Keresés

Részletes keresés

Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1378

Kirándulás ma? Még itthon vagyok, kb. 1 órahosszig, utána indulnánk, esetlegesen Urak Asztala, Lom-hegy...?

 

Lom hegy mehet, a többit privátban.

Előzmény: mezenguz (1376)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1377
....vagy a lentebb említett..?
Előzmény: mezenguz (1376)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1376
Helló!

Hpasp!

Kirándulás ma? Még itthon vagyok, kb. 1 órahosszig, utána indulnánk, esetlegesen Urak Asztala, Lom-hegy...?
Előzmény: Hpasp (1375)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1375

Ezért kérlek benneteket,hogy segítsetek info-t találni!

 

Veres Mihály: Légvédelmi tüzérek és rakétások című munkája (Veszprém, 2002)

kapható a Püski Könyvesházban 1013 Bp. Krisztina krt. 26.

Előzmény: Atispajtis (1373)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1374

Én Fóton lakom 27 éve. 2 km-re élek a régi katonai bázistól. Emlékszem,hogy gyerekkoromban sok katonát láttam a laktanyában is és az utcán is. Csak messziről lehetett nézelődni,mert az őrök csúnyán néztek ránk. Az a hír járta és járja a mai napig,hogy ott a föld alatt volt a technika. Állítólag valami légelhárító támaszpont volt.

 

Így van, a Budapestet védő 11. légvédelmi rakéta dandár, 11/8 légvédelmi rakéta osztályának tüzelőállása települt Fóton, Sz-75M3 Volhov technikával, jele MN3121.

 

Azt hallottam,hogy messzire elérő,szerte ágazó járatok is voltak.

 

Amennyiben pár föld alatti fedezéket, illetve két szobányi harcálláspontot annak nevezel...

:)

 

 Aztán eltelt néhány év,megszűnt és elment mindenki onnan. Tegnap a barátommal kimentünk és körülnéztünk. Aki járt ott,tudja,hogy van egy épület,néhány garázs és pár kissebb domb. Viszont nem találtunk semmi lejáratot.

 

A légvédelmi rakétás topicban találhatsz róla egy jó légifotót (688).

 

Szeretném a segítségeteket kérni abban,hogy a lehető legtöbb érdekességet tudjam meg a területről. Mindíg is érdekelt a hely,most próbálok információt gyűjteni róla. Nagyon jó,hogy rátaláltam erre a fórumra. Gratulálok hozzá nektek,igazán szuper! Lehet,hogy már írtatok itt Fótról,de sajna nem tudtam végignézni az oldalakat. Ezért kérlek benneteket,hogy segítsetek info-t találni! Ha valaki a környéken jár,azzal akár össze is futhatnánk. :-)

 

Szerintem olvass bele a Légvédelmi rakétás topicba is.

 

Előzmény: Atispajtis (1373)
Atispajtis Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1373

Szervusztok,üdvözlök mindenkit!

 

Én Fóton lakom 27 éve. 2 km-re élek a régi katonai bázistól. Emlékszem,hogy gyerekkoromban sok katonát láttam a laktanyában is és az utcán is. Csak messziről lehetett nézelődni,mert az őrök csúnyán néztek ránk. Az a hír járta és járja a mai napig,hogy ott a föld alatt volt a technika. Állítólag valami légelhárító támaszpont volt.  Azt hallottam,hogy messzire elérő,szerte ágazó járatok is voltak. Aztán eltelt néhány év,megszűnt és elment mindenki onnan. Tegnap a barátommal kimentünk és körülnéztünk. Aki járt ott,tudja,hogy van egy épület,néhány garázs és pár kissebb domb. Viszont nem találtunk semmi lejáratot.

Szeretném a segítségeteket kérni abban,hogy a lehető legtöbb érdekességet tudjam meg a területről. Mindíg is érdekelt a hely,most próbálok információt gyűjteni róla. Nagyon jó,hogy rátaláltam erre a fórumra. Gratulálok hozzá nektek,igazán szuper! Lehet,hogy már írtatok itt Fótról,de sajna nem tudtam végignézni az oldalakat. Ezért kérlek benneteket,hogy segítsetek info-t találni! Ha valaki a környéken jár,azzal akár össze is futhatnánk. :-)

