Keresés

Részletes keresés

endru Creative Commons License 2003.04.02 0 0 576
Karaki
Mi az a per os LD érték?
Az én szeremen p.o.ALD50/2,1 ml/kg,
patkányon perkulán LD50 1600 mg/kg van irva.
Mérgező ez a szer? Valóban használhatom szobában? Ha nincs felirva a dobozra, hol tudhatom meg? Az Actellic mérgező hatása érdekelne?
Előzmény: karaki (574)
CORTEN Creative Commons License 2003.04.02 0 0 575
Az időben az pontosabban mikor van?
(barck és körte esetében)
C.
Előzmény: Chess (573)
karaki Creative Commons License 2003.04.02 0 0 574
Az patkányon mért per os LD50 érték csak egy a toxikológiai mutatók közül. Felvetődik sok egyéb, pl. a diazinon állatokon mért, és így valószínűsített teratogenitása, lassabb lebomlása stb. Javaslom ne írkáljuk ki az összes fellelhető adatot, mert kevés lesz az index fórum tárhelye :) Részemről a szerves foszforsav-észterek az utolsók közt szerepelnek. Egyébként néhány kivétellel talán a Syngenta forgalmazza a legkevesebb problémát felvető szereket, így a többi javaslatoddal egyet szoktam érteni.
A Chess esetében most már érdekel, mivel engedélyezve van platán csipkéspoloska ellen. A poloskák élettana sokban hasonlít a tetvekére, viszont a pimetrozin hatásmódjáról nem sokat tudok. A lényeg: használ poloskák ellen vagy nem? És liszteskénél melyik fejlődési stádumnál?
Köszi:
Karaki
Előzmény: Chess (572)
Chess Creative Commons License 2003.04.01 0 0 573
Hu, most látom ezt a Neolandot csak ismételtem. Most viszont kipróbáltam és azt látom tartalmaz elavult információkat bőven, de aki nem akarja megvenni 2003-as Növényvédőszerek ...könyvet annak hasznos lehet.
Chess

U.i őszibarack rövidesen kifakad, amint van zöld felülete, egérfülnyi levélke és érkezik némi csapadék, akkor azonnal jön a tafrinás levélfodrosodás. Nálam már évek óta bevált a Score nevezetű permetezőszer, csak időben kell vele kezedeni. Az alma, körte varasodásra is OK.
Ampullás is van belőle.

Előzmény: karaki (570)
Chess Creative Commons License 2003.04.01 0 0 572
A Chess :-)) csak levéltetvekre és liszteskére hatásos. A többieket, hasznosat és nem hasznosat is megkíméli. A poloskára jónak kell lennie a piretroidoknak, esetleg az érintő hatást érdemes nedvesítőszerrel (Nonit, de konyhai cseppmentes mosogató is Ok) fokozni.
A hatóanyag toxikológiai mutatóját erősen módosítja a formuláció (WP,WG,EC,EW stb.)
A Basudin 600 EW LD50-e 1783, míg a Fendona 200, a Decis EC 620. (aki nem ismeri az LD=50 % ban letális (halálos) dózis mg/testsúly kg-ra adottan)
Növényvédőszer információkat a www.neoland.hu-n is érdemes keresni.
Üdv Chess
Előzmény: karaki (562)
kígyószisz Creative Commons License 2003.04.01 0 0 571
Sajna, nem műxik az a honlap, de sebaj, leugrom a Hermészbe, úgyis csak 7végén lesz időm. Addig hadd szaporodjanak csak....
Előzmény: karaki (570)
karaki Creative Commons License 2003.04.01 0 0 570
Az Agrinex Bt.-nek van egy honlapja, ahol mindenféle szempontok szerint lehet keresni a Magyarországon forgalmazott növényvédő szerek között (+ egyebek).
www.neoland.hu
Azt nem tudom, naprakész-e, de érdemes nézegetni.
Karaki
kígyószisz Creative Commons License 2003.04.01 0 0 569
OK :-))) Lakásban egyébként nincs bodobács, csótány, poloska (hozzáteszem, eddig... mert mit lehet tudni?), hangya fordul elő, nem lenne baj, ha arra is jó.
Előzmény: karaki (567)
kígyószisz Creative Commons License 2003.04.01 0 0 568
De a bodobácsot mégsem "nyírja" :-))))
Előzmény: kgy2316 (566)
karaki Creative Commons License 2003.04.01 0 0 567
Fűbe csakis érintőmérget, továbbra is piretroid a javallatom. A kis kiszerelésű szereken rajta van, hány %-os oldatot csinálj. Szerintem 10 literre lesz megadva, Neked elég lesz 2 bőven. Annyit permetezz ki, hogy "látszódjon". Ha kitalálod mit használsz, megírom a hivatalosan ajánlott dózist. Lakásban persze lehet használni bármely hangya- vagy csótányirtó aeroszolt ill. port. Ezek is érintőmérgek jellemzően. Háztartási bolt.
