottak, vagy nincs benne).

Namarmost a vam alapja ugye az aruertek + fuvardij.De a fuvardijat en itthon kifizettem forintban, afaval egyutt egy magyar cegnek. Ebben az esetben ez ugye nem lehet alapja a vamnak meg az afanak. Szerintetek?

NO meg milyen osszegrol vigyek szamlat, hogy elhiggyek?

 

t.lantos Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10291

En inkabb azzal kernem.

 

Előzmény: HartaiGyuri (10287)
asx Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10290

"Card Verification Number"-omat sem találom a kártyámon. "

 

Fordítsd meg! :)))

Az aláirás mezőben (jobbra fent) van egy 7 jegyű (4+3) szám. Az utolsó három az.

Előzmény: mrbalabala (10283)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10289
Ebay.hu van, csak nem az van rajta, amit te szeretnél :) Egyébként meg mikor kelet-európai piacot kerestek, még Mo nem volt sem technikailag, sem pedig társadalmilag érett az ilyenfajta, ill a netes vásárlásra.
A paypal meg miért is nem müxik neked?
Előzmény: JackDow (10288)
JackDow Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10288

Hi Mindenki!

 

Árulja el nekem valaki miért nincs ebay.hu és miért nem müxik a paypal ?

 

Bocs az off kérdésért de tényleg érdekelne!

 

JackDow

HartaiGyuri Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10287
akkor global priority?
Előzmény: t.lantos (10286)
t.lantos Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10286

Az airmail lassabb (tapasztalati alapon), mint a global priority.

A surface meg tenyleg lassu :)

Előzmény: HartaiGyuri (10285)
HartaiGyuri Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10285
Hi, Below are the shipping cost option to Israel.
Regards,
Pete
Global Priority Mail - Variable Weight (Single) (more info) 4 - 6 Days $23.00
Airmail Letter Post (more info) 4 - 7 Days $20.60
Airmail Parcel Post (more info) 4 - 10 Days $24.00
Economy (Surface) Letter Post (more info) 4 - 6 Weeks $9.90
melyiket érdemes választani?
digicat Creative Commons License 2005.12.02 0 0 10284
Olyan kartya kell, amit interneten is lehet hasznalni. Ezekhez altalaban van CVV2, a virtualisokhoz is.
A magyar Electron kartyakat altalaban nem lehet interneten hasznalni.
Előzmény: mrbalabala (10283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!