Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

szicsu 2005.02.22 Creative Commons License 4986

Ez az éves gázfogyasztás csak téli hónapos fűtés, vagy benne van (kombis HMV esetén) a fürdés-mosogatás gázfogyasztása is???

Persze ügyes adminisztrációval ezt talán külön lehet választani, hiszen ha nyáron fűtés nélkül feljegyzem a HMV miatti gázfogyasztást, akkor azt le tudom vonni a téli (vagy éves) összesből. Így megkapom magának a fűtésnek a gázfogyasztását.

Sajnos az eddigi (még nem túl precíz) méréseim szerint (novembertől extrapolálva) nekem 8m3/m3 a fajlagos gázfogyasztásom. A födémem még nincs hőszigetelve, a felső szint minusz 15 foknál is plusz 3 fokos maradt. A tetőhóleolvadás is szemléletesen mutatja a befejezetlen hőszigetelésemet, csak az ereszen és az oromkiálláson maradt meg a hó egy nagy U betü alakban.

Azért hadd pendítsek meg egy kedvenc régi témámat a kisház - kontra - nagyház témában. (Ezt építési-bekerülési költségnél korábban már eljátszottam!)

Arról szólnék, hogy az a 6 m3gáz/légm3 irányszám függhet a ház méretétől is (NEM vagyok szakember!). Ha igaz (nemtom!), hogy egy fűtött kocka (a ház!) hővesztesége a kocka felületével arányos (hatszorAnégyzet), a fajlagos fogyasztást meg A**3 (A-aköbön) értékkel osztjuk, akkor:

növeljük meg a kocka A oldalát gyökketőször. A fűtési veszteség (mondhatni gázfogyasztás!) kétszeresére fog nőni, de a légköbméter gyökkettőaharmadikonszor nő meg. A fajlagos fogyasztás ÍGY számolva a nagyobbik házban gyökkettőször kisebb eredményt ad (1,41-szer kisebb!).

Az én házam 58 m2, 150 m3. Ha a 6-os irányszámot 80-100 m2-es házakra vetítik, akkor talán nem is olyan rossz az én 8 m3-es gázfogyasztásom (PERSZE HA AZ ESZMEFUTTATÁSOM IGAZ!)

Ne kíméljetek!

Nagyon kiváncsi lennék a véleményetekre!

üdv

szicsu

monyesz 2005.02.22 Creative Commons License 4985
Ez a 6m3/lakáslégm3 valami egyéni adat vagy valami műszaki számítás is van mögötte, magyarán miért pont ennyi az annyi ?
Előzmény: Droopy (4979)
dkiki 2005.02.22 Creative Commons License 4984

Sziasztok!

Még mindig oziris fűtéshez keresnék leírást. Tudna valamelyikőtök segíteni???

Köszike

szenyor Lopez 2005.02.22 Creative Commons License 4981
Sziasztok!

Az előszobában fut a vas gázcső és szeretnék álmenyezetet csinálni, ami eltakarná a csövet. Szabályos ez?
504LACI 2005.02.21 Creative Commons License 4980

Ha esetleg valakit érdekel van egy eladó Buderus LV124G típusú használt, jó állapotú 15 kW-os öntöttvas gázkazánom. Kéményes, beépített Grundfoss szivattyúval, programozható elektronikával, kompletten.

A német rokonok jót akartak és ezt hozták az új házba, mert ők modernizáltak otthon. Én, meg már megcsináltam mindent cirkóhoz... ha legalább előbb szóltak volna.

Tehát ha valakit érdekel 65.000-ért elvihető Budapestről, ennyiért nagyon baráti azt hiszem.

Érdeklődni mail-ben vagy 30/445-3989

Üdv

Laci

Droopy 2005.02.21 Creative Commons License 4979

3 evre, mert azota van atlag 2047.

Na ez aztan sokmindent megmond.

:)

Egyebirant a legeccerubb ha valakinek az eves fogyasztasa a 6 m3gaz/m3hazterfogat feletti az meg esetleg tud csokkenteni valamennyit a fogyasztason, akinek meg alatta van az oruljon a takarekos hazanak...

Előzmény: Törölt nick (4969)
ijennincs 2005.02.21 Creative Commons License 4977
Mond ugye te azért tudod követni magadat, mert szerintem mi egyszerű halandók egy kukkot se értünk belőle!!!!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (4976)
monyesz 2005.02.21 Creative Commons License 4975

Nekem olyan 2400 az átlagom (ebben főzés-fűtés-melegvíz is benne van, az olyan 25-30 m3 havonta), mondjuk 115 m2 hasznos alapterület, két szint, félig alápincézve, 25-ös blokktégla, ami csak az északi oldalon szigetelt. Konvektoros fűtés, alsó hangon azaz 22-nál nincs melegebb.

Ugyanez a szomszédnál (ház alaprajzra uaz), csak neki déli fekvésű, 3500 m3 központi fűtéssel és nem 22 fok mellett...

Szóval ekkora különbségek simán vannak !

Előzmény: Törölt nick (4974)
Dörmike 2005.02.21 Creative Commons License 4973

Hali!

