Keresés

Részletes keresés

huzat Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4154
Tiszteletem

Nem találok olyan festéket, mint amit javasol a gyártó. Német II. vháborús. tanknak a lánctalpához MM flat black festést ír elő, de vidéken nem találom ezt a márkát. Ti milyennel szoktátok lekenni? A Humbrol milyen nevű festéke felel meg ennek? Matt black? Esetleg még revelhez is hozzáférek, annak milyen nevű festéke lenne jó?
A makett 1:72. Na még az lenne a problémám, hogy milyen ecset kell ehhez, vannak különböző nagyságúak, és ha igen ide mekkora lenne jó?
Plusz hogyan megy maga a festés menete? Előbb levágom az alkatrészeket, aztán lefestem őket és összeragasztom, majd a végén újra festek? Vagy a végén festek, mert esetleg oldja a festéket a ragacs? A festés és ragasztás sorrendje érdekel, olyan szinten, hogy én is megétsem:-)

nohab Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4153
Én kotonkesztyűt húzok, és a puha szilikonban egyszerűen kigyúrom a buborékokat. De ezt csak a jó gumi bírja (pl. OXAM RP), és elég dzsuvás is a meló. De ha ló nincs...
Előzmény: neutron (4143)
nohab Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4152
Én kotonkesztyűt húzok, és a puha szilikonban egyszerűen kigyúrom a buborékokat. De ezt csak a jó gumi bírja (pl. OXAM RP), és elég dzsuvás is a meló. De ha ló nincs...
Előzmény: neutron (4143)
rezgaras Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4151
tamastamastamas írta:

> mennyire kell redukálni

Tapasztalataim szerint szintetikus festékhez (enamel) úgy 1,3-1,6 Bar túlnyomás kell, akrilhoz max. 2-2,2 bar, ha deszt vízzel van higítva. Ha alkohollal, kevesebb is elég. Ha túl nagy a nyomás, akkor a szerszámból nem permet, hanem festékköd jön ki.

Előzmény: tamastamastamas (4150)
tamastamastamas Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4150
Uraim,

a cégnél 8 bar-os léghálózat van. Ezt mennyire kell redukálni, hogy egy Kager 0.3-as double-action retuspisztoly számára igazán ideális legyen?
(Próbáltam az interneten Kager weboldalt keresni, nem sikerült, a fegyvert meg használtan vettem, tehát nem sok gyári infom van róla).

Segítséget előre is megköszönve,

Tamas3

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.10.05 0 0 4149
Igen... Koszonom; mennyivel tartozom?
Előzmény: phantomII (4148)
phantomII Creative Commons License 2003.10.05 0 0 4148
Leadom a Sas-ban. Akkor mi is legyen? Egy kéz és egy karctű?
Előzmény: Brutalis Harmonia (4147)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.10.05 0 0 4147
Ne viccelj; 6000 Ft-ert a MiG? Tavaly nyaron lattam otthon 30000-ert a Pecsaban...

Mindegy, en most itt vagyok, szoval itt mukodok :)

Annyit irtam, hogy anyammal ossze tudnal futni a varosban valahol (a Deak lenne a legjobb), vagy ott hogyhatnad a SASban, ha vannak ott kapcsolataid. (Fura, mert nem jott vissza a level. Biztos meg ott kering valahol.)

Apro reszletek festese? Valaki?

Előzmény: phantomII (4146)
phantomII Creative Commons License 2003.10.04 0 0 4146
Megkaptad a levelem?

Gyanaxom, hogy nem.

Mellesleg uvolteni tudnek... A GreatModels-nel 23 dollar a 32-es MiG-21 MF a Trumpetertol, van egy 18 dollaros ajanlatom az Accurate F3F-re, es vagy egy nagyon jo kis 20 festekes Testors csomag az ebay-en 15-ert

Ugyanezek nagyjából ugyanennyiért itthon is megvannak...

A jövő héten jön Trumpeter a nagykerbe. Adsz listát, hogy mi kell és leírom az árakat.

Előzmény: Brutalis Harmonia (4145)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.10.04 0 0 4145
Szia!
Megkaptad a levelem?

(Mellesleg uvolteni tudnek... A GreatModels-nel 23 dollar a 32-es MiG-21 MF a Trumpetertol, van egy 18 dollaros ajanlatom az Accurate F3F-re, es vagy egy nagyon jo kis 20 festekes Testors csomag az ebay-en 15-ert. Es kilog a *ggem a gatyabol, annyira nincs penzem. Pedig ez meg forintban sem lenne sok, sot...)

