Keresés

Részletes keresés

Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.05.28 0 0 235
Merre laksz?
Előzmény: Axióma (232)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.05.28 0 0 234
Bástya, és boltíves karnis, szerintem erre nem alkalmas.
Előzmény: Axióma (231)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.05.28 0 0 233
Előzmény: _chela (230)
Axióma Creative Commons License 2005.05.27 0 0 232
A topicba viszont azért jöttem, mert úgy látszik még mindig nem találtam ki a redőnyök dzsungeléből...
Jelenleg ott tartok, hogy PTH 30 falba kéne valami kétlépcsőben beépíthető megoldás (most nem lesz pénzünk a teljesre max. ha úgy kell akkor a tokokra, bár kívülről dryvit lesz szintén időben csúsztatva, úgyhogy azt is lehet később macerálni). A vakolhatóság előny (de ha dryvit ráfolyhat akkor mind1), a végeredményben ne legyen hőhíd, és ne lógjon az ablaküveg elé (műanyag ablakok). Szúnyogháló gondolom nem sokat oszt vagy szoroz, de jó lenne.
Amit eddig kibogoztam: B-rekordot felejtsük el, ezen kívül ha jól értem van még ami az ablakra támaszt és kevésbé jó megoldás, és van ami nem. Most akkor ez utóbbihoz kell az eltolt áthidalós megoldás? Ha igen, akkor van valami kvázi-szabvány hogy mennyi hely kell (150 magas ablak érdekes leginkább, ill. esetleg erkélyajtó)?
Bocs a többszöri értetlenkedésért, de értenem kéne ahhoz a variációkat, hogy dönteni tudjak és még a kivitelezőt is eligazítsam. Esetleg van valahol olyan redőnyös üzlet, ahol élőben minden változatot demonstrálni tudnak, nem csak "mi ezeket forgalmazzuk"? A weblapokon vannak néhol metszetek de valahogy nem sikerült tökéletesen eligazodnom rajtuk.
Axióma Creative Commons License 2005.05.27 0 0 231
Nem értek hozzá de épp most láttam valamelyik honlapon, hogy a szalagfüggönyt tudják mindkét irányban görbíteni (mármint vízszintesen a falgörbülethez, függőlegesen az ablak íves alakjához). Azt megtippelni se tudom, hogy mennyire nézne ki hülyén, főleg ha alul is követni akarod az alakot...
Előzmény: _chela (230)
_chela Creative Commons License 2005.05.27 0 0 230
Nem tud valaki valamilyen jo megoldast kerek ablak sotetitesere (kiveve kockafuggony, es kulso redony)?
krzs Creative Commons License 2005.05.27 0 0 229

Sziasztok!

 

Ajánlom figyelmetekbe:

Neuvirt Norbert Redőny-Reluxa-Napellenző  30/68-55-230

Szerintem megéri, nálunk bevált a srác.

legenda Creative Commons License 2005.05.22 0 0 228
Itt a fórumon írt régebben egy Rasman nevű ember, ha jól emlékszem ő Debrecen környéki redőnyös.
Előzmény: Törölt nick (224)
Krzysztof Creative Commons License 2005.05.10 0 0 227

Szóval,

 

ismer-e valaki egy helyet Bp-en, vagy 11-es út mentén, ahol redőny alkatrészeket lehet venni (lefutó sínt, tengely, stb.)?

Előzmény: Krzysztof (222)
plusssuni Creative Commons License 2005.05.10 0 0 226

Azt hiszem teljesen felreertettel.

Semmikeppen nem en akarnam feneken billenteni.

A te 'segito joszandekod moge' kezdetu okfejtest nem is ertem, de sejtem mire gondolhattal. A segitsegedet mindenesetre koszonom.