2 éves Junker euroline kazánom szivattyúja sípol. Magas hangol fütyül, de ha már felmelegítette a vizet 45 fok körülire, akkor elhallgat. Alapvetően a fűtés rendszer reggeli megindulásánál lehet hallani nagyon. Mire számítsak?

D

amator1 2005.02.21 Creative Commons License 4972

Bocs nem tudom kihagyni..

OFF

Kérdés az iskolában:

-fiam egyedül oldottad meg az egyenletet?
- Nem. Két ismeretlennel.. :-)))))))))

ON

Amator

Előzmény: monyesz (4971)
monyesz 2005.02.21 Creative Commons License 4971

SolnesM !

Ezt hogy érted ?

5 év átlagára vagy kiváncsi (mondjuk az utolsó ötre) ? És mekkora lakásra, házra, milyen fütésre (konvektoros vagy központi), milyen szigetelés mellett, milyen belső hőmérsékletek mellett ? Szóval ez egy elég sokváltozós dolog...

Fatergépe 2005.02.21 Creative Commons License 4970
úgy 130 000 köbméter
Lacivill 2005.02.20 Creative Commons License 4968
Nekem van flo*****n, valamit szerintem ér.
Előzmény: kustora (4967)
kustora 2005.02.20 Creative Commons License 4967

Üdv mindenkinek!

Van valakiek tapasztalata az elektromos vagy mágnesgolyós vívkőmentesítéssel kapcsolatban?

Degeczi 2005.02.20 Creative Commons License 4966
meg persze milyen használat mellett: a picik miatt mi pl 22 fok alá nem engedhetjük a hőmérsékletet - de itt is nagyon sokat számít, h hétvégéről van-e szó, amikor persze egész nap kell fűteni, vagy hétköznap, amikor kb 7-3-ig pihenhet (többnyire ennyi idő alatt még épp nem is hül az erre beállított 19 fok alá)
Előzmény: amator1 (4963)
_Pepe_ 2005.02.20 Creative Commons License 4965

amator!

Tök igazad van! :-) Csak mindíg hajt a kiváncsiság. :-)

(Azon pl nem csodálkom hogy az 1 éves Hondám -ami a takarékosságáról is híres- 9-10 l-t eszik. Igaz hogy mostanában 3 havonta mozdulok ki a városból de akkor is max 50 km-re....)

Pepe

Előzmény: amator1 (4963)
monyesz 2005.02.19 Creative Commons License 4964
És mi volt a titok amit meg kellett fejtenie a szakinak, mert ez is érdekes, engem érdekelne legalábbis.
Előzmény: wwooddyy (4961)
amator1 2005.02.18 Creative Commons License 4963
Pepe, mond neked egy számot. Azt tudod, hogy 200 nm2. Ha kevesebb mint a tiéd akkor nem vagy happy illetve fordítva. De kérdezd meg a ház tájolását is, mekkora ablakfelületei vannak, milyen az ablakok hőszigetelése, milyen a fal hőszigetetelési, radiátoros vagy padlófűtéses, esetleg más hány fokot tart. Szóval ez olyan mint a7 literes fogyasztás. Nem mindegy, hogy város vagy autópálya, üresen mész, vagy 5q-ás utánfutót vontatsz és mekkora sebességgel. Amator
Előzmény: _Pepe_ (4962)
_Pepe_ 2005.02.18 Creative Commons License 4962

wwooddyy!

Mennyi az annyi amennyit befal a kazán a keményebb(hidegebb) és a lazább(melegebb) napokon?

Pepe

Előzmény: wwooddyy (4961)
wwooddyy 2005.02.18 Creative Commons License 4961

Üdv mindenkinek,

Hosszú szenvedés után ismét itt vagyok én is és a Thermomaxom is.

Olvasgatom amiket irtok a kétfokozatú kazánokkal kapcsolatban és csak annyit tudok mondani hogy nekem ez van és jól működik. Most már!!!

Igen hosszú folyamat volt, de végre sikerült úgy beszabályoznom a rendszert, hogy kifogástalanul működik, meleg is van :) nem is fogyaszt sokat - legalább is ahhoz képest hogy több mint 200m2-es családi házat fűtögetek. Én valóban sok rosszat hallottam itt a Thermomaxokról, de annak a kollegának van igaza aki azt mondta hogy minden kazán egyforma - öntött vas + gázégő + némi egyéb - csak azt az embert kell megtalálni aki valóban ért hozzá nem csak dumál összevissza és a saját termékét akarja eladni. Lehet itt isteniteni az egyéb drága kazánokat - igaz ez is 230 volt - , de mostmár biztos vagyok benne hogy nem igazán éri meg nagyon "márkás" kazánba fektetni az embernek a pénzét. Mint emlitettem baromi magas volt az indulásnál a fogyasztásom - szinte a kétségbeesés határán kiálltottam segitségért, de mint ahogy ebben az országban sajnos a legtöbb esetben igaz csak olyan válaszokat kaptam, hogy megérdemlem miért vettem gagyi kazánt miért nem JUNKERS, SD, WOLF és egyebet. Tudjátok ez a marhaság egy hónapot vártam, de végre sikerült olyan embert beszerveznem aki végre nem csak ezt dumálta hanem odajött állitott, mért, légtelenitett, állitott, mért, mért állitott és nicsak nicsak a gagyi kazán is tökéletes nem csak a 200-300 ezer forinttal drágábbak. Abban már biztos vagyok, hogy egy kondenzációs kazán sokkal jobb hatásfokkal képes üzemelni, de a sima ÖV kazánok között a Thermomax is lagalább úgy megállja a helyét mint a "nagytesók".

