Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

beny222 Creative Commons License 2004.06.09 0 0 88
Szia, nekem is B vectram van, 96. 06. havi, 1.7TD Isuzu motoros. Mik a tapasztalataid ezzel a motorral, mire figyeljek oda vele? Előre is köszi a választ!
Előzmény: opeldoki (87)
AAAAAAAAAAAAAAA
opeldoki Creative Commons License 2004.06.08 0 0 87
Sziasztok! Neken is egy B VECTRAM van, egy elég ismert OPEL szervízben golgozom mint autószerelő. Amiket itt olvasok hát.....! Na mindeggy.Külömben az OPEL benzin motorok mind eszik az olajat, a dízelek meg mind típushibásak, ameik jó az azért jó mert el qurták.
Na cső.
Mr. T Creative Commons License 2004.05.23 0 0 86
Opel Vectra 2HDI???
Előzmény: szb74 (85)
szb74 Creative Commons License 2004.05.21 0 0 85
Hali!

Tudnatok nekem segiteni!?
Sehol sem talalok Opel Vectra 2HDI-re teszteket!
Mik a gyengei, mire kell odafigyelni, stb
Miket kell megnezetni vasarlas elott!
Esetleg kinn mennyiert futnak 97-99-es evjartok.
Lehet veszek egyet:)

Koszi Balazs!

holloo Creative Commons License 2004.03.12 0 0 84
Az Opel Astrámban kifeküdt a motor, ezért motorcsere lesz. Kérdésem a következő lenne: a 16XEL motort szerelték Astra F-be is és pl. Vectra B-be is. Már találtam két motort is, az egyik egy Vectra B-ben volt. Miután megvettem az Astrámat, akkor kiderült, hogy egy kicsit eszi az olajat. Azt az infót hallottam akkor (valamelyik topic-ban írták), hogy ez a 95-96 tájéki 16XEL motoros Astrák sajátsága, mert abban a típusban egy kicsit bőre vették a szelepszár-szimeringet, vagy valami ilyesmi. Kérdésem az lenne, hogy ti mit hallottatok erről, illetve, hogy ez vajon igaz-e az Vectra B-be szerelt 16XEL motorokra is. Magyarul: az Astrába és a Vectrába szerelt motorok tök egyformák, vagy esetleg ilyen apró változtatások, javítások még beleférnek ugyanabba a motortípusba.

Kösz a Választ
Holloo

siposem Creative Commons License 2004.03.09 0 0 83
Sziasztok
Eladnék egy eredeti gyári Opel csomagtartót 15.000,- Ft-ért sokat nem használtuk csak évi 2x, nyaralás-telelés alkalmával (síbox alá). Sajnos az autót eladtuk ezért maradt egy csomagtartónk. Opel Vectra A, B tipusokra használható.
Érdeklődni: Siposné Kovács Anett tel: 06-20-544-32-04.
Előzmény: aqua71 (82)
aqua71 Creative Commons License 2004.01.23 0 0 82
Sziasztok!
Mondanátok vamit a DTI Vectrákról?
Tipushibák, átlag fogyasztás, max. végseb.
Ma foglalóztam egyet :) 2000-es Piros :)), Caravan
üdv
ATóth Creative Commons License 2003.12.13 0 0 81
Te kút display-re tankolsz?

Nem akkor fejezed be, mikor kattan a pisztoly?

Rosszul teszed.

Üdv
a Tóth

Előzmény: Masterboy (80)
Masterboy Creative Commons License 2003.12.13 0 0 80
Hy all!

a problémával én is a napokban szembesültem. olyannyira, hogy vagy 3 deci benyo a cipömön landolt... én is a vákum miatt behorpadt tankra gyanakodtam, de kissé ködös ez a feltételezés, mert elvileg kapnia kell levegöt a tanknak... szal nem toom, de ezek szerint nem egyedi jelenség az enyém. a kifujás meg szerintem tul macerás, nem éri meg az eröfeszitést. ezentul 50 lityi-ig tankolunk:)

tisztelettel:

Masterboy

Előzmény: szilpetya (78)
petyó Creative Commons License 2003.12.09 0 0 79
Jónapot.

Ha túltankolják a tartályt akkor a szellőző eltömődik a benzinszivattyú pedig csak szívja a benzint és ez vákumot hoz létre a tartályban. Néha menet közben lefullad a motor is. A vákum összeroppantja a benzintartályt. Ilyenkor fér bele kb. 50l benzin. Ki lehet fúvatni de nekem nem jött be, megint csak 50 lityi fér bele.

Üdv: Rep

ugyanitt utángyártott hátsó lökös eladó (4 ajtósra)

Előzmény: szilpetya (78)
szilpetya Creative Commons License 2003.12.09 0 0 78
Üdv mindenkinek!

