Keresés

Részletes keresés

h3o Creative Commons License 2005.11.03 0 0 27718
Az a helyzet, hogy a működő és a nem működő dévédéim egyaránt boltban vásárolt, hibátlan állapotú lemezek. (Persze ettől még lehet baj a rom-mal)
Előzmény: Zolcsi Baba (27711)
Vlaszij Creative Commons License 2005.11.03 0 0 27717

oké..

hol tudo megnézni hogy benne van e?

 

Előzmény: bazis (27716)
bazis Creative Commons License 2005.11.03 0 0 27716

Meg kéne nézni a nyomtatási spool-t nincs-e benne egy Anonimus bejelentkezés, ha igen törölni.

Talán.....

 

Előzmény: Vlaszij (27715)
Vlaszij Creative Commons License 2005.11.03 0 0 27715

na. remélem valaki tud valami okosat mondani, mert én nem tudok mit kezdeni vele..

 

szóval adott egy HP laserjet 5si nyomtató. ip címes tehát hálóban van.

mindenki klasszul tud rá nyomtatni. kivéve egy gép. már a gépet újra is telepítettem meg minden de semmi eredmény.. egyszerüen nem nyomtata.. azaz a duplaoldalas nyomtatásokat 30 percenként nyom ki egyet.. mirt?

 

minden beállítás ugyanaz elvileg mint a többin és mégis..

 

énnemértem.

Sas882 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 27714
eddig 2 nem ment fell
Call of Duty United Offense (játék)
MSN Messenger
a kulcsot most igy hirtelen nem tudom, bemásoljam?
Előzmény: rali (27713)
rali Creative Commons License 2005.11.03 0 0 27713
Milyen programok és milyen kulcsok?
Előzmény: Sas882 (27712)
Sas882 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 27712
hello
bizonyos programokat nem enged telepiteni a winfos, hivatkozik registry kulcsokra, ez miért van, s mi ez?
(a programok fenn voltak a gépen korábban)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.11.03 0 0 27711
1. Még mindig aszondom, hogy gyengélkedik a rom-od, de azt is, hogy van néhány szar alapanyagra/szarul megírt/karcos/rosszul rippelt dévédéd, amit a jobb álapotú olvasófej miatt az asztalid szebben (vagy egyáltalán) visz.
2. Lásd Gorcsev válasza.
Előzmény: h3o (27702)
tomcat73 Creative Commons License 2005.11.03 0 0 27710
Általában a gémnek az optionjában vannak ezek.

Antialiasing= Élsimítás magyarán mennyire legyen a figurának gömbölyded a széle és nem pixeles, kockás. Ez elég sok memóriát zabál ha bekapcsolod.

A másik passz arra még nem jöttem rá talán majd rage megmondja.
Előzmény: McClane (27709)
McClane Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27709
Az mit számít? És hol kellene beálítani?
Előzmény: rage (27707)
rali Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27708
Légyszíves, néhány szóval mondd el, mik ezek a fogalmak?
Előzmény: rage (27707)
rage Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27707
meg kell nézni, mire van beállítva a driverben az Antialiasing meg az Anisotropic filtering
Előzmény: McClane (27705)
h3o Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27706
semmi, csak pillanatnyi elmezavar volt, ismét köszönöm a tippet:)
Előzmény: Gorcsev (27704)
McClane Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27705
Lehet, hogy egy kicsit off, de ide illik. Az a problémám hogy szinte minden játék szaggat még azok is amiknek simán mennie kéne a gépemen (p4 2.6 proc., ati 9800 pro video. , 1Gb memória ). Másoknak fele ilyen teljesítményű géppel megy is. A driverek és a directx a legfrissebbek. Hogy lehetne ezen segíteni?

Előre kösz.
Gorcsev Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27704
"azt mondja szó szerint, hogy..."
Na és mi tart vissza?
Előzmény: h3o (27702)
h3o Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27703
jó, tényleg nem mindig érdemes kísérletezni, de ha egy asztali lejátszón simán lefut a film, az kiváncsivá tesz, hogy a gépen miért nem. Ezért vetemedtem pl wmp használatig
Előzmény: Törölt nick (27701)
h3o Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27702

köszönöm a tanácsokat

 

Megnéztem a nero dvd speeddel a lemezeket, a működőkön szépen végigment, a nem működőkre read of scrambled sector without authentication hibaüzenetet kaptam.

