Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.09 0 0 53775
Hetvegen a hendi meg a szigetfutasok helyett en is a Margita 20as Teljesitmenyturat futottam le. Nagyon izgultam, hogy hogy fogom birni. Igaz ket eve egyutt futottunk larzennel es pataporccal de hat hol van az mar! SK val vegul csak ketten indultunk mert a lassu szekcio tobbi tagja kidolt. Mi azonban mindketten nagyon elszantak voltunk. Kb 10ig egyutt mentunk neki ez kicsit lassu nekem kicsit gyors volt. Az elejen erthetetlen modon a pulzusom 188 fole kuszott, pedig nemigen mentunk 7 percesnel gyorsabban, es majdnem szintben futottunk az ut menti jardan.Egy hete 150 alatti atlaggal futottam hasonlo korulmenyek kozott. Ki erti ezt? Sk szerint csak azert volt magas a pulzusom mert merem :)) Itt tudatosan lassitottam, mert ereztem igy nem fog menni, es nem engedtem hogy tul magasra szokjon a pulzusom. Ez sokat segitett a tav masodik felen. Feltav korul elorekuldtem SKt. Nem akartam tovabb visszafogni. Igyekeztem maradni a nyomaban es meg tok sokaig lattam a hatat:) Mar majdnem Domonyvolgyben voltam, amikor elvesztettem a jelzest. Mindaddig vegig emberek mentek elottem de ott ahol egy kelzetlen elagazas volt egy lelek se volt a kozelben! :) Nem kanyarodtam fel balra a dombok kozt. Mentem egyenesen lefele, majd gyanus lett hogy senki sem jon mogottem es visszanezve meg pont lattam eltunni egy embert. Ekkor arra gondoltam inkabb arkon bokron at korrigalok .Ahogy masztam fel a dombra tolem tiz meterre a fak mogott egy osvenyen jottek szembe a turazok. Megorultem nekik Tehat megiscsak erre kell menni! Talalkoztam a kocogo jmte zsuzsaval akivel mar a Niket meg egy avont is vegigfutottunk egyutt. Csak sokkal kesobb derult ki hogy ok a pontROL jottek. De addigra mar tul nagy kerulo lett volna visszamenni, es kavarhattam volna egyedul a jelzetlen dombok kozt, vagy mehettem Zsuzsaval akivel tok jol egy tempot tudunk es ismerte az utat. Kovezzetek meg a masodikat valasztottam! Utolag a terkep, Zsuzsa becsles,e es SK idejebol valo visszaszamolas alapjan egyuttesen ugy gondolom kb 1.5 kilivel mentem rovidebbet. Innen Zsuzsaval mentunk a celig Utkozben ujra osszefutottunk Gankival aki nagyon csodalkozott hogy lehetek elotte:) A celba egyszerre ertunk Skval. Kaptam oklevelet pedig megmondtam hogy rovidebbet mentem. Vegulis nekem ugyis a terepfutas volt csak a lenyeg. Nagyon nagyon jo volt! Majdnem idealis volt a terep, nehol volt csak sar. Az idom 2 45 lett, igy megha ket kilit is szamolok a roviditesnek akkor is nagyon a 3 oras celido korul sikerult volna megerkezni. Szoval elegedett vagyok. Nagyon kellett mar az onbizalmamnak egy jo kis hosszu terepfutas. Az edzettsegem meg nem tokeletes de alakuloban. Nagyon szemezek a Budai Trappal (azt is lefutottam ket eve) de csakis ha nem lesz ho!
Lassú Nyíl Creative Commons License 2004.02.09 0 0 53774
Jó volt ez a kis meleg idő:-))) Fehéren-feketén bebizonyosodott, hogy csak a hideg miatt lassultam le. Tavasszal száguldozni fogunk:-)))
Előzmény: zakka (53772)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53773
Nem hiszem, hogy tőle kaptad. Én is a fél topictól kaptam látszólag, a féregnek ez a működése, hogy a fertőzött gépekről emilcímeket gyűjt és ezeket hamisítja a fejlécbe.
Előzmény: tri-Vili (53771)
zakka Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53772
Jaja, mostanában nagyon sok mindenki feltűnik a Sziget középső útján, és nagyon jól fut. Vagy nagyon sokat. Vagy nagyon gyorsan. Vagy mindezt együtt. :-)

