Keresés

Részletes keresés

Hpasp Creative Commons License 2005.01.11 0 0 160

Volt szovjet katonai objektumok -  Igal, Baj, Dunaföldvár

 

Igalon egy kis kiszolgáló zászlóalj volt, ami a Dunaföldvári csapat légvédelmi rakéta dandárhoz tartozott. A dandár 1000 fővel, 1990 májusáig tartott minket `felszabadítva`.

 

 

Előzmény: M62 265 (156)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.11 0 0 159
Helló!

Rephyx!

Az ötlet nem rossz a honlappal kapcsolatban,el is kalandoztam német vizekre/főleg keletnémet/,kítűnő oldalaik vannak.vimudeap.de,bunker-anlagen.de,az utóbbinál a linkekbe is érdemes benézni,elég érdekes oldalakra juthat az ember.

Az atom tároló raktárakkal kapcsolatban azt olvastam az Indexen,hogy Tótvázsonyt még mindig őrizteti a KVI,valaki erről tud vmit bővebben,ill. a többi raktárról,ill. a hordozó rakétákról/Baj,Dombóvár-Gyulaj?,Szigetszentmiklós?,már az Index szerint/.
Előzmény: Rephyx (155)
Rephyx Creative Commons License 2005.01.11 0 0 158
Budafok alatt rengeteg a a borospince, a legtobb ossze is van kotve egymassal.

"A szerencsés geológiai adottságoknak köszönhetően –a Tétényi-fensík jelentős hányadát, könnyen bányászható, formálható, alakítható harmadkori mészkő alkotja – már az ókorban megkezdődött a pincék kialakítása. Buda 1686-os visszavételét követően megkedődött. A puha mészkő ipari méretű kibányászása, mely hatalmas méretű pincerendszer kialakításához vezetett. E pincék kíválóan alkalmasnak bizonyultak a borok tárolására. A főváros közelsége, a vasúthálózat Budapest központúsága, a pincék közvetlen Dunára nyíló kijáratai mind Budafok mellett szóltak. A több tíz kilométernyi pincerendszerben XX. század hajnalán már több mint 300 kereskedelmi borpincészet létezett, amelyekben az ország szinte összes borfajtája fellelhető volt. Így válhatott Budafok az ország borkereskedelmi központjává. "
Előzmény: M62 265 (156)
M62 265 Creative Commons License 2005.01.11 0 0 157

Birósági árverésre kerül a Polgárdi határában található volt szovjet laktanya a hozzátartozó 38 db. ipari létesítménnyel. Az ingatlanon 2 db.5 lépcsõházas 4 emeletes panelház is található. Az objektum az M 7-es autópályától 4 km-re van. Az árverés idõpontja: 2003. január 30. 10 óra helye: Szûcs Attila önálló birósági végrehajtó irodája 8000. Székesfehérvár, Nagyszombati u.112.sz. Kikiáltási ára: 690.000.000.-Ft legkisebb vételár: 345.000.000.-Ft. tel: 06-20-9362494 Kérésre e-mailban fotókat is küldök. e-mail cimem:executor@mail.alba.hu (2003.01.06)

http://www.ingatlan.veritas.hu/html/hirdetesek/kinal/videk/egyeb.htm
M62 265 Creative Commons License 2005.01.11 0 0 156

Erről tudtok valamit: "Pincerenszerek  -Budafok, Szentendre, Budai vár"

(forrás: http://www.kbfi-triasz.hu/ismertet.html)

Vizsgált a cég bázisokat is: " Volt szovjet katonai objektumok -  Igal, Baj, Dunaföldvár, Budapest"

Rephyx Creative Commons License 2005.01.11 0 0 155
Nem gondoljatok, hogy letre kene hozni egy egyszeru weboldalt ennek mintajara ?
http://www.varak.hu/
Terkepek, fotok, stb. Erdemes lenne azt a sok tudast osszerakni, ami itt eddig megjelent!

