Keresés

Részletes keresés

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.28 0 0 8166
Szvsz nem off. Ez egy nyugis topik :)

Meg akartam venni a helyi makettboltban a Dragon 1/35 88mm Flakjat, es a pacak kozolte, hogy nem hajlando eloasni a kupac melyerol... Egyszoval megprobalkoztam az R/C Model cimu bolttal, ahol meg eletemben nem jartam, es lass csodat: a makett mekkaba jutottam... meg hurik is voltak. ;) (Na jo, egy volt, es azt is en vittem.)
Makettek makettek hatan, igazi Gunze (!!) festekek -eddig nem tudtam sehol venni, otthonrol hoztam-, rendesen feltoltott Testors, Polyscale, es amit akartok. Istenem! Tudtatok, hogy a Fuji keszit pagodakrol maketteket?? (Ja, hogy Fuji teljes repulokinalat megvolt, az nem kerdes. Az 1/16-os Tamiya Tigris, az osszes Trumpeter T-34... az osszes Trumpeter repulo, minden meretaranyban. Alig birtam elszakadni.)
Mindenesetre megvettem a keszletet, es barkinek csak ajanlani tudom, barmit epit is. (Igen, meg a feher szivarok rajongoinak is.) Egyszeruen olyan a minosege, a kidolgozottsaga, az extrak, hogy barki, aki makettezik, csak orommel er hozza. Ilyen makettem meg nem volt -es nem kerult 70 dolcsiba, mint a T-34. Nem tudom, otthon mennyiert vesztegetik, de itt 26-tol 34 dollarig lattam; egyszoval nem draga, sot! A Tamiya kitek fele ennyire szepek, es duplajaba kerulnek.
Ezek az uj dragon kitek vannak olyan jok, hogy annak ellenere, hogy a nemet harckocsik sosem erdekeltek, biztosan fogok mindegyikbol epiteni egyet.
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8165
Feltenném ide a fergeteges képet magamról, de itt az túl OFF!! Adsz egy emailcímet??
Előzmény: ironclad (8164)
ironclad Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8164
Fa kilátóterasz a kocsi tetején,behalok:-DDDD,karosszék van?:-DDD
Én csak a leszálló Migeket,meg Albákat tudom itt lesni,a reptér végi kerítéstől kb 100m a futó,úgyhogy elég alacsonyan jönnek,és hatalmas huzatot csinálnak,süvítenek a fák,meg minden.
Előzmény: ironclad (8163)
ironclad Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8163
Hát,elképzellek:-DD,tök jó!
Ma bementem a makettboltba,ezek fogtak meg:Ez Heller,1/125,6ezernyócé,Na,azt hiszem,ezt holnap megveszem,ez 3ezer5száz,és egyedi ez a Golf Air logó rajta.Na jó,a DC10-es azért dögösebb.
16€aaz ebayen a Tu134,zofortkaufen,de nem tudom,hogy kell fizetni.
Ez meg most off lesz:én mostanában kezdtem gondolkodni egy motoros siklóernyő projekten,talán jövőre összejön.
Előzmény: HA-SLN (8162)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8162

Jah! Ponte zé!!!:-)))

 

Ha má nem vezethetem, legalább csiszolászom!

De én ennél jóval fanatikusabb vagyok ám!!!:-)))

Flight Simulator, és repülőgépfotózás.

 

Nem riadok vissza a játékben egy óvceánon túli úttól sem, így van hogy 10-12 órát utazom egy komolyabb útvonalon. Persze közben nem lehet hozzám szólni, mellettem a valós térképgyüjtemény, és az asszony sztyuárdeszt játszik....:-)

 

A fotózással kapcsolatban meg, főként ferihegyre járok. Az öreg autóm tetejére szereltem egy kilátóteraszt fából, és onnan fotózok a pálya szélétől. Ma is kint voltam reggeltől estig!! Sőt ha egy szép gép megy mondjuk Prágába, késntelen vagyok elautózni egy fotóért.

 

A makett, meg egy új dolog, de remélem hasonló méálységekbe merülök ebbe is, pont úgy mint a többi (a polgári!!!!!) repüléssel kapcsolatos hobbimba!:-)))

 

Laci

Előzmény: ironclad (8145)
ironclad Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8161
Van itt,aki konkrétan a német e-bayról rendelt már?
Az eladó küld meg egy számlaszámot?
phantomII Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8160
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/1841764361/103-8431805-5325448?v=glance

http://books.stonebooks.com/cgi-bin/foxweb.exe/feedback/feedback?1004278

Itt vannak a magyar könyvek, ennél több fotót nem szed össze sehonnan, pár dollár, rendelje meg őket. Itthon nem nagyon lehet őket kapni.

A matricát meg addig felhajtjuk neki.:-)
Előzmény: Brutalis Harmonia (8159)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8159

Csak matrica kell -es Floridaban el :)

Ha van matrica es kell neki, majd decemberben viszek neki.

 

Fotokrol tud valaki?

Előzmény: phantomII (8158)
phantomII Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8158
A Hasegawának van ilyen kittje, meg a Fujiminek is. Asszem a Punka írt egy könyvet erről, tán a Squadronnál lehet kapni.