A következő kérdésem lenne:
van egy Vectra B 1.6 16v, 97-es. A problémám az, hogy nem tudom teletankolni. Mindíg szinte üres tankkal megyek a kútra, kattanásig töltve csak alig 50 liter megy bele, és a szintjelző is 50-re mutatja. A maradék 10 litert sehogy sem tudom belerakni. Rázogatom, várok még 2-3 percet, és semmi, mintha full-ra lenne.
Ez a probléma kb 2 hónapja van, azelőtt mindíg tele ment.
Találkozott már valaki ilyen problémával?

Akinek van ötlete, segítsen.

Köszi.

AAAAAAAAAAAAAAA
Masterboy Creative Commons License 2003.11.26 0 0 77
1.6 16V /'97/ fogyaztást took mondani:

Nyáron, klimával városban: 8,5L
országuton: 5,5-6,0L /100-130as temponál/

télen: +2-3L

Tisztelettel:

Masterboy

Előzmény: Orlay Zoltán (76)
Orlay Zoltán Creative Commons License 2003.11.26 0 0 76
Szsiasztok.

Tudna valaki nekem fogyasztási adatot mondani 96-98-as B Vectra benzine 2 l-es?
Illetve van olyan, akinek rossz tapasztalata van vele kapcsolatban?

Előzmény: csekoo (75)
MGF Creative Commons License 2003.08.27 0 0 74
Köszi Ugrifüles!

-motorhiba ügyileg már megyek is a szervízbe
-a riasztó visszajelzője??? Ha bent ülök és benyomom villogni kezd. Ha kiszállok és bezárom az ajtókat (a kulcson lévő távrángatóval), akkor kialszik... ez így normális?

Kezdőnek nem hiszem, hogy kezdő lennék, azért, mert nem ismerem a "sárgamotoralakúkontrolllámpát" és a műszerfalon kapcsolható állítólagos riasztót :). Ez már a sokadik autóm, és a családban is volt jó néhány F Astra és A Vectra, csak a B még egy kicsit idegen, de nagyon bejön :) Egyébként a Dunát is ajánlom mindenkinek, de a Sztráda is tényleg nagyon jó.

Köszi még1x!

MGF

Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.27 0 0 73
-a motorkontroll lámpa bármit is lelenthet. Akár semmit is, akár komoly motorhibát is.

-az a riasztó visszajelzője

-ki lehet cserélni, de csak ha van szerelési gyakorlatod, különben eltöröd a műanyag elemeket.

Mivel láthatóan kezdő vagy, javaslom keress fel egy korrekt szervízt. Innen a fórumról ezekhez járnak :
-Opel Sztráda - M3
-Incontroll Kft, Rákosnagyonmessze
-Opel Újfalussy Óbuda
....

Előzmény: MGF (72)
MGF Creative Commons License 2003.08.27 0 0 72
Sziasztok!

Szeretnék Tőletek egy kis segítséget kérni!

Nemrég vettem egy 98-as Vectra B-t, és teljesen változó időközönként, változó időtartmra kigyullad a motorhiba visszajelző lámpája. Kérdeztem már néhány emberkét (Astra-sok, Vectra-sok), és már ők is tapasztalták, de állítólag a "szakszervíz" szerint nem jelent hibát, amíg nem állandósul. Mit tudtok erről?

A következő kérdés már igazából nem ilyen jellegű. Mivel nincs kezelési útmutatóm az autóhoz (tényleg, lehet ilyet szerezni valahol?) nem tudom, hogy mit jelent a hátsóablak-fűtés melleti gomb, amelyiken a pali szalad a hullámok elől:) Nekem valami riasztótémának tűnik, de nem tudok rájönni mi az. Van az autóban gyári belső térézékelő, ha ez számít(?).

Mégegy számomra nem egyszerű kérdés? Valahogyan ki lehet cserélni házilag az izzót a műszerfalban (a ventillátorkapcsolók mögötti izzó meghalt, és most teljesen sötét)

Előre is köszi a segítségeteket.

MGF

Mason Creative Commons License 2003.08.05 0 0 71
Ez így van, de kiegészíteném annyival, hogy nem minden Opel motor eszi az olajat, csakis az ECOTEC és abból is elsősorban csak az első széria, de az 1.6 különösen. Van még egy nyitja a dolognak: mindig minimumom kell tartani az olajszintet, akkor nem eszik annyit.
Előzmény: Masterboy (70)
Masterboy Creative Commons License 2003.08.04 0 0 70
üdv mindenkinek!

hosszu idö után visszanéztem és csak pár dologgal egésziteném ki az elhangzottakat:

az egri OPEL szalonban a szervizfönökkel beszéltem, és ö mondta, hogy az olaj fogyasztás nem egyedi jelenség, ugyanis ez az Ecotec motorok "sajátossága"! hogy miért? a válasz egyszerü, ugyanakkor megdöbbentö. az OPEL Ecotec motorjai !gyárilag kissebb dugattyukkal vannak szerelve! és ez okozza a tulzott olajfogyasztást, de ez nemcsak a Vectra, hanem az összes többi, ilyen motorral szerelt OPEL "betegsége"! nem ritka eset, hogy a 2 honapnál fiatalabb vectra tulajok ezzel a problémával keresik fel a szervizet, ahol azonban a megoldás helyett széttárt karokat találnak!

nos uraim, én ezek fényében bátran kijelenthetem, hogy ha sikerül megszabadulnom a jelenlegi Vectrámtol, az udvarra többet OPEL nem teszi a kerekeit!!!!

tisztelettel:

Masterboy...:-)

mazzola Creative Commons License 2003.08.03 0 0 69
Köszi a segítséget!

