Keresés

Részletes keresés

Yogi Creative Commons License 2005.06.17 0 0 4358
Nem az.
Előzmény: meggyespite (4356)
MamaSaid Creative Commons License 2005.06.17 0 0 4357
Félreértetted.
Előzmény: meggyespite (4356)
meggyespite Creative Commons License 2005.06.17 0 0 4356
Szavaidból úgy érzem, megbízhatatlan színész lehet...
Előzmény: vicc (4355)
vicc Creative Commons License 2005.06.16 0 0 4355
a szokásos. pap jános nem ért rá, megunta.
Előzmény: lipiné (4354)
lipiné Creative Commons License 2005.06.16 0 0 4354
Nézi valaki a Viasaton a Halálbiztos Diagnózis c. sorozatot? Kiváncsi lennék, hogy Papp Jánost miért cserélték le Láng Józsefre? Egyszercsak...
DAttis Creative Commons License 2005.06.15 0 0 4353

Na ezt nem is tudtam 1ébként Carrey ezen filmjét 1szer láttam, és Kaufmann-ról nem is sokat tudok.

 

Más

 

Épp vmi filmet nézek most kapcsolódtam be. Az M2esen, ahogy látom az "öreg" Jack Nicolson még fiatalon és László Zsolt a hangja, nem semmi, Brando-nak meg Szabó Sipos Barnabás.

Hát nem egy mai film az biztos :))

 

Előzmény: meggyespite (4352)
meggyespite Creative Commons License 2005.06.15 0 0 4352

Kicsit-off a Taxihoz: mennyire érdekes, hogy az "Ember a Holdon" c. filmben, ami Andy Kaufmanról szólt, a Taxi forgatásáról szóló jelenetekben az eredeti, immár kissé öregebb színészek alakították saját magukat (Christopher Lloyd, Judd Hirsch, stb.), miközben Danny DeVitonak volt magában a filmben egy saját szerepe, tehát ő nem alakította ex-taxis önmagát... :))) Kicsit bonyolult, de aki látta, az érti.

 

Ja, és abban Jim Carrey a "standard" hangját kapta, Kerekes Józsefet. És ugye Carrey alakítja Kaufmant, aki ugye Latkát alakította a Taxiban, akinek meg ugye Kerekes volt a régi magyar hangja...! :))) Na, ez a nem semmi!

 

 

Előzmény: DAttis (4349)
svenk Creative Commons License 2005.06.15 0 0 4351

"fenykepezte" es "rendezte" resznel tok mas neveket mondott, mint ami a kepernyon ki volt irva - ez azert van, mert egy masik epizod hangreszet kevertek be?

 

Szinte biztos, hogy ez történt.

Az, hogy a neveket nem, csak a munkakört mondja be a főcímes, a szerkesztő utasítására történik. De hogy ebben mi a jó????

Előzmény: Artension (4346)
pikszi Creative Commons License 2005.06.15 0 0 4350
Ugyanez a Cheers-szel: régen, az mtv-n: Ted Danson - Dörner György; Woody Harrelson: Kaszás Attila volt...
Előzmény: DAttis (4349)
DAttis Creative Commons License 2005.06.15 0 0 4349

Biztos emlékeztek régen a "királyi" TV-n ment a Taxi című sorozat, annak akkoriban egész jó szinkronja volt, de ami most a Cool-on megy átszinkronizálva hát elég szar szvsz.

mondjuk akkoriban kedveltem is a sorozatot.

 

Emlékszem régiben Judd Hirsch Székhelyi volt most Kassai, De Vito nem tudom ki volt korábban de most Kerekes József aki korábban ugyanebben a filmben a Latkát alakító színész hangja volt.

 

tegnap volt az X-akták hosszúfilm változata, természetesen a két főszereplő az eredeti sorozatból ugyanazzal a hanggal, viszont a (Skinner-nek ha így hívták a szemüveges, kopaszodó főnököt?) hiányoltam, hogy nem Varga T József volt, hanem valaki más. Ahhoz a karakterhez szerintem Varga T nagyon ment. 

Artension Creative Commons License 2005.06.15 0 0 4348

lehet, hogy amugy is ott voltak eppen. szvsz ez az "eppen ott van" effektus gyakran jelent megoldast, de svenk biztos meg tudja cafolni vagy erositeni :)) ugy ertem, gyakran latok olyan filmeket, hogy a regi nagyok (mittomen, velenczey istvan) ket-harom mondatot

 

errol a bozay-s dologrol meg az jut eszembe, amikor szandekosan viccelodnek ezzel egyes filmekben/musorokban. pl. nagyon kulonleges ugyosztaly (abraham lincoln szerepeben... nincs magyar hangja) vagy a south park stablistaja, amikor a komoly mohai gabor viccesen mondja, hogy "magyar szove: csucs, vago: zsuzsi" meg ilyenek :)))

Előzmény: meggyespite (4347)
meggyespite Creative Commons License 2005.06.15 0 0 4347

A múltkor láttam egy nagyon buta filmet (asszem hurok volt a címe), annak az elején Bozay valami új "divat" szerint mondta be a dolgokat, valahogy így: "Zene..." és nem mondott utána nevet, vagyis le kellett olvasni a képernyőről. Nagyon furán és szerintem bután hagzott!!  Máshol még nem hallottam ezt.