Isaszeg: Nem jartam ott, de sorallomanyukent voltam Nagytarcsan, es Isaszeg letezett, a szokasos kacattarolo funkcioban. (par eve volt ez)

Stylist:
Biatorbagy: egy ismerosom volt ott katona, o meselte ezt. Majd megkerdezem meg 1x,de o fabarakkokrol meselt, amiket elbontottak, es egy apro helyorsegrol, semmi raketa. Ez nem lehetett az altalatok emlitett "nagy" Biai bazis.

Erd: Erden tobb bazis is van! Az, ami a geocachingen van, meg attol kb eszakra meg 2 kulonboz, elkeritett resz.
Fomi, 3764-es legifotobol reszlet:
Erd
Itt a kep, szerintem mi a Zolddel lefedett reszrol beszelunk, mint Erd. Az 1-es szamu korben egy pici bazis van, egy apro epulettel, es egy fedett betonfedezekkel. Semmi mas, latszik is a legifoton, hogy ures, itt voltam tobbszor is. Funkciojat nem tudom. Viszont a terkepet elemezgetve a 2-es szamu bazis az bizony Biatorbagy lesz... (a terkep tetejen ott az autopalya)
Hsap, igy a terkepen latszik, hogy nem nagyon volt ertelme Bia es Erd koze bazist tenni, ugyhogy valoszinuleg nem is volt, ezek nagyon kozel vannak.
Maz Creative Commons License 2005.01.11 0 0 154
Kaposvár Füredi 2-ben nem harcászati rakétaegység volt, hanem légvédelmi.
Tudod, ott mellettünk Taszár...
Előzmény: mezenguz (152)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.11 0 0 153
Üdv mindenkinek,ha már az előbb nem köszöntem!

Az agyam még nem teljesen forog..de már tegnap eszembe jutott,a Hm Térképészetnél van egy volt oszt.társam,talán még ma beszélek vele,hátha tud nagyfelbontású térképrészleteket,légifotókat szerezni...ha lesz..már csak egy szkenner kell..
Előzmény: mezenguz (152)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.11 0 0 152
Stylist!

A geocaching.hu-n keresd,a Budai-hegység térképét válaszd,Érd:Több,mint radar...,Bia:katonai bázis/KABA/.

Hpasp!

Egy volt kollegám Kaposváron volt a Füredi2-ben,állítólag ott is harcászati rak.osztály volt,melyik lehetett/R-300 vagy R-70/,ő még részt vett éleslövészeten a Szu-ban ezekkel anno...más:ha jól tudom,az oroszoknak Szombathely közelében volt SA-5/VEGA/rakétabázisuk..?A NYEVA légifotóit Lacházáról és Debrecenről raktad fel,az egyik VEGA fotó nem Kunmadaras?
A Fomi két légifotót nem hajlandó megjeleníteni:Pécel környékét,Nagytarcsa és Isaszeg közötti részt..szerintem használható.

mance!

Nagykanizsa mellett,Sormáson nem lokátorosok voltak?Molnaszecsőd/Vasm/,Egerág/Barm/radaráll.?Homokszentgyörgyről tud valaki vmit?
Előzmény: Stylist (149)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.11 0 0 151

Nincs elírás, Bián is _ÉS_ Érden is volt bázis, jártam mindkettőben...

Mind a kettő Nyeva volt? Ennyire közel egymáshoz?

Hol volt a harmadik?

Merre voltak pontosabban? Be tudnád őket rajzolni egy térképre?

 

Előzmény: Stylist (149)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.11 0 0 150

Elolvasván a jelzett cikket, eszembe jutott, hogy Nagykanizsán is volt egy "harckocsi felderitő osztály" MN 5612. (harcászati rakéta osztály!)

 

Jaja, mind a négy elsőlépcsős magyar hadosztálynak volt egy R70 -es osztálya, 4db taktikai atomcsapásra. (Ha véletlenül összeakadtak volna a német leopárdokkal :)

 

Jászberény, Tapolca, Nagykanizsa, Kiskunfélegyháza

Előzmény: mance (148)
Stylist Creative Commons License 2005.01.11 0 0 149
Szia!

"Amugy egy Biatorbagyi bazis a hegy tetejen teljesen leepult, gyakorlatilag elhordtak az egeszet."

