Keresés

Részletes keresés

messengerina Creative Commons License 2004.07.14 0 0 86

Köszi! Asszem most időben elkaptam a gonoszt. Cataflamm-mal, szokás szerint... úgyhogy most csöndben szédülök és a nyomás csökken(ni látszik) vmelyest a mellkasomban. Egyébként érdekes, hogy csak pár percen múlik néha ez az elkapás. Néha meg annyira hiába minden: görcs és görcs, amire legjobb a lefekvés, lazítás vmi nyugis helyen... ehm... munkahely r00lz.

Előzmény: 7241gabi (85)
7241gabi Creative Commons License 2004.07.14 0 0 85

ÁÁÁÁ:-(((

Vigyázz magadra! Jobbulást!

Előzmény: messengerina (84)
messengerina Creative Commons License 2004.07.14 0 0 84

Szia!

Köszi, megpróbálok utánanézni. Hátha...

 

Épp most kezdek ismét fájni - kivételesen nem délután :-( - de még a vállamba és a hátamba is kisugárzik, utálom.

 

Tényleg, azt nem is tudom, csak gondolom: a migréneseknek a migrén minden esetben ugyanazon oldali fájdalom, vagy lehet ez akár felváltva is? Nekem mindig a bal oldalam a fájós-görcsös. :-(

Előzmény: morago (83)
morago Creative Commons License 2004.07.13 0 0 83

Sziasztok!

 

Csak csaladtag vagyok - a noverem es a parom fejfajosok mar gyerekkoruk ota - de hatha tudok segiteni. Olaszorszagban elek, a baratom olasz, es par eve kapott egy uj gyogyszert, ami legtobbszor hasznal. Az o fejfajasrohamai kb. 2-3 hetente jelentkeznek, es 4-5 napig tartanak, de amikor beveszi a gyogyszert, utana jol van, amig el nem mulik a hatasa. Ez a gyogyszer az ugynevezett triptanok koze tartozik, itt tobbfele is letezik az erre a hatoanyagra epulo gyogyszerekbol. Magyarorszagon csak egyetlen formaban lehet kapni, Naramig neven, ha nem tevedek. Sajnos, nagyon draga, de a noveremnek is az a tapasztalata, hogy megeri, bar azert csak vegszukseg eseten szokta bevenni, amikor mar semmi mas nem hasznal. Mindkettejuk elmondasa szerint az az egyik legjobb tulajdonsaga, hogy a fajdalmon kivul a kisero tunetekre is jo hatassal van, mint rossz szajiz, hanyinger, stb. 

 

Jobbulast mindenkinek!

messengerina Creative Commons License 2004.07.13 0 0 82

Olyan, mint a fogorvosnál: ahogy beülsz  a váróterembe - már nem is fáj :-)

No de legalább elindult már valamiféle vizsgálódás. Ez is egyfajta eredmény... egyelőre.  :-)

 

További szép napokat!

Messi

Előzmény: 7241gabi (81)
7241gabi Creative Commons License 2004.07.13 0 0 81

Hát, eddig nem sok.

Tegnap lettek készen a leleteim, amikkel visszacsámborogtam a körzetihez, aki erre a kezembe adta a hőn áhított neurológiai beutalót. Minél közelebb kerül a lehetősége a neurológiai vizsgálatnak, annál jobban érzem magam, már nincs is semmi bajom!:-))))

Előzmény: messengerina (78)
messengerina Creative Commons License 2004.07.12 0 0 80
Köszi! Azt hiszem fogok próbálkozni ilyesmikkel, bár eddig nem nagyon hittem bennük... Mondjuk a migrénen pl ezek nem segítenek. Legfeljebb segítenek elviselni... az is valami. :-)
Előzmény: chupi (77)
messengerina Creative Commons License 2004.07.12 0 0 79

Köszi!

Bár az utóbbi 16 évben feladtam az ok-keresést és csak eszem a bogyókat. Eredmény ugyanis nincs kézzelfogható. :-( Inkább csak mérgelődöm, ha gyötör a baj, mert ugye szarul vagyok. Lehet, hogy rossz a hozzáállásom, de ha egyszer nem tudtak rá mit mondani, csak annyit h fejfájós tapus vagyok... :-/  

Előzmény: Osborn (76)
messengerina Creative Commons License 2004.07.12 0 0 78

Szia! A lényeg, hogy vmi elindult a fejfájás-feltárással kapcsolatban legalább. Aztán úgyis kiderül mit tudnak rá mondani.