Mit kéne tennem?

 

(media player classic

nekem nem megy a feliratozás, egyébként rendesen feliratozható file-okra azt mondja szó szerint, hogy to load subtitles you have change the video renderer type and reopen the file)

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27701

Én a következő 3 progit szoktam telepíteni:

1. AC3 filter (csak a filter!)

2. ffdshow

3. BSPlayer

 

Ha beesik néha egy olyan AVI, amit ezzel nem tudok megnézni, akkor törlöm, mert nyilván szarul rippelték, és hamarosan jön helyette egy nézhető verzió.

 

Amit soha nem csinálok:

1. Nem indítom el filmnézés (illetve bármi más céllal) a windows Media Olayert, mert úgy szar, ahogy van.

2. Nem telepítek a gépemre semmilyen szar kódekpakkot, mert azok semmire se jók, és még ártalmasak is a működő rendszerre, és eltávolítani is lehetetlen őket.

3. DivX és/vagy XviD codec-et csak akkor telepítek egy gépre, ha rippelni akarnak -- síma filmnézéshez elég amit a hozzászólásom elején írtam.

 

Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsojjaki.

 

Előzmény: h3o (27694)
Gorcsev Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27700
Ps:
"fent van a kodek, hiszen az egyik lejátszóval működik, de az összes többivel nem), kell hogy legyen valamilyen kodek-zavar is a gépen"
Arra meg vmi gspot v. milyen nevű progi van, az megmondgya, mid van/mi kellene.
Előzmény: h3o (27694)
Gorcsev Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27699
"a divxplayer lejátszóval meg tudom nézni, más xvid lejátszóval nem (ez viszont sajnos nem kezel feliratot"
MediaPlayer Classic?
Előzmény: h3o (27694)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27697
Csináld meg, amit szilva javasolt; utána már valszeg sokkal többet (és okosabbat is..) tudunk mondani, mint most.
Előzmény: h3o (27694)
szilva Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27696
Zárjuk már ki ezeket a kodek-csodákat: a DVD-iden lévő fileokat be tudod másolni hibamentesen pl. vinyóra? Esetleg egy Nero CD/DVD speed grafikont érdemes lenne megnézni valamelyik "rosszalkodó" DVD-re...
Előzmény: h3o (27694)
szilva Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27695
De, okozhat a gyenge, de nem padlóra merült elem óramegállást. Ahhoz még lehet elegendő energia benne, hogy a CMOS RAM (ahol az óra regiszterei is vannak) megtartja a tartalmát, de az óra maga már nem jár. Azt próbáld meg, amit Lonci írt itt az előbb, ha az sem segít, akkor lehet, hogy az óra tápellátásában tényleg meghibásodott valami:(
Előzmény: egyes1 (27691)
h3o Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27694

Több különböző problémám van. Rendes gyári dvd-kkel is és a gépemen levő különböző videofile-okkal is. Mivel feltételeztem, hogy talán valamilyen kodek-probléma okozza ezt, az összeset leírtam, bár lehet, hogy nincs köztük összefüggés. Ezért voltam egy kissé érthetetlen, de megpróbálom tisztázni a különböző rendellenességeket.

1. ha korábban a nem teljesen letöltött file-okat, meg akartam nézni, akkor létrejött egy preview file, és azt a bsplayer lejátszotta. Ez egy ideje nem működik.

2. a gépemen lévő xvid-fileok lejátszása sem működött, ezért ellenőrzés céljából kiírtam cd-re, és egy másik olvasóval meg is tudtam nézni.

3. a dvd lemezeket, (amelyek más lejátszón futottak) a gép egy bizonyos ideje nem olvassa, de a hiba kezdetét nem tudom semmilyen változáshoz kötni.

 

fentiekből arra következtettem, hogy valamilyen kodek-probléma lehet, s gondolván, hogy rosszabb nem lehet a helyzet, elkezdtem kodekekkel kísérletezni.

Ami változást tapasztaltam: a gépemen levő xvideket (tehát ez most az olvasótól független) a divxplayer lejátszóval meg tudom nézni, más xvid lejátszóval nem (ez viszont sajnos nem kezel feliratot, úgyhogy annak is örülnék, ha csak erre a problémára lenne valami megoldás).