Előzmény: phantomII (4144)
phantomII Creative Commons License 2003.10.04 0 0 4144
Vákumban kell önteni.
Előzmény: neutron (4143)
neutron Creative Commons License 2003.10.04 0 0 4143
Talalt valaki jo megoldast mar mugyanta alkatreszek keszitesenel/sokszorositasanal, hogy eltuntesse a buborekokat? Igazabol a modszer meg is lenne, de amim van mugyanta (Biresin G26) meglehetosen gyorsan kot. Jo lenne olyan ami lassabb, es lehetoleg higabb.

Udv, neu

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4142
Azert, hogy kidobhasd a mesternien megformalt eredetit. A Tamiya MiG-15-hoz is van egy komplett feljavito, uj piloatfulkevel, hajtomuvel, de akkor minek megvenni a Tamiya makettet? Eleg egy Revell...
Előzmény: phantomII (4141)
phantomII Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4141
Bocs, hogy belekotyogok, de biztos, hogy 1:18-as volt? Nem 1/32-es, volt véletlenül?

Az éberségteszten kitűnővel átmentél!:-)))))))

Well... 1:32-es.
Egyszerűen djönjörű.
És az Eduard kihozott hozzá egy rakat feljavítót, de igazából nem tudom hogy minek, mert a műanyag is tökéletesen van megcsinálva.

Előzmény: Tibcsi(R) (4132)
mezga geza Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4140
ok
Előzmény: neutron (4139)
neutron Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4139
mezga

Me' nem szoltam, me' nem szoltam....me' nem tudtam hogy van ilyened wazze :)))) Nekem pont D kellett volna, de C sikerult...na mindegy. Nincsenek felesleges makettjeim, csak az a 11 van ami a dioramara kell, meg 2 32-es. Ja meg a Viking amin eppen dolgozok. Egyelore nem is tervezem tobb beszerzest :)

Meggondolom az ajanlatodat. Az a baj, hogy nem kell 2 hornet (pontosabban kell, de a masik az 1/32 F/A-18D lesz ha egyszer kijon vegre)

Udv, neu

Előzmény: mezga geza (4138)
mezga geza Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4138
neuton

14-esbol is van mar 2 A es D eleg lesz 1 ideig :-)

Ha ezek kozul van valamid belekalkulalhatjuk
48-as tamiya
- moskito
- mig-15
- gekko
- p-47 buborekkabinos

mezga geza Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4137
Mert nem szoltal hamarabb nekem a D volt meg elobb es a C kellet volna.

Nezzuk csak van hozza Black Box belso (ez koppintas de tok jo)+ orion vikinges matrica. Mondjuk 15e egybe, kulon sajna nem jo mert mit csinljak a megmarado cuccokal.

Előzmény: neutron (4135)
Friki Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4136
Halisztok!

Tényleg senkit nem érdekelnek az alábbi eladó cuccosok? Pedig nagyon jók...

1:35 Academy Flakpanzer IV Wirbelwind - Panzer IV alapú önjáró négyesiker-gépágyú;
1:35 Italeri SdKfz 234/3 + fotómaratás - a híres nyolckerekű (8-rad), rövid 75 mm-es gyalogsági löveggel;
Náci jelképek c. könyv - a német hadsereg (Wehrmacht), az SS, a Luftwaffe, a haditengerészet, és a militarista civilszervezetek egyenruháit, kitüntetéseit, felszerelési tárgyait mutatja be.

Mélben keressetek!

neutron Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4135
Mezga 1/48 Hase F/A-18D NightAttack? Engem special beromira erdekelne, de van egy C-m, amitol meg kene szabadulnom. Nomeg nagyon draga is ahogy irtad :)))) De ha van egy jo ajanlatod akkor lehet, hogy meggondolom magam :) Hase F-14A Independence (94 utani szeria) nem erdekel cserere?

Udv, neu

Előzmény: mezga geza (4133)
nohab Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4134
C-t láttam a www.jatek-makett.hu-n, 1:24-esben, asszem Italerit...

Köszi, sajna az "Matchbox", nekem makett kellene :-((

Előzmény: DIAZ (4120)
mezga geza Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4133
jaja 1/18-ban olyan josszu 110cm lenne :-)))

En is gondolkozom, hogy megveszem es eladom a hase 48-ast mert szvsz eleg sz@r, marmint osszerakni mert csomot kell tomiteni, csiszolni, es nem mellekesen nagyon draga. Azt meg utalok, festeni szeretek :-)

Szoljon ha kell valakinek 1 D night attack :-)
Nekem eleg szivni a C-vel.

