Keresés

Részletes keresés

Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15618
Megpróbálnék csinálni 1 új júzert, és a doc&settings-ben átmásolni a régi alól a cuccait. 1* már bejött.
Előzmény: Badboysoft (15613)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15617
"2es gép: integrált LAN - 1es gépbe, fix IP (192.168.0.85), minden cucc telepítve, úgy van beállítva, hogy a DNS és az átjáró 192.168.0.1, azaz 1es gép. Pingre annyit tud, hogy "Nincs válasz..."
No és az 1es gépen dns-szerver is van? :-O Az 1-es gépnek mi a másik címe?
Ip-vel se megy a ping? Ha úgy jó, akkor a dns-t állítsd vmi fixre (pl. nézd meg az 1-esét).
Ha nem:
-jó a kábel?
-látja a kártya a drótot? (Ha kihúzod, elalszik a led? Ha begyugod, villog?)
-jók a kártya beálítasai? Próbáld meg mindegyiket fixre állítani (100M/fullduplex)!
Előzmény: LaseRkiD (15611)
pasa_ Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15616
... my other cat is a jaguar
Előzmény: Gorcsev (15615)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15615
Látom, közbe' a többire már van megfelelő reakció :))
Kieg: ha a linux már jól megy, lehet továbblépni freebsd-re, és lenézni a linuxosokat! ;-)))))))
Előzmény: Törölt nick (15602)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15614
"Valóban a KDE (például) mindazt tudja, amit a Windows, még ha rosszabul is"
Most már kb. ugyanúgy.
" -- de akkor mi szükség rá?"
Ha *csak* az kell, akkor OK. Viszont a linux (meg 1 csomó dolog hozzá) ingyé' van, sokkal biztonságosabb (és nem csak a beállítások miatt, amikhez XP-n is pilótavizsga kell, ha jól akarod csinálni!!, hanem az alapkoncepció miatt). Igaz, játcani nem annyira lehet rajta.

"Ha dugni akarok, ahhoz (számomra) legjobb partner a Nő, és semmi esetre nem kezdek ki egy nőnek öltözött férfival..."
Ez erősen szubjektív dolog. Kérdezd meg pl. Vissait! >;-P

"A konzolos megoldás érdekelne"
Userlinux (tkp. debian). Kb. 5 megás telepítő, arról bebutulsz, fölrakod a minimumot gui nélkül (netről), aztán csak válogatsz.
"ha pedig minde utasításhoz lapozgatni kell, akkor megette a fene"
A fenét... Man/info <parancs>+internet és kész. Ha az alapszemlélet meg a "kulcsszavak" megvannak, akkor már jó.
"De ebbe az irányba mindenképpen el kell mozdulnom, már csak azért is, hogy én is nagyképűsködhessek a szerencsétlen, idióta, beavatatlan nyomoroncok (windows-userek) előtt"
:)))))
Próbáld csak meg. Van egy csomó dolog, ami élből nagyságrenddel flottabbul megy, mint vindózon.
Előzmény: Törölt nick (15602)
Badboysoft Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15613

Sziasztok!

 

   Ismeri valaki annak az okát, hogy a Win XP mitől tud úgy meghülyülni, hogy egyik napról a másikra nem tölti be a profilt csak szépen megáll az üres képernyőnél és csak sokadszori újraindítás után hajlandó normálisan bootolni.

Ha valaki tud valami értelmes gyógymódot az újratelepitésen kivűl kérem  segítsen.

THX

   Badboy

hempergőisten Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15612
Tisztelt Ti Mind!

Rövid szenvedés árán sikerült újra regisztrálni. Pár gondolat:

1. Linuxos segítséget leggyorsabban, legjobbat, legrendesebben az mlf levelezőlistákon kaphat az egyszeri magyar ember. A kezdő lista urlje alant.

2. az index fórumait tudtommal nem moderálják szakmailag, az mlf listákat igen.

3. Én, valamikor 98'ban tényleg azért váltottam, mert olyan dolgokra volt szükségem, amit a windows nem tudott.

