Keresés

Részletes keresés

seTTebello Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15037


Ma 1 órakor.
MALWIN Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15036

Viking,

átnéztem apám negatívjait, lesz neked egy kis házi feladat! Van rajta egy-két kabinos a régmúltból...:-)))

Előzmény: viking star (15035)
viking star Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15035

Előkaparásztam a régi albumaimat, és szerencsére az összes GCCL River-ről találtam papírképet. Nem szkennelem be, mert néhányuk eléggé elmosódott, homályos állapotban van, de az ablakok megszámolgatására jók voltak. Ezek alapján tehát az írásbeli pontosítás a "Riverhosszok"-hoz:

 

110 m hosszú, teljes felső deck nyitott:

 

River Concerto
River Rhapsody
River Harmony

 

110 m hosszú, kerékállástól kezdődik csak a napozó:

 

River Symphony (éttermet megelőző ablaksor jobboldalt, többieknél mind baloldalt)
River Melody


125 m hosszú, teljes felső deck nyitott:


River Adagio
River Aria

viking star Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15034

Kabinosoknak

Ma reggel Pedro kollégával körbefotóztuk a River Rhapsodyt. Szó szerint körbe, az Erzsébet-hídra sem voltunk rest felmenni. Mivel még napkelte előtt odaértem, a Hajtányos által észlelt karácsonyi-füzér díszítést is sikerült megörökíteni. Pedro vállalta be a hajó koromsötétben történő fotózását, tegnap, az éjjeli órákban. A hajnalt bevállaltam én, Pedro nyolcra érkezett a helyszínre, hogy a ritka példányról neki is legyen digitális emléke. Nemsokkal fél kilenc előtt óriási élmények csaptak orron: megérkezett a River Concerto, ekkor azonban Pedro gépe felmondta a szolgálatot, így a rundónál, és a horgonydobásnál én felügyeltem. Miért is eme hozzászólásrészlet? Az idei év különlegessége, hogy GCCL River hajó most tölti először Budapesten (is) az ünnepeket, ráadásul (másfél napos csúsztatással) kettő is egyben! További különlegesség; egy érdekes karácsonyi életkép: az Ukraina két matróza éppen ottjártunkkor helyezte bele a talpba az ukrán személyzet különbejáratú fenyőfáját, a 2-es ponton kellős közepén. Egyébként mind a négy kabinos szalonját szépen kidekorálták, a Riverekben fejenként 3 fenyőfát (+ fardíszfenyőt) észleltünk.

Képek itt #1

 

Mindenkinek

Felmenvén az Erzsébet-hídra, egy szűk körben megrendezett hajófelvonulás tanui lettünk. Két AM, egy rocsó, a tűzoltóhajó, és egy rendőrmotoros hasított alattunk, majd a Szabadság-híd fölé rundozótt. Az 5-ösre állt az előbb említett három, az oltó és a rendőr a vizet vigyázta. Később a parton is megjelentek egyenruhások/polgárőrök. Ki tud valamit a dologról? Talán az elsüllyedt uszályt kezdik szelidíteni?

Képek itt #2
LajA Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15033
Muggli ! Elvarázsolt jók a képeid. !!!
Előzmény: muggli (15027)
Hajtanyos Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15032

Tegnap este buszból pedig egy szépen kivilágított kabinost láttam a Nemzetközi Hajóállomáson, az Erzsébet- és Szabadság-hidak között.

 

Hajózásban és a neszmélyi gyűjtemény gyarapításában bővelkedő és haváriamentes boldog új évet kívánok mindenkinek.

 

Üdv Hajtányos

Előzmény: zjakabfi (15022)
zjakabfi Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15031
http://www.mahartpassnave.hu/ honlapon fent vannak a 2005. évi menetrendek. Érdekesség, hogy újra van Tahi megálló! Újra jár a Nagydunában az elő- és utószezonban is hajó, és nem szűnt meg állomás. Viszont megszűnt a főszezoni második (délutáni) Bp-Bécs szárnyashajó! Röviden ennyi! Most már a balatonira lennék kiváncsi!
zjakabfi Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15030
A 100-150 méter szélességű olajszennyezést észleltek a Dunán Százhalombatta közelében – jelentette a Magyar Rádió. Az olajfoltról hajósok számoltak be a a környezetvédelmi hatóságoknak. A szennyezés eredete egyelőre ismeretlen.
MALWIN Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15029

Jéé, most vettem écre, hogy 15.000 !!!!!....