Ez az olajzabálási probléma csak az 1.6-os motoroknál van?

Hol lehet műszaki leírást találni a kocsiról?
Az A Vectráról a nagy topicban volt (valaki nagyon ügyi volt és beszkennelte).

Előzmény: Mason (68)
Mason Creative Commons License 2003.08.03 0 0 68
1., Mennyi olajat eszik? Ismerek olyan 6 éves gépet, ami az 5 litert beeszi 10e km alatt. És ez sajnos "normális".
2., 100e km környékén a váltó elkezd hangoskodni, ajánlott foglalkozni vele.
3., Ahogy Ugri is mondta, az 1.6 nem egy versenyló. Megpakolva egyes emelkedők gondot jelentenek neki.

Amúgy szép, nagy, meg amit akarsz. :) Én tuti nem vennék 1.6ost, csakis 1.8 és felette. De ez az én magán véleményem. :)

Masonka

Előzmény: mazzola (67)
mazzola Creative Commons License 2003.08.03 0 0 67
Kinéztem magamnak egy 1998-as GL Plust 1.6os mocival. Jövő héten mennék megnézni és az érdekelne, hopgy mire kell odafigyelni ennél a típusnál!
AAAAAAAAAAAAAAA
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.29 0 0 66
Masterboy :
Szerintem az 1.6-os 16V Vectra nem megy jól, nekem volt kettő, gyengék voltak. (pedig volt köztük Irscher-tuningos is 115 lóval)
A Vectra-A sokkal jobban megy a mezei 8 szelepes 2literesével.
Előzmény: Masterboy (64)
Masterboy Creative Commons License 2003.05.28 0 0 65
a pozitivumokbol kimaradt a gyári 10 hangszoros cd-s hifi multikormánnyal:-)))

rubenske PASSAT helyett VECTRA?
nem tul jo választás...

tisztelettel:

Masterboy...:-)

Előzmény: Törölt nick (58)
Masterboy Creative Commons License 2003.05.28 0 0 64
sziasztok!
nekem is van egy B Vectrám... ti megvagytok vele elégedve?
'98-as 1,6 16V ECOTEC
183,000km

ami pozitiv:

-kényelmes
-klima
-ahhoz képest, hogy 1,6-os, nem megy rosszul
-a fogyasztás
-a tükrök alakja, formája... :-)

ami negativ:

-eszi az olajat :-(((((
-klimával gyenge a motor nagyon

képek rola itt:

http://kep.tar.hu/jonesboy/index.phtml?aid=27569416

Gabesz Papa Creative Commons License 2003.05.27 0 0 63
Sziasztok!

Most vettünk egy b vectrat,1.8-as automata...
Minden ok csak néha kicsit nyikorog a vezetőülés..De amúgy teljesen egyben van 53ezer km...
Nincs vmi tippetek rá?
üdv Papa

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.19 0 0 62
Nem baj,addig majd magnózom.
Fogom szeretni azt az autót?
Írsz nekem mailt,hogy miben tudnál segíteni?
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.19 0 0 61
Rendben:)

A Km. rendben van.)

A rádióra gyors választ ne várj kicsit hosszabb időbe tellik bármilyen fórumon írsz:(

by

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.19 0 0 60
Köszönöm :o)

56.000 km.
Megnézem ezeket is,de azt hiszem mail segítséget is igénybe veszem :o)

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.19 0 0 59
Rubenske !

Örülök Neked!

Km- állás?

Konkrétan a következő helyen kellne ezt megkérdezned:

Opel Vectra A
Intarzia, vagy Mason (Ő is hölgy)

Bár itt inkább az A sorozat megy de van itt egy két ember aki nagyion kedves és Neutron is B verzióval megy:)))

A másik:

Itt az általános opel topic ez mindenre jó és ha valami kérdésed van irj mailt segítek.

by

Ez amolyan "unalom" űző topic ha végig olvasod.))

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.18 0 0 58
Sziasztok!

1 órája vettem egy Opel Vectra 2.0 DTI - t.
Most már ne szóljátok le mert nem tudom visszacsinálni :o)
Ami konkrétan érdekelne,szeretnék bele venni kormányról vezérelhető CD-s rádiót.Most ilyen van benne gyári csak nem CD-s hanem kazettás.
Tudtok segíteni?
Off:
Blaupunkt, látod nem Passat lett, ebben talán neked is részed volt :o)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!