Keresés

Részletes keresés

belic Creative Commons License 2005.01.16 0 0 250
Hello!

a kiskunlacházi kihalt laktanyába hogyan lehet bejutni, őrzik-e, van-e ott működő létesítmény

Orzik, engedelyt kell kerni (Karesz intezte, ezert nem tudom, hogy kitol kell kerni), nincs mukodo letesitmeny benne. A 33-as hozzaszolasban talalsz fotokat. Ami meg esetleg erdekes lehet (de nem fotoztam le), az a rengeteg _szetlott_ lakoepulet. Egyebkent a 39-es foton tisztan latszik, hogy nagy, 2 hajtumoves gepeknek (MIG-29) kezdtek epiteni azt a hangart.

Bel
Előzmény: Törölt nick (240)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.16 0 0 249
Hpasp!

avolt kunszentmiklósi lőtér(ennek az irányítótorony-maradványi vannak a képen),plussz a szabadszállási lv.rakéta osztály volt telephelye.Ezt egy gazdálkodó bérli a TZM-ek garázsiaiban,s ahogy mondta az egész területen birkákkal(bár ez látszott az "akna"nyomokból)van benépesítve.Sajna nem vittünk lámpát,feszítővasat,így a HÁP-ot ugyan megtaláltuk, de bemenni(a félig kinyitott ajtó be van ragadva)nem tudtunk.Megprobálok még feltenni fotókat,a Tár.hu-n most csinálom az albumot.
Talán még egy kép..A stabadszállási lv.telephely bejárata
Előzmény: Hpasp (247)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.16 0 0 248

A következő légvédelmi rakétabázisokat még nem találtam meg a FÖMI-n (térképen). Tudna valaki segíteni, merre keressem a településtől???

 

Nyeva

Gyál (Gyál, és Pestszentimre között, nyugatra?)

Kerepestarcsa (Nagytarcsa észak-keleti oldalán?)

Szigethalom (délre?)

Úny-Tinnye (Únytól nyugatra?)

 

Volhov

Alcsútdoboz (arborétumtól délre?)

Felsőpakony (dél-keletre?)

Szabadszállás (északra, az út keleti oldalán?)

Hpasp Creative Commons License 2005.01.16 0 0 247

Merre voltál?

 

Azt hiszem, hogy a következő pár hónapban, hétvégénként körbe járjuk a családdal a lentebb említett légvédelmi rakétabázisokat, csinálok képeket, oszt felnyomom a website-omra.

 

Ha esetleg van konkrét képetek, akkor küldjétek el.

Előzmény: mezenguz (245)
Münci Creative Commons License 2005.01.16 0 0 246

Möszjő Matiz!

 

Köszönöm a választ! Azt én is tudom, hogy Zsámbékon voltak rakettások, de nem tudom, tudtam, hogy az említett objektum velük összefüggő-e?

A távolság elég nagy a laktanyáig, nem volt kiépített, út, csak a bányáé, ráadásul az alá volt égve (~1990, csordakúti mező tüz).

Ráadásul volt olyan infóm is, hogy legalábbis az építkezésnél, de volt hozzá közük a szovjeteknek is.

Ezek miatt voltam bizonytalan :-(

 

Tisztelettel, Münci

Előzmény: Törölt nick (218)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.16 0 0 245
...most talán a kép is..


A kunszentmiklósi volt lőtér irányító tornya és kiszolgáló létesítményei,a szabadszállási volt lv.rakétabázis

Előzmény: mezenguz (244)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.16 0 0 244
Helló mindenkinek!

Ízelítő a tegnapi kirándulásból:
Előzmény: Hpasp (233)
Stylist Creative Commons License 2005.01.16 0 0 243
Én is úgy tudom, hogy Fulcrum-ok voltak az oroszoknál az utolsó pár évben. Plusz elég nagy jövés-menés is volt, anno az azóta megszűnt Lokátor című MTV-s katonai magazin egyik adásában volt egy arc, aki a ruszki repterek fölötti forgalmat fotózta. Nem kém volt, csak mániákus! :-)) Szóval megmutatta a fotóit, amin Szu-27 -től TU-160 -ig volt minden, még valami tengerészeti repülő ketyere is, amit csak az orosz flottánál alkalmaztak. Persze a Blackjack, Flanker, stb. nem ide telepített gépek voltak, hanem állítólag az akkori NDK támaszpontokra repültek át, és közben leszálltak ebédelni Tökölön. A szakállas fotós fickót meg vagy háromszor előállította a VÁP... :-))
Üdv:
rali Creative Commons License 2005.01.15 0 0 242
Forrás?
Mert ha nem Vándor Károly, akkor máris felejtős.
Előzmény: Hpasp (241)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 241

És ezt honnan tudod?