Mára 20 km-t terveztem, és sikerült is, bár a pulzusom a végén az egekben volt (közben nem tudom). A gyorsabb belefutásoknál úgy éreztem, jól megy az öt percen belüli tempó is, persze még kell az az alapozás. :-)

Előzmény: Spenót (53770)
tri-Vili Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53771
Szerintem Aagica biztosan banánt evett Spenóttal,vagy Spenót banánját is megette...:-)))

Spenót! Ma kaptam tőled virusos emilt,legalábbis ugy nézett ki és töröltem SOS.

Előzmény: Spenót (53770)
Spenót Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53770
Sziasztok!

Ma Aagicaval lefutottunk egy maratont. :)
Na jo, megosztoztunk rajta, de a 195 meteres sallangot se hagytuk ki. Nagy koszonet Caspinak a bananokert!!!
Aagica egy hos. Szerintem ez a csaj keszul valamire! :)

Ezzel a futassal az idei elso 50 km folotti hetemen vagyok tul. Tokfaradt a labam. Lehet, hogy a Hendi utan nem kellett volna gorkorizni is egy jonagyot.
Kaktusz emlitette, hogy gorkorival tervezi az esztergomi maratont. Most en is nagyon gondolkodoba estem ezugyben.
Az uj kerekeimmel szinte repulok. 3:30-at tervezek :))) Szervezodik egy gorkoris szekcio??? Kaktusz lesz a zaszlonkon... :)

Hiver! Gyogyulj meg gyorsan!
Tobbieknek gratula a nagy futasokert! Jol veszem eszre, hogy iden valahogy elszantabban indul az ev?

tri-Vili Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53769
szia Hiver!
És mi lenne ha 3napot teljesen kihagynál? Talán meggyógyulnál!? Persze nehéz eldönteni ,hogy az éppen akt. nyavalya mennyire komoly,érdemes-e kihagyni miatta.Én ugy tapasztaltam még mindig jobban járok,ha egy pár napot teljesen kihagyok, mintha 50%-osan edzenék napokig.Egy kis extra pihenő sose árt-attól csak jobbleszel. A tested tudja mire /:-))/ van szüksége,csak a jeleket kell felismerned! Nem akarok kekeckedni,de nem vagy Te egy kicsit gyakran beteg? Gondold végig mi lehet az oka! Talán keveset pihensz-alszol,vagy (relative) túl sokat edzzel?
Én már lassan 1,5éve nem voltam beteg! Pedig régebben 2-3szor is elkapott egy évben a nátha+köhögés,és én is mindig tovább akartam edzeni.Utolag rájöttem nem ez a helyes,jobb ha pihensz egyből és akkor előbb tudsz ujra jól edzeni.A teljesitményeden pár nap biztos nem ront,sőt én pl. abban az évben nyertem ob-t amikor 6hétig gipszben voltam-de legalább sokat pihentem!Van még ami nekem segitett az utóbbi időben:a homeopátia és a biorezonancia(NS:"a legális dopping"). Az edzéseim pedig mostanában úgy tervezem,hogy inkább kevesebbet tervezek, de azt mindig meg tudom csinálni és igy folyamatos lesz a edzésmunkám,ráadásul pszihésen is jobb leszek,ha sikerül a terveket véghezvinni és nem akadályoz betegség.
Jobbulást kivánok!

OFF
Kanga! hivj fel légyszi, mert nincs meg a számod!

ON: Ma egy laza besztélgetős 18km és egy tempos 5km a végén volt a programon-ö:23km.du. pedig kicsit elázam a bringa közben,de azért megcsináltam amit akartam.A héten 61km jött össze futásból+216km "egyéb" mozgásból+2Xkondi is volt.Ö: 21óra edzés a héten. Jővő héten pedig PIHENEK!! Ez nálam kb. 10ó edzést jelent.
Utána pedig egy hét meló a török Riviérán,ahol azért futni is szeretnék-nem sokat,de gyorsan,mert a hó végén lehet hogy dél Mo-n lesz egy verseny-velem?!