4. Manapság a Windows pár elég fontos apróságot nem tud, pl. minimális biztonságot nyújtani az Interneten. Ezért igen sokan váltanak, akiknek semmi speciális igényük nincsen, csak szeretnének levelezni, webböngészni, írni, olvasni, filmet nézni, zenét hallgatni.

5. Ennek a csoportnak is létezik Linux, például a Knoppix, ami egy teljes irodai/otthoni/multimédia környezet egy szem bootolható cdn. Bedugod a cdt, bebootolsz, örülsz. Van hálózat, látod a windowsos fájlokat, szerkesztheted azokat, örvendezel vala. Aki ennél egyszerűbbet mutat, az hazudik :)

6. Jómagam ugyan parancssorban használom általában a világot, de nem igazán érzem a retro-feelinget. Ha gondolod, mutatok olyan színes-szagos doksit, amit tisztán konzolról csináltam. Nyilván azért, mert a szerencsétlen nyomoroncok előtt akartam felvágni, és nem azért, mert meguntam a kattintgatást...

7. A fent említett levelezőlistán kizárással jár a "nyomoroncok" gúnyolása és lenézése.

8. A KDE nem "rosszabb", hanem más. És van, amiben jobb - például ha rákattintasz a "help" menüpontra, nem tömi tele vírusokkal a gépedet. Ez egy apró, de hasznos kis plusz :). És nem is annyira más, annyirap ont eléggé windows-feeling, hogy én kiütést kapjak tőle. De Vissainak tetszett, és elboldogult vele.

Legyetek jók, és mivel ez Windows fórum folytassuk a linux-flame levlistán. Vagy magánlevélben.
Előzmény: Törölt nick (15602)
LaseRkiD Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15611
Sziasztok Guruk!

Segítségre lenne szükségem. Már a Windows XP topicban feltettem a kérdést, de nem született eredmény, ill. úgy látom más userek olvassák. A problémát itt írtam le:
http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=41045137&t=9045980
Részletesen:
http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=41046554&t=9045980

Megköszönném, ha tudnátok segíteni!
Vissai Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15610
A félreértések elkerülése végett: akiknek megmutattam Teve hozzászólását, Linux/Sun/egyéb ilyesmi rendszergazdák, akik usersupportolnak is munka- és szabadidejükben, tehát mondhatni tudják, mit beszélnek, és a 'valós ok' kérdését, mint olyant, hanyagolhatjuk is az esetükben. :)

Ha nem tetszenek a linuxfórum kérdései, ne látogasd a fórumot. Itt, a windowsos fórumban is akadnak ilyesféle szintű kérdések, mégsem láttam még olyat, hogy "mit kérdező' ilyen baromságot, hülyegyerek??", mert ebbe a fórumba azok írnak, akiknek segítségre van szükségük, és azok, akik tudnak és hajlandóak is segíteni.

A linux-fajták közül jópár kimondottan sima usereknek készült, gondolok itt pölö suséra meg knoppixra. A többihez több-kevesebb hozzáértés kell, na meg idő, hogy a user megtanulja, mi hol és mit hogyan. Erre nem megoldás az, hogy ha nem tudja csinálni, használjon windowst. Ezt javasolni szvsz a javaslatot tevő hozzáértéséről ad bizonyítványt. (Mellesleg sokak szerint a windows egymagában "valós ok" a linuxra való áttérésre.)
rali Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15609
Igen, van valami megejtő bája a linuxos fórumoknak...
Előzmény: NevemTeve (15608)
NevemTeve Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15608
Ne csak kacagjanak, hanem jöjjenek ide a Linux-fórumra szupportálni a kezdő felhasználókat a "Valami baj van, segítsetek!" meg "Nem megy a CD-írás, miért?" -szerű kérdéseikkel.
Előzmény: Vissai (15605)
rali Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15607
Szó ami szó, ebben azért van igazság.
Előzmény: Törölt nick (15602)
pasa_ Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15606
Nekik van 'valamilyen valos okuk' hasznalni? Ha igen, mit uzengetnek, ha nincs, akkor meg az uzenetuk is annyit er. ;-)
Előzmény: Vissai (15605)
Vissai Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15605
Közzétettem az utóbbi hozzászólásodat linux-ircre. Üzenik, hogy jót kacagtak rajta. :)

"jelezd neki, hogy gödöllőn ~2 ezer user használja linuxt fájás nélkül."

