Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.18 0 0 5564
Nem 100% hogy szeretnél, vagy hogy jössz? :c)

Lehet, hogy mégis összeszedem magam szombatig. Nem akarom elkiabálni, de mintha jobban lennék végre.

Előzmény: speti2 (5557)
lükepék Creative Commons License 2003.12.18 0 0 5563
2 nap alatt tökéletesen kimerültem, én asszem inkább alszom egy jó nagyot, mondjuk péntek este 7-től hétfő reggel 7-ig...

pedig nagyon szívesen mennék, de most sem bírok felkelni 1/2 8 előtt, és fáradtabb vagyok reggel, mint előző este..

Előzmény: lükepék (5544)
Tibet Creative Commons License 2003.12.18 0 0 5562
Múzsla!
Alig van minek megszépüknie, mert már akkor is az volt. Ott is élveztem a kerékpározást, csak a homok az valahogy nem a kedvencem, ennek ellenére már most gondolkodom a Corvinon :-) Pedig ott is van homok.
Tibet
Előzmény: Múzsla (5556)
Zete Creative Commons License 2003.12.18 0 0 5561
És mit szólnátok ahhoz, hogy ahol pl. piros kereszt jelzés van, azt nem lenne életbevágó azonnal átfesteni sáv jelzésre, maradhatna szépen úgy, aztán majd egyszer, utólag, ha lesz az egészből valami? Régebben pl. volt ilyen a DDP meg a Kohász Kék esetében is egy-egy rövidebb szakaszon és ettől még működött a "rendszer".
Előzmény: Joeyline (5558)
giballa Creative Commons License 2003.12.18 0 0 5560
Sziasztok !
A DDK pontos szintemelkedései egyik (netán mindkét) irányban megtalálhatok valahol ? Köszi
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.12.17 0 0 5559
Valószínűleg nem tudok ott lenni, de ha összejön, amire készülök, akkor nem leszek szomorú.
Előzmény: nagypapi (5538)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.17 0 0 5558
2. Pontosan én is ezt találtam ki, abszolút ez a leglogikusabb megoldás, ez a legkönnyebben kivitelezhető. (Ezzel együtt azért így sem 2 napos munka!)

3. Jó ötlet a felvetés!

4. Megoldható a továbbvitel! A Visegrádi-hegységben nem kell elvinni Esztergomig, hanem előbb, Basaharcnál átvinni a komppal Szobra. A Börzsöny délnyugati-déli részében át kéne cserélni néhány más útvonalat a pirosra, majd Kóspallag, Szokolya irányából Szokolya vá.-nál elérné jelzésünk a Börzsönyi Pirosat, onnan észak felé már azon haladna. Annak dél felé eső szakaszát Verőcéig piros keresztre kell festeni természetesen.

5. Abszolút logikus, úgy kell csinálni, ahogy írtad.

Az eddigiektől keletebbre már valóban több gondolkodást igényel, hogy hogyan lehetne összehozni minél kevesebb festéssel a folyamatos pirosat.

Előzmény: (budai-)H.G. (5554)
speti2 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 5557
Szisztok !

Nem állítom 100%-ra, de lehet hogy szeretnék csatlakozni a szombati gödöllői csapathoz.

Előzmény: nagypapi (5538)
Múzsla Creative Commons License 2003.12.17 0 0 5556
Rossz rágondolni.
Azért gondolom azóta minden emlék megszépült.
Előzmény: Tibet (5555)
Tibet Creative Commons License 2003.12.17 0 0 5555
Még yoo, szép is lett volna abban a hőségben zuhany nélkül... Rossz rágondolni.
Előzmény: Múzsla (5550)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.12.17 0 0 5554
Hát végre sikerült magamat átrágni az elmúlt napok termésén.

A Piros-túrákhoz:

1. Ha a KDP-t Zircről továbbvezetnénk Eplénybe, akkor visszacsatlakozna önmagába, a jelenlegi útvonal szerint (egy fordított 9-es alakzatot formálva).