 

És persze pont Te vittel el...:-))))))))))))

Előzmény: Bócman (15024)
MALWIN Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15028

Szeva muggli, izzítsd a szkenneredet, mert tegnap anyámtól elhoztam egy-két negatívot, és a hirtelen átnézésben olyan képeket tanátam, hogy!

Ízelítőül: Bajai téli kikötő 1960 telén, egy nagy gőzös (Szent István?), egy folyam-tengerjáró szállítása, egy Sopron kinézetű vontató hegymenetben, egy képen meg kabinos, sok sok hajó...ezek és még mások is.

Sajna ezek nem olyan jó minőségűek, de érdekesek...

Előzmény: muggli (15027)
muggli Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15027

Üdv Mindenkinek!

Mivel a tár.hu újraéledt, így elkezdtem én is a képek fel- és visszatöltését. Elsőként a

Veteránhajók találkozójáról készült képeimet tettem fel. Kellemes nézelődést! Egyenlőre még a képek címei és a magyarázatok hiányoznak, de idővel azok is megszületnek.

muggli©

Bócman Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15026

Azért ez igen szomorú, hogy egy hajós-bált nem egy hajó fedélzetén, vagy legalább Dunához kötődő helyszínen tartanak meg...

"Stadt Passau", "Európa", "Zsófia", "Balaton 1", "Budapest", "Spoon", ekkora létszámra mindegyik megfelelő lenne.

 

Abban is teljesen biztos vagyok, hogy bármelyik hajós rendezvényszervező cég támogatna legalább annyival egy ilyen szakmai rendezvényt, hogy az akármelyik hotelnél lényegesen kedvezőbb ajánlatot adna.

 

 

 

Előzmény: jakyg (14993)
tpuppi Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15025
Kellemes ünnepeket.
Bócman Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15024
Jéé, most vettem écre, hogy 15.000 !!!!!
Előzmény: Bócman (15000)
Bócman Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15023

Na de zizi kollega!! Hát nekünk aztat monták, hogy má május elsejitől úgy vagyunk belelépve... :-)))

 

 

Előzmény: Z. Z. (15021)
zjakabfi Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15022
Azt hiszem kijelenthetjük, hogy hajózástörténeti eseményként feljeygezhetjük, hogy a balatoni komp most járt először karácsonykor.
Z. Z. Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15021
Csak hogy beleszóljak, most december végén már mintazannakarendje vagyunk benne:-)))))
Előzmény: Bócman (15020)
Bócman Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15020

Laja matróz, csak egészen halk szavakkal emlékeztetlek, hogy amikor Te beadtad, már akkor is 3 hónapja beleléptünk... :-)))))

 

 

 

Előzmény: LajA (15019)
LajA Creative Commons License 2004.12.26 0 0 15019
Dániel, Vitorlamester NE BOSSZANTSATOOOK ! Különben is most már benne vagyunk az EU -ban mintazannakarendje. Nyilván a hajóskönyvek is mostmár úgyelkészülnek 2005-ben mint a karikacsapás.
Előzmény: gumidani (15015)
arosa Creative Commons License 2004.12.26 0 0 15018
Ramsau83 nagyon szívesen látlak benneteket Pozsonyban, fogadva vagytok, akárcsak bárki. Sajnos nekem ilyen hajózási lehetőségem nincs, én csupán a távolról csodálhatom a vízen pergő istennőket. Mivel még nem ismrem annira e fórum lehetőségeit, sajnos nem tudom, hogy kell fotóket küldeni. Nagyon szívesen elküldeném gyűjteményem, akár a luxuscicákról, akár a "forgó" hídról. Majd csak belejövök és mindent "kitálalok" nektek. Addigis kellemes hajózást mindenkinek! Sziasztok!
Bócman Creative Commons License 2004.12.26 0 0 15017
LajA matróz, küldjed a csoda-telefonszámot is!!! :-)))
Előzmény: LajA (15014)
bet-bat Creative Commons License 2004.12.26 0 0 15016
:))) köszönöm , az ímél ment
gumidani Creative Commons License 2004.12.26 0 0 15015

Érdemes igénybe venni a segítségét, mert tud egy pasit a Fehérházban aki odaszól és akkor ....