Majd számolj be, amennyiben publikus lesz a dolog.

 

Javulást addig is!

Előzmény: 7241gabi (75)
chupi Creative Commons License 2004.07.11 0 0 77

Illóolajokat nem próbáltatok? Ezek jók fejfájásra:

 

bazsalikom

borsmenta

citrom

citromfű

citromos eukaliptusz

citronella

eukaliptusz

grapefruit

indiai citromfű

kajeput

kakukkfű

kamilla

lavandin

levendula

limett

majoranna

narancsvirág

niaouli

római kamilla

rozmaring

rózsa

rózsafa

 

Lehet zsebkendőre cseppenteni 2-3 cseppet és azt belélegezni, esetleg aromafürdőt venni, vagy aromalámpában párologtatni, bár az utóbbi talán nem elég intenzív egy jó felfájás esetén.

 

Arra ügyeljetek, hogy jó minőségűt vegyetek, mert a sok helyen kapható olcsó löttyöknek csak illatuk van, jótékony hatást nem szabad várni tőlük. Inkább gyógyszertárakban próbálkozzatok, ott is - reklám lesz - az Aromax nevűt vegyétek. Nem olcsó, de ne feledjétek, hogy sohasem szabad néhány cseppnél többet használni, tehát egy üvegcse sokáig elég.

Én bespájzoltam belőlük jónéhányat: citromot, eukaliptuszt fejfájásra illetve légúti panaszokra - uttóbira erdei fenyőt is. Narancsot, rózsafát, levendulát a nyugodt alvásért, a levendula ráadásul távol tartja a molylepkéket: 1-2 csepp egy vattapamacsra, be a ruhásszekrénybe...

 

Elnézést a terjengős hozzászólásért; fejfájásűzésre fel!

 

Chupi

Osborn Creative Commons License 2004.07.08 0 0 76

Messengerina!

 

Szerintem a www.hazipatika.com -on az orvosi rovatban érdeklődjél utána. Régebben különféle problémákkal fordultam ehhez a rovathoz és nagyon készségesen (e-mailben) válaszoltak ill. láttak el tanáccsal.

Szvsz. írd meg nekik konkrétan a problémád és biztosan fognak segíteni.

Előzmény: messengerina (73)
7241gabi Creative Commons License 2004.07.08 0 0 75

Hali!

Messi köszi az érdeklődést.

Egyelőre voltam a háziorvosnál, kaptam ezerféle beutalót, most épp a vérvétel, vizelet eredményekre várok. (Az normális, hogy egy hét alatt van kész???) Utána a leletekkel irány a neurológia. A háziorvos egyébként csak a vállát vonogatta, mikor mondtam, hogy mi bajom, én kértem, hogy a neur-ra küldjön:-(

Egyébként talán picit, mintha javultam volna, de még mindig nem vagyok rendben.

Ha még pár vizsgálatra el kell mennem és a váróban végig kell hallgatnom a többi beteg agyrémeit, tuti beteg leszek:-(((((

Előzmény: messengerina (74)
messengerina Creative Commons License 2004.07.07 0 0 74

Gabi! Mi van veled? Orvosnál jártál? Mesélj, kérlek!

 

További - lehetőleg - fejfájásmentes napokat Mindenkinek!

 

Üdv

Messi

Előzmény: 7241gabi (64)
messengerina Creative Commons License 2004.07.07 0 0 73

A migrén centrumról lehetne majd vmi bővebb infot kérni? Aki járt ott légyszi tegye közkinccsé a tapasztalatait.

Én kb 5-6 éve jártam a Lipóton az OPNI Fejfájás Ambulanciáján, de valahogy semmi extra nem derült ki, azon kívül, hogy az EEG-n némi kismértékű eltérések vannak, melyek további kezelést nem igényelnek. Illetve vmi próba-gógyszert kaptam migrén megelőzésére de nem vált be. Aztán azóta csak tűrök + Cataflammozom. De így egész jól bírom... tkp. megszoktam vagy mi...