 

Ami a dvd-ket illeti:a kodekes baromkodásom előtt a windows media player semmit sem csinált, most szétesve, de lejátsza. Sok lemezt megnézve pedig azt tapasztaltam, hogy továbbra is van olyan, ami egyáltalán nem indul el, de olyan is akad, amelyik rendesen működik.

Van olyan, amelyik pl a pcfriendly nevű lejátszóval elindul, és szépen fut, de csak a kép fele jelenik meg. Ha ugyanezt a lemezt powerdvd-vel nézem, akkor nem indul el, és azt mondja, hogy nem megfelelők a dekóderek. Ha divxplayerrel, akkor képtelen egységként kezelni a lemezt, viszont egy-egy, a video_ts mappából kiválasztott részt elindítva hibátlanul fut.

 

Mindebből arra következtettem, hogy pl az xvid problémát nézve (fent van a kodek, hiszen az egyik lejátszóval működik, de az összes többivel nem), kell hogy legyen valamilyen kodek-zavar is a gépen. És arra gondoltam, hogy ez lehet a dvd-lejátszás problémája is, nem az olvasó hibája, hiszen van olyan dvd, ami normálisan fut. Tévedek?

Előzmény: Zolcsi Baba (27686)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27693
Ha az akksit kicserélted, és még mindíg nem jó az óra, akkor még 2x 3x be kell állítani (lehetőleg nem 1 percenként, hanem időben minél távolabb) az órát, mert ha jól emlékszem, akkor valami kompenzációt (pontosítást) is állít. Ezt nyugodtan, akár a Windows alól is megteheted. Szerintem csak az állítódott el.

Külön a BIOS-ban ilyenre tudtommal nincs lehetőség, az órát elvileg sehogy nem lehet leállítani, csak kizárólag a vekkert lehet kikapcsolni (amit amúgysem nagyon használ senki).

Üdv:
AL
Előzmény: egyes1 (27691)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27692
Ne ijedj meg. A géped neve sajnos ezek szerint látható kívülről, tűzfal nélkül netezel, és az Internet felől fogadod a hálózati üzenetszolgáltatás segítségével a gépedre küldött direkt üzeneteket. Ezek csak üzenetek, nem árthatnak, illetve nincs is a gépeden semmi. Az a céljuk, hogy azt a sok sz*r antispyware programot, szolgáltatást eladják neked, amit olvashatsz rajtuk.
Ne dőlj be. Vagy rejtsd el a gépedet valamivel (tűzfal, stb) vagy csak simán kapcsold le a hálózati üzenetküldő szolgáltatást.

Üdv:
AL
Előzmény: Törölt nick (27685)
egyes1 Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27691
Sziasztok!:) Tegnap már írtam a sz.gép órájáról.. Ha leállitom a gépet,az akkori idővel indul ujra.. Tegnap abban a hitben fejeztük be,hogy lemerült az elem,ma reggel csere,(arégiben a feszültég:2.8V)új berakva.. Újra indit,beállit,leállit.. szünet ugyanazt csinálja.. Közben rájöttem,hogy ha az elem lett volna a bünös, az esetben nem jegyzi meg az előző időt!! Akkor 00.00-ról indulna... Akor vaj'h mi lehet a gond?? Csak tippem van a biosban van olyan beálitás ami kikapcsolja leállitáskor az órát?, Vagy a windows kapcsolja le,? Ti mit tippeltek?,Köszi!:)
h3o Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27690
Még annyit fűznék hozzá, hogy most végignéztem az összes dvdmet, és van ami egyáltalán nem fut, van ami szaggatottan, és van, ami hiba nélkül. Úgyhogy végképp fogalmam sincs
Előzmény: h3o (27683)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27689
Benyaltál valami csúfságot... :-(

Wigwam.info->Kártevőtlenítés->lefuttat úgy ahogy írva vagyon.
Előzmény: Törölt nick (27685)
rali Creative Commons License 2005.11.02 0 0 27687
Ezek valami aljasságok, próbáld csökkentett módban leszedni.
Előzmény: Törölt nick (27685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!