A Fabulis fórumába menjen be szerintem, ott tudnak neki segíteni.
Előzmény: Brutalis Harmonia (8157)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8157

Kellene nemi segitseg: megy amerikai pacak szeretne magyar felsegjelu Bf-109-et epiteni, es kellenenek neki referenciafotok. Vannak a neten ilyenek?

Vannak magyar felsegjelu matricakeszletek? (Az Aeromasteret kiveve, mert arrol tud ugyan -bar megvenni nem lehet sehol.)

 

Kosz :)

 

ui.: hogyan koszolja az ember egy tank aljat es a kerekeket? (1/72-ben es 1/35-ben is... Nem szeretnem tul sarasra csinalni, csak epp, hogy poros - nyari offenziva egy T-34-el...)

vlevi Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8155
1/72-ben fújósablon?
Kissé durva.
Nálam az egyedi matricatészítés megáll ott, hogy Corelből nyomtatom ki a szériaszámokat. (már ha van olyan betűtípus).
Múltkor akartam vékony sárga csíkot csinálni, de én marha akrillal festettem az üres matricalapra. Persze hogy lehozta róla a melegvíz :)
Előzmény: Törölt nick (8154)
vlevi Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8152
Én is LI-2-t akarok csinálni a DC3-ból, matricázással leszek nagy gondban. Valahol el kellene kapni a gépet, és mindent végigfényképezni rajta, eltéréseket a DC-3-tól, matricázást,...
Előzmény: ironclad (8150)
ironclad Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8150
Li-2???Nekem is van,leánykori nevén DC-3,Vagy C-47,gondolom az Italeri.Persze nekem is Li-2-ként van tervbe véve.
Előzmény: Törölt nick (8149)
ironclad Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8148
Tibcsi!
Gratula az ARC-s cikkedhez!Hajrá magyarok!:-))
Cyberworld Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8147

Tapasztalatom szerint is a saját védőlakkok is rontják a fémes hatást.

Például, ha oxidált alumíiumot szeretnék festeni, arra legjobb a krómszín Testors matt lakkal átfújva.

De egy kivétel van: a Gunze fényes lakkja, desztillált vízzel hígítva. Kis gyakorlás kell, hogy ne fusson össze, de egyáltalán nem csökkenti a fémes hatást, mivel egyáltalán nem oldja a krómréteget.

A krómszínre szerintem a legjobb a Schuller cég Prisma Color Chrome festéke. Festékboltokban kapható spray. Ki szoktam tégelybe fújni, aztán szórópisztollyal viszem fel.

Előzmény: Brutalis Harmonia (8134)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8146
Nekem mindig csak nagy buszoknak tűntek -engem a kis gépek fognak meg. :)
Ettől lesz változatos a dolog, nem?
Előzmény: ironclad (8145)
ironclad Creative Commons License 2005.09.27 0 0 8145
Az,hogy mekkora csoda,hogy egy kb 100 tonnás vas felszáll,és repül,amilyen méltósággal száll le,és fel,a színeik,ezt egyszerűen meg kell csinálni makettben,hogy otthon is nézegethessük.
Én rajongok a repülésért,és szerintem a csúcs,amikor igaziból beáll egy ilyen hatalmas gép a kifutóra,betonrengetően felzúgnak a hajtóművek,nekifut,és felszáll.
Ilyenkor valami nagyon fáj,az,hogy nekem nem légiforg. pilóta lett a szakmám...
Ilyesmik:-))
Előzmény: Brutalis Harmonia (8143)
phantomII Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8144
Tenyleg, egy nem sertonek szant kerdes: mi az, ami az utasszallitokban megfog titeket?

Szép alakja van és ragyogó festése, gondolom én...

Nekem például a díszfestéses harci gépek a lieblingjeim, de már egy terepszínű is elég, ha van rajta egy szép festés vagy felségjel.
Előzmény: Brutalis Harmonia (8143)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8143

Nekem egy Trumpeter M1A2 jon 99centert (+8 dolcsi postakoltseg...) Ennyiert nem hagyom ott. (Es holnap megyek, es megveszem a Dragon 88mm Flakjat. Annyira szep, hogy annak ellenere, hogy nem epitek ilyesmit, meg a Tiger 1-et is be fogom majd szerezni...)

De igazan az 1/32-es madarakra vagyom, de nagyon... Tamiya Zero, Falcon, Eagle... trumpeter Me-262, Su-27, az uj MiG-29, 1/24 Bf-109... Es a tobbi :)

 

Tenyleg, egy nem sertonek szant kerdes: mi az, ami az utasszallitokban megfog titeket?

Előzmény: HA-SLN (8142)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8142
Előzmény: Brutalis Harmonia (8139)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8141

Jah ezt az utcsó pillanatban árszakadást én is ismerem. De én mázlista voltam, mindent megvewttem, amire elkezdtem alkudozni. (Én is 2 percel a vége előtt tettem az utcsó ajánlatot!)