Karaki
Előzmény: kígyószisz (565)
kgy2316 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 566
A réz azért kicsit túlzás...
Minek a vegyszer, a fünyiró rökéletesen BIO módszer :-)
Előzmény: kígyószisz (565)
kígyószisz Creative Commons License 2003.04.01 0 0 565
Valaki aszonta, rezet is :-)))) Vegyesen. Mert ugyan most a fán nincsenek /azt lemosóztuk, de attól tartok, ez csak időleges/, de alatta a fűben és az árokban hemzsegnek. Ez a rosszabbik eset, mert a fűnyíró felveri őket majd.
Előzmény: karaki (564)
karaki Creative Commons License 2003.04.01 0 0 564
Kicsit pontosíts légyszíves, melyik szerrel, fára, fűre, vagy vegyesen. Rezet azért nem esznek :)
Karaki
Előzmény: kígyószisz (563)
kígyószisz Creative Commons License 2003.04.01 0 0 563
Szia! Köszi a tanácsot! Hogy ne nézzetek vérszomjas vadállatnak, számomra már az is jó, ha másutt szaporodnak (most nagyon szaporodnak, egész nap mást se csinálnak). Egyébként azt is hallottam, ha bejut a lakásba - és az ősszel bejutott - , ott megeszi a rezet a villanyvezetékből. Azért úgy, ezrével, elég randa látványt nyújtanak. Szerinted 100 nm-re mennyi anyag kéne?
Előzmény: karaki (562)
karaki Creative Commons License 2003.04.01 0 0 562
Valószínűleg ugyan arról beszéltek, verőköltő poloska (vagy bodobács) néven fut. Hárson gyakori. Általában szerves foszforsav-észterekkel (az általam nem preferált Basudin), vagy piretroidokkal (Chinetrin) jól irtható. Elvben a Chess 25 WP is jó bizonyos poloskák irtására, nem próbáltam, de logikus lenne. Az illetékes biztos tudja :) Ha igen, ezzel kéne. Lakásban utána remélhetőleg nem lesz szűkség rá.
Chess!
A diazinon hatóanyag toxikológiai mutatói tudtommal nagyrészt rosszabbak a szintetikus piretrin származékoknál, még pl. a klórozott permetrinnél is (The Pesticide Manual). Ezeket sem dícsérni akartam, hisz mindkét vegyületcsoport túlhaladott. Természetesen Nomolttal nem akartam levéltetveket irtani, arra egyértelműen Chess. Csupán arra céloztam, kár mindent (hasznosakat is) kiirtani egy tavaszi lemosóval, ha kis odafigyeléssel később célzottan védekezhetünk. Üdv:
Karaki
Előzmény: demjengi (561)
demjengi Creative Commons License 2003.04.01 0 0 561
Mi a manó az a bodobács? Nálam az egyik virágágy van tele piros pöttyös poloska alakúval. Nem az véletlenül? Egyébként hogy szabadulhatok meg tőle?
Előzmény: Tozatu (560)
Tozatu Creative Commons License 2003.04.01 0 0 560
Nem gondoltam,hogy ennyi van,nálunk csak napoznak.
Előzmény: kígyószisz (559)
kígyószisz Creative Commons License 2003.03.31 0 0 559
Többezer van az ablak előtti (közterület) kislevelű hársakon és környékén. Ez kb. 100 nm-es terület. A fák alatt fű van, amit nekem kell karbantartanom. Ha rámegyek a területre a fűnyíróval, piroslik a házunk oldala. Akkor ezrével jönnek rá a falra, onnan a szobába. Dehogynem irtom!!!! Megeszi a vakolatot.
Előzmény: Tozatu (557)
Chess Creative Commons License 2003.03.31 0 0 558
A Basudin 600 EW mikrokapszulázott foszforsavészter, ezért kevésbé veszélyes mint "kollegái". A legtöbb piretroid mérgezőbb tőle. A Nomolt és a hozzá hasonló Match, Insegar nincs hatással a levéltetvekre, főleg molyok, sodrómolyok ellen hatásosak. Virágzás után jön el az alkalmazási idejük
Sajnos a tetveket nem gyérítette a hideg, ott vannak a kibomló rügyek kicsi zöld felületein. Nálam az őszibarackon, almán, cseresznyén találtam belőlük sokat. Aki a Chessre nem sajnálja a pénzét az használja azt. :-)
Üdv Chess
Előzmény: karaki (552)
Tozatu Creative Commons License 2003.03.28 0 0 557
Jaj,ne írtsd ki,mert megeszi a levéltetveket,pajzstetveket,biológiai fegyver!.Nem bánt,csak sütkérezik a melegben.
Előzmény: kígyószisz (556)
kígyószisz Creative Commons License 2003.03.28 0 0 556
Hogy lehet a bodobácsot kiirtani? Tavaly (már, amikor beköltöztem, ősszel) vöröslött tőlük a hársfa és átjöttek róla a házunkra, be a szobába. Sőt, egy bodobácsot találtam éjjel is az ágyamban!!! Jobb hálótársat is el tudok képzelni! Nem reagálnak a szokásos szerekre.