 

Naszóval a további értelmetlen hozzászólások elkerülése végett, okulásul imhol a hazánkban ideiglenesen állomásozott,

 

36. Légi Hadsereg Harcrendje (1989 eleje)

 

11. Vadászrepülő Hadosztály

    14. Vadászrepülő Ezred, Kiskunlacháza MiG-29

      5. Vadászrepülő Ezred, Sármellék MiG-23M

  515. Vadászrepülő Ezred, Tököl MiG-29

 

1. Vadászbombázó Ezred, Kunmadaras Su-17M2

328. "Felderítő" Ezred, Kunmadaras Su-24 / Su-17M4

88. Vadászbombázó Ezred, Debrecen MiG-27D

 

15. Nehézbombázó Ezred, (Hadműveleti reptér) Mezőkövesd Tu-22M

 

396. Szállító helikopter ezred, Kalocsa Mi-6 / Mi-8

201. Szállító ezred, Tököl An-12 / Tu-134 / An-26 / Mi-8

 

Tartalék Reptér, Csákvár

 

(c8

Előzmény: rali (238)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 240
Értem én, a tudás hatalom, a kioktatás jó dolog, de végül is az on-topic kérdésre, miszerint a kiskunlacházi kihalt laktanyába hogyan lehet bejutni, őrzik-e, van-e ott működő létesítmény; még nem jött válasz.
Előzmény: Hpasp (236)
Bárdos Imre Creative Commons License 2005.01.15 0 0 239

Sziasztok!

 

A vasútmániás topikokon szoktam elöfordúlni, de most keresek egy adatot egy vasúti balesettel kapcsolatban és arra gondoltam, talán Ti tudjátok a választ.

 

1969.01.31.-én Herend állomáson az 1807 számu vonat ütközött az MN 6783 sz. alakulat tankjait szállító 1866/a számu tehervonatba.

 

Engem az érdekelne melyik helyörségbe tartozott az MN 6783 számu alakulat?

rali Creative Commons License 2005.01.15 0 0 238
Úgy tudom, se Backfire, se 29 nem állomáasozott nálunk.
Előzmény: Hpasp (231)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 237
Az orosz laktanya mellett egy ma is működő antenna állomás van, a másik dombon meg egy "híradó .... " feliratú domb, az antennák szépen ki is vannak világítva esténként. Az orosz elhagyott részhez tényleg nincs köze de erről nem is volt szó, a hiradós laktanyához talán több.
Előzmény: BAKTER (235)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 236

Hogy lennék tisztában, 1. nem tanultuk 2. senki sem beszélt róla 3. érdeklődésen kívül semmilyen más vonalon nem találkoztam ilyesmivel...

 

1, Tanítani maximum az Aviánóban állomásozó, 16. Amerikai Légi Hadsereg pilótáinak taníthatták, hogy mire készüljenek a célterületen...

 

2, Azér itt már 200 feletti hozzászólásban osztjuk az észt :)))

 

3, Ha tényleg érdekel, akkor ez alapmű: Vándor Károly - Soviet Air Forces in Hungary

Amúgy a TopGun, és a Haditechnika is foglalkozott már a témával.

 

 

Előzmény: Törölt nick (234)
BAKTER Creative Commons License 2005.01.15 0 0 235

"a péceli orosz ojjektum mellett meg egy őrzött antenna-telep...gondolom a kettő összefügg."

 

Hááát...

 

A kb. 15 éve elhagyott szovjet és a most is üzemelő magyar között érdekes dolog összefüggést keresni...

Hacsak annyit nem, hogy Pest megye egyik legmagasabb pontján van mindkettő, kb. tengerszint feletti 290 m. magasságban  (a víztorony toronyteteje emlékeim szerint 330 méter)

Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 234
Ha nem vagy tisztában a volt 36. Légihadsereg egységeivel, és felszerelésével, akkor olvass utánna. Javaslom Vándor Károly: Soviet Air Forces in Hungary című könyvét.

Hogy lennék tisztában, 1. nem tanultuk 2. senki sem beszélt róla 3. érdeklődésen kívül semmilyen más vonalon nem találkoztam ilyesmivel...

:((
Előzmény: Hpasp (230)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 233

Új kép: - Saját gépről - Browse - Feltölt - Beszúrás

Előzmény: mezenguz (232)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.15 0 0 232
Megpróbálkznék a képfeltöltéssel,valaki elárulná,hogyan kell,mert még soha nem csináltam ilyet,a gépbe már bemásoltam őket.Szövegezni hogy lehet?
Előzmény: mezenguz (229)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 231

Valami régi repülős folyóiratok szerint 15, 17, 19, 21 és 23-asok voltak az oroszoknak Magyarországon, 29-ről nem szóltak.

 

Naná, hogy nem beszéltek sem a MiG-29 -esekről, sem a Su-24 -esekről, sem a Tu-22M ekről sem.

(c8

Előzmény: Törölt nick (228)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 230

Nem, félreértettél valamit nagyon!!
Tisztában vagyok vele, hogy orosz bázis volt, vagy itt vagy az elveszett vágányos topicban írtam is!
Én inkább azt vontam kétségbe, hogy a nálunk állomásozó oroszoknak MiG29-eseik voltak! Azt írtad, hogy Kiskunlacházán MiG29-esek voltak, én meg erre írtam, hogy szerintem nem, azok jelenleg a magyar légierőnek vannak Kecskeméten.