2. Ha össze akarják kötni a DDP-vel/le akarják vezetni a Balatonhoz, a legjobb megoldás szvsz az lenne, ha Eplényből felvezetnék a csigavonal végéhez, Zircre, Zirc és Papod között csak az iránya fordulna meg, innen a P+ jelet kéne visszafesteni P-ra a Márkói malomig, onnan már most is P vezet Paloznakig. Ezzel egyidejűleg a Papod-Eplény szakaszt vissza kéne festeni P+-re, akárcsak a Márkói malomtól nyugati irányba vezető mostani P jelzést.

3. Szárról lehetne folytatni a P jelet Bicskére, onnan már van P Somlyóvárig, onnan célszerű lenne a Keleti-Gerecsén átvezetni Piliscsévre, ahonnan már létezik egy P Esztergomig.

4. A keleti országrészbe körülményes lenne átvezetni, mivel ott gyakorlatilag már majdnem végig létezik egy folyamatos P jel, Drégelypalánktól Ópusztaszerig (ennek része a Pest megyei piros), és 10 km-rel arrébb Mindszenten indul egy másik piros, amely egészen a Nagylakig vezet. Ha a kimaradó 10 km-es Ópusztaszer-Mindszent szakaszon az Alföldi kék mellé felfestenék a pirosat is, akkor az gyakorlatiag nagyjából É-D-i irányban átszelné az országot a szlovák határtól a román határig.

5. praktikusan az É-D pirosat lehetne folytatni Drégelypalánkról Nagyorosziba, innen van egy "cserháti piros" Nagyoroszi - Érsekvadkert - Mohorán át az országos kékig, régebben vezetett tovább (többhelyütt a kékkel) Nógrádsipek -Hollókő - Felsőtold - Garábon át Mátraszőlős-Hasznos v.m-ig.

6. Győr-Moson-Sopron megyében is létezik egy P, ami tudomásom szerint jelentős hosszúságú.

7. A Zempléni-hegységben három, egymástól független P jelzés létezik. Az egyik a Kossuth út Szerencs-Olaszliszka között, papíron 26, valójában 42 km hosszúságban. A másik a Rákóczi út a sárospataki vár és a füzéri vár között, papíron 55-58 km, valójában 72 km hosszú. A harmadik pirosnak nincs külön elnevezése, papíron 20 km hosszú, szintén Sárospatakról indul, de a vasútállomásról (így nem találkozik a Rákóczi úttal) és Mikóházára vezet (ez az út része a "Borsod szép útjain" túramozgalomnak).

lükepék Creative Commons License 2003.12.17 0 0 5553
én is ma reggel vettem meg, az újságos néni betett engem a toptenbe, ami az egzotikus lapokat vásárolókat illeti.. és megállapítottam, hogy kissé rendszertelen a megjelenés, erre csak bólogatott..
Előzmény: Zete (5551)
Zete Creative Commons License 2003.12.17 0 0 5552
"...felbuszozunk a Bányi-nyeregbe "

Akkor jól meg kell tájolnotok az időpontot. Idén mikor ott jártunk, megnéztük a kitett buszmenetrendet. Volt is vagy két járat naponta.