Jelentem, megtettem. :)
Előzmény: NevemTeve (15603)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15604
((c:
Előzmény: NevemTeve (15603)
NevemTeve Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15603
Ugye, én is mindig ezt mondom: aki nem programozó, vagy nincs valamilyen valós oka, hogy UNIX-ot használjon, az húzzon vissza a Windows-ba és hagyja békén a valódi linux-osokat...
Előzmény: Törölt nick (15602)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15602

OFF

 

Nekem olyan volt az első komolyabb linuxos élmény (SuSE 8.2), mint teherautó platóján utazni. Az első percekben izgalmas, érdekes, adrenalin fent -- aztán már csak a zaj marad, a kényelem teljes hiánya, a rázkódás, a por és a menetszél...

 

Valóban a KDE (például) mindazt tudja, amit a Windows, még ha rosszabul is -- de akkor mi szükség rá? Ha csilivilit akarok, meg kitt-kattot, akkor arra legjobb az XP, ugyanazt rosszabbul mindek hajkurásszam?

 

Ha dugni akarok, ahhoz (számomra) legjobb partner a Nő, és semmi esetre nem kezdek ki egy nőnek öltözött férfival...

 

A konzolos megoldás érdekelne, már csak a retro feeling miatt is, de semmi kedvem szórulszóra bemagolni hozzá egy 600 oldalas kódkönyvet -- ha pedig minde utasításhoz lapozgatni kell, akkor megette a fene. De ebbe az irányba mindenképpen el kell mozdulnom, már csak azért is, hogy én is nagyképűsködhessek a szerencsétlen, idióta, beavatatlan nyomoroncok (windows-userek) előtt      ((c:

 

OFF OFF

Előzmény: Gorcsev (15601)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15601
"Kiterjesztett partícióval nagyjából semmit se lehet csinálni, ez a helyzet. Az maga a bizonytalanság, kiváltképp NTFS-ben."
Nem értem ezt a zsigeri gyűlöletet a kit.part-tal szemben ;-)))))) Az is ugyanolyan partíció, mint a többi. Az lehet, hogy a vindózer nem szereti, bár én nem vettem észre ilyet. Inkább a PM-mel lehet a gond. És/vagy azzal, hogy ahány rendszer/progi, annyiféleképpen kezelik az agyonhackolt p.tábla-bejegyzéseket. A konkrét esetben pedig (185G-s part) kifejezetten rossz ötletnek tartom a log->prim átalakítást. (Ld. még Vissai művésznő múltkori esetét a múvolással...)

"Elsődleges partíciókkal meg bármit csinálhatsz, nem kell meneteni előtte, vigyáz az adatokra a PM8..."
Most is ez volt, oszt' mégis benézett a ló...

OFF
"Reálisan nézve marad a Linux..."
Hideg :)) Annyit segítek, hogy a partícióim kódja ugyanaz, mint a tieidé :))

"Becsülettel megpróbálkoztam vele korábban, de nem jött be .... jópofa játék marad beavatottak számára."
Ha nincs speciálisan win-t igénylő szoftvered és/vagy egzotikus hw-ed, vmint nem kell offiszban írt, bonyolult doksikat kezelned, akkor már most is teljes értékű alternatíva. (Bár az utóbbi tán még meg is oldható, csak kicsit körülményes.) Fullextra, csilivili, kitt-katt, minden van, amit akarsz.
Előzmény: Törölt nick (15600)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15600

Vintendóóó?! Na megállj...       ((c:

 

Kiterjesztett partícióval nagyjából semmit se lehet csinálni, ez a helyzet. Az maga a bizonytalanság, kiváltképp NTFS-ben. Elsődleges partíciókkal meg bármit csinálhatsz, nem kell meneteni előtte, vigyáz az adatokra a PM8...

 

OFF Nem tudom, milyen rendszeren nyomulsz. A Mac az mára egy rossz vicc, gondolom nem azon. Reálisan nézve marad a Linux...