Előzmény: Hiver (53766)
Hiver Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53768
Te ki vagyol?
Ha új, akkor üdv itt a topikon!
Ha másodnick, akkor fedd fel magad :o)
Előzmény: KicsiKatica (53767)
KicsiKatica Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53767
:))))
Előzmény: Hiver (53765)
Hiver Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53766
Mai futásomnak igazából a "legrosszabb dolog..." topikban lenne a helye: 30 helyett 15 km - és a 3. szigetkörre is már csak azért indultam el, mert a frissítőm ott volt vhol félúton. Egy hete küszködök vmi nyavajával, de nem akar rajtam "rendesen" kijönni. Pedig lehet, hogy hamarabb túllennék rajta, ha 1-2 napra teljesen ledöntene a lábamról. Amit ma alig tudtam emelni... :o(((
Hiver Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53765
Ide is becopyzom, ami a fb honlapon is fent van már:

Az SZJA 1%-a már felajánlható a FUTÓbolondok SE-nek is! :-)

Adószám: 18773220-2-14

Köszönjük!

caspi Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53764
Nekem is sikerült három nap alatt 45 kilit gyűjteni. Zsazsi, jók voltunk. :-))
amat Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53763
En is lenyomtam amit terveztem. Régóta ez volt az első amikor három napot edzettem folyamatosan. Holnap pihizek egyet és folytatom a mérsékletes felzárkózást önmagamhoz. Várom már nagyon a Pécs-Harkányt két okból is, ez lesz az első versenyem az évben és ahogy nézegetem a listát elég sokan leszünk innen is.
miki Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53762
Erre sajnos nem tudok válaszolni. Betegség után, mikor már jól érzem magam, "próbafutást" tartanék, pl. pár km könnyű futás és eldönteném, hogy érzem magam. Én már nem követek erőszakkal edzésterveket, csak azt csinálom meg, ami jól is esik. Ír erről a témáról különben az Armstrong könyv is.
Előzmény: Kanga M. (53755)
amatőr Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53759
Igen, Sneci ellenállhatatlan volt!

Nemnagyongyorssal mi is igyekeztünk: először a nyugis 6:15-6:30-as tempót vettük célba, ezt tartottuk is kb. az állatkertig. Onnan kicsit gyorsultunk, a fordítónál már inkább 5:45 körülinél járhattunk. Az volt a taktikánk, hogy minden előttünk futóról kiderítjük, hendikepes-e. Azaz utolérjük, és megnézzük, van-e szép sárga rajtszáma. Visszafelé a fabüfénél már a 30 perces kört is reálisnak éreztük, igaz, ehhez 5 perc alá kellett gyorsulni. Egy fiú sehogy sem akart közelebb kerülni, pedig nagyon üldöztük, nemnagyongyors cipőfűzője kétszer is kibomlott a rrrettttenetes menetszéltől, de bekötötte. Végül kiderült, a fiú nem hendikepes volt. :)
A vége 29:19 lett, kb. 5:30-as átlaggal. Az uccsó erős kilométeren "hörögve" bőven négyessel kezdődhetett a tempónk. De jó, hogy nem volt egyikünkön sem pulzusmérő! :)

Kaktusz, a 26:12-d komoly irigység tárgya... :)

Előzmény: kaktusz7 (53753)
NVik Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53758
Ez nem ér én is ott voltam a szigeten lazennel is találkoztam futás közben mégcsincs rólam egy kép sem :-).
Előzmény: zolinyo (53756)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53757
Visszaértem. 16 km keményen 5:30-as tempóban.
Előzmény: iSTVán a dombfutó (53754)
zolinyo Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53756
Sziasztok!
Csak egy kép, a tegnapi futáson, Sneciről. http://kep.tar.hu/zolinyo/images/pic4381617.jpg
Persze ha működik a tar.hu. Nézzetek körűl.
Hali Cucu
Előzmény: kaktusz7 (53753)
Kanga M. Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53755
Aha. Köszi!! :))
Szerinted ilyenkor az előírt pihinapok után mehet majd az eddigi edzésterv rendesen?
k.
Előzmény: miki (53751)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53754
Kár volt elkiabálnom, az éjjel sikerült köhögnöm egy szépet...
Ezért most alaposan felöltöztem és lassúra veszem a tempót. Ha azonban nem érnék vissza két órán belül, akkor lehetséges, hogy nem kellett volna rádolgoznom (vagy doppingolnom; vagy elfelejtenem a pulzusmérést :-)), de persze megeshet, hogy csak a szél fúj el :-))
kaktusz7 Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53753
Fent vannak a tegnapi hendi eredményei. Sneci ért be elsőként. :-)
miki Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53752
Persze, 99 %, hogy volt koksz is a dologban, persze attól még nem kéne meghalni, akkor sokkal több élsportolóval előfordulna :-(
Előzmény: amat (53749)
miki Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53751
Ha érdekel, elég bőségesen ki van fejtve a sópótlás a honlapomon a frissítés link alatt.
Előzmény: Kanga M. (53750)
Kanga M. Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53750
Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz. Lázasan egy lépést sem.
Azt mondják annyi lázmentes nap kell +2, h újra kezdhesse az ember az edzést mint ahány lázas.