Előzmény: Tozatu (555)
Tozatu Creative Commons License 2003.03.26 0 0 555
Köszi,Chess,de én már ragaszkodom a Chesshez a katicák miatt.Azok már mászkálnak,meg a verőköltő bodobács.
Előzmény: Chess (551)
karaki Creative Commons License 2003.03.26 0 0 554
A kéntartalmú szerek lisztharmat ellen jók. Mint Chess kolléga említette, elsősorban néhány alma fajtánál szokott komoly károkat okozni. Első jelek: "levélpirosodás" kezdetben a fa felső részénél. A Champion a legtöbb gomba ellen jó lesz (kivéve lisztharmat, de ha fogékony fád van. akkor úgy is folyamatos védekezés kell). Rovarokkal szerintem ráérsz foglalkozni.
Karaki
Előzmény: bjuci (553)
bjuci Creative Commons License 2003.03.26 0 0 553
Kösz mindenkinek, ha jól vettem ki a hozzászólásokból a Champion lesz a nyerő lemosáshoz. A kénes permetezés mire jó?
Előzmény: Chess (551)
karaki Creative Commons License 2003.03.26 0 0 552
A Basudin kétségtelenül hatásos. Ellenérv: szerves foszforsavészter. Szerintem ilyet házikertben, ha az egyben pihenőkert is, inkább hanyagoljuk. Aki kedveli a finomabb szereket, érdemes lehet kipróbálni a Nomolt 15 SC-t, modern, sokkal inkább környezet és emberkímélő szer. Persze nem kifejezetten lemosónak való. Aki tud ténylegesen előrejelzést készíteni, figyelni a kártevők megjelenését, annak biztos jó.
Karaki
Előzmény: Chess (551)
Chess Creative Commons License 2003.03.25 0 0 551
Üdvözlöm a kertészkedőket, látom nem hiába sütött ki a nap mert élénkül a téma forgalma. Eljött a méregkeverők ideje. :-)
A gyümölcsfa lemosások gomba ellen rézanyagokkal ideálisak kivéve ott ahol lisztharmat is gondot jelent (alma Jonathan fajtakör).
Rovarok ellen azonban érdemes megvárni az u.n egérfül állapotot (max. virágok zöldbimbós állapotáig) amikor is előjönnek,kikelnek a telelő kártevők. Ekkor egy Basudin 600 EW-s permetezés rendet vág közöttük.
Üdv Chess :-)
Előzmény: Tozatu (541)
cac424 Creative Commons License 2003.03.25 0 0 550
Kezdő vagyok a növényvédelemben mert eddig apósom csinálta,így nem tudom mit mivel mikor kell kezelni,igyekeztem egyszerűen megoldani a dolgot.A környékünkön tarol a tafrina az őszibarackon,mert a szomszédok alig permeteznek.A mészhidrát nem tudom pótolja-e az oltott meszet,azt tudom hogy meszelni nem jó vele mert könnyebben ledörzsölődik a falról.
Azért kösz szépen,hogy megnyugtattál,hogy túl nagyot nem hibáztam.
Előzmény: karaki (549)
karaki Creative Commons License 2003.03.25 0 0 549
Teljeskörű, már amennyire lehet. Hogy mindenre fújni kellet volna, azt kétlem, de ez más kérdés. Hatásos.
Karaki
Előzmény: cac424 (544)
karaki Creative Commons License 2003.03.25 0 0 548
Jogos, akkor marad a Chess 25 WP. Felszívódó (minden lehetséges módon transzlokálódik a növényben), levéltetvek ellen van, és gyakorlatilag nem veszélyes. Még egy a Chinetrin ellen: virágzáskor nem szabad használni, mert a méhekre viszont kifejezetten veszélyes, mint a piretroidok többsége. Mindezek mellett az egyik legjobb szerintem, ami bárki számára hozzáférhető, és megfizethető is.
Azért ez nem szép a gazdaboltosoktól! :) Komolyan: én nem adnék.
Karaki
Előzmény: kgy2316 (546)
karaki Creative Commons License 2003.03.25 0 0 547
Két "fajta" monília van attól függ, hogy virágot vagy termést és leveleket is károsít-e. Ellene a legjobb: a fán maradt fertőzött gyümölcs, levél (estleg virágok) eltávolítása, fa alólól összeszedni, elégetni (ezek a fertőzési gócok). Persze ősszel kellett volna, de most sem késő. Azon kívül szellősre kell metszeni. Így a termés is sokkal jobb lesz, max. kicsit kevesebb. Lemosóban a réztertalmú szerek a jók. A kéntartalmúak ált. lisztharmat ellen használhatóak. Gazdaboltban biztos tudnak adni réz- vagy rézpótló hatóanyagú szert.
Karaki
Előzmény: bjuci (539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!