Előzmény: LajA (15014)
LajA Creative Commons License 2004.12.26 0 0 15014
Akaratomon kívül "Hajóskönyvszakos" lettem. Ha megírod az emilcímedet a g.la@axelero.hu -ra (itt nem tudom leolvasni) küldöm a hajóskönyvbeszerzés (orvosi stb.) saját tapasztalaton alapuló mûveletisorrendjét. Üdv. és sok sikert: Laja
Előzmény: bet-bat (14953)
cuki_64 Creative Commons License 2004.12.25 0 0 15013
Boldog karácsonyt minden hajozásban dolgozonak, és szinpatiánsnak.  Mindig  legyen egy láb viz  minden hajo alatt.                     
Ramsau83 Creative Commons License 2004.12.25 0 0 15012

Köszönet mindenkinek aki gondolt az éppen hajózókra, különösen Dunaimentőkre akinek névszerint is eszébe jutottam.

 

Azt hittük Karácsonykor megáll az élet, de nem! A kikötők dolgoznak. Ma Bécsben beraktak minket és elindultunk Csepelre. Reggel szeljük át a fővárost. Az éjfélt Komáromban határvizsgálattal töltöttük. Ott megkérdezték: Nincs jobb dolguk? Válasz: Ez a hobbynk.

 

A vízállásra tekintettel 13 dm-es merülésre rakodtunk. Igy a hajó ugy viselkedik mint egy autó fék nélkül. A Hajócsavarból kb. 35-40 cm kint van a vízből, így a hátra = 0.

 

Tomnak igértem ha látom a Gnomot lefotózom, mint a másik dunai VSP-s hajót. Itt vannak a képek.

 

És mégegyszer mindenkinek Boldog Karácsonyt!

 

Üdv. arosanak! Sokszor járunk Pozsonyban a Ramsauval, talán már van képed rólunk. A híd beforgatását szivesen megnéztük volna, de nem volt rá lehetőségünk.

Örülnék ha megosztanád velünk az élményed! Köszi!

dunaimentők Creative Commons License 2004.12.24 0 0 15011

Igen, valóban gondoljunk azokra, akik hajón töltik a karácsonyt, Pl.: Marcira vagy Ramsaura, de azokra is, akik más okból vannak távol a családjuktól. Rendőrök, Tűzoltók, Katonák, Orvosok, Mentősök és még sorolhatnám! Én sok Szentestét töltöttem szolgálatban, valószínüleg fogok is még egy párat...

Szóval nekik is és persze nektek is

BOLDOG KARÁCSONYT!

Előzmény: popeye010 (15010)
popeye010 Creative Commons License 2004.12.24 0 0 15010

HAJÓSOK

 

Nehezen találtam megszólítást nehezen képződik a szó ezen az estén amikor is a hajózó, vaslemezek közt távol a családjától tölti ezt az estet, --mindig magányosan kérem gondoljunk eggyütt  azokra akik ma este  is hajóznak akár a Dunán  vagy bármely tengeren, arra a maroknyi magyar tengerészre kik az utolsó mohikánként élik meg ezen csodálatos szakma végnapjait.

Gondoljunk egy pillanatra  azokra kik hajóznak, hajókat építenek, ujjítanak fel, csodálják szépségüket, élet elemük a vizen járás. 

 

                  Békés boldog Karácsonyt   Mindenkinek        

arosa Creative Commons License 2004.12.24 0 0 15009
SZIASZTOK HAJÓKABARÁTOK !!!! Nagyon szépen köszönöm a meghívást a Sopronra, ha jöttök Pozsonyba, ez hatalmas élmény lenne számomra. Pár hónapja kipróbálhattam barátaimmal a Mozart fedélzetét, mondom felejthetetlen 1 élmény volt, Passauban. Természetesen aktívan fogok csatlakozni és a rengeteg fotóim megosztom Veletek. Addigis kívánok mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket !!! Szaisztok !
Thernitibi Creative Commons License 2004.12.24 0 0 15008
De elküldtem mégegyszer, biztos, ami biztos.
Előzmény: Thernitibi (15007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!