Viszont egy érdekes dolog, amire eddig nem is gondoltam: Most, h breteg vótam, a második lázas nap éjszakáján elájultam, de csak egy nappal késöbb tudtunk vérnyomást mérni, akkor volt 93/61. A doki szerint a só és vízhiány miatt volt. Hasonlóan viselkedik ilyenkor a szervezet mint egy hosszú távú versenyen. Ezért nem értem, h hosszútávú versenyek miért édes, és miért nem sós dolgokat adnak a frissitőnél. Talán a rengeteg ájulás és rosszullét megelőzhető lenne sós cuccokkal, nem?

Előzmény: miki (53748)
amat Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53749
Nem ide tartozik, csak egy mondat a Fehér Miklóshoz. Amikor valaki külföldön meghal elég sok időbe szokott telni, mire hazahozzák. Ő vasárnap még játszott és szerdán már eltemették. Tuti, hogy valami olyan dolgott szedettek velük ami közrejátszhatott a halálában. Biztosan volt oka a gyors eltemetésnek, annak ellenére mondom, hogy tudom, hogy volt boncolás. Lehet hogy rosszul gondolon, de ez jutott egyből eszembe amikor ez az egész történt. Elnézést a nemfutásért !

Tegnap kicsit nehézkesen futottam, igaz nagyon kellemetlen szél volt. Ma átlépek a 6 km -ről a 8 km -re. Kiváncsi leszek, hogy fogom bírni ? Már tegnap is gondolkodtam, hogy többet megyek, úgy éreztem nem lenne nehezebb a több futás. Ma kiderül, mennyetek futni, ha tehetitek, nagyon szép idő van ma.

Előzmény: miki (53748)
miki Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53748
Csatlakozom István véleményéhez, betegen, lázasan futni nem szabad. Nem csak a formát rontja, hanem akár veszélyessé is válhat. Fehér Miklós halálának is az az egyik lehetséges magyarázata, hogy valamiféle vírusfertőzése volt és erre az állapotra ráterhelt. Már korábban is olvastam így magyarázott halálesetekről. A láz mellett érdemes még a nyugalmi pulzust is figyelni, ha 8-10-zel magasabb, mint a minimum, akkor egy lépést se!
Előzmény: Akire1 (53742)
SkóT Creative Commons License 2004.02.08 0 0 53747
Jajjdejóóó....megvolt az első betegség utáni fitifuti. Szuppper volt kérem. Mint egy reumás csiga, aki még köhög is közben. :-)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.02.07 0 0 53746
Lásd a kérdésed alatti hozzászólást, katt. Nekem ma kiválóan bejött köhögés ellen a futás. Inkább az a kérdés, hogy a nap többi részében mit csinálok vele, mikor nem futok.
Előzmény: Akire1 (53742)
Butch Cassidy Creative Commons License 2004.02.07 0 0 53745
Ne b+, én 550-ért adtam... Mire föl vág alá a BTFSZ a kiadónak? :))

Mindenkinek jövök egy ötvenessel... :)

Előzmény: pulp (53739)
amat Creative Commons License 2004.02.07 0 0 53744
Holnap még meleg lesz, de hétfőtől jön a hideg, akkor újból a megszokott körülmények közt futhatsz. Reménykedhetsz, hogy minden visszaáll a megszokott kerékvágásba. :-))
Előzmény: Akire1 (53742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!