Jártál fent személyesen? Mikor volt ez?

"Itt nem voltak tudtommal raketak"

Rosszul tudod, 20 db. éles rakéta a szállító Kraz-okkal együtt, plusz 2 db. "ügyeletes" rakéta az egyik négyes indítón. Persze volt néhány "pirosfejű" gyakorlórakéta is.

"...kuldtek fel embereket jopar hetes valtassal."

A HDM hivatalos ideje 2 hét volt, néha előfordult csúszás, viszont a legtöbb "öreg" tisztes kínosan figyelt arra, hogy egy hétvégét se töltsön az erdőben... :-))
A Nyevák valóban nem fix telepítésűek, mindene szállítható a rakétáktól a lokátoron át a harcvezetési század "buszáig". Valóban 4 indítós - a Volhov szingli - és a legtöbb magyar helyőrségben még nagyobb válság idején is ( pl. román forradalom Csau ellen ) az volt a szokás, hogy csak az 1. és 3. indítóra került fel éles rakéta. Az oroszoknál gondolom nem volt anyagi/mennyiségi probléma...
Hpasp: Nincs elírás, Bián is _ÉS_ Érden is volt bázis, jártam mindkettőben...
Mezenguz: Nem tudnad beirni ide a pontos linket a biatorbágyi fotókról? Én sajnos nem találtam meg a geocaching.com-on...
Üdv:

Előzmény: Rephyx (109)
mance Creative Commons License 2005.01.11 0 0 148

Elolvasván a jelzett cikket, eszembe jutott, hogy Nagykanizsán is volt egy "harckocsi felderitő osztály" MN 5612. (harcászati rakéta osztály!)

Ezek teljesen külön voltak a szorosan melletük lévő  páncéltörő tüzér osztálytól, MN5808. Azt már akkor sem (1973 ban) értettük, hogy minek eregetnek léggömböket a harckocsi felderítők, s minek mászkálnak lokátoros légkondicionált kocsikkal.

És így vált érthetővé, az az éjszakai eset, hogy  őrségben egyszercsak sürgősen leváltanak, tök idegen arcok, és még időnk sem volt beérni az őrszobához, lesötétült a városnak ez a fele és olyan morajlású jármüszerelvényeket hallottunk amit addig soha. Elnemtudtuk képzelni mi a rohadás történt. Kicsit beszar:)

De most így 32 év után felhomályosodtam...

Előzmény: BAKTER (103)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.10 0 0 147

Piros karika: ahol "betongyűrűs" indítóállás van, kék, ahol Nyeva(?).

 

Fene sem tudja, már elbizonytalanodtam, a FOMI meg s*art sem ér.

Fotózz minél többet, keress földsáncos beton placcokat.

Ha 6-ot találsz, akkor Volhov, ha 4-et akkor Nyeva.

 

Bár szerintem a többség csak radar lehetett...

Előzmény: M62 265 (144)
BAKTER Creative Commons License 2005.01.10 0 0 146

"nem egyről beszéltek,"

 

Tuti, hogy nem. Voltam mind a 2-ben, a nagytarcsaiban sorállományként amiről meg most beszélünk ott tartalékosként 1978 márciusban, meg 1980 szeptemberben. és 1981 májusban.

Előzmény: M62 265 (145)
M62 265 Creative Commons License 2005.01.10 0 0 145
Remélem, nem egyről beszéltek, s nem ezt élesztették újjá. Meg kell nézni, aztán ha működő bázis, nem megyünk be :) Mentem haza, holnap 16-tól leszek újra.
Előzmény: BAKTER (142)
M62 265 Creative Commons License 2005.01.10 0 0 144

"Pilisvörösvár vagy Pilisszentkereszt?"

 

 

Piros karika: ahol "betongyűrűs" indítóállás van, kék, ahol Nyeva(?). Egyezik?

Előzmény: Hpasp (141)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.10 0 0 143

Nemtom látszik -e belőle valami.

 

Előzmény: BAKTER (142)
BAKTER Creative Commons License 2005.01.10 0 0 142

 

A piros "X" környékén van.