Köszönettel:Atispajtis

Volt tüzér Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1372
Ezeket a betonfedezékeket csak a hetvenes évek végén új helyre települt osztályoknál találod meg. Csak a 11. dandár új helyre költözött 12 osztályának csináltak olyanokat. Azokat az osztályokat akkor vagy újonnan állították fel, vagy új technikával fegyverezték fel. A később átfegyverzett osztályokat már új helyre sem telepítették, de új tüzelőállást sem építettek nekik. És ez igaz mind a 104. mind a 105. ezred osztályaira. (kivétel Mezőfalva) A szabadszállási tehát még az eredetileg a hatvanas évek elején kialakított tüzelőállásában volt, az meg olyan volt, amilyen. Ilyent egyébként még Börgöndön is láthatsz, meg Sárbogárdon is. A börgöndi tüzelőállásban egyébként a közelmúltban jártam, és ott az még inkább borzasztó, hogy azt az objektumot az 5. hadsereg használta (tartalék vezetési pontot építettek oda) és a terület meg úgy le van pusztulva, hogy rossz ránézni. Mostanában paint-ball háborúk szoktak ott lenni. A volt dunaföldvári osztály területe és egyebei is siralmas állapotban vannak, ott még a lakótelepet és a laktanyát is lerombolták, de nem hasznosítás céljából, csak úgy. A sárbogárdi talán még egyben van, hiszen ott a laktanyát még most is őrzik, és talán a földhányások eddig nem kellettek senkinek. Az aszalói és táborfalvai területet nagyon régen feladták, ott szerintem a későbbi hasznosítás eltüntette a valamikori nyomokat.
Előzmény: iM (1364)
iM Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1371
Turul igen, Tata környékén csak kocsival jártam. Katona koromban voltam a tatai laktanyában kétszer 1 hétig, meg a hk. ho. lőszer raktárában.

im
Előzmény: mezenguz (1370)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1370
..Tatabánya-Turul, Tata+Baj volt orosz laktanya..?

iM!

Te jártál már arra?
mezenguz Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1369
...van valakinek valami ötlete kir. témában holnapra, még egy 10 percig a net előtt leszek..!
mezenguz Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1368
Helló!

Tudtommal Bugyin Eü.-raktára volt a honvédségnek...inkább a lacházi reptér, azt javaslom..:))
Előzmény: A_vándorló (1366)
iM Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1367
Az csekélység ott :-))) Csak a kiskunlacházai volt szovjet repülőtér :-)))

im
Előzmény: A_vándorló (1366)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1366
Sziasztok, most jöttem Bugyinál és ott Bugyi és Kiskunlacháza között, van egy laktanya, valami még, mintha volna ott, ha már írtátok, akkor bocs, nem olvasta újra végig a sok hozzászólást, érdemes visszamenni és megnézni?

mezenguz Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1365
Helló!

Látod, nekem ez itt van 20 km-re, de csak a TÁS-t fotóztam le, a másik oldal tervben volt, de eddig elmaradt mindig...jók a fotók!
Előzmény: iM (1364)
iM Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1364
Tegnap Kecelről hazafelé beugrottam Szabadszállásra, katonai szolgálatom egykori színhelyére.

Felkerestem a lőszer raktárat, ahol majd egy évig raktáros voltam. Na ezt nem kellett volna: nagyon elkeseredtem a látottaktól. A hely amit naponta gondoztam elkeserítő állapotban van. Elburjánzott növényzet, betört ablakok, beszakadt tetők.

Utána átmentem a lérak osztály technikai területére, majd a TÁS-ba. A TÁS nagyon meglepett, nyoma sincs a Budapest környéki osztályoknál megszokott beton fedezékeknek. A növényzet mindent úgy beborít, hogy gyakorlatilag semmit sem láttam, igaz, nem volt kedvem a bokrok alatt bújkálni.

Képek

im
mezenguz Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1363
Helló mindenkinek!

M62 265!

Raktam fel egy légifotót a képtáramba Tabról, a lehetséges laktanyáról, vagyis amennyit a terraserver enged, a bejáratról, az áteresztőpontról, Tabtól ÉK-re található..
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.14 0 0 1362

Ok, köszi, értem, megnéztem... Kellemes ünnepeket, hétvégét kívánok mindenkinek!!!!

A vándorló

Előzmény: mezenguz (1354)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.14 0 0 1361
...itt is az enyészet már az úr, meg a természet, ami lassan visszafoglalja, ami az övé volt...
mezenguz Creative Commons License 2005.05.14 0 0 1360
Helló mindenkinek!

Hpasp!

Nekem jó a hétfő is...irány, ötlet? Bár hegyvidék lenne jó, mert a barátnőm is jönne, s mindenáron hegyekre vágyik..:))

M62 265!

