Keresés

Részletes keresés

tofe99 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 6608
1315AD:
Kína nincs többé, Németországnak 1-2 köre van, bár az egyik szigetes városát az istennek sem adja ide, úgyhogy azzal meg kell várnom, amíg meglesz az amphibious war. Mindegy, már nem sok vizet fognak zavarni, ha száműzöm őket Szumátrára...
Eddig sem éltek volna, ha nem akartam volna biztosítani a teljes kulturális határuk átvételét telepes hordáimmal. Ezzel aztán szépen "megközelítettem" az orosz városokat is, némelyiket saját területről fogom tudni ágyúzni. De először Indiát kell elintézni, mert valamiért megharagudtak rám. Csak tudnám, hogy miért. Mindig minden szerződést betartottam velük szemben. Bár így jobban végiggondolva ők léptek ki a németellenes szövetségből, úgyhogy nekem kellene idegesnek lennem rájuk. Enyém így Európa, Észak-Afrika a Szahara nagy részével, és a teljes Kelet-Ázsia. Meg persze Ausztrália és környéke, valamint az Amerikai kontinens felső háromnegyede. Az inkákat a végére hagyom.

Ami a kommunizmust illeti, vegyes érzelmeim vannak. Egyrészt tudományban nem sokkal rosszabb, mint a köztársaság, a távoli városok termelékenysége lenyűgöző, mindazonáltal az, hogy csak emberáldozattal lehet siettetni a termelést, az nem túl jó. Persze úgy már túl jó is lenne...

Ha nem váltottam volna, talán hamarabb végeznék pár körrel, de megfogadtam, hogy kipróbálom végre...
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.10 0 0 6607

Az attól függ, hogy menni időm lesz rá. :-))

 

MAX 100 év szerintem 1300 és 1400 között.

Előzmény: dode (6603)
unartis Creative Commons License 2005.06.10 0 0 6606

Változtattam néhány természeti erőforrás ikonon

Itt vannak:

 

 =Az új bor ikonja, =uránium ikonja,  =arany ikonja,

 

=csont(elefánt)....

 

Új stratégiai nyersanyagokat is bele tettem:

 

=keményfa, középkorban lesz jelentős nyersanyag, u.i. kell a hajó építéshez, egészen a szén ferlfedezéséig=>páncélozott hajó

 

=réz, ez valamivel korábbi, (bronzmegmunkálás nyersanyaga)...

 

Új luxus cikkek:

 

=gyógynövény(kamilla), =prém(róka),=bunda(medve)

 

És itt vannak a bónusz erőforrások:

 

 

=alma, =körte, =citrom, =narancs, =oliva

 

 

 

=gólya, =tőkésréce, =gímszarvas, =vaddisznó

 

 

 

unartis Creative Commons License 2005.06.10 0 0 6605
Sziasztok!
mzprox Creative Commons License 2005.06.10 0 0 6604
Nekem van 1 1435-ös győzelmem (mindig elfelejtem behozni a munkahelyemre  a sav file-t :) ), de elkezdtem újrajátszani 400 AD-től, egy kicsit korábban indítva a hódításokat-ezt még nem fejeztem be :)
Előzmény: dode (6603)
dode Creative Commons License 2005.06.10 0 0 6603

Es mikorra leszel kesz? ;-)

Gondolkodjak az uj allason, vagy ugyis a tied lesz?

Előzmény: Master Szaki (6602)
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.10 0 0 6602

Végre volt időm játszani. :-) Tankjaim vannak, sőt egy Tank Armym is.

 

Már csak ketten maradtak, Az oroszok, akik némi kémtevékenységem után :-)) hadat üzent. :-)

 

Tehát megtámadta őt egyiptom is. Mert, hogy ő támadott meg engem.

 

tofe99 Creative Commons License 2005.06.10 0 0 6601
Mostmár biztos, hogy határidőre én sem leszek kész.

2 lehetőség van:
1. Kitoljuk a határidőt a hónap végéig, vagy
2. Aki a 15-éig beadott állások közül a legjobbat küldte, megcsinálja az újat, hogy akik már végeztek, elkezdhessék...

Várom a szavazatokat, az enyém: 1.
Előzmény: billy76 (6599)
billy76 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6600

a multkor olvastam a civfanaticson, h te ott is aktív vagy, grat...

engem érdekelne majd , ha lenne időm...

A patchokat letöltöttem, az oldalról más kell e hozzá?

 

Előzmény: VS (6591)
billy76 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6599

Hát emberek én se leszek kész,a munkahelyemen összetévesztettek Sztahanovval, annyit kell dolgoznom...

Amúgy is csak a XX.sz-ra sikerülne, ráadásul nálam India a főgenya, a többiek meg inkább mellette, mint ellene...

Van tech fölényem, de elhúzódó háborúra számítok, ha lesz rá időm... :-)

Mayan Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6598
Allasokat tovabbra is nekem kell kuldeni. Az eddig erkezetteket felraktam. Sajnos en meg mindig nem tudtam nekikezdeni, ugyhogy lehet hogy ebbol a korbol is kimaradok.
Előzmény: Százbolha (6482)
VS Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6597

fel kell tenni a modot, a Downloads-ban ott az Installer...