Jártunk arra valamikor.

 

Hpasp Creative Commons License 2005.01.10 0 0 141

És persze Biatorbágy! MN-5818 plusz egy őrszázad, 4 légvédelmi rakétaüteg! Nyevák

 

Ez nem azonos, az általam Érd-nek nevezettel?

Nem Érd, és Biatorbány között van?

 

Akkor hiányzik a Délen levő...

-Biatorbágy-Érd között

-Pilisvörösvár vagy Pilisszentkereszt?

- Tököl környékén? Szigethalom???

Előzmény: Stylist (78)
BAKTER Creative Commons License 2005.01.10 0 0 140

"Nem erre gondolsz?"

 

Nem!

Mindjárt bányászok valami térképet.

 

Előzmény: M62 265 (139)
M62 265 Creative Commons License 2005.01.10 0 0 139

"Nagytarcsa aktiv bazis, MH Hiradoparancsnoksag lett belole, frissen felujitva. (2001) Legvedelem mar sehol." (115)

 

Nem erre gondolsz?

Előzmény: BAKTER (138)
BAKTER Creative Commons License 2005.01.10 0 0 138

Isaszegről meg még nem is volt szó.  (pontosabban Isaszeg - Nagytarcsa között majdnem félúton)

Az OLP-nek (később HLH) volt ott egy gépkocsi javítóbázisa (MN 16-78), meg egy híradó alakulata (MN 63-70)

 

Hpasp Creative Commons License 2005.01.10 0 0 137

A Tököli Nyeva (A reptér észak nyugati végében)

 

 

Hpasp Creative Commons License 2005.01.10 0 0 136

SA-2-ből 6 volt egy ütegben állványon,s az indítóállások elhelyezkedése azért Dávid-csillag alakzatú,hogy az utánpótlást hozó szjárművek ne zavarják egymást éles helyzetben

 

 

Előzmény: mezenguz (124)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.10 0 0 135

A KUB/SA-3/ és KRUG/SA-4?/voltak a csapatlégvédelemnél,a KUB-ok Kalocsa-Foktői laktanya/már csak ezek vannak,Győrben/3rak. egy inditójármű,a KRUG/Keszthely?/

 

Tudtommal 3 ezred volt KUB -al felszerelve,

Győr, Keszthely, Kalocsa

 

1 ezred volt KRUG -el felszerelve, Nagykanizsán.

Előzmény: mezenguz (131)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.10 0 0 134

Írjátok össze, mire vagytok kiváncsiak, mit figyeljünk meg, mit fotózzak részletesebben!

 

Pár fotó a magyarországi ruszki légvédelemi rakéta állásokról:

 

Volhov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nyeva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

És a Vega:

 

Előzmény: M62 265 (127)
BAKTER Creative Commons License 2005.01.10 0 0 133

"Valahogy így"

 

Első ránézésre nagyon hasonló, a darabszámok lehet, hogy nem egyeznek, vagy esetleg osztályonként változó volt? 

Előzmény: Hpasp (130)
BAKTER Creative Commons License 2005.01.10 0 0 132

"Vácegresen hol tárolták a rakétákat?"

 

A "C" területen,a gk telephelyen, föld feletti betonépületekben. Nem emléxem, hogy mennyi volt, kb. 18, vagy 24. Valamennyi ezekből elő volt készítve keretekben, az RszTK-n (spec. kamion pótkocsiféle, csak egy Tátrát kellett elé akasztani, aztán ment ahová kellett, a többi meg valamiféle tárolóállványokon lakott. Egyszer gyakorló daruzás közben egyet sikerült leejteni, pont egy betonszegélyre, volt is nagy futkozás utána...

 

Előzmény: M62 265 (129)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.10 0 0 131
A KUB/SA-3/ és KRUG/SA-4?/voltak a csapatlégvédelemnél,a KUB-ok Kalocsa-Foktői laktanya/már csak ezek vannak,Győrben/3rak. egy inditójármű,a KRUG/Keszthely?/2/jármű...
Előzmény: BAKTER (128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!