Előzmény: Zsozso007megmondja (225)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.05.10 0 0 225
A helyzet az, hogy a fickó valóban, nem az Atenad alkalmazottja, de nem csak Heroal termékmintája van, hanem az országban szinte minden előforduló jó minőségű árnyékolástechnikai terméket forgalmazza, és van abból is termék mintája. És ha estleg arra gondoltál, nem kell félnie senkitől, és benyalnia sem kell senkinek, mert független, a segbe rúgás egyebként sem nagyon jó üzlet politika a kereskedelmi szférában, amit itt írok az a saját véleményem, és nem kell velem egyet érteni, de azt nem nagyon csipázom, ha valaki a segítő jószándékom mögé, bemagyarázza a saját rosszindulatát, bocsi ha estleg félre értelmeztem az írásodat, nem szándékom, hogy meg bántsalak, de éreztem valami kis élt az írásodban.  
Előzmény: plusssuni (223)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.09 0 0 224

Sziasztok:)!

 

 

Debrecen kornyeken keresek alu redonyost, mobil szunyoghaloval:)

 

Ha tudtok ajanlani, nem nagyon magas aron, megkoszonnem.

 

 

Peter

plusssuni Creative Commons License 2005.05.09 0 0 223
A helyzet az, hogy a ficko nem az Atenad alkalmazottja, de a termekmintaja az Atenados es Heroal. Ezert nem rughatjak seggbe?
Előzmény: Zsozso007megmondja (221)
Krzysztof Creative Commons License 2005.05.08 0 0 222
Tudnátok bedobni egy-két címet (Budapest, vagy annak É-NY környeke), ahol redőny alkatrészeket lehet venni (és nem nézik ferde szemmel, ha mondjük csak egy lefutó sint, vagy egy tengelyt szeretnék megvenni, nem az egész redőnyt)?
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.05.06 0 0 221
Igen így jobban hangzik ismerem őket, vedd meg tőlük megbízhatóak, és válóban Heroal-t adnak, természetesen ez egy ólcsóbb típus, van Heroal-ból több árkategória, érdemes vásárlás elött megnézni mindet, nekem leginkább az íves kolekció tetszik, nem ólcsó de nagyon ütős.
Előzmény: plusssuni (220)
plusssuni Creative Commons License 2005.05.05 0 0 220

Felhivtam oket es hasonlo arakat mondtak. Persze ez netto ar.

Előzmény: Piri (215)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.05.04 0 0 219
Meglehetősen!
Előzmény: plusssuni (216)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.05.04 0 0 218
Feltételezem gyengébb minőség lehet, mert 13 papir/nm a Heroal és a Roma típusnál is az importőr árai alatt van, de még az Alulux is 13 papir körül adta a Construma alatt akciósan, ezért én megnézném rendesen, lehet, hogy behúzás.
Előzmény: Piri (217)
Piri Creative Commons License 2005.05.04 0 0 217
szerintem jó az ár mindenesetre meg kell nézni hogy milyen az anyag Róma minőség vagy gyengébb
Előzmény: plusssuni (216)
plusssuni Creative Commons License 2005.05.04 0 0 216
Egy uzletkoto jarkal felenk es ezt kinalgatja 13000ft/nm-ert, ami eleg jo arnak tunik nekem.
Előzmény: Piri (215)
Piri Creative Commons License 2005.05.04 0 0 215
ki a forgalmazó?
Előzmény: plusssuni (209)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.05.04 0 0 214
Szerintem a te általad leírt Pth áthidalós megoldás, csak az áthidalóba épített  redőnyt zárja ki, az összes többi típus használható ilyen kávaszerkezetnél.
Előzmény: Axióma (213)
Axióma Creative Commons License 2005.05.03 0 0 213
Uj kerdes: mindezt PTH 30-as falba?? Marmint ott csak 2 pth athidalo van alapbol, akkor meg lehet-e csinalni azt, hogy kihagynak vele (elegendo) helyet a falban, vagy maradjak valami egyszerubb (toktoldos vagy baltavari) megoldasnal? Eddig ezt a nehezito tenyezot elfelejtettem (na meg nem vagyok elegge otthon muszakilag a dologban hogy eszembe juthasson).
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.30 0 0 212

Tájékoztatni szeretnék ide tévedő házépíttetőket, és építőket arról a sajnálatos gyakori hibáról, hogy ha ráépithető tokszerkezetet szeretnének beépíteni redőnyeik számára azt töbnyire csak a nyílászáró beépítésével együtt célszerű elvégezni, abban az esetben ha ez nem így történik sajnos más rendszert kell választani, vagy vissza kell szedni a nyílászárókat, és a redőnytokkal együtt beépíteni.

Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.30 0 0 211

Bocsi, hogy eddig nem tudtam válaszolni neked idő hiányában, bár olvastam kérdésedet.

Nos én a saját épülő házamba a nyílászáróra ráépülő rendszereket nem választanám, nekem nem igazán rokonszenvesek, nem mintha valami probléma lenne vele, csak nekem nem jön be. Nekem az a megoldás tetszik a legjobban amikor a nyílászáró olyan mélyen helyezkedik el a falkávában, hogy elférjen benne, egy külsőtokos vakolható Heroal, vagy Roma aluredőny,(esetleg full motoros hajtással) természetessen az ablak feletti falrészen megmagasított kávával, hogy ne takarjon az ablakból a redőny, és fel húzott állapotban csak gyakorlott szemlélő vegye észre, hogy az ablakon redőny is van, számomra ez az optimális megoldás, árban és egyéb tekintetben is. De én nem szoktam befolyásolni az ügyfeleket, hogy milyen megoldást válasszanak, inkáb csak kiegészítem elképzeléseiket, úgy, hogy az kivitelezhető, hosszútávon jó használati értékkel rendelkező optimális vétel legyen, így feltételezhetően a következő házához is engem fog hívni, hogy oldjam meg árnyékoló problémáit, mint ahogy ez történni is szokott.

Ja még hozzá tenném, hogy vakolhatóból nagyon sok típus létezik ezek közül nagyon kis hányad az áthidalóba épített verzió, és általában ezek elég drága megoldások, de ennek is meg van a megfelelő vevőköre.

Előzmény: Axióma (210)
Axióma Creative Commons License 2005.04.27 0 0 210
Köszi, azt hiszem lassan sikerül beazonosítani: ez a külső vakolhatós az, amikor a 3 áthidalódarabbal machinálnak úgy, hogy az egyik lent van, kettő fentebb, hogy kiadódjon még a redőnytok helye, nem? Lehet ezt 30-as falban is, vagy csak 38-asban? Amúgy ez karnisilag biztos sokkal jobb, a Baltavári azt válaszolta hogy a felső részen ahol nincs a redőnyszekrény (gyakorlatilag a vasbetonban) megfúrhatom. Hát nem tudom, mennyire egyszerű dolog az... úgyhogy még mindig tanácstalan vagyok. Bár még mindig nincs beton az alapárokban úgyhogy nem hajt a tatár (sajnos...).
Mondjuk te mint redőnyös (ha jól tudom) mit csinálnál saját épülő házadban? Azon kívül hogy nem műanyagot, mert örülünk ha arra lesz pénz a közeljövőben, de melyik megoldást?
Előzmény: Zsozso007megmondja (207)
plusssuni Creative Commons License 2005.04.27 0 0 209
Heroal
Előzmény: plusssuni (208)
plusssuni Creative Commons License 2005.04.27 0 0 208

Herol tipusu aluminium redonyrol hallott mar valaki? 13000ft/nm-ert kinaljak szerelessel egyutt.

Vegigolvasva a topikot szamomra nem derult ki, hogy jobb-e az alu, mint a muanyag annyival amennyivel dragabb?

Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.18 0 0 207

A külső vakolható tokos alu redőnynél a hőszigetelés nem lehet probléma, mert a redőnytoktól befelé falad van, így belül nem látsz toktoldót és a karnisod is feltudod szerelni. Ha érdekel tudok képet mutatni a külsőtokos vakolható aluredőnyről, és a ráépíthető redőnytokos vakolható redőnyről is, hogy lásd a külömbséget, mert úgy gondolom, hogy te csak ráépíthetőt láttad eddig. egyébként a ráépíthetőt gyakran kérik 2 ütemben, először a tokot, majd késöbb a redőnypáncélt.

Előzmény: Axióma (198)
MZ/Y Creative Commons License 2005.04.18 0 0 206
De most Baltavári árakat írtam. :o)
Látod, nem vagyok én annyira faszari. A B. mellett döntöttem, pedig nem olcsó. Bár írtam, hogy a debreceni árak mellett nem is olyan drága.
Előzmény: Zsozso007megmondja (204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!