Csak ennyi lett volna.

Mindenkinek aki érdemben hozzászólt a problémámhoz köszönöm a segitségét.

Lacivill 2005.02.18 Creative Commons License 4960
Tudtommal azonos méretben a vogelnak nagyobb a hőleadása, mert sürűbb a belső bordázata.
Előzmény: szösö (4958)
monyesz 2005.02.18 Creative Commons License 4959

A Purmo anyaga vastagabb a Dunaferr, Vogel-Noot párosnál. Szerintem, amelyikhez olcsóbban hozzá lehet jutni (akciósan pl.) azt érdemes venni, vagy amelyik teccik.

A Purmo van RAL-színekben, azt megkérdeztem, nálunk lehet ez is szempont lesz.

Előzmény: szösö (4958)
szösö 2005.02.17 Creative Commons License 4958

Sziasztok!

Radiátorokkal kapcsolatosan lenne kérdésem.

Van-e valamilyen minőségi, használhatósági, tartóssági, illetve kisebb részben esztétikai (bár ez nagyon szubjektív) különbség a Radel, Purmo, Dunafer, Vogel-Noot radiátorok között?

Ki melyiket preferálja és miért, tapasztalatok? Mire kell figyelni a vásárlás során? Olyanokra gondolok, mint kiegészitők, szelepek, radiátortartó, légtelenító, dugó. Melyikhez van gyárilag és melyikhez kell külön megvenni?

Alsóbekötésü radiátort szeretnék, ami mind a négy gyártónál létezik. Számomra ránézésre nincs nagy különbség közöttük.

dkiki 2005.02.17 Creative Commons License 4957
Ez egy újabb bibi. Már két és fél éve ezzel fűtök, de akkor még ketten laktunk ott, így nem az én zsebem érezte, akkor is sok volt, és mivel saját cégünk saját dolgozói csinálták, így fel sem merült a gondolat, hogy esetleg rossz lehet. Meg azóta fel is szívódott a kis csapat!
Előzmény: Lacivill (4956)
Lacivill 2005.02.17 Creative Commons License 4956

Hát nem olcsó megodás az biztos.

Most üzemelték be? Fordulj a kivitelezőhőz.

Előzmény: dkiki (4955)
dkiki 2005.02.17 Creative Commons License 4955
Hát ez itt a probléma, napokig meg 25 fokon folyamatosan és hideg marad a lakás. Nem sokat vagyok otthon, egy hónapban kb. 2 hétvégét, ami 6 napot jelent. A múlt havi vill.szla 46.000 ft volt. összesen 9 db van a lakásban, de ha otthon wok, akkor is csak 5 megy, mert a fürdőben, és a kisszobában nem kapcsolom be.
Előzmény: Lacivill (4952)
atiTDI 2005.02.17 Creative Commons License 4954
Kéményes rendszerű cirkók jöhetnek szóba...
Előzmény: atiTDI (4953)
atiTDI 2005.02.17 Creative Commons License 4953

T. szakértők!

Építkezésbe kezdek tavasszal, lenne pár kédésem.

A földszinten lesz egy 70nm2-es üzlethelyiség amit radiátoros fűtéssel szeretnék megoldani. Melegvíz használat csak heti 2 alkalommal lenne. Kérdés hogy milyen cirkót ajánlotok, esetleg érdemeseb lenne a melegvízhez egy átfolyós rendszerű vízmelegítő mint a kombi cirkó?

Az emeleten van 150 nm2 lakótér, a 2 hálót kivéve mindenhol kerámia burkolatokkal. Padlófűtést szeretnék, a hálókba radiátorokat. Kell-e a padlófűtést kombinálni +radiátorokkal? Milyen cirkót, szabályzást javaslotok, szeretnék egy tárolót is a melegvíznek?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Lacivill 2005.02.17 Creative Commons License 4952

Hát én még nem szereltem, de ha rosszul van "bekötve" akkor mondjuk 25 fokot csinál, és az már túl meleg.

Ha 20-22 fok van akkor valószinű, hogy jól van bekötve.

Mióta használod, mennyi a napi-havi figyasztás?

Előzmény: dkiki (4951)
dkiki 2005.02.17 Creative Commons License 4951
S.O.S! Kérlek Titeket, hogy segítsetek leírást találni az oziris fűtéshez. Nekem az van otthon, feltehetőleg rosszul van bekötve, zabálja az áramot!!! Hívtam már szerelőket, hogy nézzék meg, de nem nagyon ismerik, így segíteni sem tudtak.