Előzmény: Joeyline (5525)
Zete Creative Commons License 2003.12.17 0 0 5551
Én ma reggel tudtam csak megvenni a lapot, tegnap még híre hamva sem volt. De azt közölték velem több helyen is, hogy többen keresték már. Ma pedig egy jókora sóhaj kiséretében adta át a lapot a tag, és hozzátette, hogy: "Igen, végre megjelent."
Előzmény: lükepék (5543)
Múzsla Creative Commons License 2003.12.17 0 0 5550
Azért minden este le tudtál tusolni! :))))
Előzmény: lükepék (5548)
Joeyline Creative Commons License 2003.12.16 0 0 5549
Ott leszek! :)
De csak akkor, ha tényleg szombaton lesz. Vasárnap nem jó!
Előzmény: nagypapi (5538)
lükepék Creative Commons License 2003.12.16 0 0 5548
és ha a fiúk nem lettek volna olyan rabszolgahajcsárok, akkor biztos készült volna teljesalakos bikinis kép is egy-egy strandon... (min. duplán kihajtható kép..)
de sosem lehetett fürödni, mert menni kellett.
Előzmény: Optika (5545)
asciimo Creative Commons License 2003.12.16 0 0 5547
kutya legyek, ha az elöbb meg nem Lienka neven volt ez a hozzaszolas. Csodalkoztam is, mert elkonyveltem magamban hogy Lud Gödöllöi, erre latom, hogy az megse Lud volt, hanem Lienka. Erre most megint Lud.
Előzmény: Lud (5539)
kvte Creative Commons License 2003.12.16 0 0 5546
Természetbulvár...
Előzmény: Optika (5545)
Optika Creative Commons License 2003.12.16 0 0 5545
Azért nem az, mert azt már lefoglalta a Természetbúvár januári dupla száma, a középen kivehető naptár hátteréhez. :-)
Előzmény: lükepék (5543)
lükepék Creative Commons License 2003.12.16 0 0 5544
érdeklődés itten van.
ez a 8.20 nagyon baráti.
Előzmény: nagypapi (5538)
lükepék Creative Commons License 2003.12.16 0 0 5543
miért nem az, amelyiken a kő mögött állunk, azon igazán nagyon dögös vagyok.. :(((
fene..
(kösz, du meg is veszem.. csak már két hete az idegeit tépem a környező 3 újságosnak, mer' naponta kerestem a decemberit.. most az uccsó 5 nap maradt ki.. vagy több? elvesztettem az időérzékemet..)
Előzmény: Múzsla (5541)
Optika Creative Commons License 2003.12.16 0 0 5542
Ott leszek. CD-ket viszem.
Előzmény: nagypapi (5538)
Múzsla Creative Commons License 2003.12.16 0 0 5541
Lükepék!
A decemberi Bringa magazinba bekerült az álmosdi kép..
amelyiken kifeküdtél. :)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.16 0 0 5540
Este még letisztázom Talpalóval, hogy hová megyünk, de szerintem 90% esélye van hogy ide.
Na meg persze ha meggyógyulok. Már egy hete próbálkozom nem túl sok sikerrel. :c(
Előzmény: nagypapi (5538)
Lud Creative Commons License 2003.12.16 0 0 5539
Nagyon szeretnék menni, de az időbeosztásom elég sztochasztikus, ezért nem igérek semmit. Mindenesetre helyi vagyok, úgyhogy csak odatalálok 9-re ha mégis jó.
Előzmény: nagypapi (5538)
nagypapi Creative Commons License 2003.12.16 0 0 5538
Kedves Topiklakók!

Úgy érzem, elérkezett az ideje, hogy kissé konkretizáljuk a hétvégi Gödöllői Kék túra részleteit.
A meteurológia szombatra mond jobb időt (persze ez addig még változhat), javaslom tehát ezt a napot.
A sokáig alvók, és nem utolsósorban a vidékiek kedvéért, akiknek többet kell utazni, tisztelettel javasolnám a Keletiből 8.20-kor induló vonatot, amivel Gödöllő Állami telepekig kellene utazni – ez lenne a túra kiindulópontja. Amennyiben van Hatvan (60) felöl érkező, akkor várnánk az állomáson 9.21-ig, amennyiben nincs, hát 9-kor el is lehetne indulni.
A túra hossza 20km körüli, a szintemelkedés sem túl jelentős.
Részletek a Gödöllői Kékről gethe honlapján.

Vannak érdeklődők??

mosomedve Creative Commons License 2003.12.15 0 0 5537
Javaslat KÉK-TÚRÁZÓKNAK a Kőszegi hegységben:

A Hörmann-forrás és a Vörös kereszt között érdemes a térképen nem szereplő új kék háromszög jelzésen menni. Igaz, a Stájer házak így kimaradnak, de nem műúton kell gyalogolni, hanem a hegy gerincén, sok helyen nagyon szép kilátással a magyar és az osztrák oldalra. (A jól követhető jelzés az autóparkolótól indul, része a "Csúcsrajáratás" jelvényszerző útvonalnak, amely Kőszeg és Oberkohlstatten között vezet).

Váci Creative Commons License 2003.12.15 0 0 5536
Sziasztok!

A hétvégén a Vértesben túráztunk, nagyobbrészben kéket. Akit esetleg érdekel, itt talál pár fényképet.

itt talál pár fényképet..

kvte Creative Commons License 2003.12.15 0 0 5535
Megkaptam, csak tegnap nem mélboxoztam.

Köszi!

Előzmény: Múzsla (5530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!