Előzmény: Tibcsi(R) (4132)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4132
ma voltam a Fabulsiban. Meglestem az 1:18 Academy F-18-at......

Bocs, hogy belekotyogok, de biztos, hogy 1:18-as volt? Nem 1/32-es, volt véletlenül?

Mondjuk, az is "nyálcsorgató"... :-))

Előzmény: phantomII (4118)
neutron Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4131
Nem egy A4-es full matricalapra akarok nyomtatni, es korbevagdosni a matricat. Az erdekel konkretan, hogy hogy csinaljak a gyarakban, meg a kis "uzemekben", ahol az utangyartott matricakat csinaljak, hogy csak ott van hordozo film, ahol az az adott szimbolum, felirat, szam, akarmi van. Tehat Az egy db felsgjel, az egy db matrica, egy szam az egy masik, stb...nem egy nagy, amibol ezeket ki kell vagdosni.

Udv, neu

Előzmény: phantomII (4130)
phantomII Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4130
Akkor előlről!

Milyen filmet?

Előzmény: neutron (4129)
neutron Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4129
Szitazassal? A filmet?
Előzmény: phantomII (4128)
phantomII Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4128
Szitázással.

Van enyvezett matricalapod?
A Fabulisban elég drágán láttam....

Előzmény: neutron (4127)
neutron Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4127
Udv a nepnek ;)

Sokat torom a fejemet matricagyartason. Ugy nez ki (pontosabban rovidesen kiderul), hogy megoldhato lenne a dolog. Az egyetlen dolog ami nem tiszta szamomra, hogy hogy lehet elerni, hogy csak ott legyen film ahol a matrica tenylegesen leledzik, es ne egy bazinagy matricaalapbol kelljen a usernek kivagdosnia azt. Tudja valaki hogy hogy csinaljak ezt?

Udv, neu

phantomII Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4126
A Maisto-t meg a Buragot ezek szerint össze sem kell rakni? Olyan mint egy nagy Matchbox?

Így igaz, kis kiegészítéssel. A Buragonak van összerakatlanja, az 15-20 darabból áll, festve van, a műanyagokat nem kell ragasztani csak összepattintani, így készül a gyárilag összerakott is. De ez még nem igazán makettezés.

Igazából a lényeg az, h minél impozánsabb Merci legyen, mivel az egész poén szinten megy, szülinapi ajándék olyannak, aki még soha nem makettezett, max. legózott.

Ami műanyag makett, az kapásból 60-80 darab alkatrész minimum, és macerás szépen megcsinálni. Viszont roppant sérülékeny, de nem látszik rajta, hogy milyen rohadt sok munka van benne.:-(((((

Szóval (mivel a Mercikhez sem értek túlzottan) melyik a legnagyobb kapható Merci?

Szerintem erre az alkalomra maradj a Buragonál vagy valamelyik másiknál.

A Fóti Cora áruházban hátul a butiksoron van egy modellautóbolt meg a Victor Hugo 24-ben. Itt valamit tutira találsz.

Azt honnan lehet tudni, hogy melyik makett milyen nehéz v. hány darabból áll? Csak a Revelleken láttam feltüntetve...

Egy autó - ha szépen akarod megcsinálni - ab ovo nehéz.A legnagyobb gond a karosszéria festése.

Előzmény: DIAZ (4125)
DIAZ Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4125
Szia phantomII,

És melyik a jobb, a műanyag vagy a fém? A Maisto-t meg a Buragot ezek szerint össze sem kell rakni? Olyan mint egy nagy Matchbox?
Egyébként a netes kínálat alapján elég nagy a választék (nekem) a Modell & Hobby-ban... Láttam, a másik topicba írtad, hogy Mercedes E-t, meg Volvót nem lehet kapni... Igazából a lényeg az, h minél impozánsabb Merci legyen, mivel az egész poén szinten megy, szülinapi ajándék olyannak, aki még soha nem makettezett, max. legózott. Szóval (mivel a Mercikhez sem értek túlzottan) melyik a legnagyobb kapható Merci?
Azt honnan lehet tudni, hogy melyik makett milyen nehéz v. hány darabból áll? Csak a Revelleken láttam feltüntetve...

üdv, diaz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!