 

Laci

Előzmény: Brutalis Harmonia (8139)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8140

Hát igen! jól mondod! "Hát" Kicsit bizalmatlan az ember, de ilyen ritkaságokhoz vagy így jutsz, vagy sehogy!  Ez van!!!!

 

Az USAvikból nekem korrektül postázó srácnak sok mindene van még. Őt tudom ajánlani!!

 

Én ezt a gépet vettem, és kaptam meg. Katt a hirdető többi árujára!!!

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=5996213264&ru=http%3A%2F%2Fsearch.ebay.de%3A80%2Fsearch%2Fsearch.dll%3Fcgiurl%3Dhttp%253A%252F%252Fcgi.ebay.de%252Fws%252F%26fkr%3D1%26from%3DR8%26satitle%3D5996213264%26category0%3D%26fvi%3D1

 

Laci

Előzmény: ironclad (8136)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8139

Ha nem jott meg, azonnal reklamalj az ebay-nel, es ha ez sem segit, hagyj rossz feedbacket. Altalaban visszaadjak a penzed.

Raadasul erdemes a teteket ovatosan tenni. Csak olyan eladotol, akinek sok a pozitiv visszajelzese, es varni az utolso percekig. (Vicces, de van, amire 6 napig senki nem tesz, majd az utolso tiz percben egig szokik az ara.)

Előzmény: HA-SLN (8132)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8138

Hogy a fenébe ne érdekelne!! Szerintem mindenkit érdekel, de engem bisztosan!!

 

Én személy szerint még csak egyszer lakkozta gépet, akkor is baromira ráfáztam.

A kész gépet A330 próbáltam, és úgy tűnt sikerül is. Viszont mint a végén kiderült vastagra csináltam, "sárgára" sikerült varázsolnom a fehéret.

Azért több hónapos melót így tönkretenni... Ha lehet én kerülöm a lakkokat örökre!

 

Mázli, hogy a civil gépeket szinte teljesen kivétel nélkül erős fényes festékkel kell fújni, ami nem igényel semmi további kezelést. A matrica meg halljon, ha akar. A vitrionben kell nézni a gépet, nem taperolni.

Amúgyis a mechanikai hatásoknak nem állnak ellen a futóművek, és egyéb apró alkatrészek sem.:-(

 

Laci

Előzmény: Brutalis Harmonia (8134)
ironclad Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8137
Persze hogy érdekel.
Bare-Metalból is van aranytól a titánig.Nekem a Testors fémes sorozatából van 3,jók,polír után nem kell tapizni.
Előzmény: Brutalis Harmonia (8134)
ironclad Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8136
Sajna nincs MSN,ICQ.
Szóval,én előre elküldöm Günthernek a pénzt,ő meg majd küldi?
Háát...
Előzmény: HA-SLN (8133)
Macroglossa Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8135
:)
Előzmény: Brutalis Harmonia (8134)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8134

Kicsit nagy itten a kever.

Szoval: a legtobb femfesteknek NINCS vedolakkja. Az enamel alapu femfestekeket az enamel lakk elszurja (kulonben is az enamel lakkok sargulnak az idovel.)

 A Testors Metallizer sorozatanak van vedolakkja, mert nagyon erzekeny a festek nelkule, csak epp az a gond, hogy a fedolakktol elmegy a hatas... Az Alcadnak nincs szuksege vedolakkra (kemeny, mint a ko), de ha Future-al befujod matricazas utan, az legalabb vedi a matricakat. (Kromot ettol fuggetlenul Alcladban sem erdemes Future-al kezelni.)

Az SnJ metallizerek ugyancsak erosek, es nincs szukseguk lakkra -viszont, mint minden femfestek esetben a matricakkal gondok lehetnek... (Mert ugye az ember azokat is vedi a lakkal.) Amit lehet, eppen ezert erdemes sablonokkal fujni, vagy kimaszkolni a femszin fujasa elott.

 

A Bare Metal Foil-t ugyancsak nem erdemes lakkozni, es a matricakkal itt is komoly gond van.

 

Mar ha erdekel egyaltalan valakit, mert eddig senki nem reagalt a bolcsessegeimre. :P

Előzmény: phantomII (8124)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8133

Van ICQ-d? Vagy MSN??? Nézegethetnénk együtt a masinákat!

 

 

És meg is felezhetnénk őket! Tükör mellé csinálnánk, akkor mindenki az egész gépet látná otthon, és a törzs illesztését sem kellene glettelni!:-)))))

 

Laci

Előzmény: ironclad (8131)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.26 0 0 8132

Hát ismét friss tapasztalatok:

 

Kiválasztod a masinát, és ráígérsz az árra. Ha te kínáltad így legtöbbet, tiéd a gép. Átutalod az eladó számlájára a lét, és ő küldi neked postán.

 

Igazából a tapasztalat egyenlőre nagyon vegyes. Németektől nem jött meg még mindíg a makett, ugyanakkor az USA-ból igen. Lehet átvertek????

Másik, hogy az ár nem minden, azaz a gép ára szinte lényegtelen, persze bizonyos határok közt. Az összeg 60-70%-a a szállítási költség sajna.:-(

 

Laci

Előzmény: ironclad (8131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!