 

Erre mondtam, hogy ökörség.

Ha nem vagy tisztában a volt 36. Légihadsereg egységeivel, és felszerelésével, akkor olvass utánna.

 

Javaslom Vándor Károly: Soviet Air Forces in Hungary című könyvét.

Előzmény: Törölt nick (228)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.15 0 0 229
Helló mindenkinek!

Kicsit kimaradtam a topikból ma,de mentségemre szóljon,a délután fotózással telt,felkerestem a közeli objektumokat.Megpróbálok feltenni néhány képet is majd...

Matiz!

29-esek bizony voltak,méghozzá a 9-13 púpos változat,először Lacházán,majd Tökölön.A tököliek egy része Sármelléken szolgálta később(kivonásukig) a VSZ-t.

Ui.várom a képeket!
Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 228
Nem, félreértettél valamit nagyon!!
Tisztában vagyok vele, hogy orosz bázis volt, vagy itt vagy az elveszett vágányos topicban írtam is!
Én inkább azt vontam kétségbe, hogy a nálunk állomásozó oroszoknak MiG29-eseik voltak! Azt írtad, hogy Kiskunlacházán MiG29-esek voltak, én meg erre írtam, hogy szerintem nem, azok jelenleg a magyar légierőnek vannak Kecskeméten.

Más: az első gépek érkezéséről akad itt egy "home-video" jellegű felvétel... Amíg Kecskeméten voltam volt időm olvasni, meg utánajárni ilyeneknek... Valami régi repülős folyóiratok szerint 15, 17, 19, 21 és 23-asok voltak az oroszoknak Magyarországon, 29-ről nem szóltak.
Előzmény: Hpasp (227)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 227

Eeeeizé, MiG29-esek nem voltak, merthogy az annyira azért nem régi :)) Azok most vannak Kecskeméten. Inkább 21-esek, esetleg 23-asok lehettek.

 

Aúúú, ez fájt!!!

Szerinted magyar vadászezred mikor kapott az alábbi kitüntetésekből???

 

14. Gárda Kétszeres Vörös Zászlóval, és Kutuzov érdemrenddel Kitüntetett Vadászrepülő Ezred települt, 45db MiG-29 -essel.

 

1986 augusztus 14-én érkeztek az első MiG-29-esek leváltandó az akkori MiG-23ML gépeket.

 

Természetesen volt ruszki bázisról van szó.

(c8

 

Előzmény: Törölt nick (225)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 226

Tápiószentmárton
Ez itt van egy köpésre. Sok-sok urban legend terjed róla a környéken.

Az 515. Tököli vadászrepülő ezred tartalék, földes reptere, a hozzá tartozó pár létesítménnyel.

 

Nagykőrös
A területén levő épületeket felújították, kiadóak irodának, akárminek. Több kissebb üzem is költözött oda, fűrésztelep pl.

 

A 93. Kecskeméti Gárda gépesített lövészhadosztály, légvédelmi, és tüzérezrede települhetett ott.

Előzmény: Törölt nick (215)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 225
Eeeeizé, MiG29-esek nem voltak, merthogy az annyira azért nem régi :)) Azok most vannak Kecskeméten. Inkább 21-esek, esetleg 23-asok lehettek.
Előzmény: Hpasp (221)
rali Creative Commons License 2005.01.15 0 0 224
Igen, azokat láttad.
Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 223
Én nemrég voltam Kecskeméti hat hónapig, amikor kiszabadultunk a laktanyából a városnézés általában egy-egy sörözőnél véget ért :) Egyszer eljutottunk a GAMFig, biztosan zárva volt minden :) akkor elmítették, hogy az úton látott épületek volt szovjet laktanyák, csak már átépítve, etc..etc.

Más: ma voltunk Nagytarcsa felé, megnéztem ismét az Isaszeg-Nagytarcsa út melletti dolgokat, négy ojjektum van, egy jelöletlen, aztán a repülő anyag raktár, aztán valamilyen híradós század, aztán a "rendes" laktanya, amit szépen felújítottak. Erről jutott eszembe, hogy a dombtetőn van végül is a híradós laktanya, a vele szembeni dombtetőn, a péceli orosz ojjektum mellett meg egy őrzött antenna-telep...gondolom a kettő összefügg. Monor mellett is van egy ilyen antenna állomás.
Előzmény: rali (220)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 222

Zsámbékon volt katona, rakétások voltak

 

Ezt mán a 185-ös hozzászólásban ki lett tárgyalva.

Előzmény: Törölt nick (218)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 221

Kiskunlacháza

Naná, hogy betonos, a Budapestet védő

14. Gárda Kétszeres Vörös Zászlóval, és Kutuzov érdemrenddel Kitüntetett Vadászrepülő Ezred települt, 45db MiG-29 -essel.

(c8

Előzmény: Törölt nick (217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!