161 MB, de megéri! :))

utána jöhet a sav-file

 

Ajánlom a lapon elolvasni a mod jellegzetességeit...

pl. az archer védekező lett (a:1, d:2, védekező lövéssel),

AI civek kapnak extra fővárosi védőket,

telepedni csak síkra és dombra lehet,

hegyen nem lehet átmenni, sivatagon csak nehezen,

settler drága és sok shield (sőt, korszakonként egyre inkább),

hajók gyorsak, de csak tengeren,

stb...

 

(erre a modra (170x170-es) csináltam én egy verziót, kisebb térképre 100x100...)

Előzmény: mzprox (6595)
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6596

Most jutott az eszembe, hogy a CIV 1-et én akkoriban wincsi hiányában még 1,2 Megás, majd 1,44 Megás lemezről futtattam. Emléxem milyen nehéz volt kitalálni, hogy mely fileokat kell feltennem a lemezre, hogy minimálisan futtassam. :-)

 

És amikor megvettem a 170 Megás wincsimet, akkor maga volt a kánaán. Akkoriban a 40 megás wincsi volt a csúcs. A 80-as nagyon nagy volt. :-))

 

mzprox Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6595
Ehhez föl kel rakni ezt a rhye modot vagy a save game tarttalmaza azt is?
Előzmény: VS (6591)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6594
Igen, arról van szó.

Megéri használni, mert kevesebb a veszteség, gyorsabban lehet előrenyomulni. Ráadásul én jóval előbb kifeljesztettem a RepP-t, így sok időm volt legyártani őket mostanáig, azaz a tankokig...
Előzmény: Master Szaki (6593)
Master Szaki Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6593

Már régen is meg akartam kérdezni, de mi az az Arty?

 

Artilery? vagyis a tűzérség?

Előzmény: tofe99 (6592)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6592
Mostmár nálam is 1260 van, asszem, de lehet, hogy 1270. A következő körben kész az első tank, mialatt Kínát gyakorlatilag arty-val és infantry-val roppantottam össze. 4 városuk van, abból 2 egykockás szigeten. Azokat a békében majd elkérem...

Szintén felállítottam ostromgépezetemet Berlinnél is, erre kitört a pestis. Összepakoltam, átmegyek egy másikhoz (Spanyolországba), ott üresen is jobban védhető városuk is van.

Most lesz meg a kommunizmus is, mint tech, bár először le akarok gyártani pár tankot...
Előzmény: Master Szaki (6590)
VS Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6591

Emberek!

 

AKi már túl van a Gotm16-on (jó móka volt, igaz? :))

annak ajálnom:

 

http://rhyesciv.uw.hu/

 

Vagyis a Rhye's mod-ot,

és ha ez megvan, akkor

a Goal-based challenge 2-t,

én lejátszottam (a hollandokkal kellett),

izgi volt nagyon a kolonizálás... :))

Master Szaki Creative Commons License 2005.06.09 0 0 6590

Jelentem egy centit sem haladtam előre. Még mindig 1260 van nálam, 4 körre vagyok a tankoktól.

 

Kína romokban, a németek nem adják nekem az egykockás szigetes városukat. :-(

 

Az indiaiak mérgesek rám, ezért hamarosan eltiprom őket. Már készülnek a tengerészgyalogosok a német városhoz.

billy76 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 6589

Előre is kösz !

Persze h kell...

küldtem 1 mailt a címedre

Előzmény: unartis (6587)
unartis Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6588

Sziasztok!

folytatás pénteken

Unartis

unartis Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6587

Üdv Billy76!

Lehet kicsit későn írok, de most olvastam

Meg van az említett Tar.hu-ról származó magyar patch, persze saját részre(új néven) átalakítottam(vissza állítottam az angol verzió szerinti változatra1.07.f), mert ugye nem vagyunk Zuluk. 

Most készítek egy magyar civilizációt, ez nem a Zulu, hanem egy teljesen új, + civ(1.29f verzióban) egyedi  tulajdonságokkal(terjeszkedő és tudományos) és egységekkel(nomád lovas=kerék ismerete, lovas íjász=lovaglás, huszár=katonai hagyományok,stb), speciális csapat=lovas íjász(hármat lép/kör), mert volt amikor valamikor a honfoglalás idején imába foglalták nevünket a tőlünk nyugatabra élők.

most a civilopédián dolgozom, tervben van a civ.3 conquestsbe is beletenni

 

De ha megfelel az eredeti magyarítás változata, akkor küldöm!

péntek körül leszek ismét gépközelben

Unartis

Előzmény: billy76 (6100)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6586
Az ezeréves épületek duplát adnak, ez biztos.

A preserve random seed kikapcsolása azt jelenti, hogy a visszatöltögetések eredményesebbek lehetnek.

Ezen kívül igazad van, valszeg a több sci leader volt az oka. Egyébként a visszajátszásból az is kiderül, hogy mennyi volt. Csak vigyázni kell, mert csak a leaderek nevei alapján lehet megkülönböztetni a katonai meg a tudományos vezetőket.