 

Más. Volt az Animal Planeten egy műsor a Star Wars lényeiről (az a csatorna is elbulvárosodik :)))), és voltak benne hangalámondásos bevágások a 6 Star Warsból. Namost a vicc az volt, hogy a legtöbben megkapták az "eredeti" szinkronhangjukat, pl. Luke Kassai, Han Solo Csernák... :) Vicces volt, hogy egy ilyen sima hangalámondásos dokumentumfilmhez behívták őket!

 

 

Előzmény: Artension (4346)
Artension Creative Commons License 2005.06.15 0 0 4346

eleg nehez megszolalni :-( dobranszky z tenyleg egy ikon volt, de azert megprobalom

 

a het vegen ment vmi nemet sorozat, happy birthday vagy mi volt a cime es svenk "jatszotta" bozay jozsefet, mondta, hogy rendezte stb, de volt egy erdekes tortenes, hogy a "feykepezte" es "rendezte" resznel tok mas neveket mondott, mint ami a kepernyon ki volt irva - ez azert van, mert egy masik epizod hangreszet kevertek be?

pepanka Creative Commons License 2005.06.10 0 0 4345
hát ez tényleg nagyon rossz hír,  hm, hm,  mit is mondhatnék még....
Előzmény: Zééé. (4339)
vicc Creative Commons License 2005.06.10 0 0 4344
van fényképünk?:(
Előzmény: MamaSaid (4343)
MamaSaid Creative Commons License 2005.06.10 0 0 4343
Dobránszky Zoltán
Született: 1936. február 23.

1960-tól 1966-ig a Miskolci Nemzeti Színház, 1966-1969-ben a veszprémi Petőfi Színház, 1969-1972 között a Vidám Színpad tagja volt. Kellemes megjelenésű, elegáns, mértéktartó színész.

Dolgoztunk együtt:
- vígjátékon és nagyon jó volt
- tucatfilmen és jó volt vele dolgozni
- történelmi drámán és nagyon jó volt
- szappanoperán és borzasztó rajzfilmeken és türelmes, néha kedvesen zsémbes volt

Jó ember volt...
Yogi Creative Commons License 2005.06.10 0 0 4342
..................................................

Szervusz, Zoli bácsi.
Haszika Creative Commons License 2005.06.10 0 0 4341

:((((

 

kismillió szinkronszerepe jut eszembe, emlékszem akkor figyeltem fel a nevére - a hangját már rég ismertem, mert kiskoromban is érdekeltek a szikronok, - amikor mindig hallottam a Szupernagyi c. sorozat egyik "rosszfiújának" hangjaként bemondva

Előzmény: Zééé. (4339)
meggyespite Creative Commons License 2005.06.10 0 0 4340

Ezt nem hiszem el!!!

 

Őszintén sajnálom!

 

Igazi nagyság volt. Most hirtelen a Twin Peaks Pete Martell-je jut eszembe, de persze ez csak egy a sok-sok szinkronból, a színházi és egyéb munkásságáról nem is beszélve...

 

Nyugodjék békében!

 

 

Előzmény: Zééé. (4339)
Zééé. Creative Commons License 2005.06.10 0 0 4339

Úgy látszik, nekem jutnak a rossz hírek.

 

Meghallt Dobránszky Zoltán.

 

Egy sokat hallott hanggal ismét kevesebb.

vicc Creative Commons License 2005.06.10 0 0 4338
Most nem keresek utána, de úgy rémlik, hogy amíg normális időben adták, addig egész tűrhető volt a nézettsége.

a hétfő 21.00-ás 24 nézettsége a második adásra 40%-ot esett (ami nagyon beszédes - ennyien hagyták ott az első rész után), majd szép lassú csökkenésekkel beállt a 275-300ezres szintre, ami borzasztóan kevés (most hétfőn 550ezer volt az mtv nézettsége)

Az állítólagos indok, hogy az Intercom - érthető okokból - szerette volna megosztani a költségeket, és ezért bevonni az mtv-t.

sajnos az intercom-nak (és a fox-nak) nagyon nem érné meg erre a kis piacra szinkront csinálni, ilyen kevés példányszámhoz - ami egyébként valahol nem is baj, hiszen az eredeti hang itt bőven übereli a (az egyébként nem rossz) magyar szinkont.

Kint meg már az ötödik évfolyam megy...

5. évad majd januárban, de ezt már csak a pontosítás miatt.
Előzmény: Yogi (4329)
vicc Creative Commons License 2005.06.10 0 0 4337
Felfoghatatlan a számomra, hogy az mtv ilyen amatőr módon kezelte ezt az egészet!!! A kezében volt a világ manapság egyik vezető sorozata, és nulla támogatást adott mögé, így a nézettsége is nulla lett!