Mezőkövesd sem rossz, de Tardona elveszett, egy volt kollegám ott lakik, mondta valami vállalkozó megvette, építkezés zajlik, még a helyiek sem szívesen látottak..:((
..ellenben ott van Cserépfalu...már a Bükk turistatérképén is szerepel, mint elhagyott katonai bázis..a közelében lakik egy másik volt kollega, anno még felajánlotta, hogy elvisz, bevisz oda, ha őrzik.. bár ahogy gondolom, az őrzés másodlagos, hisz meggyőzéssel be lehet jutni, hacsak nem Vértesacsa szintű az" Őrzés", mert kutyául még nem tudok...:))
Előzmény: M62 265 (1357)
LeX Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1359
Én offtopic túrázom mindhárom nap...
Előzmény: mezenguz (1356)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1358
Nekem szombat-vasárnap kiesik, esetleg hétfő lehetne jó.
Előzmény: mezenguz (1356)
M62 265 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1357

Nagytarcsa és környéke? :-)

Bár én most csak pofázok, mert most még egy hónapon át vizsgázok, tanulnom kéne, ha már egyszer az utóbbi években nem tettem :)

 

Tabot nem nézed meg? Ott még senki nem járt a topicból :-(

A másik, ahova mennék az Mkövesd-Klementina (+Tardona stb...).

Előzmény: mezenguz (1356)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1356
Noch einmal!

Ha valakinek van valami ötlete kirándulás témában a topik nevéhez fűződően, írhat( Hpasp, Volt tüzér, M62 265, Lex..) !!
mezenguz Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1355
Ezek a képek a 302.( volt NDK) objektumról:
Előzmény: mezenguz (1354)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1354
Helló!

Szerintem is mindenki említette, hogy mi lehetett, de ha érdekel, néhány német honlap foglakozik evvel a szovjet befolyás (VSZ) idején létrehozott objektum hálózattal, amely lefedte Kelet- és Közép-Európát...a Mo.-i bázisok 500-as számozással kezdődtek(501, 502, 503, 504), BARS? volt a hivatalos elnevezése..az NDK-beliek közül feltárt a 301, 302 objektum, bár az utóbbi alsó szintjei vízben állnak... s ha visszanézel a topik elejére, a pontos meghatározását is megtalálod.. ne keres olyan "titkos" dolgot( pl. rakétasiló!), ami nem volt Mo.-n.. ajánlom figyelmedbe a következő német oldalakat: hidden-paces.de, bunker-wollenberg.de...a topikban pedig a 742. hozzászólást nézd meg..
Előzmény: A_vándorló (1342)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1353

A 15 évvel ezelőtt elhagyott objektumokkal kapcsolatban felesleges, és gyermeteg azt hangsúlyozni hogy NAGYON-NAGYON-TITKOS (volt), mivel akkoriban mindegyik az volt, mostanra meg pár emberen (és az ÁPV RT.-n) kívül senkit sem érdekel.

 

Előzmény: A_vándorló (1352)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1352
Jajj, ne, nem ezt akartam, ne haragudj meg rám, de sok titkos volt. Remélem szóba állsz még velem…

REMÉLEM!!  Röstellem magam!!!:))))

Előzmény: Hpasp (1351)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1351
Szia, olvastam, de még én mindig pontos infót nem találtam. Ott valami bűzlikNagy titok övezi, ez a xy honlapon is olvasható…

Akkor voltam katona és pont a központban, de ekkorát nem építettek csak úgy…

Nem értem, persze tuti, hogy titkos volt, nagyon is, mert egy bázis, ami fontos, az a méretétől függött akkor. Ezt tudom. Szerintem valami másnak is kell ott legyen..

 

Megnyugtatlak, hogy 1990-ig az összes katonai objektum hazánkban TITKOS volt. Mind a Szovjet, mind a Néphadseregé.

 

Előzmény: A_vándorló (1350)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1350
Szia, olvastam, de még én mindig pontos infót nem találtam. Ott valami bűzlik… Nagy titok övezi, ez a xy honlapon is olvasható…

Akkor voltam katona és pont a központban, de ekkorát nem építettek csak úgy…

Nem értem, persze tuti, hogy titkos volt, nagyon is, mert egy bázis, ami fontos, az a méretétől függött akkor. Ezt tudom. Szerintem valami másnak is kell ott legyen..

A Tököli reptéren járva, tudtam meg, hogy a ruszkik a helikopter kiemelőt rendesen bebetonozták, pedig az is ott volt… Eltüntettek sok dolgot, amiről nincs is tudomásunk!!!

Előzmény: Hpasp (1348)
M62 265 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1349

Nem!

 

Inkább 0-tól!

 

:)

Előzmény: Hpasp (1348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!