Osborn Creative Commons License 2004.07.02 0 0 72
Szerintem neki is el kellene mennie egy kivizsgálásra (migrén-centrumba), már előbb írtam erről!
Előzmény: MERLINN (71)
MERLINN Creative Commons License 2004.07.01 0 0 71

Nekem is szokott fájni a fejem. Most is fáj. Mondjuk most nem olyan nagyon.

Ami a legrosszabb, az mellette a hányinger, a fényérzékenység, meg a lüktetés... vki a topik elején írta, hogy felmenni a lépcsőn, katasztrófa... Hát igen. Kb 5 éve szenvedek. És ha nem jutok vmi gyógyszerhez, akkor jön a rókavadászat. Jaj.

De anyuhoz képest kispályás vagyok. Neki minden héten fáj, van, hogy napi 4 Quarelint is bevesz, asszem ez már nem normális dolog...

Szóval szar ügy.

Osborn Creative Commons License 2004.07.01 0 0 70
Köszi! Hazafelé beugrom és megkérdem!
Előzmény: Törölt nick (69)
Osborn Creative Commons License 2004.07.01 0 0 68
A neomigren-t már használtam gyógyszerben, de sajna annyit ért, mint halottnak a csók.:-(((((
Előzmény: Törölt nick (65)
Osborn Creative Commons License 2004.07.01 0 0 66

Gabi!

 

Előszőr a körzetidhez menjél, mivel fontosabb vizsgálatokat -pl. labor, vérnyomás mérés- kell elvégezni. Addig míg nincsenek előzetes vizsgálataid addig szóba sem állnak veled a neurológián. Ugyanis nem csak neurológiai probléma okoz ilyen tüneteket. Ezek másodlagos tünetek is lehetnek, amit magas/alacsony vérnyomással kapcs. problémák is okozhatnak. A magas veszélyesebb!

 

Egy részletesebb tünetcsoport alapján többet lehetne megtudni, mi a kiváltó tényező. Szóval vizsgáltasd ki magad!!!!!!!!!!!

Előzmény: 7241gabi (64)
7241gabi Creative Commons License 2004.07.01 0 0 64

Hát ez nem valami biztató, azért köszi mindenkinek.

Eddig nem gondoltam semmi komolyabbra, most már viszont ideges is vagyok, amitől fáj a fejem,...

:-(

Előzmény: hoppaaa (63)
hoppaaa Creative Commons License 2004.07.01 0 0 63
Nem akarlak aggasztani, de nem biztos, hogy ez migrénes fejfájás volt. Gyorsan a neurológiára!!!!
Előzmény: 7241gabi (59)
Osborn Creative Commons License 2004.07.01 0 0 62

Javaslom fordulj sürgősen orvoshoz!!!!!!!!!

 

Amiket leírtál -beszéd kordinációs zavarok- nem migrénre utal!!!!!

Előzmény: 7241gabi (59)
Osborn Creative Commons License 2004.07.01 0 0 61

Üdv Mindenkinek!

 

Nos sajnos gyerekkorom óta migrénes vagyok. Szinte minden jellegű időjárás változásra, sőt bizonyos ételekre is jelentkeznek a rosszulléteim.

 Sajna a quarelin-no spa sem szokott használni. Van olyan, amikor egy nap kb. 10-15 féle gyógyszert is beveszek, de a végén a hányással záródnak a rohamaim.

 

Tudom pont én adok tanácsot, mikor még én sem éltem a lehetőséggel, De

az Országos Ideg- és Elmén van migrén központ, ahol viszonylag elég jól körbejárják, hogy mi okozhatja a rohamokat, ill. adnak gyógyszert, amivel a helyzet jelentősen javítható.

 

Állítólag létezik spray formájában migrén elleni szer, ami gyorsan és hatékonyan megszüntetheti a problémákat.

 

Én is tervezem, hogy nyáron elmegyek, mivel a kor előrehaladtával sajnos a rohamok is szaporodnak.