Becsülettel megpróbálkoztam vele korábban, de nem jött be. Nem lenne rossz, csak ne lenne ennyire fapados. Egyszer, a nem nagyon távoli jövőben, méltó kihívója lehet majd a Windowsnak, addig csak egy jópofa játék marad beavatottak számára.

OFF OFF

 

Uff...

Előzmény: Gorcsev (15598)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15599
Ps.
"egyesíttesd a kettőt a PM-el."
Eszembe se jutna (élesben). Mentés(ek), első part. kihúzása, visszamásolás...
Előzmény: Törölt nick (15597)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15598
(Én nem vagyuk guru, már mondtam, hogy a vintendóhoz nem értek! :)) Itten csak kibicelek...)
Na most a merge már bonyibb nyilván, de adott esetben pusztán 1 part. összehúzásáról volt szó. Annak szó nélkül mennie kellene a többi part. típusától függetlenül.
Inkább arról lehet szó, hogy -a hibaüzi szerint- vmi vinyóhiba esett, ami eddig nem jött ki. Nemtom, a Fondorlatos kolléga hogyan szokta volt ellenőriztetni a dolgait, de több eset is lehet.
-Nem jelölte be a "full scan"-t (mi is magyarban?).
......
Hoppá, most nézem... A gui-s scandisk-ben (w98-ban) volt ilyen opció, de a w2k-n nem egyértelmű a dolog! Lehet, hogy csak a használatban lévő szektorokat nézi? Ezt nemtom...
-Ha végig is nézi a cucc a teljes part-ot, akkor is előfordulhat, hogy időközben sz@rt be egy rész, vagy csak "gyönge", bizonytalan. Láttunk már ilyet...
Előzmény: Törölt nick (15597)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15597

Próbáld ki, Guruúr! Legegyszerűbb a merge esetén: fogj egy vinyót egy elsődleges és egy kiterjesztett partícióval (mindkettő NTFS legyen!), és egyesíttesd  a kettőt a PM-el. Majdnem 100% a bukta.

Előzmény: Gorcsev (15596)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15596
Ne cöcögjön, guruúr, hanem mondjon vmit :))
Az miért lenne gond?
Előzmény: Törölt nick (15595)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15595
cö-cö és mégegyszer cö...              (c:
Előzmény: Gorcsev (15592)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.11 0 0 15594
Elírtam, bocs. Error 122 volt az. Elolvastam: a lényeg az, hogy bad sectorokat talált valahol a mozgatás során. Ez viszont gyanús, mert rendszeresen szoktam ellenőrizni ezeket, és eddig még nem volt problémám a "bad sectorokkal".
Előzmény: Gorcsev (15593)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15593
"error 212 hibaüzenet jelent meg"
Megnézted, mi az?
Előzmény: Törölt nick (15588)
Gorcsev Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15592
Hát a hibát sok minden okozhatta, de az biztos nem...
Előzmény: Törölt nick (15591)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15591
Köszönöm. Szóval az okozhatta a galibát, hogy az egyik primary volt, a másik meg logikai? Ezt megjegyzem...
Előzmény: Törölt nick (15589)
Vissai Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15590
Előbb MENTS!!!!!!!

Nekem is voltak kalandjaim a PMmel. Hidd el, tudom.
Előzmény: Törölt nick (15588)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.10 0 0 15589

Jól is tetted!

 

Indítsd el újra a PM8-at, és először tedd Primaryvé mindekét partíciót (egyesével). Ezután már csinálhatsz egy új kis partíciót a swap számára, de az is legyen Primary (vagyis elsődleges). A logical felejtős, azzal nem lehet szinte semmit csinálni a PM-ben -- szerencséd, hogy nem lett nagyobb baja a vincsinek illetve az adataidnak.

 

Elsődleges partíciót egy HDD-n 4-et lehet kialakítani, logikait csak azután csinálj, ha a 4 lehetőség elfogyott (de minek is 4-nél több partíció egy vincsire...?)

 

Előzmény: Törölt nick (15588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!