Te is demigodon nyomtad? Mert a gyorsabb tech fejlődés is benne lehet...

Előzmény: mzprox (6585)
mzprox Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6585

Nem hiszem, hogy jobban kezdtél, hanem nyílván csak előbb kaptál és több science leadert :DDD

Az én kezdésem: 3900-ban a főváros alapítása, 3600-ban templom megépítése, 3400-ban második város, 3200-ban 3. város, 1300 környékén republic.... szóval nem rossz kezdés ez sem :) hogyan lehet még ennél is jobb? csak úgy hogy több science leadert kap az ember, ami sajnos csak a véletlenen múlik

 

Én úgy tudtam, hogy az ezer éves épületek +2 kultúrát adnak, nem kétszer annyit.

 

Ha kivan kapcsolva a preserve random seed az mit változtat tulajdonképen? olvastam, hogy Te kikapcsoltad.

 

 

Előzmény: tofe99 (6583)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6584
Úgy igazán 2003 tavasza óta. Vazze az már két év! Előtte nagy kihagyás volt, és olyan 93-94-ben volt a Civ1.
Előzmény: unartis (6582)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6583
Na szóval. Az évszám tuti. Ha kell, megkeresem a GOTM15-ös jegyzeteimet, bár nem tudom megígérni, hogy megvannak még...

A felgyorsulásra tudok most egyből felelni. Minden kulturális cucc pontértéke megduplázódik, ha elmúlt 1000 éves. Ez egy kicsit visszamutat az első kérdésedre is, szerintem jobban kezdtem. Bár egyszerűen meg tudod nézni te is. Fenn van a táron az állásom, töltsd le, nézd meg. A kulturális tanácsadó mindent megmutat, amire kíváncsi vagy... Ha összehasonlítod, oszd meg velem is, mit találtál.
Előzmény: mzprox (6581)
unartis Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6582

Mióta gyűröd a játékot,

Úgy igazán?

...

Nagyon jó ez a játék, tetszik a játékmenet, no meg a hódítás, kereskedelem is jó+ a diplomácia is megteszi, bele kukantottam a Civ4-ről készült képekre, a grafikája szokatlannak tűnik(abszolut felülnézet=így akartak 3D hatást elérni), ezért első látásra furcsa és zavaró de majd meglátjuk milyen lesz a gyerek!

 

Előzmény: tofe99 (6580)
mzprox Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6581

Mint említettem nekiálltam a gotm15-nek, Demigod fokozaton a visszatöltéseket nem korlátozva. Visszaolvasva láttam, hogy Tofe99-nek volt egy elég maximalista játéka, gondoltam versenyzek vele egy kicsit :). Bár én nem használok save-game editor-t és nem állítgattam semmit az alapfelálláson (preserve random seed pl.)

Tofe! Tényleg befejezted 1340-ben? kigyűjtöttem pár részt a hozzászólásaidból:

 

340AD van, demokráciát fejlesztek, majdnem 90 kp jön körönként, ha jól emlékszem 5500 körül van Babylon...

 

Én is épp a a demokráciát kezdtem el kutatni 340-ben és a kulturális pontom 91-92 körönként, de Babylon még csak kb 5000. Jobban indultál volna? Én 3600 Bc építettem meg a templomot :), utána sorban az összes elérhető csodát. Egyébként a science leader szerintem túlságosan tápos dolog ahhoz képest, hogy random.

 

 Olyan 120 körül van a cpt-m. Ahogy számolgattam 1400 után nem sokkal meglehet a 20k. Ja, és már megvan a 2 SGL-em a ToE-hez, meg a Hooverhez.

Igen ez reálisnak tűnik, mert én kiszámoltam, hogy kb 140-150 ctp-t kellene elérnem ÁTLAGOSAN 250-től 1340-ig, hogy addigra meglegyen a 20k, és ez eléggé reménytelen :)

 

No, mindent-kihasználós 20k GOTM15 játékom végére értem. Sokat melóztam vele, majdnem 44 órát írt ki a végén.
1340AD Demigod, 8287 pont, 166 cpt a végén

 

Biztosan 1340-re lett meg? :), hogyan gyorsult fel ennyire a kultúrális növekedés?

Előzmény: tofe99 (6076)
tofe99 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6580
Kösz, este gyilkolok...

Egyébként érdekes dolgot vettem észre, ami kicsit hihetetlen is számomra. Ebben a topicban ez az 1230. hozzászólásom. Mi a fenét pofáztam én ennyit???
Előzmény: unartis (6579)
unartis Creative Commons License 2005.06.07 0 0 6579

Sok sikert ehez a

nagyratörő offenzivához, sajnos mostanában nincs időm a civ3-hoz sok dolog adódik(államvizsga -miegymás) ezért néha a fórumon kisérem figyelemmel az eseményeket, de nemsokára én is bele lendülök a világhóditó hegemóniába, addig némi finomítás a játékon.

Előzmény: tofe99 (6578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!