7241gabi Creative Commons License 2004.07.01 0 0 59
Nem tudom mit tegyek, elég tanácstalan vagyok. A legutóbbi roham óta (kb 3 hét) még mindig nem regenerálódtam. Nem tiszta a beszédem, sokszor keresgélem a szavakat, vagy oda nem illőket használok, sokat öööö-zök, meg ilyenek. Most hova forduljak?
7241gabi Creative Commons License 2004.07.01 0 0 58

Masszőr amatőr volt, csak hümmögött-hammogott. Szóval nem vagyok előrébb.

 

messengerina Creative Commons License 2004.06.17 0 0 57
Na igen. A régi melóhelyemen nem volt mese - akár meg is halhattam volna (vagy bárki más kolléga is), max kihívják a hullaszállítót. Pedig női főnököm volt... de a klimaxos, üvöltős fajtából.:-(
Az új melóhelyemen viszont maximálisan normális a főnök (férfi) és nagyon megértő, ha bármi gáz van/lenne. Úgyhogy tényleg mázli. Na meg a délután fejfájás-szédülés is. Utóbbi csak idézőjelben, persze.
Előzmény: 7241gabi (56)
7241gabi Creative Commons License 2004.06.17 0 0 56
>>'Szerencse', hogy főleg délután/este erősödött a szédülés, így otthon nyugiban lehetett lazítgatni.
Hát igen, többségében délután 4 körül kezdi a műszakot, eddig csak egyszer volt, hogy a munkahelyemen. Nagy szerencsém, hogy a főnökkel jóban vagyok. Beszélni már nem tudtam, ákom-bákomokkal leírtam mi bajom, hívott egy taxit és hazavitetett. Este felhívott, érdeklődött. Rendes volt, na. Ha nem ilyen lenne a főnök, csak imádkozhatnék, hogy nehogy a melóhelyen támadjon ez a rohadék.
Előzmény: messengerina (55)
messengerina Creative Commons License 2004.06.17 0 0 55
Érdekességképp: a hirtelen megjött 'melegtől' (mert azért annyira nincs meleg) viszont kóvályogtam 1-2 napig. Mindentől szédültem, ha az ágyban megmozdultam akkor fordult még kettőt az egész szoba. Erre nem szedtem viszont semmit. Se kávét se gyógyszert, nem mertem. De ez már tavaly is előjött, akkor is ahogy akklimatizálódtam (vagymi), úgy már elmúlt. 'Szerencse', hogy főleg délután/este erősödött a szédülés, így otthon nyugiban lehetett lazítgatni.
billboy Creative Commons License 2004.06.17 0 0 54
Én kb. 2 évvel ezelőtt tapasztaltam meg a migrénes rohamot: reggeltől kezdődő egyre erősödő fejfájás, fényérzékenység, hányás, megnyugvás sorrendben. 2 Panadolt vettem be, semmit sem használt.
Tavasszal ismét volt egy rohamom, melegfront alkalmából: egy nap alatt 20 fokot emelkedett a hőmérséklet február vége felé. Hasonlóan jártam.

Ekkor konzultáltam egy orvossal, aki azt ajánlotta, hogy Quarelint vegyek be, és kombináljam No-Spa-val. És láss csodát!!!
Se a fényérzékenységig és se a hányásig nem jutottam el, egyszerűen elmúlt a migrénes roham.
Tehát a recept:2 tabletta Quarelin + 2 tabletta No-Spa, egyszerre, utánna pihenés.Mind a két gyógyszer tágítja az agyi ereket (is), ezáltal segít.
Sok sikert, próbáljátok ki!

messengerina Creative Commons License 2004.06.17 0 0 52
Mindenesetre millió dolog okozhat fejfájást, migrént. :-( Sajna nincs két egyforma eset. Hüpphüpp.
Ha lesz vmi okos ötlete a masszőrnek, írd be ide is légyszi', hátha... :-)
Én sem szeretek ezzel a problémával élni, bár tüneteim korántsem annyira súlyosak, mint a Tieid, mindenesetre én is az első jeleknél gyógyszerezem magam, preventíve. :-( Tudom hogy nem jó, de belefáradtam az orvosokba, a "nem tudjuk, Ön ilyen típus" című válaszokba. Próbálok lazítani meg ilyesmi, persze ehhez olyan munka, környezet, satöbbi is kell... :-/
Előzmény: 7241gabi (51)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!