EZ NEM IGAZ! aok mindent kezel az mtv amatőr módon - a 24 kivétel volt.

egyrészt a 24 egyáltalán nem a világ egyik vezető sorozata - még amerikában is csak a 40-50. hely környékén van - a helyszínelőket pl. háromszorannyian nézik. kultsorozat, aminek fix nézőtábora van, de nézettségileg sehol sem üt nagyon.

másrészt az mtv KIVÉTELESEN rengeteg támogatást adott a sorozatnak, hiszen betette a második legnézettebb műsora mögé (kék fény, hétfő 9 óra), az egyetlen időpontba, amikor nem volt erős kereskedelmi vetélytárs és agyonreklámozta a sorozatot anno az mtv-n (még szép, hiszen high profile cuccról van szó) + sajtótámogatást is kapott.

Bezzeg valamelyik kereskedelmi csatorna simán egy Vészhelyzethez mérhető sorozatként kezelte volna, és kapkodnának az újabb évadok jogaiért, szinkronnal együtt! Áh, el van ez...

természetesen kereskedelmi csatona benyomta volna valamikor késő estére. ugyanez történt a 24 testvér kultsorozatával az alias-szal. az rtl pedig a második évadot még a vészhelyzet mögé is bepróbálta (az eredmény: orbitális bukás)

ilyen sorozat sajnos nem élhet meg itthon főműsoridőben (más sem nagyon - eddig 2,5 sorozatnak sikerült a főműsoridő túlélése)
Előzmény: meggyespite (4328)
hodorko Creative Commons License 2005.06.09 0 0 4335
Kocsis Mariann
Artension Creative Commons License 2005.06.09 0 0 4334
nekem sem, esetleg szinhazba sokat jarok ismerhetik oket?
Előzmény: DAttis (4332)
Haszika Creative Commons License 2005.06.09 0 0 4333

M.Károly pl szinkronizált a Buffyban:)))

Előzmény: DAttis (4332)
DAttis Creative Commons License 2005.06.09 0 0 4332

megint két név ami nekem abszolút nem mond semmit: Anger Zsolt, Moser Károly.

McGregor mára egy kiváló színész lett (a Transpottingban láttam először hát eleinte az abban játszott szerepével azonosítottam) és hát vhogy elvárná az ember ilyenkor vmi ismert hangot adnak egy ilyen színésznek.

Mondjuk én még csak eredetiben láttam ezt, csak a megelőző epizódokat szinkronnal.

 

Egyébként az is érdekes, hogy annakidején Kassai volt Luke az új szinkronban pedig Sthol volt. Nem mintha zavart volna de egészen "gyerekes" hangkaraktert adott Skywalker-nek Sthol hangja.   

Előzmény: pikszi (4331)
pikszi Creative Commons License 2005.06.09 0 0 4331
Szerintem: Anger Zsolt kiváló volt (Ewan McGregor Obi-Wan Ben Kenobi), és több szerepet érdemelne más filmekben. Gruber Hugó szintén, bár ehhez nagyban hozzájárult Ian McDiarmid színészi alakítása. Zsigmond Tamara hangja is csilingelt ahogy az kell, nyilván benne volt a hangmérnök is. Versényi László (Yoda) is remek. Ja, és Szilágyi Tibor egy zseni, mint mindenben. (Dooku Gróf) Aki nem tetszett: Moser Károly hangja a felnőtt Anakinhez.

+ Józsa Imre volt C-3PO. De nekem úgy rémlik, korábban Mikó István volt... (És még korábban meg Maros Gábor)
Előzmény: csacsi77 (4325)
Angyalka nővér Creative Commons License 2005.06.08 0 0 4330

Tökéletesen egyetértek! Szinte eggyéolvad a karakterrel - ha lehet ilyet mondani.

Ha már írok, hangot (vagyis karaktert:) adnék véleményemnek. Eddie Murphyhez CSAK Dörner György, és könyörgöm: Bud Spencerhez NE Kránitz!

Bitskey Tibor hangja szerintem csodálatos, kellemes, és nagyon szépen beszél magyarul (artikulálás, hanglejtés).

Előzmény: hedge_hog (4313)
Yogi Creative Commons License 2005.06.08 0 0 4329
Most nem keresek utána, de úgy rémlik, hogy amíg normális időben adták, addig egész tűrhető volt a nézettsége.
Előzmény: meggyespite (4328)
meggyespite Creative Commons License 2005.06.08 0 0 4328

Nagyon sajnálom, egyben köszönöm a választ. Felfoghatatlan a számomra, hogy az mtv ilyen amatőr módon kezelte ezt az egészet!!! A kezében volt a világ manapság egyik vezető sorozata, és nulla támogatást adott mögé, így a nézettsége is nulla lett! Bezzeg valamelyik kereskedelmi csatorna simán egy Vészhelyzethez mérhető sorozatként kezelte volna, és kapkodnának az újabb évadok jogaiért, szinkronnal együtt! Áh, el van ez...

 

Köszi a választ!

 

 

Előzmény: Yogi (4327)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!